Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Gdje roditi blizance?

  1. #1
    wendy2

    Početno Gdje roditi blizance?

    Pozdrav svima! Uskoro bih trebala odlučiti gdje ću roditi.. Petrovu i Vinogradsku sam odmah odbacila (možda nepravedno?). Sveti Duh također jer ne znam hoću li biti u stanju podnijeti rooming in s dvoje sama, navodno nema izbora, a i čula sam da je nenormalna gužva tamo, što mi se iskreno neda.. Na kraju je ostao Merkur kojem su me privukle male sobe sa samo dvije žene unutra i mogućnost biranja hoće li bebe biti samnom ili ne. Npr. možda budem premrtva za ostajati cijele noći sama s dve bebe. Naravno, htjela bih dojiti i ne želim da ih u bolnici tove s bočicom ako nema potrebe. Taman kad sam se odlučila sa Merkur, čula sam da tamo nemaju dobru neonatalnu skrb, inkubatore ili što već, pa ako je neki problem s bebama (nadam se da neće biti, ali ipak su blizanci) onda oni idu na Rebro, a ja ostajem na Merkuru(??!!). To je ono što sam ja čula. Meni nekak ne dolazi u obzir da budemo u različitim bolnicama, pa me zanima zna li itko od vas što to ustvari treba imati bolnica ako se zakomplicira s blizancima i mislite li da je ova priča o Merkuru točna ili ne?

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Iako nemam blizance nego po jedno dijete smatram da ako ti je bitna neonatalna skrb onda ti je jedini izbor Petrova. Koliko znam njihova je najbolja. Ja sam dva puta rodila u Petrovoj, treći puta na Merkuru i osim soba poslije poroda ja ne vidim neku razliku.

  3. #3
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ako hoces dojiti, rooming in je najbolji izbor jer se bebe prelako naviknu na bocicu i onda ih je izazov dobiti natrag na cicu. da sam na tvom mjestu izabrala bi (u zagrebu) sv. duh, ali uz napomenu da ce ti biti potrebna pomoc.

    inace, ne znam kakva je situacija sa varazdinom, cakovcem, dolazi li ti to u obzir, tamo je manja guzva pa vjerujem da bi imala vecu pomoc osoblja. ides li na planirani carski ili ne?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja sam moje rodila u Petrovoj (2006.) i nemam nekih loših iskustava. Na svu sreću, moji su bili rođeni u terminu, pa nam inkubatori i ostalo nije bilo potrebno.
    Tokom trudnoće sam ležala tjedan dana na pregledima (za svaki slučaj) i hospitalizirali su me u 36. tjednu. Svo vrijeme sam bila na PT2 i ako se izuzme jadno stanje (ali na to ne možeš utjecati) bolinice i grozna klopa meni je sve bilo ok i svi (skoro svi, ali uvijek imaš neku iznimku) su bili ok prema meni. Meni je bilo glavno da su mi djeca pod dobrim nadzorom i paskom, a na to nisam imala nikakvih prigovora. Uz to bitno mi je bilo da "moj" doktor bude uz mene, a tako je i bilo i stvarno je sve bilo dobro.
    Jedino što su se, što se tiče dojenja, navukli na flašicu, pa je išlo nešto teže.

  5. #5
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    wendy što se tiče priče o Merkuru, istina je...Merkur nije oprepremljen za prihvat beba koje se rode prerano ili sa nekih poteškoćama u razvoju.
    Ja sam 2006 rodila Elu i išla sam u Merkur zbog nekih meni znanih razloga (pripadam Petrovoj). No Ela je rođena u terminu 33+6 i prebačena je na neonatalogiju u Vinogradsku jer je tamo trenutno najopremljeniji neonataloški odjel u Zagrebu. Zapravo mene su pitali hoču li da ode na Rebro ili Vinogradsku i odabrala sam ovo potnje jer na Rebru je gužva (dolaze bebe iz svih krajeva RH). Objašnjenje koje mi je dano je da majka ne može biti premještena s djetetom jer to jednostavno tako ne može.
    Moja žabica je na neonatalogiji ležala mjesec dana dok nije dosegla određenu kilažu i onda je puštena. Dolazila sam ju hraniti dva puta dnevno (i one majke koje su u bolnici ne puštaju češće do beba)...
    Iako smo bile razdvojene, sve smo to nadoknadile,a osoblju u Vinogradskoj sve pohvale, i sestama i doktoricama!

    Sada sam ponovo trudna i to sa blizičima i ponovo mislim roditi u Merkuru jer mi je osoblje na porodu bilo stvarno super i dali su sve od sebe koliko su mogli s obzirom na moju situaciju. Nadam se da sa slijedećim porodom
    neće biti problema, a ukoliko će biti mislim ponoviti prethodu stvar, porod
    u Merkuru, a onda prebaciti bebe u Vinogradsku. To je možda nekima
    neshvatljivo no mislim da sam odabrala najbolje za sebe i porod, a onda za bebe i njihov oporavak.

  6. #6
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Evo, mene su upravo otpilili na Svetom Duhu. Po novom primaju samo one koji tamo pripadaju po mjestu stanovanja. Sad mi je opcija a) promijeniti prebivalište za ovu priliku ili b) roditi u Varaždinu.
    U Vinogradsku i Petrovu neću ni pod razno, a Merkur također otpada ako nemaju svu potrebnu opremu.

    Rooming in s dvije bebe možda neće biti lak, ali sigurno mi neće teže pasti od toga da su mi bebe tko zna gdje i hranjene tko zna čime.

  7. #7
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Pandora što se tiče SD, jednostavno kad dobiješ trudove,
    pokucaj im na vrata. Ne može te odbiti!
    Ja to napravila na Merkuru i žena mi je rekla da ne pripadam tamo
    na što sam ja upitala: i kaj sad, budete me odbili i vi vozili u Petrovu?
    Samo je zašutila i primila me.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa
    Pandora što se tiče SD, jednostavno kad dobiješ trudove,
    pokucaj im na vrata. Ne može te odbiti!
    o, moze, moze. davno je to bilo, ali sjecam se jedne nase forumasice koju su odbili s trudovima

  9. #9
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno

    Ja sam rodila blizance u Petrovoj. Moji su rođeni ranije (34+4) i bila nam je bitna neonatalna skrb, mada nisam birala Petrovu, već su me tamo dovezli iz Slavonije. na kraju se to pokazalo jako dobro, jer osim odličnog neonatalnog odjela ja sam mogla biti s njima u bolnici svih 50 dana koliko smo bili. Nudili su mi da idem doma, ali nisam htjela ni čut da odem bez djece, a i ne bi ih mogla dojiti kad su izašli iz inkubatora.
    Odjel intenzivne njege je uređen i doličan, a odjel gdje su žene koje su vaginalno rodile (popularno II. kat), je bože sačuvaj, ali meni je bilo samo bitno da sam sa svojom djecom.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Rodila u Vinogradskoj i sve pohvale predivnim sestrama koje se brinu o bebicama i zbunjenim mamama.
    Planirala sam vinogradsku od samog početka al da je krenulo ranije od planiranog išli bi u Petrovu upravo zbog neonatalne skrbi i neupitne stručnosti kadra, tako me je savjetovao i ginekolog, na sreću sve je prošlo kako treba.

  11. #11
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    nisam rodila u ZG pa ne mogu odgovoriti.
    no rodila sam dvaput blizance i u mom iskustvu, važni su mnogi detalji,
    no svakako je pametno tražiti kvalitetnu neonatalnu skrb.

    što se mene tiče, oba puta sam rodila terminski pa nismo morali u inkubator, hvala Bogu.
    no što se tiče uspostave dojenja, moram priznati da ni u našoj razvikanoj Rječkoj bolnici nisam naišla na očekivanu podršku.
    da nisam sama znala što želim i kako to ostvariti, brzo bih podlegnula stavu osoblja, tj. nedostatku entuzijazma i truda u podršci dojenju blizanaca.

    tako da je moj savjet, gdje god da ideš roditi, dobro se postavi, pitaj, traži, razgovaraj, i zahtjevaj ako treba.
    vrlo je teško bebe koje krenu s bočicom kasnije prebaciti isključivo na prsa, tako da je važno što prije krenuti i što veći broj obroka (po mogućnosti sve!) dati prsa, makar izdajajući se.

    ono što osoblje često niti zna niti o tome razmišlja, jest da je UPRAVO za blizance dojenje osobito važno (to je moj stav), i obzirom na čestu manju težinu, prijevremeni porod, ali i na činjenicu da je majci otežana briga i njega dojenčeta i da je mnogo lakše i prirodnije baviti se dvjema bebama ukoliko imaju taj divni odnos i papaju ciku (po mogućnosti skupa )

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    9

    Početno

    Petrova!
    super osoblje u rađaoni, sve pohvale

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    ja sam rodila blizance na sv.duhu i to vaginalno bez epiziotomije ...svaka čast babici Gogi i sestri Biljani ali i svim ostalim ( liječnici anesteziolog neonatolog). Izašli smo 3-4 dan doma i danas smo već veliki...(bar u maminim mislima). Mislim da svatko ima i poz i neg iskustava iz svake od bolnica.....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno

    rodila sam blizanke u Vinogradskoj mjesec dana ranije i odma su ih odnijeli na neonatologiju gje su dr i sestre bile predivne ja sam svaki dan 2 puta sa odjel dolazila i nosila izdojeno mlijeko i tako 15 dana i mislim da je to bilo optimalno rješenje da sam uz njih blizu...

    dolje odjel dr i sestre su tako tako ali neonatologija je odlična

    prije toga sam sina rodila u Merkuru i nakon toga sam tu bolnicu prekrižila al valljda su se popravili u ovih 8 god.


    mislim da je sve stavr srece kako ce ti se potrefiti ljudi kad buides radala i jedino što može a sto je i najvažnije da sse sama informiras i pripremis za sve i po potrebi izboris za zeljeno

  15. #15
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    dobro rečeno, lumpar!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj lumpar prvotno napisa
    rodila sam blizanke u Vinogradskoj mjesec dana ranije i odma su ih odnijeli na neonatologiju gje su dr i sestre bile predivne ja sam svaki dan 2 puta sa odjel dolazila i nosila izdojeno mlijeko i tako 15 dana i mislim da je to bilo optimalno rješenje da sam uz njih blizu...

    dolje odjel dr i sestre su tako tako ali neonatologija je odlična

    prije toga sam sina rodila u Merkuru i nakon toga sam tu bolnicu prekrižila al valljda su se popravili u ovih 8 god.


    mislim da je sve stavr srece kako ce ti se potrefiti ljudi kad buides radala i jedino što može a sto je i najvažnije da sse sama informiras i pripremis za sve i po potrebi izboris za zeljeno
    a, mi smo, danas, upoznali tvoje princeze

  17. #17
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    lijepo!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno

    val to ste vi bili ? saljem na pp

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    cure samo mala napomena-kada u trudovima dođete u bolnicu nemaju vas pravo odbiti da ste došle bilo gdje-tako da odlučite roditi gdje želite i tamo se samo pojavite kad krene akcija-dogovori ranije nisu potrebni.

  20. #20
    curka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    181

    Početno

    Mi smo još jaaaako daleko , no kad do toga dođe zasigurno u Petrovoj jer smo tamo bili na IVF-u.
    Iako nisam iz Zg dogovorila sam s doktorom s potpomognute da on vodi trudnoću i budući da su blizanci i da imam miom on će radit carski ( i ujedno odstranit miom ).
    Meni se osoblje na CEF-u stvarno jako sviđa, uistinu su brižni i ulili su mi povjerenje, pa se nadam da i odjel s bebicama nije loš ...

  21. #21
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    curka najbolje ti odi tamo u tvojem slučaju u Petrovu ako imaš povjerenja u doktora i on ima želju voditi ti trudnoču i porod.

    Evo mi smo si sredili da sve obavimo u Zaboku samo radi doktora kojem neizmjerno vjerujem i još k tome što nosim blizance a kako su problemi več počeli tj obavljena serklaža( šivanje ) i imamo strogo mirovanje od idučeg nas tjedna ostavljaju u bolnici da što duže dečkići ostanu kod svoje mamice.

    posa svima i mazite svoje buše

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4

    Početno

    Ja sam rodila trojčeke u Petrovoj bolnici u 32 .tjednu i prof.ĐELMIŠ mi je vodio trudnoću i carski i sve pohvale i njemu i cijelom odjelu PT 1 a naročito bi se zahvalila svim sestrama a posebno sestri LJUBICI. Moram svima reći da je to najbolja ekipa a naročito profesor ĐELMIŠ

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •