Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Testovi zgrušavanja krvi

  1. #1
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno Testovi zgrušavanja krvi

    trebala bi napraviti testove zgrušavanja krvi:
    Faktor V Leiden, Protein C i S, antitrombin III, PAI1, PAI2, MTHFR (možda sam nešto od navedenog krivo pročitala i prepisala)

    znate gdje i kako najjednostavnije? vjerojatno Vinogradska, Rebro.. al me zanima gdi je najbrže gotovo.. jel se moram naručiti i sl.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Ja sam takve stvari radila na Rebru, nisam se morala naručivati, ali to je bilo prije godinu dana, pa nisam sigurna jel još uvijek tako, možda se još netko javi... nalaze mi slali poštom da ne moram tamo

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Rebro to sve ima, samo dodjes s uputnicama, no na neke nalaze se ceka i do mjesec dana (barem je tako mene zapalo ovo proljece). Najbolje ih nazovi i priupitaj da li u tvom slucaju mogu biti i brzi. Moje osobno iskustvo je bolje otici po nalaze nego traziti da ih salju (ovo sa slanjem moze produziti stvar za jos par tjedana) Za Vinogradsku ne znam sto sve imaju. U Laboratoriju Breyer mozes napraviti: Antitrombin III, protein C i protein S.
    Sto se tice MTHRFa, gdje god sam o njemu citala svugdje kazu da je on problem samo ako je nivo homocisteina povisen, pa ti svakako preporucujem da napravis i homocistein. Ako je homocistein povisen onda se preporucuje terapija s folnom kiselinom, te vitaminima B12 i B6.

    Sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Ukoliko ste u mogucnosti privatno platiti pretrage, vrijedi nazvati labocentar Salzer ili laboratorij Breyer. Ja sam dosta toga napravila kod Salzera i jako sam zadovoljna s njima ...

  5. #5
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Salzer mi je odgovorio da ne rade te pretrage. Povratnu informaciju od Breyera još nisam dobila.

  6. #6
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Sanja je li te pretrage radiš zbog onog spontanog?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    sva u glazbi
    Postovi
    150

    Početno

    Ovo je sansa da upitam nesto vezano uz koagulaciju...

    Meni je kod koagulacije bio nesto povisen fibrinogen (4.1 od 3.5 koliko je dozvoljeno).
    Zna li itko cemu taj fibrinogen sluzi i kakvu ulogu moze igrati u postupcima oplodnnje.
    Nisam trudna, nisam nikada imala pozitivan test onako usput da kazem

  8. #8
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Breyer radi te pretrage, pouzdano znam, nalazi su isti dan gotovi i dobijes ih mailom. Imas popis svega kaj rade na njihovom webu. Topla preporuka za njih.

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,003

    Početno

    Dio toga radila (mislim) u sklopu imunologije na Rebru - mislim da nisam pretjerano čekala, tamo se ne naručuje nego se samo dođe. Sretno!

  10. #10
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Breyer radi te pretrage, pouzdano znam, nalazi su isti dan gotovi i dobijes ih mailom. Imas popis svega kaj rade na njihovom webu. Topla preporuka za njih.
    Kod njih na sajtu piše da rade:
    PV, APTV, FIBRINOGEN, D-DIMERI, ANTITROMBIN III, PROTEIN C, PROTEIN S

    Dakle, "fale" mi:
    Faktor V Leiden, PAI1, PAI2, MTHFR (ili se to krije iza nekih od gornjih skraćenica?!). I ja bi najradije do njih, pa da mi nalaz bude već isti dan u mailu.
    Pitala sam ih rade li sve pretrage, ali još mi nisu odgovorili. Nazvati ću sutra i provjeriti.

  11. #11
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Oprosti bila sam brzopleta. Znam da rade testove zgrusavanja ali mozda taj pojam obuhvaca i neke stvari koje ne rade. Najbolje je nazvati i pitati. Moguce je da uzimaju krv i za to pa onda salju npr na Rebro pa nalaz nije isti dan gotov.

  12. #12
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Oprosti bila sam brzopleta.
    Ma, Ellen.. Tnx na informaciji.
    Vjerojatno ću kombinirati Rebro i Breyer, da čim prije dođem do rezultata.
    Nabavila sam jutros uputnicu, pa sutra idem na Rebro.. i onda ću više znati koliko se čekaju rezultati.

  13. #13
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Citiraj Dodo prvotno napisa
    Zna li itko cemu taj fibrinogen sluzi i kakvu ulogu moze igrati u postupcima oplodnnje.
    Ako se dobro sjećam biologije, fibrinogen povezuje ranu i napravi se kao neka mrežica na koju se onda hvataju trombociti da se rana zatvori. Tako nastaje krasta.
    Što je s fibrinogenom i oplodnjom nemam pojma

  14. #14
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    fibrinogen se radi ako postoji indikacija da bi trudnica mogla imati eklampsiju. Neke vrijednosti mogu ukazati da je rizik povecan.

  15. #15
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Trudnice imaju povišen fibrinogen a sam fibrinogen nema utjecaja na oplodnju ali povišen je u raznim upalnim stanjima...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •