Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: šivanje platnenih uložaka

  1. #1
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno šivanje platnenih uložaka

    Sašila sam si nekoliko uložaka, ali nisam zadovoljna.
    Lijepo izgledaju kada ih sašijem ali nakon pranja kao krpena gruda, pogotovo onaj koji je cijeli pamučni.
    Šijem ih bez endlerice(okrećem pa još jednom prošijem).
    Osnovni dio sam šivala od flanela a između sam još stavila sloj šifona, upojni dio sa frotirom.
    Ne znam što da promijenim, da li je stvar u tome da je flanel pretanak ili nešto drugo?

  2. #2
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    a jesi li oprala materijal prije sivanja?

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    a jesi li ga prestepala poprijeko da ga na taj nacin ucvrstis
    jer ako nisi ne cudim se da unutrasnji sloj zguzvao

  4. #4
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    Nisam oprala materijal prije šivanja. Ne znam kako bi to utjecalo na gužvanje.

    Proštepala sam dobro uokolo slojeva frotira.
    Baš gledam jednu flanelsku posteljinu kupljenu vani koja je puno deblja od ovog flanela i ne gužva se toliko pri pranju.

  5. #5
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Ivke prvotno napisa
    Nisam oprala materijal prije šivanja. Ne znam kako bi to utjecalo na gužvanje.
    itekako utiče
    svaki se materijal skuplja po svom, neki manje, neki više, neki uduž, neki ušir... neki nikako
    još ako nisi krojila sve u istom smijeru, tek onda imaš problem
    kad sve sabereš, eto ti krpena gruda

  6. #6
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    hvala na odgovorima, materijal se suši

    vještičice, krojila sam u raznim smjerovima

  7. #7
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    sad više nećeš

  8. #8
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519
    Cure ,i ja bih sebi sila platnene uloske, trudna sam (konacno ) pa mi trebaju dnevni, mozete li me uputiti? Imate neke krojeve,cime se pune, sta trebam paziti itd...Bila bih vam zahvalna (vec sam jednom trazila pomoc-bezuspjesno, pa ne bih da dosadjujem ) Ili ako tema vec postoji moze link?

    Hvala unaprijed

  9. #9
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    ja sam si kroj skidala od zastataka jednokratnih,a jednu turu dnevnih platnenih sam kupila(nisam bas prezadovoljna jer su tanki pa se sfrkaju).materijal biram prema osjecaju(kakav mi je pod rukom),izmedju stavim jos sloj ili dva istog materijala ili flisa ako zelim da bude nepropusno(znaci manji i tanji od ovih regularnih)

  10. #10
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    eki3 ,hvala ti, a ima li neka fora da se unutrasnji materijal prostepa i sl zbog skupljanja ili ne mora, stavljate li cicak , krilca itd...kako stoje ti dnevni da ne "pobjegnu" ? Ima li slicica?

  11. #11
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Evo nasla sam nesto ,pa mozda jos nekom pomogne http://shewhorunsintheforest.googlepages.com/008 ,tu su jos krojevi za milion drugih stvari pa moze biti od pomoci ne samo oko ulozaka ...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure ,i ja bih sebi sila platnene uloske, trudna sam (konacno ) pa mi trebaju dnevni, mozete li me uputiti? Imate neke krojeve,cime se pune, sta trebam paziti itd...Bila bih vam zahvalna (vec sam jednom trazila pomoc-bezuspjesno, pa ne bih da dosadjujem ) Ili ako tema vec postoji moze link?

    Hvala unaprijed
    Ja sam jednom davno stavila u Favorites ovu stranicu koja je jos uvijek tamo pa eto mozda bude tebi ili nekom drugom jos od koristi obzirom da sam ja od ideje platnenih ulozaka davno odustala.

  13. #13
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Aurora* super je stranica, ima i kroj u prirodnoj velicini da se "skine" ,hvala ti. Ja ih jos nisam probala, a kopka me vec neko vrijeme, pa ne znam kako ce ici, a posto znam da sijem- sto da ne,probacu barem pa cu vidjeti... mrzim dnevne, a sad stalno nesto curka pa sam osudjena na njih...

  14. #14
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    stranice su bas dobre,jednu sam cak vec i gledale.da,radim krilca jer ih tako mogu fiksirati,a na njih stavljam drukere(one metalne sta sam stisnes,paket od 20kom ima u nami ili mulleru,bilo gdje gdje ima pozamanterija).nazalost nemam sliku.e da ove stranice pokazuju izradu regularnih ulozaka,dnevne ne radim s djepicem i mogucnostu da se umetne tkanina.znaci nista posebno ne prestepavam samo spojim tkaninu jer nema puno slojeva.

  15. #15
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    ma totalno sam pukla, idem ih sasitipa cu vam sutra staviti slicice...a moram jos ovaj link da ubacim , http://www.tinybirdsorganics.com/org...clothpads.html ne mogu da odolim

  16. #16
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Stigla šivaća mašina, porubljena jedna suknja, zamenjena dva cifešlusa na dečijim jaknama i sad uleću pamučni ulošci pa da se prišljamčim na temu sa par glupavih pitanja

    Kao prvo flis. Mali grad, dve pozamanterije u kojima mogu kupiti samo sintetiku, od pamuka ni pomena, od flanela i flisa tek ništa (za pul nisu ni čuli). U jednoj radnji-svaštari našla sam dekice od flisa i kupila jednu (male su, 80x80 pa i ako to nije to onda barem nisam puno novca bacila). Mekano, ćebasto sa obe strane, rastegljivo, ispod tog ćebasto vidi se potka (tkanje), piše 'polyester 100%''. Jel to to? I ako jeste zar to stvarno ne propušta?

    Drugo je nepromočivost uloška. Imam od nekad one pvc 'švedske pelene' koje su išle kao zaštita preko pamučnih pelena. S obzirom da bi taj pvc sloj bio duboko u ulošku, tj tik uz vanjski sloj materijala da li bi mi isti trebao dati dodatnu sigurnost ili je gorepomenuti flis zaista dovoljan? I ima li smisla opet se mlatiti sa nekim pvc-om kad već neću jednokratne uloške, makar on bio i skroz sa druge strane uloška

    Kao treće flanel. Pomenuh u prvom pasusu kako nemam pojma gde bih ga kupila sem u Beogradu (koji mi je btw na 5h autom). Šta umesto flanela a da mogu imati u kući (omalele dečije pižamice npr, tetra pelene...). Drugo je boja tog flanela ili čega već što bi išlo kao zamena. Pitam zbog fleka od krvi - tačnije ovo bi već bilo treće pitanje: hoće li biti fleka da znam čemu da se nadam ?Ili još bolje - šta raditi da ne bude fleka?

    Drukeri ili čičak? Elegantniji su drukeri naravno ali šta ako ih najverovatnije nema u pozamanterijama kojima raspolažem? I ako ih ima kako da ih namestim? Guglala sam malo neku večer i nalazila sjajne prese za drukere - 200e jedna, totalno isplativa investicija za 30 drukera koliko ću najverovatnije namestiti u životu

    Prosvetlite me molim vas pa da se bacam na šivenje - imam 15-tak dana do prilike za isprobavanje

  17. #17
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    joj clumsy ,kao da sam ja pisala cijeli tvoj post, od rjeci do rjeci... ista pitanja i mene muce. Ja sam cak i sasila nekoliko, ali meni za sada trebaju samo dnevni, i ja sam ih sila kao standardne ali necu stavljati u njih umetak nikakav vec samo ova dva sloja koja postoje, bice sasvim dovoljna. A kasnije ,ko zna, nadam se da ih usavrsim do porodjaja, pa da imam za postpartum.
    Stavicu kasnije slicicu mojih, ali i moji su i dalje bez drikera, jer kao i ti nemam bas neki izbor pa cu vidjeti sta i kako...nasla sam na netu neku snaptape, super stvar, drikeri na traci koji se sasiju, ne treba "alat" , pa cu samo da mastam dok nekog ne uzicam da mi donese "izvana"
    Posljednje uređivanje od a72 : 05.02.2010. at 11:09

  18. #18
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    Citiraj clumsy mom prvotno napisa Vidi poruku

    Kao prvo flis.

    Drugo je nepromočivost uloška.

    Kao treće flanel. Pitam zbog fleka od krvi - tačnije ovo bi već bilo treće pitanje: hoće li biti fleka da znam čemu da se nadam

    Drukeri ili čičak? Elegantniji su drukeri naravno ali šta ako ih najverovatnije nema u pozamanterijama kojima raspolažem? I ako ih ima kako da ih namestim?
    flis je 100%poliester,al meni je opet bolji od pvc-a i nikad ga ne stavljam u dodir s kozom.
    pu sam koristila u postpartumu i kao dnevne nisu mi propustali(kupljene sam cak koristila bez pul umetka).
    mrlje su neizbjezne,al isto kao i kod pelena,ako ne zelis kemiju,suncaj ih ili vise puta operi.ako te to smeta svakako izaberi tamniji materijal za sivanje.
    svasta se moze iskoristit:ja sam uzela plahte od flanela koje ne koristim,mozes uzet i muzevu kosulju ako je od pamuka,cure spominju da je i svila super,pa ako imas nesto ....
    a postoje i oni drukeri sta se nasivavaju,a ako nista(nemojte se smijat) klasican gumbic i rupica.

    ovaj zadnji link od a72 je najslicnije kako ja sivam.frotir isto dobro upija(stari rucnik).

  19. #19
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Sasila sam puno dnevnih, (nikako da ih slikam) i koristim ih stalno sada,i super su, a sad bih sasila i jace upijajuce za postpartum. Fleece nisam nasla, ali sam nasla jednu dekicu od tog materijala i od nje cu ih izraditi.
    Kako ?
    Da li samo sijem umetak, ili kompletan ulozak , i jos koja strana flisa se okrece prema vesu a koja prema tijelu (jasno mi je da preko njega ide sloj pamuka) jer mi se ne cine obje strane jednake, jedna je malo "reljefastija" (koji izraz )?

    Cure svaki savjet dobro dodje i hvala unaprijed!
    Posljednje uređivanje od a72 : 08.03.2010. at 10:09

  20. #20
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    U projektu sam izrade istih iz naslova. Ideja je da sašijem 3 veličine/tipa: noćne (velike, sa umetkom), normal (srednje, sa ušivenim umetkom) i dnevne (male). Ove normal sam mislila pul+frotir (4 sloja)+pamuk, a dnevne flis+frotir (2 sloja)+pamuk.
    Muče me ovi noćni. Radila bih po ovom kroju http://www.diapersewing.com/clothpads.htm, ali imam dilemu:
    - "omot" od pul+pamuk + umetci od flanela
    - "omot" od flanela + umetci pul+flanel

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    može li se umjesto flisa staviti skaj
    sa vanjske strane uloška? ili je bolje da ga stavim unutar punjenja uloška?
    dali ako stavim skaj trebam još koji sloj upijajućeg materijala
    više nego kad je u pitanju flis?
    kljucic koliko si slojeva frotira stavila u noćne?

  22. #22
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    ne skaj, nipošto

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    ali mekani, tanki skaj je prilično sličan pul-u,
    zar ne? ili razlika nastane kad ga se učestalo pere?

  24. #24
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    skaj nije ni sličan PUL-.u - ne može se prati na 60°C, ne diše, svi silni slojevi se neće moći osušiti zbog skaja...
    to ti je ko onaj stari vic - Jel' znaš kako izgleda banana? Ne. A znaš li kako izgleda kruška? Znam. E, nije ni blizu!

  25. #25
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    krojachica nisam još šila noćne. Ali stavit ću 4 sloja frotira. Misim da će biti dosta. Tek mi je bila prva menga pa još moram vidjeti kakve će biti.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Cure a što kažete na mikrofibru?
    Kako bi se ona ponašala u ulošku i može li
    zamijeniti npr. flis?

  27. #27
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    nisam stavljala, ne volim do tijela umjetne materijale
    mislim da može unutra, za upijajući sloj
    sa donje strane umjesto flisa - no way da bi mikrofibra "držala vodu" (tj. bila dobar nepropusni sloj)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •