Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 170

Tema: naručuje li netko mooncup?

  1. #101
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Eci -peci- pec... mali zec ispao na pelene mooncup na mene još čeka...

  2. #102
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Eci -peci- pec... mali zec ispao na pelene mooncup na mene još čeka...

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja ko s Marsa pala .... :shock:

    nisam imala pojma da tako nešto postoji ... mislila sam da opet razgovarate o nekoj "marci" platnenih pelena ili uložaka ...


    zanimljivo, možda bih i ja mogla probati

  4. #104
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Evo izvještaja.

    Ja sam ODUŠEVLJENA!!!

    Meni menga ne curka ni ne teče - nego ljeva. Morala sam nositi po dva uloška i još bi mi procurilo. Cup moram prazniti najduže na 2 sata i fakat je pun - to vam sve govori. Najgori su mi bili ugrušci - onaj osjećaj ljigavog i šljapkavog na ulošku - bljak. Sad to sve ostane u "šalici". Stavljam ga kad sjedim na WC-u i isto tako ga izljevam u WC, pa onda samo isperem u umivaoniku.

    I ja sam morala skratiti onaj štapić je me žuljao.

    Na gaćice stavljam jedan uložak (koji mi sad drži cijeli dan) jer se ipak malo zamrlja kad se mijenja.

    Mana: Ne znam kako bi se to koristilo u javnom WC-u gdje umivaonici nisu kraj wc-školjke nego u predprostoriji.

    Pitanje za korisnice: Koristite li cup i po noći?

  5. #105
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Pitanje za korisnice: Koristite li cup i po noći?

    Ja nisam spavala s cupom. Ne znam kak ostale cure.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno mooncup

    ja također nisam spavala s njom, ne znam, nekako mi je bilo nezgodno...
    inače mogu samo pohvaliti izum, odlična spravčica.
    Poslid, i ja sam imala strašno obilne menge do operacije mioma i dovođenja anemije u red. jesi išla na detaljnije preglede? ja sam dosta dugo mislila da je ''to normalno'', a nije baš... sad kad vidim koliko manje krvarim pitam se kako sam mogla sebe tako zanemarivati. idi draga i riješi, jer to da svaka 2 h izlijevaš i krvariš sa ugrušcima nije normalno.

  7. #107
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Pa i meni to ne izgleda normalno, ali koje god da preglede napravim - sve je u redu.
    Krvna slika, UZ abdomena, ginokološki color-doppler, rengen srca i pluća, kontrola hormona štitnjače (inače nemam štitnjaču ali pijem Eutyrox) - sve sam to napravila unutar zadnjih par mjeseci.

  8. #108
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    evo ja sam ga dobila prije 3 dana, sinoc sam ga probala staviti; jos uvijek curim, pa reko da probam..dakle, ovo je bilo tako traumaticno iskustvo za mene ,......; jos sam ga nekako utrpala, iako nije bas bilo ugodno, ali izvadit je bilo strasno, ne znam kako vi to vadite, ali meni je bilo u glavi samo misao kako to vise nikada necu staviti u sebe. osjetila sam ko da ce mi izvuci sve organe van, s crijevima :shock: ... a sve sam napravila po uputama kako pise, da se izbjegne vakum, ali nista. jos sam se i istipala.

    isto tako onaj pipak, zanima me da li vi to ugurate sve do kraja ili pipak jednim djelom strsi van? meni je strsio, pa me je grebalo, a strah me bilo i njega ugurati.

    pomoc

  9. #109
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Poslid uzmi si bocu s vodom u wc ako zelis isprati, a ne zelis to raditi iznad umivaonika.

    A ako se ne varam moram to provjeriti na njemackom forumu cure avanturiskinje koje nemaju mogucnost ispiranja u Aziji i Africi ne ispiru nego samo izliju, ali to moram provjeriti. To mi nekako struji kroz glavu.

    Medutim mi fakat imamo mogucnost pripreme i dovoljno vode svugdje.

  10. #110
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Zvuci stvarno zanimljivo, pridruzujem se klubu zainteresiranih 8)

    Ljetno pitanje: jel mozes koristiti mooncup kad ides na plivanje???

  11. #111
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Da mozes i ne natopi ti se s vodom kao tamponi...

  12. #112
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    evo ja sam ga dobila prije 3 dana, sinoc sam ga probala staviti; jos uvijek curim, pa reko da probam..dakle, ovo je bilo tako traumaticno iskustvo za mene ,......; jos sam ga nekako utrpala, iako nije bas bilo ugodno, ali izvadit je bilo strasno, ne znam kako vi to vadite, ali meni je bilo u glavi samo misao kako to vise nikada necu staviti u sebe. osjetila sam ko da ce mi izvuci sve organe van, s crijevima :shock: ... a sve sam napravila po uputama kako pise, da se izbjegne vakum, ali nista. jos sam se i istipala.

    isto tako onaj pipak, zanima me da li vi to ugurate sve do kraja ili pipak jednim djelom strsi van? meni je strsio, pa me je grebalo, a strah me bilo i njega ugurati.

    pomoc
    molim komentar na ovo.

  13. #113
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    i mene je strah toga, dok sam koristila tampone jedva bih ga ugurala i nikad do kraja
    zato se bojim kako bi tek bilo s ovim ako se meće s 2 prsta
    ok, tampon je suh pa pruža otpor, al svejedno :/

  14. #114
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    evo ja sam ga dobila prije 3 dana, sinoc sam ga probala staviti; jos uvijek curim, pa reko da probam..dakle, ovo je bilo tako traumaticno iskustvo za mene ,......; jos sam ga nekako utrpala, iako nije bas bilo ugodno, ali izvadit je bilo strasno, ne znam kako vi to vadite, ali meni je bilo u glavi samo misao kako to vise nikada necu staviti u sebe. osjetila sam ko da ce mi izvuci sve organe van, s crijevima :shock: ... a sve sam napravila po uputama kako pise, da se izbjegne vakum, ali nista. jos sam se i istipala.

    isto tako onaj pipak, zanima me da li vi to ugurate sve do kraja ili pipak jednim djelom strsi van? meni je strsio, pa me je grebalo, a strah me bilo i njega ugurati.

    pomoc
    Onaj pipak je i mene žuljao pa sam ga odrezala. Ovaj vakum-efekt je trašan ako vučeš za pipak. Uhvati čašicu s dva prsta, malo ju stisni i onda polako izvadi.
    Ne brini, naučit ćeš

  15. #115
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    jesu to iste čašice? je l' netko naručivao od njih?

    ovdje ne samo da je dvije funte jeftiniji, nego i primaju maestro i visu electron... za nas bijedne koje nemamo master.

  16. #116
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj cokolina prvotno napisa
    evo ja sam ga dobila prije 3 dana, sinoc sam ga probala staviti; jos uvijek curim, pa reko da probam..dakle, ovo je bilo tako traumaticno iskustvo za mene ,......; jos sam ga nekako utrpala, iako nije bas bilo ugodno, ali izvadit je bilo strasno, ne znam kako vi to vadite, ali meni je bilo u glavi samo misao kako to vise nikada necu staviti u sebe. osjetila sam ko da ce mi izvuci sve organe van, s crijevima :shock: ... a sve sam napravila po uputama kako pise, da se izbjegne vakum, ali nista. jos sam se i istipala.

    isto tako onaj pipak, zanima me da li vi to ugurate sve do kraja ili pipak jednim djelom strsi van? meni je strsio, pa me je grebalo, a strah me bilo i njega ugurati.

    pomoc
    molim komentar na ovo.
    Ja ovako: savijem mooncup onako kako je u uputama (spljoštiš ga i saviješ po sredini) i stavim ga u rodnicu. Ja sam ga položila dosta duboko, tako da me pipak nije uopće smetao i mislim da ga neću niti rezati.
    Kad sam ga vadila van, prvo sam primila s dva prsta za vrh pipka i potegnula da izađe van, ali samo malo, jer nije uputno koristiti veliku silu, upravo zbog vakuuma. Onda, držeći i dalje za vrh pipka, ugurala sam prst unutra i prekinula vakuum. Mooncup je samo iskliznuo van.

  17. #117
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Cokolina, skrati odmah taj pipak. I mene je zuljao, ko sto mozes vidjeti u gornjim postovima, pa sam ga skratila. Aqua pise da ga je skroz odrezala. Ovisi kako ti pase.

    A kod vadjenja, prste moras sto dublje ugurati u rodnicu, da dodjes do vrha cupa, i onda prekines vakuum pa ga primis i izvadis lagano van. Tako da ti pipak ni ne treba kod vadjenja.

    I nemoj biti skepticna prema cupu, jer su onda misici u laganom grcu pa teze samim time i izlazi.

    Probaj ponovo mozda lezeci, tako da se skroz opustis i ispraksiras.

  18. #118
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    Citiraj cekana prvotno napisa
    jesu to iste čašice? je l' netko naručivao od njih?

    ovdje ne samo da je dvije funte jeftiniji, nego i primaju maestro i visu electron... za nas bijedne koje nemamo master.
    ovo i mene zanima

  19. #119

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    bel
    Postovi
    92

    Početno

    To su iste čašice ali nisu jeftinije jer postoje još i s(kršitelj koda)ing costs! Sve skupa izađu pola do funtu skuplje ( i to za UK). Na oriđinale stranici također primaju visu electron. Čitajte detaljno SVE prije narudžbe. Ja magistrirah sitne uštede kupujući!

  20. #120
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    A kod vadjenja, prste moras sto dublje ugurati u rodnicu, da dodjes do vrha cupa, i onda prekines vakuum pa ga primis i izvadis lagano van. Tako da ti pipak ni ne treba kod vadjenja.

    I nemoj biti skepticna prema cupu, jer su onda misici u laganom grcu pa teze samim time i izlazi.

    Probaj ponovo mozda lezeci, tako da se skroz opustis i ispraksiras.
    znaci moram ugurati prste skroz do vrha cupa!? ajoj, ...uh ako skupim hrabrosti iduci puta, mozda probam.
    a sto se tice misica, bila sam opustena, jer sam uspjela pomocu njih istiskati dio cupa van. bolje mi je nekako cucecki, tako sam uvijek i tampon stavljala i vadila.

    jel ima neka od vas tu da nije rodila (kao ja) a probala je staviti mooncup?

  21. #121
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Kao već iskusna korisnica savjetujem da odrežete onaj pipak do kraja. Ne kužim zakaj ga uopće stavljaju! Ako ga nema, čašica može biti skroz nisko na ulazu (tako da ju se osjeti prstom kad stojiš), a onda ju je skroz lako izvaditi. Kad imaš onaj štapić, ionak moraš stisnuti dno čašice da bi prekinuo vakuum, pa kad si već pritisnuo dno, onda moš i izvadit, glupo ga je puštat da bi primio za štapić.. (a nije da možeš to obavit s dvije ruke..)

    Meni je u početku isto bilo malo frka, malo sam filozofirala kod stavljanja, malo više kod vađenja, a sad.. sve skupa djelić sekunde za svaki smjer.

    Prljanje.. meni se niš ne prlja, ali meni ni ne curi baš toliko. Kad ju izvadim imam dovoljno vremena da se ustanem, odem do lavaboa, isperem ju i vratim (prije toga se ili obrišem ili operem dolje, ovisi di sam). Ali sam na početku isto pored čašice uvijek stavljala i onaj dnevni platneni uložak, čisto sigurnosti radi. Zadnje dvije menge više ni to..

    Noć.. isto još nisam probala. Nekako sam skeptična (a i mislim si, čemu mi onda služe svi oni platneni ulošci )

  22. #122
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj aqua prvotno napisa
    Prljanje.. meni se niš ne prlja, ali meni ni ne curi baš toliko. Kad ju izvadim imam dovoljno vremena da se ustanem, odem do lavaboa, isperem ju i vratim (prije toga se ili obrišem ili operem dolje, ovisi di sam). Ali sam na početku isto pored čašice uvijek stavljala i onaj dnevni platneni uložak, čisto sigurnosti radi. Zadnje dvije menge više ni to..
    Aqua, meni nista ne iscuri iz casice, ali kada ju recimo stavljam ujutro, onda ostane nesto krvi u medjuprostoru izmedju casice i vaginalnog izlaza, koja onda ode do gaca tijekom dana, a prvih dana ju ima dosta, pa onda zbog toga nosim ulozak, sto mi je bas bezveze. Jel mi mozes ti kao iskusna mooncup-ica rec kak da tome pribjegnem na kraj, il ne ide?

  23. #123
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Hm, sad tek vidim, sori.

    Moja čašica više nema štapić, pa stoji nisko na ulazu. Kad ju instaliram se prvih dana najčešće operem (ak sam još doma) ili dobro obrišem. S tim da ja maltene mogu oprati dno čašice dok je unutra (toliko ju nisko ostavim).

    Sjetila sam se još vezano za vađenje. Tamo u uputama piše da se stiskanjem mišića (ko kad ideš piškiti) može čašica dosta pogurnuti prema van (s tim da čim opustiš mišiće se vrati natrag nutra), pa ja to ponekad koristim kad mi se jako žuri: stisnem mišiće, uhvatim dno čašice prstima (koje je već maltene na ulazu) i to je to.

    I da, prije vađenja (ionak preporučaju da opereš ruke) palac i kažiprst stavim u usta ili poližem (da budu skliski) pa mi je lakše gurnuti ih i ukliznuti između stijenke mene i čašice

    I da još jednom naglasim, vađenje nije ni blizu tak ko kod tampona (koji kad je suh užasno grebe.. bar mene)

  24. #124
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Evo i mene. Dobila danas ujutro, stavila, pipak je još na svom mjestu. Ništa nisam rezala. Za sada me ništa ne smeta, a pozaugala sam cijelu kuću, promijenila posteljinu, oprala suđe, nahranila djecu i sjela za računalo. (Ne, još nisam našla domaćicu. ) Javim za par sati kako ide.

  25. #125
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Lex, i ja sam upravo stavila svoj Diva kup. Držak nisam još odrezala. U fazi promatranja sam.
    Sviđa mi se. Inače menga mi je došla ranije i ovaj put nema nikakvih loših znakova menge. To pripisujem platnenima od prošle menge.

  26. #126
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Oumajgad! Koliko krvi!!! :shock:

    Išla sam pogledati kako to ide. Stavila sam ga oko 8'30 ujutro, promijenila oko pol 12. Mooncup je bio POTPUNO PUN i još se izlilo! :shock:

  27. #127
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    :shock: :shock:

    to mi se NIKAD nije dogodilo! Čak ni kad sam na drugi dan ostavila čašicu od zore do mraka (naporan dan na poslu, nisam se ni sjetila..)

    (e, al zamisli samo kolko bi ti trebalo da to sve ispereš )

  28. #128
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj ~lex~ prvotno napisa
    Oumajgad! Koliko krvi!!! :shock:

    Išla sam pogledati kako to ide. Stavila sam ga oko 8'30 ujutro, promijenila oko pol 12. Mooncup je bio POTPUNO PUN i još se izlilo! :shock:

    Ja zato ne koristim mooncup prvi i drugi dan ako je radni tjedan - ne znam sta bi se dogodilo da idem praznit u pola radnog vremena

  29. #129
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Nastavak izvještaja: potpuno ista stvar se dogodila i sljedeći put kad sam ga praznila, nakon 3 sata. Skužila sam da ga moram isprazniti nakon što mi je procurilo na dnevni uložak, koji sam ipak stavila.
    To mi se ponovilo i sa sljedećim. Zaljučak - prvi dan ga moram prazniti svaka dva sata. :/
    Preko noći ga definitivno neću imati.

  30. #130
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    da li je netko uspio platiti mooncup visom electron? jest da je primaju, ali "the payment was declined by your cardholder". goddammit.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Ajvi, ne znam u kojoj banci imas racun ali meni su u RBA rekli da njihova Visa Electron nije za placanje internetom i ne moze ni postati.
    A zapela sam na istom proizvodu .

  32. #132
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    goddammit

    (nadala sam se da nosiš dobre vijesti)

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Jel ti to psujes na engleskom da te ne cenzurisu?
    Trebala bi znat bolje .

  34. #134
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ekskuze moa - cenzurirajte me.

    konačno se odlučim, nakon mjeseci premišljanja - i onda me ovako zeznu.

  35. #135

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Zanimljivo mi je bilo da miris koji poprimi silikon nakon nekog vremena koristenja uklanja pecilnim praskom za kolace.
    Soda bikarbona...

  36. #136
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    konačno se odlučim, nakon mjeseci premišljanja - i onda me ovako zeznu.
    Hoćeš da ti ja naručim? Meni je došao za tjedan dana i protuvrijednost je oko 203 Kn.

  37. #137
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    probati ću naći nekoga u blizini prije nego te zagnjavim

  38. #138
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    meni stigao. zadnji dan menge, sad čekam još mjesec dana :/

  39. #139
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Cure evo mene kratko s izvještajem. Jučer mi je bio prvi dan. ujutro mi idu slapovi nijagare pa sam išla pogledati nakon prvog sata i bio je 1/3 pun za sat ok nategnutu 1/3. Nije mi se ništa prolilo, sve pet. Cure bila sam doma pa sam vježbala. Onda sam opet išla u kontrolu za 1 sat. Opet ista količina. Onda sam se okuražila stvar ostaviti tri sata u rano prije podne i zamislite ista količina. Znači nekako ujutro išlo mi više nego popodne. Današnji dan drugi dan. Program: put za zagreb iz Njemačke. To znači, taksi, vlak pa avion. Opet količinski isto. Ujutro slapovi nijagare popodne slow mošn. Mjenjala drito u avionu. Srećom nije bilo turbulencija. Nije se izlilo, sve pet.
    E da spavala sam s njim i sve pet.
    Krv je zgrušana, počeo se odvajati ugrušak od seruma.
    Piškim s njim uz napor, a kakati ne smijem ni u ludilu.
    Uglavnom mjenjanje mi je išlo od ruke i vađenje. Mislim da ga neću zasada rezati onaj pipak. Ako ga stavim malo više gore ako me žulja onda je ok. Ak je prenisko onda prolazi nešto krvi pa mi je bolje mrvicu više.

    Ove sve silne strane wc-e, znači na aerodromu u avionu i u birou sam rješila tako da na aerodromu nisam prala kup samo izlila, uavionu možeš oprat jel ti je pod nosom, a u birou možeš zaključat ulazni dio pa možeš isto oprati. Začudilo me je da izvana nije bio prljav pa ga ni ne trebaš prati.

    Cure ful dobro.

    Lex čini mi se da bi i meni bio super pun da sam ga ostavila tri sata ujutro, ali popodne je bilo ok i po noći, bar kod mene.

    Sva sam ponosna na sebe.

    Jeste li i vi koje češće izljevate promjenile razlike u količini prvi dan?

  40. #140
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Fascinantno kako nemamo informacije o tako svakodnevnoj pojavi kao što je količina krvi koja isteče za vrijeme menge.. Ja sam bila strašno znatiželjna da konačno otkrijem o kakvim se tu količinama radi (naravno da sam prije toga zamišljala litre )

  41. #141
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    aqua, ja bih prije rekla da je to tragicno, koliko smo se odmakli od svoje biti.

  42. #142
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Danas mi je treći dan. Ide malo. Noćas nisam spavala s njom. Ostavila sam je vani ispranu. Aqua jesi li je ti ostavljala vani u papiru ili na ručniku? kakav je tvoj sisteme čuvanja preko noći? Dal je iskuhavaš nakon menge ili ne?
    Moja još nije promjenila nikakav miris, valjda je pre nova.

  43. #143
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Opet ja. Prvi dan je, kao što sam napisala, bilo vrlo intenzivno krvarenje, s mijenjanjima svakih par sati. Prvu noć nisam spavala s cupom, ali sam zato zakrvarila cijelu piđamu i posteljinu. Drugi dan je bilo podnošljivo, svaka 3-4 sata sam mijenjala. I spavala s cupom. Genijalno kako se ništa nije dogodilo. Čak je i bilo vrlo malo krvi ujutro, vjerojatno zato što sam cijelo vrijeme bila u horizontali, ali kad sam ga izvadila i stajala jedno minutu-dvije u kadi, počelo je jako curiti. Jutros sam ga izvadila oko 5 ujutro, pa ponovno oko pol 8 i onda oko pol 10, kad sam krenula s dečkima na put. Došli smo u Rastoke oko podneva, ručali, igrali se, skakali po livadi, oko Korane, po pijesku, tek oko 3 sam uspjela otići na wc. Sve je bilo u redu. Krvarenje je očito bilo neznatno, jer je bilo samo malo na dnu. Oprala ga, ponovno stavila, došla doma oko 7, opet se igrala s dečkima ispred kuće, maloprije se otuširala i promijenila, sve pet.

    Čini mi se da mi je krvarenje puno slabije, negoli inače. Do sad su mi menstruacije trajale i po devet dana, s nesmanjenim intenzitetom do čak 6-7 dana, ali sad izgleda da će uskoro prestati.

    Ja sam oduševljena. :D

    Inače, došla mi je teta iz Tanzanije, koja u Dar es Sallamu ima svoj spa centar, i kad sam joj rekla da sam počela koristiti ovu "novotariju", samo mi se nasmijala i rekla kako to njezine kćeri koriste već godinama. Odmah sam se sjetila onog što je Samaritanka pisala o ženama u Africi i Aziji, "avanturistkinjama" koje to koriste.

  44. #144
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    cure koje ste narucivale preko mastercarda, trebam jednu info: ovbo mi je uopce prvi mjesec da imam master i prvi put da je stigla naplata u eurima. na izvjestaju mi pise koliko trebam platiti u eurima. oni mi to skidaju s kunskog racuna na dan naplate ili cu trebati staviti eure na devizni (suh)?

  45. #145
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    nama zaba skida s kunskog racuna ako na euro-racunu nema dovoljno.

  46. #146
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Samaritanka, ja čašicu preko noći ostavim na onoj platnenoj vrećici u kojoj ju čuvam (dobih u paketu), okrenutu prema dolje. Ujutro ju samo operem sa vodom. Nakon menge ju operem i spremim, skuham ju tek kad dođe slijedeća menga. Jednom sam ju oprala sa sapunom, al sam ju nakon toga ful dugo ispirala jer sam zabrijala da će možda ostati sapunice na nekom utoru pa ću to staviti unutra. To mi je bilo prvo i zadnje pranje sa sapunom

    Meni isto još nije promijenila miris, nekak si nemrem ni zamislit da bude (al vjerojatno bude, ak neke žene imaju savjete kako to riješiti..). Uvijek ima neki svježi miris, malo podsjeća na pastu za zube.

    A sve si mislim u slijedećoj prilici probati noćnu upotrebu. Više se ne sjećam razloga zašto sam odlučila da ju po noći neću stavljati

  47. #147
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj aqua prvotno napisa
    Više se ne sjećam razloga zašto sam odlučila da ju po noći neću stavljati
    Pa zbog ljepote uzoraka na platnenim uloscima 8)


    Inace, meni je drukciji miris casice kada jako curi, a drukciji kada je vec pri kraju - onda cak i krv ima miris (sto mislim da su tu cure pitale da im nema) :?
    No, nakon ispiranja nema mirisa.

  48. #148

    Početno

    ima li tko u planu ubrzo narucivati mooncup?

  49. #149
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    daphne, negdje na prvoj stranici je zakljuceno da su jeftinije pojedinacne narudzbe. nema carine, dodje sve skupa 200isitno kuna

  50. #150
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    daphne, negdje na prvoj stranici je zakljuceno da su jeftinije pojedinacne narudzbe. nema carine, dodje sve skupa 200isitno kuna
    Da li ti paketić dođe raskupusan? Bojim se da će ovi naši pametni na pošti gledati šta je to naručeno...

    Recite mi da griješim

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •