Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: candida

  1. #1
    ane001

    Početno candida

    Pojavili su mi se tipični simptomi candide, ali uz tipične simptome
    javili su mi se nekakvi prištići . da li je to normalno kod kandide?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    kastela
    Postovi
    84

    Početno

    ja candidu dobijem svaki put kad pijem antibiotik i do sad uz "normalne" smetnje nisam imala pojavu prištića.....

  3. #3
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Jednom sam imala prištiće,ali tada se baš bila razbuktala,bilo je strašno.Posle toga ne,ali više nikada nije bilo toliko strašno.

  4. #4
    ane001

    Početno

    Hvala na info, ni ja dosad nisam imala nikad prištiće, pa sam se zabrinula. Što je najgore dobila sam stvari i ne mogu stavljati vaginalete.

  5. #5
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Koju kremu koristite?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    41

    Početno

    Ja sam poslije upale dobila male kvržice, bila sam kod doktora i rekao mi je da su mi se upalile žlijezde. Dali je netko čuo za Doderleinove bacile, kakve su to bacile i gdje ih mogu nabaviti? Čula sam da su jako dobre kod liječenja upale.

  7. #7
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    Citiraj xymt prvotno napisa
    Ja sam poslije upale dobila male kvržice, bila sam kod doktora i rekao mi je da su mi se upalile žlijezde. Dali je netko čuo za Doderleinove bacile, kakve su to bacile i gdje ih mogu nabaviti? Čula sam da su jako dobre kod liječenja upale.
    ja sam cesto imala candidu i takve upale posto sam se bavila plivanjem i isto dobila ko neke male kvrzice poslije, vise ko malo veci tvrdi pristici. meni je doc svaki puta savjetovao canesten u vaginaletama i masti. jednom sam dobila i kombinaciju s nekim tableticama u kojima su nekakve bakterijice ili tak nekaj za vaginalnu floru... moguce da je to to, pa najbolje pitaj tetu u ljekarni..

  8. #8
    zvijezda  danica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    na padinama Učke
    Postovi
    50

    Početno

    Bok cure. Da vam kažem moja iskustva sa candidom.Prije kada bi dobivala candidu uz to je uvijek i dolazilo obavezno pucanje kože na pikici i to duljine po 10 cm.To jako boli i peče toliko da se ne može niti normalno popiškiti a kamoli oprati pikicu,pa sam u tim periodima pikicu prala sa acidi borici ( kojeg ima za kupiti u svakoj apoteci i košta 1 litra najviše 50 kn) prala sam pikicu dva do tri puta dnevno malo se stavi u mali lavor i koristila sam gazu,kao malu spužvu, i natopila je s acidi borici te na taj način ispirala i prala pikicu ( normalno to je uz preporuku liječnika ginekologa, jer acidi borici nije ni otrovan niti peče kada se ispire sa njime;kada bi imala upalu očiju zbog peluda onda bi znala isto tako kapati acidi borici u oči,ne puno, i raditi obloge od njih i dosta pomaže ).Uz to sam mazala pikicu sa canasten masti izvana + vaginalete. Nakon toga sam bila našla tablete na bazi probiotika i zovu se Lactogyn (proizvodi ih Jadranski galenski laboratorij i koštaju jedna kutija 120 kn i ima ih 15 komada unutra) nije baš jeftino ali mogu vam reći da su mi pomogle.Ali ima još jedna puno jeftinija verzija lactobacilusa tj. probiotika. Ovako kupite najobičniji Acedofil ( rozi poklopac) i kupite u apoteci male inekcije od 2 ml ( bez igle ona vam ne treba ni u kojem slučaju) ja uzimam od firme B/BRAUN ( izvana je prozirna a unutrašnji dio je zelene boje). Navečer prije spavanja uzmem acedofil + inekciju i u kupaoni sve to napravim. Inekciju napunim cijelu acedofilom (samo je gurnem unutra i povučem acedofil) zatim sjednem na bide kao za pranje pikice stavim inekciju u pikicu i stisnem acedofil unutra ( deblijna inekcije je kao i aplikator za vaginalete, samo što je kraća) nakon toga stisnem pikicu i izvučem inekciju van te još uzmem malo acedofila na prst i namažem pikicu usmine i to. Zatim stavim uložak na gaćice kao za mjesečnicu i odem u krevet na spavanje i tako do jutra ostane unutra,s time da sljedeći dan morate nositi uložak tokom dana jer će ipak iscuriti malo van šta se nije upilo.Inekciju isperem u toploj vodi i vratim je u njezinu plastiku ( ili kako već tko želi,ali mora biti na čistom mjestu) ,a acedofil spremim sa alu folijiom na sebi kao poklopac u frižider. Takva terapija traje 5 dana i može se ponavljati kada kod osjetite da vas pikica pecka. Ova terapija nije lijek za candidu nego samo da se poboljša flora vagine i da se smanji na minimum ponavljanje upale od strane candide.Ali isto tako treba smanjiti unos pretjerano slatkoga u tijelo jer šećer potiče candidu.I isto tako stres pomaže da se upala od strane candide ponavljaju. Meni je to sa acedofilom isto tako pomoglo i koristim ga i dan danas. Pa ako netko želi probati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •