Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: upale :-( :-(

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    22

    Početno upale :-( :-(

    Imam problema sa stalnim upalama dolje...to traje već više od 2 godine...papa-test je uredan konstantno. prvo sam dobila plimicol kremu, pa canesten vaginalete, pa vaginalnu kremu, pa običnu kremu, pa na kraju sumamed jednu tabletu (čini mi se da je to od 500g), i sad pod zadnje mi je definiran beta hemolitički streptokok :/ i dobila sam dvije kutije almacina... ...kak dalje i kud dalje??? dal bude bilo kakvih posljedica danas sutra u trudnoći ili dal bude bilo kakvih komplikacija u trudnoći??? imam 24 godine i željeli bi sljedeće godine dijete...

  2. #2
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    -da li ti se upale ponavljaju redovitno nakon menge? ili tokom?
    -da li si pokušala nakon ture kreme, vaginaleta, piti ili uzimati Lactogyn tablete? za obnovu prirodne flore vagine - bitna za održavanje zdravlja?
    -jedeš li puno slatkog i bijelog brašna?
    -kakav ti je opći imunitet?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    22

    Početno

    primjetila sam da nisu upale povezane s mengom...sad je zadnjih mjesec dana ok, al sam cijelo vrijeme na tabletama...prvo sumamed a sad almacin.
    nisam nikad čula za te tablete. Lactogyn?? kakve su to tablete i jel se mogu dobiti bez recepta?? koja ima je funkcija??

    jedem i previše slatkog no moja ginekologica tvrdi sa to nije ni malo povezano s tim mojim upalama...pročitala sam na netu i da su upale povezane i s uskom odjećom - a ja se bavim biciklizmom i cijelo sam vrijeme u uskim tajicama i još se k tome natiskam na biciklu ...

    imunitet mi je , mogu reći, odličan - stvarno odličan :D

    jel može sve ovo imati neku posljedicu vezanu uz trudnoću??? :?

  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    posljedica? samo to da bi najvjerojatnije koristila razne vaginalete, a npr. sumamed ne bi smjela
    a sve one mogu imati nuspojave, npr. duga upotreba geonistina može izazvati žutu boju kostiju i zubi
    itd.

    po pitanju šečera, pogledaj anti-candida dijetu na stranicama poliklinike harni
    gljivice tog roda izazivaju lakši oblik upale a hrane se šečerom, tj. onda im populacija nabuja i imaš problem

    Lactogyn idu bez recepta, imaš ih u ljekarni, one su tablete sa prirdonom florom vagine tj. ima sve potrebne dobre bakterije koje održavaju ph vrijednost i zdrav okoliš u vagini, njihova populacija je jako bitna u borbi protiv loših bakterija i gljivica tj. drže ih pod kontrolom
    te bakterije su prirodna obrana vagine od infekcija
    ima još i Candida Yeast vaginalete, no ja ih nisam koristila, jer kad sam imala slične kronične probleme nije ih bilo za kupiti

    pošto si sjetljiva, trebala bi nakon svake kure antibiotika piti Lactogyn, jer su večina antibiotika širokog spektra pa pobiju i dobre bakterije, i dakako, onda slijedi divljanje loših i imaš uplau

    moja "dobitna kombinacija" je bila tura češnjaka sa uljem gospine trave vaginalno+oralno tablete češnjaka, nakon toga tura Lactogyn tableta, i nakon toga ako pretjeram sa šečerom (a u tome sam "majstor" ) na prve simptome infekcije, popijem 2-3xdnevno tabletu češnjaka kroz 3-7 dana, ovisi
    i kuc-kuc nisam ginekologa vidjela ima skoro 2 godine

    ja sad idem na sistem:
    1. sve prirodne metode
    2. ginekolog

  5. #5

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Jelica1106 prvotno napisa
    primjetila sam da nisu upale povezane s mengom...sad je zadnjih mjesec dana ok, al sam cijelo vrijeme na tabletama...prvo sumamed a sad almacin.
    nisam nikad čula za te tablete. Lactogyn?? kakve su to tablete i jel se mogu dobiti bez recepta?? koja ima je funkcija??

    jedem i previše slatkog no moja ginekologica tvrdi sa to nije ni malo povezano s tim mojim upalama...pročitala sam na netu i da su upale povezane i s uskom odjećom - a ja se bavim biciklizmom i cijelo sam vrijeme u uskim tajicama i još se k tome natiskam na biciklu ...

    imunitet mi je , mogu reći, odličan - stvarno odličan :D

    jel može sve ovo imati neku posljedicu vezanu uz trudnoću??? :?
    Mislim da ti candida nema neke posebne posljedice za trudnoću, a, ako si trudna, onda si čak i sklonija candidi - to ide s trudnoćom. Svakako liječi antibioticima taj beta hemolitički, njega treba imat pod kontrolom, a dok piješ antibiotik obavezno pij taj lactogyn 2x1, dobiva se bez recepta, to ti je prirodni laktobacil za obnovu vaginalne flore, meni se pokazao savršen, inače katastrofalno patim od kandide, ali katastrofalno. Ista stvar - brisevi dugo bili uredni, ali ja svaki drugi ciklus kod ginića po antimikotik. To je tako bilo prije trudnoće, sad mi je u trudnoći i nakon poroda kao lakše, pitam se dokad. Definitivno trebaš izbjegavat slatko - od toga dolazi kandida - usku robu (meni je jednom došla takva candida doslovno od pola sata nošenja uskih jeans hlača a bilo je plus 30, ali ne pretjerujem - morala sam pit onaj antibiotik itrac (još prije trudnoće) našto je to ličilo. I kod mene se ne smije dati medazol (mislim da isto sadrži antibiotik) bez nekakvih antimikotskih vaginaleta, ili klindamicin - njega obavezno popratim s canesten vaginaletama i sl. Ja ti tipujem na lactogyn, piješ ga 1x tbl dnevno, osim kad si na antibioticima - onda 2x1 dnevno, i to možeš piti i u trudnoći (prema nekim ginićima), prema drugima rađe ne, pa, ako si trudna - čekni sa svojim ginićem. Meni je taj lactogyn otkriće desetljeća, ako mi ova situacija još potraje. Inače sam tip da ne vjerujem u to nešto kao prirodno i bez recepta (iskreno priznajem da imam predrasudu), ali ovaj lactogyn je baš moćan.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Sad kužim da nisi trudna - udri po lactogynu, slobodno. Ima u svakoj ljekarni. I pazi da, kad piješ antibiotik, tražiš od ginićke neki antimikotik i obavezno sve popratiš s lactogynom - tijekom antib. terapije 2x1 oralno.

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I ne bi ti bilo loše odreć' se makar nečega - ili tajica, ili bicikliranja - ili barem smanjit to. Meni ti usko fakat izaziva bujicu candide, i još gore nego slatko, pogotovo sad na vrućini - stvori ti se idealna podloga od znoja za bujanje candide. Inače, možeš planirat trudnoću, candida je prije dosadna i nervirajuća zbog svraba, nego opasna, ali streptokoka b bi se trebala pokušati riješiti, on je tvrdokoran i dobro bi ti bilo napravit štihprobu mjesec-dva nakon terapije je li stvarno otišao.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    jedno pitanje vezano uz Lactogyn - ginica mi rekla da to ne smijem piti dok dojim?! malo mi čudno, s obzirom da znam da se puno lijekova prepisuje dojiljama jer su kao sigurni... ima li tko iskustva s time?

  10. #10
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    zašto?
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...b5822a66e86bb1

    to su probiotici
    onda ne bi smjela piti niti razne jogurte, acedofile...

  11. #11
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    slažem se s curama i dodajem
    svoje iskustvo;meni su se upale javljale relativno često papa uvijek ok
    dok nisam povezala-ako se MM dole opere s nekim običnim gelom za tuširanje a ne s onim za intimnu njegu odmah mi smeta
    i otkad koristi isključivo intim za intimna mjesta ja problema nemam :D

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa

    to su probiotici
    onda ne bi smjela piti niti razne jogurte, acedofile...
    Pa da, ni meni nije bilo logično zašto mi je to rekla.... baš ću probati Lactogyn, s obzirom da dijeta bez šećera kod mene nema šanse

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Na sreću, nemam više upala popraćene simptomima kao što su pekanje, svrbež i grudasti iscjedak :D , ali mi se sad pojavio taj beta hemolitički streptokok ...na netu sam pronašla nešto o tome i sve što piše nije nimalo dobro (npr. ne smijem zatrudnit s tom bakterijom, u trudnoći s tom bakterijom je smrtnost djeteta do 60% i slično :? )...iako bi željeli tek slijedeće godine dijete, u meni se javio neki strah zbog svega ovoga ...definitivno ću probati izbjegavati uske stvari i slatko...isto tako, probat ću s tim tabletama Lactogyn...mislim, otvorena sam za sve jer sam već stvarno očajna predugo se već to sve vuče...prvi sam puta imala s upalama problema 2004. (sad sam pogledala u knjižicu )

    p.s. ako još netko ima bilo kakvih iskustva sa sličnim ili istim problemom, bila bih mu zahvalna da mi savjetuje nešto, bilo što...

  14. #14
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Mislim da sve to ima nekakve veze s biciklizmom. Trenje, usko... Moja sis je svako malo imala upalu bartolinijeve žlijezde - zbog bicikla.

  15. #15
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    haj, ovo je moje iskustvo: stalno imam nekakav iscjedak dolje, upale i upalice. U trudnoći mi je bio otkriven beta hemolitički streptokok, ali to je riješeno sa 2 kutije amicilina (ako se dobro sjećam), cijelu trudnoću sam imala echerihiju coli, i stalno pila nekakve antibiotike. Hvala Bogu, sve je prošlo u najboljem redu, bebač je zdrav kao dren. I dalje s vremena na vrijeme iimam upale, iscjetke. Pila sam i lactogyn, jedno vrijem je bilo bolje. I puno slatkog sam jela, a sad sam par dana izbjegavam dotičnu hranu pa javim jel bilo poboljšanja.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    71

    Početno

    Ja sam već luda od ovoga i trebam neki pametni savjet. Naime već mjesecima me dan nakon menzisa počne dole svrbiti i peckati ali samo izvana, ne u rodnici. Rješavala sam to sa uljem gospie trave, par dana mazanja i prođe. Bila kod gin, papa uredan, bakteriološki bris uredan, neka mala upala, dala mi je Geonistin i bilo je ok mjesec dana, sada se ponavlja opet s time da je nakon zadnjeg menzisa to bilo neizdrživo 4,5 dana jedva sam izdržala i smirilo se. sad mi je 2 dan menzisa i već me svrbi i imam filing da će sad biti još gore.. šta bi to moglo biti? Gin kaže da je sve ok a mene to muči jako ? Dođe mi da se počeškam s ribačom četkom a naravno nemoram ni reći da nakon češkanja još više peče.
    Probala sam vaginalete Vagisan od DR.Wolfa i bolje je dok ih koristim ali nije puno pomoglo.
    Inače ne koristim ni uloške ni neke silne tekuće sapune ni ništa a muči me, dakle nije od toga.

  17. #17
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    omekšivač? prašak za robu?

    loš imunitet? puno šečera u prehrani?
    si probala piti češnjak tablete na prvi znak (podižu imunitet i ubijaju gljivice)

    koje uloške koristiš za menzisa?

    Lactogyn kasule piti za obnovu dobre flore

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj dolphins prvotno napisa
    Ja sam već luda od ovoga i trebam neki pametni savjet. Naime već mjesecima me dan nakon menzisa počne dole svrbiti i peckati ali samo izvana, ne u rodnici. Rješavala sam to sa uljem gospie trave, par dana mazanja i prođe. Bila kod gin, papa uredan, bakteriološki bris uredan, neka mala upala, dala mi je Geonistin i bilo je ok mjesec dana, sada se ponavlja opet s time da je nakon zadnjeg menzisa to bilo neizdrživo 4,5 dana jedva sam izdržala i smirilo se. sad mi je 2 dan menzisa i već me svrbi i imam filing da će sad biti još gore.. šta bi to moglo biti? Gin kaže da je sve ok a mene to muči jako ? Dođe mi da se počeškam s ribačom četkom a naravno nemoram ni reći da nakon češkanja još više peče.
    Probala sam vaginalete Vagisan od DR.Wolfa i bolje je dok ih koristim ali nije puno pomoglo.
    Inače ne koristim ni uloške ni neke silne tekuće sapune ni ništa a muči me, dakle nije od toga.
    Ja sam zbog toga prestala s pilulama, svaki mjesec se ponavljala ta priča , s tim da je meni izvana doslovno pucala sluznica do krvi. Pomagao mi je Canesten vaginalno + Triderm krema izvana, po preporuci gin, alli samo do slijedećeg mjeseca. Evo sad mi ide kraju prvi ciklus bez pilula, i ovaj mjesec je sve bilo ok :D .

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    71

    Početno

    Nisam ništa probala osim kantarionovog ulja ali sad idem u napad sa svime jer ovo je neizdrživo a od gin nikakve pooći.

    Uloške ne koristim uopče otkako me to muči , nego mjenjam punije pamućne gaćice samo (nemam obilni menzis pa to ide tako), omekšivači i praški uvjek jedni te isti već godinama, šećer -hm dosta ali uvjek podjednnako.

    martina - koje tablete si ti pila? Razmišljala sam da je i to razlog jer pijem Cilest već 3 g i 5 g prije trudnoće ali opet zašto tek sada ?

    Jeste probale vagitorije sa kantarionovim ili uljem čajeva ili 5 trava? Gdje toga ima za kupiti i pošto ?

    OveLaktogyn kapsule se mogu dobiti bez recepta? Cca cijena?

  20. #20
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    bez recepta, cjenu sam zaboravila

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    22

    Početno

    znam kako ti je dolphins, jer ja mučim muke s tim upalama (peckanje, svrbež...) već 4 godine...dan prije ili dan poslije menge mi se jave simptomi, odem do ginek. i najčešće dobijem Canesten kremu ili vaginalete, sve bude ok, sve mi prođe, a za sljedeći ciklus ponovo sve po starome...koma...

  22. #22
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    tako je i meni bilo

    do češnjaka ....

    već dvije godine nisam koristila niti Canasten, niti Rojazol niti Geonistin

    zadnje šta mi je reka dr. je bilo: kad prestaneš dojiti dati ću ti Sumamed
    ništa drugo nije upalilo, valjda će to

    još dojim
    i nemam problema
    od kad sam prešla na prirodno

  23. #23
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    sto se tice gljivica, najsigurnije su vezane uz anibiotike. umjesto canesten kreme, provjeri da ti daju nesto sto se uzima oralno, protiv gljivica.

    izbjegavati pranje sapunom oko intimnih dijelova, smanji deterdzent ili promijeni na onaj za osjetljivu kozu, izbjegavaj omeksivac za rublje.

    Sigurno da kad je sluznica preosjetljiva da bicikl i tijesna vlasna odjeca nije neki lijek, ali ja se isto ne bih odrekla bicikla, nego bih probala rijesiti to na drugi nacin.

    prvenstveno se moras rijesiti bakterija, pa ce se i ostalo rijesiti...

  24. #24
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    MGrubi kako si koristila ulje gospine trave? Samo izvana ili na tampon?

  25. #25
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    izvana
    može se i unutra. za to sam koristila lavandino ulje (nije eterično)

  26. #26
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    dolphins, jelica, je li vas ginekolog kad uputio da provjerite urin?
    meni je ginekolog rekao da može bit u pitanju nekakva atipična bakterijska infekcija koja uzrokuje takve simptome i da provjerim urin... ali mi je usput dao i plymicol

  27. #27
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    za intimnu njegu Lactacyd femina-emulzija za intimnu njegu, ne uska odjeća, pamučne gaće, ne tange + sve ovo što su ti cure već rekle! sretno!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    25

    Početno

    [QUOTE=MGrubi;1020359]tako je i meni bilo

    do češnjaka ....


    podržavam ovu izjavu. naime, godinu dana muku mučila sa crvenilom, žarenjem, peckanjem, a odnosi katastrofa uopće nisam imala volje niti želje... naišla se po ginekolozima, potrošila novaca na kremice, te biljne kremice, gelove... ništa nije pomoglo. išla i kod privatnika svi brisevi uredni, papa nalaz uredan, ma već mi para išla dole od muke. i ništa, ja svaki dan češnjovku česna (i to ujutro da kroz dan to ispari) i lgg i od tada se preporodila- ko cura sam! jedino moj prednost kod uzimanja češnjaka je to da sam doma, nigdje ne radim pa onda to može proči ali da je obrnuto uzela bi sigurno one kapsulice češnjaka. sve je očito stvar imuniteta.i stavrno je VELIKO olakšanje

  29. #29
    JOVANIMAMA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    76

    Početno

    Zna li neko, da li cesnjak vaginalno smije stavljati zena koja ima ranicu na grlicu.
    Vec dugo se mucim sa stalnim upalama pa bih pokusala i ovo.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    52

    Početno

    Kako se zovu te tablete od češnjaka i gdje se mogu kupiti? Ajme, nikad čula za to nisam...ali baš me zanima, možda bi mi pomoglo...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    25

    Početno

    e sad za to nebi znala da li se može stavljat kad imaš ranicu. što se tiće ranice ja sam išla na krito terapiju. možda neko se drugi javi.

    pa tih kapsulica ima u dm ali i u ljekarnama... mislim da u pakovanju ima 60 kapsula.
    ali treba paziti na udio tog češnjaka, treba uzet kvalitetnu robu.

    ja sam se stvarno preporodila, i nakon odnosa nemam nikakvih smetnji a što je prije bilo neizdrživo.

  32. #32
    niaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    na otoku...
    Postovi
    12

    Početno

    I ja sam isto u svim tim problemima,taj češnjak mi se pari pun pogodak!
    Neka mi netko molim Vas objasni kako,šta piti češnjak ili tablete od češnjaka,koje?a vaginalno...?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    25

    Početno

    ja češnjovku česna narežen nasitno i stavim u jogurt ili ga s nekon drugom hranom pomiješam jel sami mi je ipak malo pretežak. bila sam stavljala i vaginalno ali neznam bilo mi je malo bolje, međutim nisam htjela više ništa stavljat koliko sam i krema i vaginaleta koristila pa da mi se rodnica malo odmori od toga svega. kažu da žvakanje lišća od peršina neutralizira taj miris češnjaka u ustima.
    Posljednje uređivanje od mare* : 23.03.2010. at 20:05

  34. #34
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj mare* prvotno napisa Vidi poruku
    e

    pa tih kapsulica ima u dm ali i u ljekarnama... mislim da u pakovanju ima 60 kapsula.
    Možeš mi napisati točan naziv tih kapsula i koja im je cijena.Ja s candidom imam problema godinama,papa i brisevi su uvijek uredni.Isto sam pila lactogn.Kad sam zatrudnjela,ko da je netko maknuo,uopće nisam imala nikakav svrbež sve do sada ( beba će mi navršiti 11 mj.) i od jučer je opet nešto počelo svrbiti.Prije trudnoće sam se taman opskrbila canesten kremom i vaginaletama i lactogyn,al eto nisam ih trebala do sad.Što je najgore cijelu kutiju lactog.moram baciti jer im je prošao rok.Inače gin. mi je u trudnoći rekla da ih slobodno koristim ako budem imala potrebu.Za taj češnjak stvarno nisam čula da pomaže za te stvari.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    25

    Početno

    pa na bočici ti piše ili kapsule češnjaka ili samo češnjak - ovisi od proizvođača do proižvođača. evo npr. http://www.biofarm.hr/slike/cesnjak.jpg

  36. #36
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    već sam kupila neke krkine i stavljala po jednu svaku večer u rodnicu i oduševljena sam, ovo stvarno pali!!!

  37. #37
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    pozdrav, baš sam se htjela malo pridružiti ovdje, ja isto mislim da stalno imam neke upale, a papa test i brisevi i sve uvijek uredno, prije vaginaleta ili bilo čega, nevjerojatno. ja samo mislim da mi smetaju dnevni i bilo kakvi ulošci s mirisom i oni gelovi za intimnu njegu žena. od kad sam to izbacila sve mi je normalno. možda je samo alergija pa zato takve reakcije na to, ne znam, al pokušajte to izbacit.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    52

    Početno

    Bila sam u DM-u i nisam vidjela češnjak u obliku vaginaleta. Vidjela sam taj od biofarma, ali to su kapsule koje se piju. Gdje to kupujete, da pitam u biljnoj ljekarni? Vindira, kakve si ti kupila i gdje?

  39. #39
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Lovranka prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam u DM-u i nisam vidjela češnjak u obliku vaginaleta. Vidjela sam taj od biofarma, ali to su kapsule koje se piju. Gdje to kupujete, da pitam u biljnoj ljekarni? Vindira, kakve si ti kupila i gdje?
    lovranka pa te kapsule ti se stavljaju u vaginu i ja sam ispočetka mislila da cure pričaju o vaginaletama od češnjaka, onda sam mislila da se te kapsule piju i konačno sam shvatila da se zapravo stavljaju u rodnicu . Meni su stvarno pomogle,ja još pijem i dražeje od češnjaka.

  40. #40
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Neki dan sam dobila novi nalaz papa testa na kojem pise slijedece:

    -abnormalne stanice, mijesana flora, reaktivne promjene na stanicama zdruzene s upalom (jace), parakeratoza
    -atipicne glandularne stanice, vjerojatno reaktivne promjene, porijeklo-endocervikalne.

    Napomena je da ponovim papa test za 4 mjeseca, a dr. mi je prepisala rosalgin granule + irigator za ispiranje rodnice 6 dana.

    Spremam se na IVF za mjesec dana pa mi nije jasno jel ovaj nalaz pape jako los?

    Narucila sam se za briseve za par dana, ne znam jel ova terapija rosalginom ima kakvog utjecaja na briseve tj. moram li cekati iduci ciklus ili mogu odmah par dana nakon zavrsetka terapije ici na briseve?

  41. #41
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    u brisu pronađeni leukociti u većem broju,što mogu uzimati da se toga prije riješim. trudnica sam 27 tjedana

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    52

    Početno

    Evo, ja tek danas kupila kapsule češnjaka; do sad sam isprobala sve i svašta, i ništa mi ne pomaže Bila sam kod ginekologa u drugom mjesecu i tad sam imala gljivice i gardnerellu vaginalis, i od tad nisam bila... naručena sam za mjesec dana. Svi ljekovi koje mi je dao aspolutno mi ne pomažu, bude mi bolje mjesec dana i onda ponovo. Užasno bih htjela zatrudnit... Od kad nisam bila kod dr. do sad isprobala sam neke biljne vaginalete i pila sam lactogyn. Uglavnom, da se vratim na češnjak: kupila sam kapsule od biofarma ( 60 tableta ). Dakle, još jednom: jeste vi stvarno uvjerene da je to sigurno stavljati u rodnicu? Koliko dugo stavljate, koliko puta na dan i što se one skroz rastope unutra?? Oprostite na tako glupim pitanjima, ali mrvicu me strah staviti to čudo u rodnicu... Djeluje li to i na gardnerellu??
    PS: je li netko od vas probao multi-gyn actigel ( vaginalna krema ). Kupila sam je prije pet dana, malo mi je bolje od nje. Hvala vam na odgovorima )

  43. #43
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    neznam jesam na pravoj temi spremam se za 15 dana na ivf i od jurtos neko crvenilo i peckanje bez iscjedka!!! šta da radim,šta će mi brzo pomoći,da rješim u dva tjedna ?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj kiki30 prvotno napisa Vidi poruku
    neznam jesam na pravoj temi spremam se za 15 dana na ivf i od jurtos neko crvenilo i peckanje bez iscjedka!!! šta da radim,šta će mi brzo pomoći,da rješim u dva tjedna ?
    Probaj staviti tampon namocen u probioticni jogurt. Meni to trenutacno pomaze kod peckanja, a cijeli problem obicno nestane za par dana.

  45. #45
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    da kupim u ljekarni canestan vaginalete,pa 3 večeri za redom stavim?nemože mi ništa naškodit,jel tako..
    hvala aurora,probat ću i s jogurtom

  46. #46
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    uh, vaginalne upale...muku sam mucila godinama sa candidom i peckanjima i raznim "pi...darijama" doslovno
    pomoglo je - promjena prehrane - puno acidofila, nimalo slatkog i sto manje bijelog secera, bijelog brasna.. tzv anticandida dijeta, cesnjak u rodnici 3-7 dana (tj noci) i 3 kapi etericnog ulja cajevca na gacicama. bila je tema "cesnjak i vaginalne upale" - tamo ima puuuuuno toga od rjesavanju upala raznih.

  47. #47
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    za razliku od vas, imala sam te probleme svega 2-3 puta. zadnji sam rješavala eter.uljem čajevca, s time da sam namazala mrvu i iznutra. trenutni spas, a djeluje duuugooo.
    Posljednje uređivanje od Val : 26.08.2011. at 21:12

  49. #49
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    kantarionovo ulje u koje se nasjecka češnjak, i doda par kapi čajevca. i to na tampon i preko noć
    savršeno
    može i jogurt

    ili neke prirodnije vaginalete, npr ove http://com.hok.hr/web/marinalab/acid...nalete_hr.html

  50. #50
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj kiki30 prvotno napisa Vidi poruku
    neznam jesam na pravoj temi spremam se za 15 dana na ivf i od jurtos neko crvenilo i peckanje bez iscjedka!!! šta da radim,šta će mi brzo pomoći,da rješim u dva tjedna ?
    Jesi mjenjala sapun ili gel s kojim se tusiras? Meni je bila jaaaka upala, bas takva, peckanje i crvenilo bez iscjetka od novog gela. Iako se dolje perem samo s vodom al malo pjene je iscurilo i dok sam ja skuzila sta je bio je vec jako upaljeno. Odonda sam uzasno osjetljiva i jako moram paziti sta koristim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •