Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Jel ih isto oblačite?

  1. #1
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno Jel ih isto oblačite?

    Ja ne. Iskreno, ne sviđe mi se kad vidim blizance koji su identično obučeni :/
    Mislim da je to jedna od važnih stavki u odgoju blizanaca, oni su dvije individue, i tako se prema njima treba odnositi.
    A onda, mame starijih blizanaca su mi znale reći, a vidjet ćeš ti, nema šanse, ako jednoj, ili jednom, obučem neku majicu, drugi urla i traži isto....
    Hoće li biti tako?

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    moja prijateljica ima dvije cure blizanke, rijetko ih je oblacila ful jednako (mozda samo kao bebe, kad je dobivala po dva ista odjevna predmeta). oblaci ih razlicito a i cure (sad sedmogodisnjakinje) imaju vrlo izrazene razlicite i karaktere i ukuse... a i fizicki su dosta razlicite pa i da su u istome, ne bi ih nitko pomijesao

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ja isto razmisljam, ali, moji su kombinacija pa ih i nije bas tesko razlicito obuci.
    ako ce inzistirat da budu priblizno jednako obuceni-pa, popustit cu. ponekad. hi hi hi

    nego, mene zanima nesto drugo. naime, savjetuje se da se blizanci odvajaju vec od vrtica. znaci, razlicite grupe, razredi, cak i npr. pricest i krizma u razlicitim crkvama tj. vremenski.

    sto mislite o tome?

    ili da otvorimo novi topic o tome? :?

  4. #4
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    oblačim ih različito (dvojajčane su i različite su) iako se u avataru čini da su isto obučene, nisu. meni svaka ima neke boje koje im bolje odgovaraju i potpuno se slažem da su to dvije individue.
    koji puta je teško naći neku stvar istog kroja, ali druge boje.


    kako vam je s igračkama....mi već imamo vozni park, dvoja kolica, 6 onih THE DOG-peseka...sve to mora uduplo jer odmah nastane svađa...valjda će se to popraviti s vremenom kako budu rasle... :?

  5. #5
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    To sa igračkama je koma.... išla sam na to da je bolje da imaju dvije različite igračke, ali one se obavezno potuku oko jedne :/
    Možda bi ih trebalo pustit da kasnije kad budu veće same odluče hoće li majicu kao seka ili različitu...
    Što se tiče škole i odvajanja u vrtiću možda je bolje da otvorimo novi topic, da nam bude pregledno... Val?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    Ni ja ih ne oblačim isto, naročito što su nasledili sve od četiri bratića, tako da se nose štrafte, plavo žuto belo crveno, a po nešto i ženstveno za devojčicu. Jednom sam ih gotovo isto obukla, onako univerzalno, i odmah sam to škljocnula...

    Val, mislim da je surovo nasilno razdvajati decu. Pa zar da se komšije iz iste zgrade češće sreću nego najrođeniji? Čini mi se da je važno uputiti ih na različitosti prema njihovim potrebama i interesovanjima.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    179

    Početno

    ja kada kupujem garderobu onda izabiram razlicite boje. znaci iste hlacice u dvije boje. ali svakome kupim obje boje. znaci 4 para pantalona :shock: (nadam se da razumijete zasto kupujem na snizenjima)

    oblacenje ide po sistemu FIFO(firs in first out) u oramaru pa sta koga zapdne.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    48

    Početno

    uglavnom različito ali ponekad kad idemo van onda isto -da malo zbunimo ljude ionako su svi smotani pa čim vide blizance u istom podrazumjevaju da su indentični i onda ih pol sata analiziraju prije nego se osude reći - Pa nisu ti isti jelda
    Uglavnom im kupujem istu stvar u različitim bojama a i tješim se da sada dok ja odlučujem mogu još guštati, uskoro če biti neču ovo hoču ono i odu mamini gušti.

  9. #9
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Do nekih 18 meseci oblačila sam ih potpuno identično, od portikle do čarapica. Onda sam prestala sa time i prešla na iste stvari različite boje ili kombinaciju npr. iste pantalone a totalno različiti duksevi.

    Oni su totalno različiti, Matija je plavokos i plavook a Boris je crnokos i crnook, nema teorije da bi obojici stajalo svetlo plavno npr. pa neću da insistiram na istoj garderobi. I ovo u prvih godinu ipo je bilo čisto da sebi ispunim svoj hir - da i pored duplih kolica i dve očigledno istodobne bebe akcentujem identičnom garderobom da su blizanci

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno Re: Jel ih isto oblačite?

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    nema šanse, ako jednoj, ili jednom, obučem neku majicu, drugi urla i traži isto.... Hoće li biti tako?
    hoće! MM je jednojajčani blizanac, isto su ih oblačili (pa i na faxu ), uvijek duple igračke dobivali. Evo do čega je to dovelo u njihovim 30im godinama: i sada kad jedan nešto kupi, oće i onaj drugi to, jedan kupi neke hlače, oće i onaj drugi iste i tako. Meni to postalo smiješno. Neka, vole se.

  11. #11
    _AndreA_

    Početno

    moja teta ima dvije curice, 6 godina, koje zele biti isto obucene i nemoguce je odijenuti ih razlicito. Ljute se i tuzne su.
    Mami se to nikako ne svida ali meni je to tako slatko

  12. #12
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ja uopšte ne sumnjam da će i moji klinci nekad doći u fazu "hoću isto kao i on". Za sada se trudim da ih naučim da nemamo od svega po 2 i ide.

    Imam prijateljicu čije su klinke i sada, sa 3.5 godine, identično obučene. U nedelju smo im bili u poseti i jedna od njih je otkomentarisala Borisove i matijine patike sa:"A zašto nisu iste?". A njihova mama uopšte ne želi da menja ovakav vid oblačenja - ide čak dotle da presvlači i suvu devojčicu ako joj se sestra pokvasi :/

  13. #13
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ja nemam blizance. još , ali moram reći da se ja kao osoba grozim tenisica npr. koje ima cijeli grad, a nedobog netko u mojoj blizini

    tak da, dok djeca ne odluče drugačije, ja bi ih oblačila kao dvoje malih različitih ljudi, kao što oni i jesu. čak ih ne bi oblačila ni u iste stvari različitih boja. možda je problem u meni

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    da.... i curici i dečku obučem suknjicu...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •