Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: netočni podaci

  1. #1
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno netočni podaci

    naišla sam na ovo:

    http://www.mameibebe.net/global/arti...ails.asp?I=237

    kako protestirati? a da shvatu ozbiljno

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Stvarno ne razumijem zašto ne bi postojala različita mišljenja??!!
    Pa neka svatko bira što želi i neka radi kako misli da je najbolje za njegovo vlastito dijete.
    Pa i svaki pedijatar ima svoje mišljenje o raznim temama, ne samo što se tiče hrane.
    Može se educirati i educirati, ali svatko na kraju bira što želi.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    A u čemu je uopće problem ove tablice????
    Pa na kraju piše da se pod mlijeko misli ili adaptirano ili dojenje u prvoj godini.

  4. #4
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Problem je dohrana koja počinje s voćnom kašicom za ručak s 5 mjeseci života.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    A što bi bilo da nema drugog mišljenja? Bilo bi savršeno (za neke) i dosadno. O čemu bi se onda uopće raspravljalo na ovom forumu?

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne znam...
    ovaj forum ne služi za ubijanje dosade...
    ili?

  7. #7
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Meni je ipak ono s bijelom kavom između 8-12 mjeseci- TOO MUCH! :shock:
    Da joj možda napravim "macchiato" sa svojim mlijekom?!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Nitko nije rekao da forum služi za ubijanje dosade, ima puno korisnih savjeta ovdje.
    Ali kaže se: "Živi i pusti druge da žive". Zar ne?

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    tako je

  10. #10
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ja mislim, dinosaur, da brijes po malo pogresnim premisama...

    jedno je imati pravo na misljenje, a sasvim drugo je prezentirati pogresne cinjenice.

    netko moze misliti da je ok s dva mjeseca djetetu dati sarmu. ili mu s dvije godine dati da popije malo piva. ili da je ok seksati se okolo bez zastite. ili da je ok voziti djecu ne vezanu u autu. ili...

    sasvim je druga stvar sto je cinjenica (i to dokazana) da je to (bar) zdravsteno neispravno.


    sto bi moja pokojna baba rekla: mislit i sr.at nije isto.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Nemojmo miješati babske priče davanja sarme, jajeta i ne znam čega s 2 mjeseca sa početkom dohrane voćem ili povrćem sa 5 mjeseci. Nije isto.

  12. #12
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa... nije u smislu da nisi cijelom nogom ušao u dr.k nego samo malo. Bitna razlika je samo u očitoj i samo malo manje očitoj lošoj praksi.

  13. #13
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj dinosaur prvotno napisa
    Nemojmo miješati babske priče davanja sarme, jajeta i ne znam čega s 2 mjeseca sa početkom dohrane voćem ili povrćem sa 5 mjeseci. Nije isto.
    Ako je sluzbena preporuka Svjetske zdravstvene organizacije iskljucivo dojiti do 6 mjeseci, onda dohrana ne pocinje prije, nego samo kasnije.

  14. #14
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Naglasavam da je 6. mjeseci NAJNIZA granica za POCETAK nadohrane.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Koliko čitam Svjetska zdr.org. je prije preporučivala isključivo dojenje do 4 mjeseca (sinoć čitam onaj Pravilnik).
    Različita su mišljenja, a kako mi reče jedan doktor jučer, saznanja se mijenjaju svakih par godina. Treba biti u toku sa svim tim.
    Ja sam svoje dojila bez nadohrane do 5,5 mjeseci, a drugo do 7 mjeseci.
    Ali je ovo drugo od 5-7 mjeseca stalno bio na cici i tražio još i još i za 5 min. opet još, a nije htio ništa niti probati od nadohrane.
    Nisu niti sva djeca ista.

  16. #16
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To kako ćeš ti podizati svoju djecu je uglavnom tvoja stvar, a u ekstremnim slučajevima stvar socijalnih službi. Isključivo dojenje i dohrana nisu isto, a svaka hrana različita od dojenja se ne propagira prije 6 mjeseci života. I gotovo.
    Formula je zlo.

  17. #17
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    cuj davora opet mantra "formula je zlo"

    TinnaZ, mi ne raspravljamo o nekad, nego o sada.
    2000.
    Eurodiet savjetovanje na Kreti podržava smjernicu promicanja isključivog dojenja do šest mjeseci u skladu s Rezolucijom Svjetske zdravstvene skupštine (WHA) 1994.
    2001. se ponovo potvrduje "isključivo dojenje prvih šest mjeseci kao globalnu zdravstvenu preporuku..."

    Ako bih prihvacala tvoju argumentaciju, mogu navesti podatak da se NEKAD malu djecu operiralo bez anestetika i bez icega protiv bolova, jer je sluzbeni stav medicine bio da bebe ne osjecaju bol, a ako slucajno i osjecaju, zaboravit ce ubrzo. Da se zamislis.[/b]

  18. #18
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Različita su mišljenja, a kako mi reče jedan doktor jučer, saznanja se mijenjaju svakih par godina. Treba biti u toku sa svim tim.
    Da, treba biti u toku s tim svim, to im je posao. Govorimo o ljudskim zivotima.

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno Re: netočni podaci

    Citiraj MGrubi prvotno napisa

    kako protestirati? a da shvatu ozbiljno
    Pa zašto ne pošalješ mail administratorici mame i bebe portala (Webmama)? Možeš joj poslati i poruku preko foruma.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Samo se čudim kako to da je moj sin koji ima 6 i pol godina još uopće živ, tada je pedijatrica preporučavala dohranu od 5. mjeseca, i on je tako i počeo.
    Danas je živ i prezdrav.
    AH, VJEROJATNO GA JE SPASILO TO ŠTO SAM GA DUGO DOJILA.
    A curicu nažalost ne dojim i mora piti to ZLO.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Može i bez ironije.
    nadam se da ovo neće opet prijeći u raspravu o adaptiranom.

  22. #22
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Re: netočni podaci

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa

    kako protestirati? a da shvatu ozbiljno
    Pa zašto ne pošalješ mail administratorici mame i bebe portala (Webmama)? Možeš joj poslati i poruku preko foruma.
    pokušala sam se registrirati al nisam uspjela, ma nešto su skroz zbrkali pa odustala

  23. #23
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    ići ču malo oftopic ali na njihovim stranicama piše preporuka za izlazak
    iz rodilišta; jastuk za bebu
    nigdje nema napomena da se u autu smije isključivo voziti u autostolici :/

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno Re: netočni podaci

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa

    kako protestirati? a da shvatu ozbiljno
    Pa zašto ne pošalješ mail administratorici mame i bebe portala (Webmama)? Možeš joj poslati i poruku preko foruma.
    pokušala sam se registrirati al nisam uspjela, ma nešto su skroz zbrkali pa odustala
    Webmama se javlja i na ovom forumu, pod istim nickom.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa
    cuj davora opet mantra "formula je zlo"
    TinnaZ, mi ne raspravljamo o nekad, nego o sada.
    2000.
    Eurodiet savjetovanje na Kreti podržava smjernicu promicanja isključivog dojenja do šest mjeseci u skladu s Rezolucijom Svjetske zdravstvene skupštine (WHA) 1994.
    2001. se ponovo potvrduje "isključivo dojenje prvih šest mjeseci kao globalnu zdravstvenu preporuku..."
    Ako bih prihvacala tvoju argumentaciju, mogu navesti podatak da se NEKAD malu djecu operiralo bez anestetika i bez icega protiv bolova, jer je sluzbeni stav medicine bio da bebe ne osjecaju bol, a ako slucajno i osjecaju, zaboravit ce ubrzo. Da se zamislis.[/b]
    Moja poanta je bila da treba pratiti signale djeteta, i naravno struke, te da se ja ne osjećam niti loše niti mislim da sam napravila katastorfalnu grešku jer sam curici ponudila par žlicčica voćne kašice sa 5,5mj. ili zato što je braco bio isključivo na prsima do 7mj. Isto kao što se niti termin poroda niti porod npr može izračunati matematičkom preciznošću, ne može se izračunati u dan jednaki početak dohrane za svu djecu (odnosno isključivog dojenja), dok npr. dijete nije napunilo točno 6mj. i 1 dan. Teorija mi može služiti kao orjentir, ali ne kao nešto čega ću se slijepo držati.
    Time opet htjedoh raći da ne mislim davati komentare na portal Mame i bebe, jer stranice su možda stare, tablica je možda preuzeta iz nekog starijeg izvora, a možda će ovo što mi sada smatramo ispravnim biti zastarjela teorija za 2 godine - na svakom roditelju je da odluči da li će slijediti upute sa tih ili nekih drugih izvora.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    82

    Početno

    pokušala sam se registrirati al nisam uspjela, ma nešto su skroz zbrkali pa odustala
    nisu ništa zbrkali već su onemogućili postanje neregistriranima, a budući da je forum još u fazi selidbe povremeno dolazi do problema

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    82

    Početno

    još da dodam - ni ja kao moderatorica pdf-a Dohrana se ne slažem s onom gore linkanom tablicom, ali nikome neću skakati u oči zbog toga.
    trudim se mamama koje nemaju iskustva dati što je moguće bolji savjet baziran na iskustvu i znanju. ako netko i upita nešto što ne znam, tu je blaženi Google

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    82

    Početno

    i još jedan detalj - forum Mame i bebe i web site Mame i bebe, osim imena, nemaju ništa zajedničko.
    isto kao što se ovdje stalno ističe da forum i Udruga nisu isto

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •