Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: HITNO- MIRENA I DUGOTRAJNA I OBILNA KRVARENJA

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8

    Početno HITNO- MIRENA I DUGOTRAJNA I OBILNA KRVARENJA

    Stavila sam IUS Mirenu prije tocno mjesec i pol i jos mi nisu prestala krvarenja. Procitala sam u uputama o nekakvim tockastim krvarenjima ali ovo sto meni ide ne lici ni na kakve tockice, vise na obilno krvarenje. Moja ginekologica mi je vec dvaput na telefon odgovorila da je normalno krvariti prvih mjesec dana nakon umetanja i da ocekujem svasta, ali vec je proslo mjesec i po a ja vise uopce ne znam kad sam dobila zadnju mengu ni kad je zavrsila (i je li uopce zavrsila) jer krvarim neprestano vec mjesec i pol. Razmisljam da je izvadim, ali ljuti me sto sam je platila 1200 kn i nemam nikakvu alternativu (pilule ne smijem radi bilurubina) a obicnu spiralu vise ne bi stavljala ni u ludilu. Zato, molim sve koji imaju iskustva s IUS Mirenom da mi odgovore na sljedeca pitanja:

    1. koliko im je trajalo krvarenje nakon umetanja (da li je bilo kontinuirano ili u navratima).
    2. Koliko im traju menstruacije?
    3. da li imaju nekih drugih smetnji ili nuspojava?
    Zahvaljujem se na odgovorima.
    2.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    9

    Početno Re: HITNO- MIRENA I DUGOTRAJNA I OBILNA KRVARENJA

    [
    1. koliko im je trajalo krvarenje nakon umetanja (da li je bilo kontinuirano ili u navratima).
    2. Koliko im traju menstruacije?
    3. da li imaju nekih drugih smetnji ili nuspojava?
    Zahvaljujem se na odgovorima.
    2.[/quote]

    Moja priča je ista kao tvoja:bilerubini, spirala nikad više.

    Mirana ti je super osim prva 2-3 mjeseca. Imaš osjećaj da stalno imaš menzis. Kasnije je super nema bolova i pms-a kao kod spirale, menzis traje 3-4 dana sa NORMALNIM krvarenjem. Postoje ti tablete koje ti zaustave to krvarenje. Konzultiraj se s ginekologom, jer sam zaboravila kako se zovu.

  3. #3
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Nemam svojih iskustava, ali kolegica s posla je baš prije mjesec i pol stavila Mirenu.
    Krvaruckala je stalno i onda se to krvarenje pojačalo. Kak je ona prije trošila za mengu paket uložaka dnevno, nije ni skužila da joj je to prava menga. Uglavnom, kad je ta prava menga prošla, sve je o.k. još malo spotingira, ali to sad ide na svoje.

    Nemoj odmah vaditi, doći će to na svoje, samo možda tebi treba više vremena.

    2-3 jeseca možeš izdržati, a sigurna sam da će ti biti bolje.

  4. #4
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    I ja već neko vrijeme razmišljam o Mireni (točnije već koje 2 godine ) i nikako da se odlučim, a najviše me muči ovo: MM i ja volim malo žešći seks pa ne znam da li bi se 'tamo dole' moglo nešto poremetiti/pomaknuti ili mi naštetiti?

  5. #5
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Sad čitam negdje na netu da žene starije od 35 godina dobivaju Mirenu preko HZZO-a (besplatno)?

  6. #6
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Bembolina prvotno napisa
    Da! Meni je ginićka rekla da žene iznad 35 je dobivaju besplatno.
    :D :D 26.06 sam naručena na papa test kod ginića preko HZZO pa ću ga pitati!

  7. #7
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    I meni je to ginićka rekla, ali sam izgooglala da dobivaju samo one koje imaju dokazano obilne mensturacije koje su do sada neuspješno liječene. Konkretno, moraš imati manjak željeza da bi dobio Mirenu preko HZZO-a.
    Ako netko dobije drugu konkretnu informaciju o tome tko i kako dobiva Mirenu preko HZZO-a neka je podjeli. Ja sam skoro 100% sigurna da ću je staviti, ali ne prije nego se financijski oporavim od porodiljnog i neplaćenog.

  8. #8
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    I ja čekam uredna papa i mislim da sam se odlučila za mirenu :/ još uvijek važem jer si ne mogu zamisliti strano tijelo tamo negdje....

    Kate7 - iskustva većine žena kažu da se nakon 3 mjeseca tek ustabili sa krvarenjem

    Meni je ginić rekao da s navršenih 35 "može pisati obilna krvarenja" pa ju mogu dobiti preko HZZO-a....hm.... znači trebala bih čekati još godinu dana ako hoću besplatno....

    Zanima me da li se mooncup i spirala podnose?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    129

    Početno

    Da se i ja ubacim. Zanima me da li i mirena djeluje abortivno kao i obična spirala. Kod obične se dašava da je jajna stanica oplođena, ali se ne ugnjezdi zbog spirale, dakle abortus. Za mirenu sam čitala da djeluje pomoću hormona, znači jajna stanica neće biti oplođena, ili?
    Smeta li mirena dojenju?
    Koliko je bolna ugradnja. Moj ginić nije baš nježan čovjek, ali već sam navikla.
    I što je s onim nekim končićima, jel vi to možete napipati, osjetiti?
    Nisam nikad imala spiralu, dok sam studirala pila sam tablete i bila zadovoljna, ali između dvije trudnoće pila 1 mjesec pa mi se pobrkala menstruacija i ja odustala, a sad opet treba razmisliti o kontracpciji. :/

  10. #10
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Evo link:
    http://www.mirena.com.hr/flash.asp

    I tu ti pišu skoro svi odgovori na pitanja o Mireni

  11. #11
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Bembolina prvotno napisa
    Da! Meni je ginićka rekla da žene iznad 35 je dobivaju besplatno.
    E ovo nije istina. Pitala sam prije 4 dana i doc veli jedino ako imate teške komlikacije isl. Godine ne igraju ulogu.

  12. #12
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Ja ću se samo nadovezati na prvo pitanje i reći da je i meni prvih par mjeseci bilo koma, ne samo krvarenje nego i neki super neugodan osjećaj u maternici. Ne bol nego baš neugoda. Nakon nekih 6 mjeseci nisam ju uopće osjećala i u posljednjih 6-7 mjeseci uopće nisam imala menzu, ustvari imala sam menzu toliko da sam imala samo gaćice koje sam tri puta u danu presvukla... Zadovoljna sam jer sam ju stavila dok sam dojila pa nisam imala alternativu.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno mirena

    hm, sad ste me zaintrigirale... ja sam u travnju bila na sistematskom i imam nalaze da mi je željezo ispod granice normale (to mi je ''stil života'' zadnjih xx godina, usprkos svim mojim borbama) a pored toga mi je u tom istom mjesecu stavljena mirena... ima li ikakve šanse da tražim povrat od hzzo-a? mislim, anemična sam, imam preko 35...

  14. #14
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Meni je željezo pol života ispod normale. Ajd nekako poslije prve trudnoće je bolje (ne pitajte me zašto, ni ja ne kužim).

    Ali meini je gin. objasnio da se mora raditi o popriličnim komplikacijama, tipa obilne mentruacije koje se više ničim ne mogu kontrolirati, problemi u klimaksu, nenormalni bolovi i određene bolesti. Eto, tak mi je gospon doktor odgovorio na moje pitanje mogu li preko hzzo.a dobiti mirenu. :/

    Naravno da nisam bila baš zadovoljna jer je skupa al kaj sad..

    Inače, opet imam nedoumice po pitanju mirene.
    Naime, poznanica mi je ispričala da je odustala od primjene mirene jer (evo quotat ću) :
    Tiwi, duzna sam ti objasnjenje za mirenu...
    Svojevremeno sam razmisljala o Mireni i ipak odustala. Na internetu sam naisla na mnogo negativnih komentara, uglavnom se radi o nezeljenim dejstvima hormona...mahom psihickim ali i fizickim tipa pojava cisti i sl.. Koncentracija hormona u Mireni je znatno veca nego sto sam ja pretpostavljala. Nekako sam mislila posto deluje "na licu mesta", ne treba tako velika kolicnina kao kod oralne primene. Medjutim, razlika izmedju antibebi pilule i mirene po dozi hormona je neznatna. Dakle, i kod spirale imas hormone u celom organizmu i oni ti ga mogu "uzburkati". Prednost Mirene je iskljucivo u primeni(svakako je lakse nego svaki dan piti tabletice)a ne medicinska. Sa medicinske strane je klasicna spirala bezazlenija ali tu onda i etika dolazi u pitanje...
    Nisam više pametna... spirala nikako ne dolazi u obzir. Ma ne znam..

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    SAMOBOR
    Postovi
    158

    Početno

    TIWI..[/quote] Nisam više pametna... spirala nikako ne dolazi u obzir. Ma ne znam..[/quote]

    Ima nas još takvih, imam slično iskustvo kao i ti (2 carska) ali uz to kod mene ništa hormonalno ne dolazi u obzir već jedino i ako se ipak ohrabrim i odlučim obična bakrena spirala jer sve ovo drugo mi je nesigurno a ne želim riskirati ponovno trudnoću.

  16. #16
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ja ju imam vec drugu godinu i sve 5, menge nemam uopce od pocetka :D ni pms , ne osjecam ju, stavljanje malo neugodno no nis spomena vrijedno :D
    najveci plus mi je izostanak menge :D

  17. #17
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    ja ju imam vec godinu i pol, i nemam bas nikakvih problema, kao i saska menga mi je skoro pa neprimjetna
    jako sam zadovoljna

  18. #18
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Sad čitam negdje na netu da žene starije od 35 godina dobivaju Mirenu preko HZZO-a (besplatno)?
    Samo za žene koje se liječe od hemoragije (obilna i česta krvarenja).

  19. #19
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    I ja već neko vrijeme razmišljam o Mireni (točnije već koje 2 godine ) i nikako da se odlučim, a najviše me muči ovo: MM i ja volim malo žešći seks pa ne znam da li bi se 'tamo dole' moglo nešto poremetiti/pomaknuti ili mi naštetiti?
    iridana2666 što si odlučila? Št reče gin. u svezi glede tvoje dvojbe

  20. #20
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Tučica, zakaj nemreš Mirenu?

    Ja sam odlučila ipak staviti Mirenu, vjerojatno za koji mjesec (od menge još niš, valjda jer sad dojim dvojicu na zahtjev ) Vidim da su neke curke koje poznajem zadovoljne, pa mi to dosta znači.

    Hormoni, u Mireni i u tabletama su potpuno drugačiji i u skroz različitim omjerima, pa se meni čini da bi mi to odgovaralo puno bolje.

    Tak da s vremenom, kad pozaboravljam noćna bančenja, odviknem obojicu od pelena i malo se istulumarim, mogu složiti još jednu bebu i završiti tu carsku priču

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •