Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 73 od 73

Tema: Nuspojave kontaracepcije!?!?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni je Cilest bio najbolji, ali sam odustala zbog gljivica (svaki ciklus, u 3. tjednu, nisam više mogla izdržati). Sad imam bakrenu spiralu, relativno sam zadovoljna (M jesu dosta obilne, pa pijem željezo svaki 3. mjesec). Izržat ću još koju godinu dok se ne odlučim ili za sterilizaciju ili za 3. dijete (pa onda sterilizaciju).

  2. #52
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    imam 40 godina i jednu neplaniranu trudnoću (moje drugo dijete). od 18 do 30 godina većinu vremena pila sam kontracepcijske tablete jer imam policistitične jajnike te sam kad ne bi pila dobivala povremeno jaka krvarenja koja su završavala ili kiretažom ili hormonskim injekcijama. onda sam poželjela bebu, rodila bebu, dugo dojila i koristila prezervative 3 godine a nakon toga čudnovatu kombinaciju prezervativa i plodno neplodnih dana jer mi se ciklus stabilizirao. eto, tako sam zatrudnila i poslije ele koristili smo prezervative jako uzorno sve dok nisam stavila mirenu prije 6 mjeseci. sad mi se čini da imam pms od kojeg ludim, ali bar nemam menstruaciju. mirenu mi je preporučio ginekolog jer nakon što sam prestala dojiti elu imala sam prejaka krvarenja, čak jača nego prije prve trudnoće.
    sad me to muči, da li da izvadim mirenu i pijem tablete od kojim nisam imala nus pojave ili da se malo strpim s mirenom.

  3. #53
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Zar nitko ne razmišlja o kontracepciji sa plodnim i neplodnim danima? Nama je to vrlo uspješna metoda puno godina. Moraš poznavati svoje tijelo ali ima i trakica i aparatića za ovulaciju.
    Zdravije od hormona i spirale. Probala sam oboje. Pilule mi nisu stvarale prevelike probleme, ali saznanje o nuspojavama je, pa sam prestala.
    Imala sam bakrenu spiralu iza prvog i trećeg poroda. Menstruacije bi tri dana započinjale, tri završavale, a u sredini pet dana poplavljivale. Ne moram reći da mi je krvna slika bila nigdje, željezo ispod pet. I ova druga spirala se preokrenula, tako da su mi je vadili kiretažom, ambulantno, bez anestezije, pa to je mali zahvat... Aha, trebala sam ja njoj(ginekologici) napraviti taj mali zahvat, da vidi kako je. Preživjela sam. I rekla-dosta.

    No, prirodna kontracepcija je za one kojima opcija još jednog djeteta nije problem. Ako to nije opcija, tada je kondom u plodnim i Patentex u neplodnim danima prilično dobar izbor. Ili apstinencija (iako to ne želim nikome predložiti, jer ne mogu ni sebi).

  4. #54
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Moji su ciklusi prije prvog poroda bili super točni ma na minutu,a sada nakon koma. Nikako poloviti. i ne mogu se pouzdati u plonde i neplodne dane. Kada sam prestala piti tablete prvi mjesec sam neplanirano ostala trudna i to uz pračenje plodnih dana i vadi ga van metodu. Drugi puta sam ostala trudna nakon dva mjeseca od prestanka korištenja.
    Trdnoća bi kod mene značila automatski otkaz ugovora o radu, ma koliko god to grozno zvučako, i ne mogu i ne želim si ju sad priuštiti!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Beti, ja sam prije Zrinke dosta dugo koristila LH trakice za kontracepciju (kod mene nema nekih specifičnih znakova O, tipa iscjetka ili drugih simptoma da bih se mogla u to pouzdati) i zapravo je to funkcioniralo, nema razloga ne funkcionirati (a nije ni neki trošak). Ali to je bila situacija kad nisam planirala dijete, ali ako se dogodi - ok. Previše sam ja po tom pitanju control freak da bi se mogla opustiti samo s LH trakicama u situaciji kad zbilja ne bih bila sretna s trudnoćom, kao sada (to je blago rečeno). Pa ja i sad napravim ponekad LH trakicu jer nisam ni u spiralu (bakrenu) 100% sigurna.

    mamitzi, pričekaj još 3-4 mjeseca. Ako se ne popravi situacija s PMS-om, razmisli o vađenju (što opet ovisi o tome kakvo ti je zdravstveno stanje vezano za pilule, zbog godna - ako si pušač, ako imaš u obitelji slučajeva tromboze... onda pilule nisu pametan izbor).

  6. #56
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Zar nitko ne razmišlja o kontracepciji sa plodnim i neplodnim danima? Nama je to vrlo uspješna metoda puno godina. Moraš poznavati svoje tijelo ali ima i trakica i aparatića za ovulaciju.
    Zdravije od hormona i spirale. Probala sam oboje. Pilule mi nisu stvarale prevelike probleme, ali saznanje o nuspojavama je, pa sam prestala.
    Imala sam bakrenu spiralu iza prvog i trećeg poroda. Menstruacije bi tri dana započinjale, tri završavale, a u sredini pet dana poplavljivale. Ne moram reći da mi je krvna slika bila nigdje, željezo ispod pet. I ova druga spirala se preokrenula, tako da su mi je vadili kiretažom, ambulantno, bez anestezije, pa to je mali zahvat... Aha, trebala sam ja njoj(ginekologici) napraviti taj mali zahvat, da vidi kako je. Preživjela sam. I rekla-dosta.

    No, prirodna kontracepcija je za one kojima opcija još jednog djeteta nije problem. Ako to nije opcija, tada je kondom u plodnim i Patentex u neplodnim danima prilično dobar izbor. Ili apstinencija (iako to ne želim nikome predložiti, jer ne mogu ni sebi).
    Mi koristimo plodno/neplodne dane kao kontracepciju od početka naše veze, 16 punih godina.
    Ciklus mi je redovit, 28/6 od prvog ciklusa, dakle već nekih 24 godine (dobila sa 11).
    Imala sam jednu neplaniranu trudnoću, koja je na žalost završila u 8. tjednu (nakon tjedan dana grozne svađe sa roditeljima - nisu htjeli da se udam za MM-a, otišla sam od kuće i nakon par dana prokrvarila i spontano izgubila dijete). Pertpostavljam da sam tada ostala trudna jer smo bili glupi i mladi, i par mjeseci se keksali za vrijeme M.
    Moji duplići su planirana djeca, ostala sam trudna vrlo brzo nakon što smo prestali prekidati odnos.

    Prije, u mladim danima, koristila sam Cilest. Nakon kratkog vremena dobila sam grozne glavobolje, pretpostavila sam da su od tableta, pa sam ih prestala koristiti.

    Što je Patentex?

  7. #57
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ovo. Stavila je i zasad skulirana link.
    http://www.patentex.com/index.php

    Staviš prije odnosa i napravi se pjena koja usporava i/ili ubija spermije ( nisam sigurna da li jedno ili oboje). Isto je pouzdanost preko 95%. Jedino što si zapjenjena, ma ne smeta previše za klasični seks.

  8. #58
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo. Stavila je i zasad skulirana link.
    http://www.patentex.com/index.php

    Staviš prije odnosa i napravi se pjena koja usporava i/ili ubija spermije ( nisam sigurna da li jedno ili oboje). Isto je pouzdanost preko 95%. Jedino što si zapjenjena, ma ne smeta previše za klasični seks.
    Koje su nuspojave, osim pjenjenja (za krepat... )?
    Za koji sex smeta?

  9. #59
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    A kaj to ima kod nas? koliko košta

  10. #60
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ima.
    http://www.cybermed.hr/forum/bolesti...patentex_oval4

    mamasch, za koji sex smeta? oralnu predigru.

  11. #61
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    viš viš, ja sam mislila da sam iscrpila sve mogućnosti, baš ću se raspitati

  12. #62
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima.
    http://www.cybermed.hr/forum/bolesti...patentex_oval4

    mamasch, za koji sex smeta? oralnu predigru.
    OK, ima li tehničkih zapreka da se riješi oralna predigra pa se onda aplicira spomenuto sredstvo?
    (osim mogućeg rizika "pada centralog sustava")

  13. #63
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno


    Suze mi teku od smijeha.
    Prepreka je bar 10 minuta da se raspjeni, a za to vrijeme treba održavati centralni sustav...
    (Naravno, sve je to lako kad se ima vremena i znaš da ti nitko neće zaplakati za to vrijeme.)

  14. #64
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno


    Ježi ga, pa mogli su smisliti neko instant rješenje!?!?
    Nisu nam baš svi naši muškarci cvijetu mladosti.
    Dobro, moj je ko pubertetlija, moram ga skidat sa sebe, što mi često ide na živce, al bolje i to nego da ja njega moram molit za servisiranje.

    U svakom slučaju vrijeme aktivacije je katastrofa, čuj 10 minuta...

  15. #65
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    Suze mi teku od smijeha.
    Prepreka je bar 10 minuta da se raspjeni, a za to vrijeme treba održavati centralni sustav...
    (Naravno, sve je to lako kad se ima vremena i znaš da ti nitko neće zaplakati za to vrijeme.)

    Vizualizacija:
    Oralna predigra u toku.
    Dohvaća se tuba sa pjenom, sredstvo se aplicira, ona održava centralni sustav dok se pjeni, i pjeni, i pjeni...
    (ili on održava centralni sustav a ona čeka i pjeni se, pjeni...)

    Čekaj, treba se zapjenit na recimo ruci pa se onda aplicira, il se aplicira pa se čeka zapjenjenje?


    E na poslu sam, pišam od smijeha

  16. #66
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Glavno da se ne zapjeniš od smijeha...
    Prvo se aplicira pa čeka zapjenjenje. Pokušavam ne vizualizirati apliciranje pjene sa dlana...

  17. #67
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa sa slamkom, ipak rade na odrzavanju centralnog

  18. #68
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Ajme meni, ovo je odlično.
    U svakom slučaju vrijedi probati.
    Ako niš drugo, unijet će dozu smijeha u snošaj.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    Dragi forumaši,
    ja imam 21 godinu..prije godinu dala pila sam samo 7 dana yasmin pilule, i lose sam ih podnosila..stalno sam povračala.
    sada prije tjedan dana dijagnosticirani su mi policisticni jajnici..i ginić mi je prepisao diane-35 ..sad cekam mengu (koja kasni vec 12 dana, da ih pocnem piti- nisam trudna), pa me zanima kakva su vaša iskustva s diane???? i dali se smiju koristiti s normabelima? patim od anksioznog poremećaja.
    Pozz!

  20. #70
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Glavno da se ne zapjeniš od smijeha...
    Prvo se aplicira pa čeka zapjenjenje. Pokušavam ne vizualizirati apliciranje pjene sa dlana...

    A meni se čini baš to...da bi se zapjenili od smjeha...JAO!

  21. #71
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj Pinkyy prvotno napisa Vidi poruku
    Dragi forumaši,
    ja imam 21 godinu..prije godinu dala pila sam samo 7 dana yasmin pilule, i lose sam ih podnosila..stalno sam povračala.
    sada prije tjedan dana dijagnosticirani su mi policisticni jajnici..i ginić mi je prepisao diane-35 ..sad cekam mengu (koja kasni vec 12 dana, da ih pocnem piti- nisam trudna), pa me zanima kakva su vaša iskustva s diane???? i dali se smiju koristiti s normabelima? patim od anksioznog poremećaja.
    Pozz!
    Diane sam pila cca 8 mjeseci zbog nekih dr.problema i stvarno nisam imala niti kakvu nuspojavu (tipa dlakavost, debljanje i sl), podnosila sam ih dobro, nisam ih primjetila doslovno. Na drugo pitanje ne znam odgovor.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    oki, hvala Bruna..nadam se da cu ih i ja moci podnjeti...samo da nemam mučnina i povračanja kao s yasminom..

  23. #73
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Kupila i ja to čudo od pjene i sad čekam.
    Prvi puta se nije niš pjenilo nego onako curkalo, bojim se da nije previše iscurilo, valjda nešto ostane unutra.
    Nadam se da ću se dugo družiti s tim i da će mi biti dobar prijatelj jer ne želim se hormonizirati više, 7 godina je dosta.
    Čekam da mi se unormale ciklusi pa da pripazim i na plodne dane, sam da si nađem neku aplikaciju za i phone jer sam zaboravila kako to ide (znam otprilike) i ne nadajte se nikakvim novinama kod mene

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •