Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Kandida kod nevine devojke???

  1. #1

    Početno Kandida kod nevine devojke???

    U pitanju je moja devojka. Ona je nevina, ali ima gljivicnu infekciju, kandidu. Pitanje za sve zainteresovane je da mi kazu kako to ona moze da se izleci? Ona ne moze nista da maze iznutra tako da vaginalete ne dolaze u obzir, jedino mazanje neke kreme spolja sto je i pokusavala ali nije bas uspelo, malo se smanjilo pa se opet vratilo. Mazala je kanesten vaginalni krem. Da li postoje neke tablete koje moze da pije protiv toga? Jer jedino kroz usta moze da unese neki lek koji moze da deluje iznutra. I jos jedan problem je sto se boji da ode kod ginekologa pa zato po raznim forumima pokusavam da joj nadjem lek. Molim vas za pomoc, hvala vam puno unapred...

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mora otici kod ginekologa. na svoju ruku nije dobro nista uzimati. za gljivice nije cudno da se pojave kod djevojke koja nije imala odnos, pogotovo ako je uzimala antibiotsku terapiju ili slicno (mozda cak i isla na bazen, ja sam recimo sklona gljivicama i pojavljuju mi se od samog pogleda na bazen ili antibiotike, a nekad ni pogled nije potreban :/ ). uglavnom posjet ginekologu je obavezan, on/ona ce znati kako aplicirati vaginalete ako ce biti potrebno.
    sretno s napasnicima

  3. #3
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ne treba se bojati ginekologa (neće joj "uzeti" nevinost - treba reći da je nevina i neka to tako ostane)
    možda joj prepiše kakav antibiotik koji će popiti (ima ih više vrsta, doktori to najbolje znaju)

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Postoje tablete za takvu vrstu upale, ali se ne mogu dobiti bez recepta. Lijepo od tebe što se brineš za curu. Moraš ju nagovoriti da obavezno ode giniću jer to zna biti opasno. Nisu ginekolozi tako strašni, a obzirom da je nevina neće ju ni dirati već samo pogledati.

  5. #5
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Candida je normalni stanovnik u našem tijelu, i često se zbog pada imuniteta, antiobiotske terapije i li sl. razbukta. Tako da nema veze jel djevojka nevina ili nije, jer to nije infekcija koja se prenosi isključivo spolnim putem.
    Mislim da bi biko jako dobro posjetiti ginekolog, koji joj tijekom pregleda neće "uzeti" djevičanstvo, ali će uzeti komadić sluzi (iscjetka) i pogledati na mikroskop je li u pitanju baš kandida. Kako znate da je baš kandida? Može biti i gardnerella... Simptomi su slični, samo je iscjedak različitog mirisa. Te dvije infekcije se liječe različitim ljekovima.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Nema nikakve veze da li je cura nevina. I ja sam isto imala neke gljivice prije prvog spolnog odnosa zbog antibiotika, pa sam dobila vaginalete.
    Mora ići ginekologu jer ne bi bilo dobro da lijek traži po forumima i uzima nešto na svoju ruku.

  7. #7
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Neka tvoja djevojka poradi malo na imunitetu,uzima B vitamin,propolis,matičnu mliječ ili slično...To je jako bitno...Kada sam ja imala kandidu (nekada davno-bila sam nevina ),bez straha sam otišla kod ginekologa.Samo sam mu naglasila da sam nevina.Dobila sam isto kanesten vaginalnu kremu i stavljala sam neke obloge-acidi borici,tako nekako se zvala ta tečnost.I prošlo je...Samo što je problem kod kandide što se ona vraća...Zbog toga je bitno da poradi na imunitetu,a na forumu ćeš naći još hrpu savjeta šta preduzeti...Moj savjet je Pavlovića mast.Kada se pojave prvi simptomi neka se opere kamilicom i namaže Pavlovića mašću.Meni pomogne...

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Potpisujem cure. Djevojka mora otići kod ginekologa.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    . Kako znate da je baš kandida?

    i mene ovo zanima

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ...Moj savjet je Pavlovića mast.Kada se pojave prvi simptomi neka se opere kamilicom i namaže Pavlovića mašću.Meni pomogne...
    ako je gljivica u pitanju, krema koja nije antifungicidna samo hrani gljivu i pospješuje joj boravak

    svakako se javiti ginekologu radi terapije, a u međuvremenu izbjegavati slatkiše, to gljivice jako vole.

  11. #11
    ketyk

    Početno

    svaka cast za momka koji se tooooliko brine za svoju curu! Slazem se da je gljivice lako dobiti:terapija antibioticima, imunitet ,nosenje uske odjece, sinteticko donje rublje, tangice, slatkiši, kisela hrana,...........
    Dalje da ne nabrajam. Neka se ne boji odlaska ginicu, znaju oni kako pregledati nevinu djevojku!
    Vidjela sam nedavno plakat sa najnovijim tabletama protiv gljivica za peroralnu primjenu , ali sam zaboravila kako se zovu!

  12. #12
    ketyk

    Početno

    Zaboravila sam dodati :neka pije dosta jagurta! Super stvar protiv gljiva.

  13. #13
    mamaBi

    Početno

    Nek obavezno ode ginekologu, nema se cega bojati, oni uvijek pitaju je li zena imala do sada odnose.

    [quote="apricot"]

    ako je gljivica u pitanju, krema koja nije antifungicidna samo hrani gljivu i pospješuje joj boravak
    Ovo moram da ispravim. Ako je krema protiv gljivica ona je fungicidna. Isto kao kad bi za nesto protiv korova rekli da je antipesticid umesto pesticid.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Mislim da bilo koja djevojka, nevina ili ne, kada ima probleme, treba otici na pregled. Bez straha. Ne mora cekati na prvi seksualni odnos da ode kod ginekologa, ako ima neke probleme.

    Lijepo od tebe da se brines za curu, no onda ju lijepo uzmi za rucicu, i put ginekologa, ti lijepo sjedni s njom u cekaonicu i rijesite to na odgovoran nacin...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    hm.. kako se vec i napisalo - neka posjeti ginica za pocetak! Da se tocno utvrdi je li bas candida u pitanju. Vjerovatno ce dobiti vaginalete!

    A, moze si pomoci ishranom: izbaciti sve slatkise i slatke napitke, sve di ima kvasca (pekarski proizvodi), smanjiti unos bijelog brasna, mlijecne proizvode izbaciti, banane isto ne jesti, citruse isto izbjegavati.
    A, jako je dobro jesti: kiselo zelje i piti sok od kiselog zelja (rasol) - 1 salica svako jutro na taste - ima za kupiti u dm-u od Alnature. Candida ne podnosi zelje.
    Puno povrca, meso moze, ribe isto... zitarice svakako - posebno proso!
    Poanta je da se candida izgladni i odumre!

    Cajevac (cisto etericno ulje cajevca provjerenog proizvodjaca) - ne dolaze u obzir varijante za miris prostora. Ljekarne imaju ok proizvodjace.
    Cajevac je odlican protiv candide, koristi se nakapano cisto ulje na tamponu - mini tamponi - mislim da joj nebi smetali, to moze koristiti.
    Pa neka stavi pred spavanje i do ujutro neka stoji u rodnici.
    Ne pece i ne boli i ne iritira sluznicu!

    sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •