Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Iskustvo preko bare

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    75

    Početno Iskustvo preko bare

    Prvo cestitam ponovo Maloj Garavoj na prekrasnoj betici!!!! :D :D :D :D :D

    Voljela bih podijeliti sa svim nasim dragim curama u Hrvatskoj koje prolaze kroz IVF moje iskustvo. Naime vec sam se raspisala na jednom drugom topicu pa cu sada samo kopirati. Ako nekoga bilo sto zanima (planira IVF u Americi, treba podatke, vrstu lijekova, sto god) moze mi se slobodno obratiti.


    Citiraj Ella1 prvotno napisa
    Citiraj kikic prvotno napisa
    Ella, napisi nam malo o tome gdje si u klinici, u kojem gradu, kako ide postupak, koje lijekove koristiš, da li inače živiš u USA ili ste tu samo zbog postupka, koliko dođe postupak tamo...
    Pitam jer sam nedavno čula za slučaj jedne cure koja je kod nas u HR probala nekih 10-tak puta i ništa te su otišli u Houston u neku kliniku i iz prve uspjeli
    Prvo puno srece Maloj Garavoj sutra...drzim velike fige

    Kikic,

    Evo ovako stvari stoje: Meni je skoro 37 (u 10. mjesecu) MM je 33 i pokusavali smo 7 godina prije prvih ozbiljnih pretraga. Uspostavilo se da su mi jajovodi (oba) zacepljeni i da je in- vitro idealno rjesenje za nas. Dijagnosticirali su nas ovdje u Americi prije malo vise od dvije godine. U to doba jos nismo imali novcao zaledje koje bi nam dozvolilo da zapocnemo proces u Americi. (San Diego, California)...Sve je izgledalo kao da cemo se vracati doma i rjesavati sve tamo. No, stvari su kaj se posla tice krenule malo bolje i mi smo se odlucili za cijeli proces zapoceti ovdje.
    Prvi pokusaj je bio u 4. mjesecu ove godine. Imali smo birati izmedju nekoliko klinika ali smo se odlucili za jednu vrlo malu kliniku u kojoj doktorica ordinira (ultrazvuk, konzultacije) u svojoj maloj ordinaciji a sve ostalo se obavlja u vecoj bolnickoj klinici sa kojom valjda ima ugovor.
    Lijekovi su bili sljedeci: Follistim 250 unita dnevno (stimulacija) i Genorelix (pripremljene inekcije) za sprecavanje ovulacije. Onda jos nisam znala, ali mi se cinilo da nije bas bajno imati samo 7 folikula..DOktorica me uvjeravala da smo ok....Uglavnom da ne duljim dalje, na dan vadjenja jajasaca uspjela je dobiti samo dva od kojih se jedno nazalost raspalo vrlo brzo a drugo je propustilo dva spermija (sto naravno nije dobro)....Telefonski je poziv dosao drugi dan, kad mi je rekla (preko telefona) da ne gubimo zivce i novce na ponovni pokusaj zatrudnjivanja sa vlastitim jajascima i neka odma krenemo na trazenje donora.

    Naravno da vam ne moram prepricavati sto je to znacilo za nas....Raspadali smo se po savovima, drzali se cvrsto za ruke i odlucivali sto cemo i kako cemo dalje.....Nakon par dana kad smo se malo smirili (mom MM nije dao vrag mira isao je cackati po netu) i poceo nailaziti na slicne slucajeve...Malo po malo, pocela nam se vracati snaga i nada i nakon duljeg proucavanja i konzultacije u drugoj (potpuno drugacijoj, velikoj klinici) odlucili smo pokusati ponovo uz sljedece promjene 2 i pol mjeseca prije onovnog pokusaja:

    1. Ja krenula na akupunkturu jedanput tjedno (studije su dokazale da akupunktura ima veliku ulogu u prokrvljenosti maternice i pri poboljsanju kvalitete samih jajasaca)

    2. Promjenila sam ishranu skoro potpuno. Vezano je uz krvnu grupu i po naputcima Dr. D'Adamo-a, krvna grupa 0 (nula) treba izbjegavat: mljecne proizvode u potpunosti (to mi je spomenula i moja akupunkturistica da navodno proizvodi neku zluz u tjelu koja se ne voli sa sluzi maternice); glutene (sto ce reci pa-pa kruhek skoro svih vrsta, kukuruz, zitarice, ljubljena tjestenina) i sto me iznenadilo sve razno razne kiselise tipa: krastavci, masline, paprikice, kiselo zelje, ocat za salatu i tako to.....Jedem uglavnom puno mesa, zelenog povrca, tamnog voca (sljive, kupine, crno grozdje) jaja, (hvala ti boze) tjesteninu od rize!!!!

    3. Zadnja veca promjena je (po savjetu doktora) uzimam nesto sto se zove DHEA, nikad cula za to do nedavno...navodno da je malo i kontraverzno, ali moje je razumjevalnje da potice obnovu stanica....odnosno hormone koji su zaduzeni za obnovu stanica pa samim time i hormona koji su zaduzeni za proizvodnju dragih nam jajasaca. Ali, nikako ne uzimati u trudnoci!!!! (nadam se da ce do toga doci

    4. Pijem svu silu vitamona, Multivitamine, 1000 mg C vitamina, Kalcij, Folic acid, i jednu tableticu aspirina na dan radi sprecavanja zgusnjavanja krvi.


    Uglavnom, moj je 2. ciklus zapoceo prije 12 dana (nakon 25 dana anti-bebi pilula) sa: LUPRONOM (20 unita 2x dnevno) sprecavanje ovulacije, 3. dan FOLLISTIM (300 unita 2x dnevno) ako ste primjetile doza je vise nego udvostrucena; i DEXAMETHASONE (kortiskosteroid koji navodno sprecava napuhavanje i kupljenje vode).....

    Danas sam imala (treci) ultrazvuk i vadjenje krvi i situacija je ovakva: Nemam bogznakaj buno vise folikula ali sve su nekako podjednake (imam ih 10 i sve su izmedju 16 i 21mm)....Danas navecer se moram jos jednom piknuti sa Lupronom i Follistimom i sutra ujutro opet kod doktora na ultrazvuk. Vrlo vjerojatno cu sutra navecer opaliti stopericu sto znaci da je vadjenje u srijedu ujutro.

    Cijena? Prava sitnica!!! Prvi pokusaj: Doktor: $5000; Klinika $4500; Lijekovi $3200....Drugi pokusaj: Klinika, Doktor, Laboratorij, ICSI $10800
    Lijekovi $4500....Zdravstveno osiguranje??? Da, imamo sve sto ce pokriti trudnocu, svakojake vrste poroda ukljucujuci bolnicu u slucaju carskog i tako dalje, ali ovdje su jos uvijek idioti glede umjetne oplornje i ako drzava zasebno i posebice ne obavezuje poslodavce da moraju placati tu vrstu osiguranja (drzava California to nikog ne obavezuje) niko te ne sljivi ni pol posto i samo ziva lova plese

    Evo cure, moje je iskustvo specificno ko i kod svake od vas. Ne mislim da smo prosli gore ni losije nego da smo bili doma....Nemam sa cime usporediti...(kaj se love tice sigurno smo prosli gore, ali j....e mi se za lovu ako dodje bebach...I nemam pojma da li ce sve ovo kaj smo promjenili u drugom pokusaju donjeti neke rezultate....Mozemo se samo kao i svi vi nadati i cvrsto vjerovati da je bas taj neki mali mambo-jambo pomogo da taj jedan mali slatki embrijic uspije preziviti svu ovu kemiju, stres i torturu kroz koju mora proci.....






  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Hvala na prici i sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    75

    Početno

    Ispricavam se zbog (cetverostrukog) posta...naime sinoc je bilo problema sa serverom izgleda, i mislila sam da sam prekinula upload....Ispalo na kraju da me ima po cijelom forumu....Izvinjotina cure

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    75

    Početno

    Stoperica radi i za 16 sati idemo na vadjenje jajasaca....Neznam kak se vi cure sa svim tim nosite ali mene ovaj puta oplelo pravi pravcati slucaj "gnježđenja"...Nis me ne boli, nis me ne stisce (neznam da li da brinem zbog toga), samo ne mogu biti na miru...od ranog jutra nekaj prtljam po kuci. Nesto sto je trebalo biti samo malo vece pospremanje preraslo je u bacanje stare odjece, starih cipela, preorganizacija ladica ... onda sam na povratku iz ducana kupila dvije malecke loncanice i zasadila na balkonu...cak sam isla tako daleko da sam ribala kuteve i rubove po kuhinji (mislim da neko nebi mislio, ja fakat nisam bas od ciscenja, za mene je to nuzno zlo)....Al tak nekak imam osjecaj da se neke stvari moraju rijesiti bas sada, danas...

    Zanima me kak se vi nosite sa ovakvim situacijama

  5. #5
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Želim Ti puno sreće!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    Želim Ti puno sreće!
    i ja

  7. #7
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Ella1 razumijem te i znam kroz što prolaziš. U ovih osam godina koliko pokušavamo dali smo malo bogatstvo (dizali 4-5 kredita da to sve pokrijemo) za postupke i ništa. Ne idem toliko često kako bi volila ali ne odustajem i idem dalje. Ako Bog da u 9 mjesecu sam opet pikalica. Želim ti da ti ovo bude zadnje pikanje i da za 20-ak dana javiš da si trudnica
    Sretno!!!

  8. #8
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Zanimljivo! Molim te, javljaj nam se redovito s vijestima!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    407

    Početno

    Ella1, javi kako je prosla punkcija.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    sretno draga :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    399

    Početno

    Ella držim fige da ovaj put uspijete....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    75

    Početno

    Evo, dan nakon ... nisam sigurna da li smijem biti preuzbudjena...Jucer su mi iz 10 folikula izvukli 9 jajasaca(!?! ....Ne znamo jos kakve su kvalitete, to bi mi trebali javiti uskoro (kod mene je jos jutro)... Ne prestajem se smjeskati. MM je jucer uzeo slobodan dan pa smo nakon zahvata isli na rucak i na kavicu...Jucer je bio jedan prekrasan dan!! Nadam se da ce me razveseliti i danas

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    baš mi je drago da si tako sretna..
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~ za skoro javljanje i odlične vijesti

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    75

    Početno

    hvala ZO na vibranju Evo sad su nam javili da od 9 jajasaca 1 odlicne kvalilete a 8 ih je bilo dobrih. Od toga se 6 oplodilo....sad treba potrpit do sutra popodne

  15. #15
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Ella1 ~~~~~~~~~~~~~ za dobru diobu i još bolji transfer!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    cestitam ella, ~~~~~~~~~~~ da bude bar jedan

  17. #17
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve ide prema planu

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    407

    Početno

    Ella1, vibram za 6 oplodjenih, da se i dalje dobro razvijaju!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    75

    Početno

    Hvala vam svima na prekrasnoj podrsci...danas cekamo da nas nazovu popodne i kazu kad ce biti transfer....ne moram opisivat kolko je cekanje zamorno

  20. #20
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Ella1 vibram za dobre embrije i uspješan transfer ~~~~~~~~~~~~~~~

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    407

    Početno

    Ella1, vibrrrrrrrrr !

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno

    ella1 sve najbolje....~~~~~~~~~~~~~~~~

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    75

    Početno

    Hvala cure na lijepim vibrama....Evo javljam vam se malkoc kasnije, ali meni rekli u subotu da moram mirovati tri dana i ja to shvatila doslovno. Dakle, u subotu su napravili transfer 4 krasna embrijica (sa minimalnim fragmentacijama) 2 sa 5 stanica i 2 sa 6 stanica....Jos dva su ostala kod striceka embriologa koji ih prati i ako se budu i dalje lijepo razvijali danas (ponedjeljak) ili sutra ce ih zamrznuti....Ja se osjecam jako dobro i osim epizode od subote navecer sve je islo glatko...Naime u subotu predvecer se meni prohtjelo jesti juha od brokule, i moj mi je dragi muzic udovoljio...kasnije oko 9:30 mi je dao injekciu progesterona i nije proslo mozda 15 minuta mene ulovila mucnina stoljeca. Jedva sam dosla do zahoda i povratila mozda sve od tog dana. (Naime zadnji puta sam povracala mozda prije 15 godina uopce nisam taj tip)....Poslije me MM zezao da se klinci nisu slozili sa brokulom (on mrzi brokulu)...Eto to je to...Test mi je zakazan za 03.08.......Da li vi cure svejedno testirate sa kucnim testom prije??? I koliko prije???

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •