Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Je li ovo menstruacija?

  1. #1
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno Je li ovo menstruacija?

    Dakle, rodila sam prije dvije godine, od tada dojim malu.

    Menstruaciju još nisam dobila. Prije 6- 7 mjeseci mi se svako- toliko pojavljivalo malo krvi i sluzi, u jako maloj količini, obično ne bih ni uložak morala staviti.

    Unazad nekoliko mjeseci sam počela pratiti ta 'krvarenja' i pokazalo se da se pojavljuju svaka 24- 25 dana. Često su popraćeni tipičnim bolovima, čak i 'mirisom' menstruacije. Ali, krvi ima u mikroskopskim količinama. Između tih krvarenja sve se drugo normalno odvija- primjećujem,recimo, razlike u sluzi. Evo, i sad me trbuh boli, ali neće prokrvariti nikako.

    Zanima me je li tko imao ovakvih iskustava? Je li ovo menstruacija ili što je?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    30

    Početno

    Draga mimah, ne mogu reći iz vlastitog iskustva no sestra mi je imala sličnih problema. Nakon poroda dugo nije imala menstruaciju i onda su joj se doslovno svakih 20-ak dana počele pojavljivati,kao i tebi, samo kapljice krvi i to je sve. I to je sveukupno trajalo godinu dana. Kako pravu menstruaciju nikako nije mogla dobiti odlučila je posjetiti ginekologa baš iz tog razloga. On joj je propisao tablete, iskreno ne sjećam se koje, i nakon mjesec dana dobila je normalnu menstruaciju. I od tada je već 2 godine sve u redu.
    Nadam se da sam bar malo pomogla.

  3. #3
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Jesi, hvala!

    A je li ti sestra isto dojila pa joj je vjerojatno zbog toga ili? I, je li mogla te tablete piti i nastaviti dojiti?

    Ja sam bila pred koji mjesec kod ginekologa, ali tada još nisam uviđala pravilnosti tih krvarenja, spomenula sam da povremeno krvarim, malo, ali da mestruaciju nisam dobila. On je to zabilježio i nije bilo priče o tome, osim da neka prestanem dojiti jer da mučim sebe i dijete ...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    30

    Početno

    Dok ja saznam sve informacije od sestre. Dojila ti je skoro godinu dana. Počela je piti tablete dok je dojila, ali nekih samo mjesec dana pa je prestala dojit i nastavila piti. Rekla mi je da je jednostavno morala stati s dojenjem jer uz to što joj nije dolazila menstruacija imala je 12 cista pa je to sve dodatno zakompliciralo stvar. Pa se odlučila malo žrtvovat, bebač se mora naviknit bez maminog mlijeka ali njoj je sad sve ok. Ciste očišćene, menstruacija redovita s normalnim krvarenjem a beba (već veliki dečko) je super

  5. #5
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Puno hvala!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    30

    Početno

    Ništa Minah Veliki pozdrav

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mimah, ne trebaš se zabrinjavati. Dok god dojiš, moguće su svakakve promjene u ciklusu (učestalost, trajanje, obilnost krvarenja). To nije problem, osim ako ćeš htjeti ostati opet trudna.

  8. #8
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ni ne brinem se, ali, problem, dakle imam. Ja se nadam da će se to napokon dovesti u red.

    Ali, martina, ti misliš da su to ipak nekakvi ciklusi sa svim pripadajućim plodnim i neplodnim danima?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Ali, martina, ti misliš da su to ipak nekakvi ciklusi sa svim pripadajućim plodnim i neplodnim danima?
    To ne možeš znati bez pretraga (hormonskih, odnosno praćenje ciklusa UZV-om). Pitanje je imaš li ovulaciju (kod dojilja su uobičajeni ciklusi bez ovulacije).

  10. #10
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mimah, i meni se isto dogodilo, ili bolje reci-pocinje dogadjati. Prva menga bila je 6 mj poslije poroda i bila je normalna. Nakon 28 dana osjecam bolove kao da cu dobit, uvjerena sto posto. Nakon dva dana mali mali trag tamne krvi i vise nista. Mislim da sam i pms imala (muz je siguran da jesam)
    Meni je to jos sve rano i neregulirano od dojenja, ali posto ne mislim u vrlo skoro vrijeme jos jednu bebu- super su mi ove beskrvne menge

  11. #11
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    To ne možeš znati bez pretraga (hormonskih, odnosno praćenje ciklusa UZV-om). Pitanje je imaš li ovulaciju (kod dojilja su uobičajeni ciklusi bez ovulacije).
    A ovulacijske trakice? Hvala ti!

    S2000- i meni je prekrasno bilo ove 2 godine, ali sad mi lagno nedostaje, ne ona, nego ono što snjom dolazi . Uživaj!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Da, možeš i s ovulacijskim trakicama. Ja sam njih dosta dugo prije drugog djeteta koristila u svrhu kontracepcije, i jako su mi skratile "muke" oko drugog djeteta. Tj. pomogle su mi da na vrijeme shvatim da mi drugi dio ciklusa, nakon O, ne štima.

    Ako želiš novu trudnoću, možda ćeš trebati smanjiti dojenje, pogotovo noćne podoje.

  13. #13
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Da, sad smo na jednom noćnom podoju. Budi se češće,ali se uspijemo dogovoriti za taj jedan jer mi se čini da stvarno bude gladna. I danju je 'odgovaram' koliko mogu, odvraćam pažnju, nekad uspije nekad ne. U svakom slučaju, trakice su u procesu naručivanja...

    Puno hvala još jednom !

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •