Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Bolovi poslije IVF-a

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    VU
    Postovi
    41

    Početno Bolovi poslije IVF-a

    Prošla je i druga m a ja se ne osjećam dobro. Poslije prvog neuspjelog IVF-a ja sam bolesna osoba. Primala sam Menopur i tijekom postupka mi je to bilo sve normalno da me bole leđa, trbuh napuhan, ali sad mi je stvarno više prekipilo. Zaglavila sam i u bolnici, ali ginekolog kaže da je sve ok. Bolovi su mi u predjelu trbuha oko pupka i bol se širi na leđa ispod slabina. Teže sam i disala. Vadila sam nalaze i bilo je krvi u mokraći. Popila klavocin i nije bolje. Išla privatno kod kirurga i kaže upala mjehura. Popila kapsule i nije bolje. Urin sterilan. Uglavnom bolovi su isti već mjesec dana. A o napuhanosti da nepričam. Stalno mi je mučno i kad nejedem nisam toliko napuhana ali bolovi su tu uvijek prisutni. Nemam se kome više obratiti nego vama. Molim ako je netko imao slične simptome da mi nešto više napiše.

  2. #2
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Dana M., meni od menopura stvarno nije bilo ništa. Možda da odeš pregledati štitnjaču?

  3. #3
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    ... ali nekako mi se čini da je ipak riječ o mjehuru ili mokraćovodima, jer sama znam imati tih problema i mm trenutno sada i nikako se ne može riješiti bakterija iako pije antibiotik, puno čaja od brusnice i uve, stalno neka napuhnutost... i obzirom da je kod tebe bilo krvi u mokraći..., trebalo bi napraviti urinokulturu, detaljnije pretrage, ono skupljaš mokraću 24 sata, tu se skoro sve vidi..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    VU
    Postovi
    41

    Početno

    Svakako moram u privatku polikliniku jer ovako ne vrijedi čekati po doktorima. Samo znam da mi ništa nije bolje više od mjesec dana. Zadnji sistematski nije pokazao ništa u svezi štitanjče, ali problema ima sa proširenim venama. Meni je čudno što me leđa bole oko slabina a nisu bubrezi. Dok ležim sve je ok, čim sam u pokretu počinju bolovi. Svakako hvala tiki_a.

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Dana, nisam imala takvih problema, rijetko tko ih je i imao, ne čini mi se nužno povezano s menopurima. Jesi radila ginekološke briseve, ev. da nisi pokupila neku bakteriju u bolnici? I to je, naime, moguće, nije baš često, ali dogodi se. Nisi imala hiperstimulaciju i UZV je OK? Koliki ti je FSH - jedino je Arkana10 prijavljivala koma posljedice stimulacija - nesvjestice i slično, ali ona ima veliki FSH i u pravilu je tad rizik ići u stimulaciju?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    VU
    Postovi
    41

    Početno

    Uopće neznam što su simptomi hiperstimulacije. Kad sam ležala u bolnici rekli su mi da nema hiperstimulacije i nema vode. Nekažem da je to od Menopura ali su ti bolovi počeli kad sam primala isti, a bolovi su se nastavili i povećali po završetku svega. FSH neznam koliki je jer ga nisam vadila (doktor nije tražio). Bakterija navodno nemam, ali ću sad ponoviti sve briseve jer nisam zadovoljna sadašnjim stanjem. Ja opet vjerujem da imam neku upalu a antibiotik mi nije djelovao. Sad sam se očistila od tableta pa ću ponoviti sve nalaze. Na bolovanju sam već mjesec dana a meni ništa bolje. Nadam se da će biti bolje.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    VT
    Postovi
    252

    Početno

    Čini mi se Dana M da su to slični simptomi hiperstimulacije koju sam ja upravo prošla i ponovno sam na mirovanju. Zapravo skoro identično! Terapija s Menopurima (Decapeptyl retard) (imam PCO, hipotireozu, sklona bakterijama.... i dr.). Trbuh mi se počeo napuhavati nakon aspiracije, a dobila sam u nekoliko dana 6 kg tekućine u abdomenu i ispod ošita (ispod pluća) tj. izgledala sam kao da sam u 6 mj. trudnoće. Nisam mogla spavati, kretati se normalno, osjećala sam pritisak u grudima, oko srca, bolovi u leđima, pucketanja iz pluća prilikom disanja, težeg disanja, mokraća u početku tamna, slabost, vrtoglavica, zatvor, no prema opisanim mogućim simptomima, ipak sam mogla mokrit pa sam (izbjegavajući bolnicu zbog više razloga- ima ih svakakvih kod nas) počela mjerit unos i iznos tekućine, polako sam se praznila, no ipak sam dočekala negativnu betu,vratila tih 6 kg i skinula još dvije kile. Sad, nakon menge, nakod tri dana počela ponovno krvarit s općom iscrpljenošću organizma, pozlilo mi na poslu. Sada mirujem! Terapija: Dabroston.
    Zaista mi je čudno da ti nisu dijagnosticirali hiperstimulaciju!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •