Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: BH kontrakcije u blizanačkoj trudnoći

  1. #1
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno BH kontrakcije u blizanačkoj trudnoći

    dakle, počele su jučer i ustravile me, jer nisam baš nešto o njima znala, osim da postoje. primjetila sam da su bebice puno aktivnije nakon što kontrakcije popuste.
    nisam brojila koliko ih je bilo, bila sam previše zblekana da bi se toga sjetila.

    sutra sam točno 21.tt

    zanima me kad su vama počele, kako se nositi sa njima? da li da povećam dozu magnezija? znam da moram leći na lijevi bok i malo se umiriti, onda prođu.
    mislim da sam negdje čula da su učestalije u mama blizanaca.

    kako izgledaju kod mene? stomak mi se na par sekundi zgrči i stvrdne. mislim da je to to.

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ne nosim blizance ali cu ti potvrdit da to je to. I sad i jesi u tjednima u kojima obicnu pocinju, nemas se sta zabrinjavat. Magnezij je najbolji, i ja sam ga pojacala otkad su pocele. A meni su pocele puno ranije, oko 17. tj, vjerovatno jer sam viserotka.
    Ne smije ih biti vise od 5 u jednom satu, mogu trajati i do 2 minute, meni tu i tamo bude i lagano bolno, onako menstrualno, al bas lagano. Kad me uhvati ne radim nista, ne pazim na kojem sam boku, samo legnem ako imam priliku, a ako ne, malo stanem, umirim se.

  3. #3
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    koksy, puno ti hvala!!
    ja sam prije godinu dana radila onu twin labovu provjeru minerala i vitamina, i jedino mi je magnezij bio u manjku, i to ogromnom, tako da sam uključila od 12.tt šumeći magnezij 300, a nedavno sam skužila da imam doma još magnezija 250 twin labovog, super roka trajanja, pa mislim da ću kombinirati šumeću i običnu.
    početi ću paziti koliko ih je. a jesu me ispripadali...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja ih nisam imala, ali vjerujem da bi paničarila isto kao i ti
    nemam iskustva, a vjerujem da si sve živo preguglala, pa ti neću ništa pisati
    vidim jedino da ih puno trudnica ima i da je magnezij tu br. 1
    moja ih je kolegica koja je rodila na termin prije 2 tjedna imala od 24. tjedna nadalje

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Magnezij možeš povećati i do 3x300mg (jedino te možda potjera na WC).

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I pij vise vode.

  7. #7
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    pijem stvarno dosta vode, a magnezij ću svakako poduplati. hvala

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    imala sam ih s blizancima, ali su bile, ajmo reći, korektne. nisam se previše zabrinjavala pa doze Mg nisam povećavala.
    no, u jednoplodnoj trudnoći su mi bile jako bolne, toliko da sam morala leći.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Pinky, kako je?

  10. #10
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    puno bolje, hvala. ono mi je bilo par nervoznih dana, pa vjerujem da je i to pospješilo kontrakcije. sad ih bude par dnevno, umjerene jačine, izdržljivo.
    cmok!

  11. #11
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Pinky,
    ja sam imala BH kontrakcije u blizanačkoj trudnoći, već od 20-tog tjedna. Tada, srećom, nisam znala što je to jer bi počela sigurno paničariti. Skužila sam tek oko 30-tog tjedna o čemu se zapravo radi Doktor me utješio da je to normalno i da se maternica priprema za porod, ako je naravno sve drugo ok. Primjetila sam da su bile intenzivnije kontrakcije uveče nakon tuširanja jer sam tada mazala trbuh uljem protiv strija. Dr. mi je strogo zabranio glađenje i diranje trbuha jer upravo to potiče kontrakcije, a kod mene je tako upravo i bilo. Ja bi samo nauljila trbuh, par puta razmazala i gotovo.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ajme, pa ja sam se non stop gladila po trbuhu u ležećem položaju, a ležala sam stalno

  13. #13
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    denny mi je isto rekla da su joj zabranili dirati stomak. koja tuga.
    i treba se piti dovoljno vode i unositi dovoljno magnezija.
    sjedenje npr. uzrokuje skraćivanje cerviksa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •