Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Rh faktor

  1. #1
    Pahuljica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    122

    Početno Rh faktor

    Cure moje, imate li koju informaciju vise o kombinacijama Rh faktora i njihovim utjecajima na plod. Znam da je frka kad je majka - , a otac + .
    Sto je s drugim kombinacijama? Što je poželjno, a što nepoželjno, odnosno opasno?

  2. #2
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Samo ta kombinacija je opasna, sve ostale su ok. Jer ako je majka "-" onda njezino tijelo ima antitijela za "+" kombinaciju. A ako je otac "+" i dijete će biti. Mislim da u današnje vrijeme to nije nikakav problem, ali ne znam što se radi u tom slučaju. Nadam se da netko zna jer i mene to zanima (samo iz znatiželje, ja sam "+").

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    pa ništa nije opasno. ako si ti, majka, negativna, a otac pozitivan, ići ćeš dva puta tijekom trudnoće kontrolirati krv i nakon poroda ćeš dobiti injekciju.
    kod mene je takva kombinacija i bez ikakvih komplikacija sam rodila dvoje djece.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb, malešnica
    Postovi
    65

    Početno

    A ako je otac "+" i dijete će biti.

    Da li je to sigurno da ce i dijete biti Rh+, ako je tata Rh+

    Ja sam naime A-, a muz O+ i sve se nadam da bi bebica mogla imati moju krvnu grupu?

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Citiraj giorgia prvotno napisa
    A ako je otac "+" i dijete će biti.

    Da li je to sigurno da ce i dijete biti Rh+, ako je tata Rh+

    Ja sam naime A-, a muz O+ i sve se nadam da bi bebica mogla imati moju krvnu grupu?
    Mislim da moze biti ili A ili O, ovisno da li je recesivni gen koji ti nosis A ili O, odnosno da li si ti AA ili AO. Tako nekako, koliko me sluzi pamcenje iz biologije iz srednje skole.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    a zašto se nadaš?

  7. #7
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa
    Samo ta kombinacija je opasna, sve ostale su ok. Jer ako je majka "-" onda njezino tijelo ima antitijela za "+" kombinaciju. A ako je otac "+" i dijete će biti. Mislim da u današnje vrijeme to nije nikakav problem, ali ne znam što se radi u tom slučaju. Nadam se da netko zna jer i mene to zanima (samo iz znatiželje, ja sam "+").
    Nije nuzno, ako je mama -, a tata +, onda dijete moze biti ili - ili+.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    ja sam A- a MM je O+ i sve je bilo uredu sa trudnoćom (dino je A-, kao ja), stim ako je beba - onda ti ne daju injekciju, a ako je + dobiješ Rogam il tak nešto, tako su mi bar u bolnici rekli

  9. #9
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Citiraj aleta prvotno napisa
    a zašto se nadaš?
    Krvna grupa 0 je dosta rijetka i osoba koja je ima moze primiti samo tu krvnu grupu. Osoba koja ima krvnu grupu A moze primiti i A i O. "Najgora" kombinacija u slucaju da osobi zatreba transfuzija je krvna grupa 0- jer je najrjeđa.
    No, mislim da o tim stvarima ne treba razmisljati i opterecivati se.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno Re: RE:

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj aleta prvotno napisa
    a zašto se nadaš?
    Krvna grupa 0 je dosta rijetka i osoba koja je ima moze primiti samo tu krvnu grupu. Osoba koja ima krvnu grupu A moze primiti i A i O. "Najgora" kombinacija u slucaju da osobi zatreba transfuzija je krvna grupa 0- jer je najrjeđa.
    No, mislim da o tim stvarima ne treba razmisljati i opterecivati se.
    ma znam, ja imam tu "najgoru kombinaciju". nedajboževećezla, znaš kak se kaže.

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    ma ti si se sigurno nadala nekoj prici kao iz "sapunice", priznaj

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno


    dok se giorgia ne javi ja se još uvijek nadam.

  13. #13
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    A ja sam mislila da je 0 + najcesca krvna grupa... :?
    Tako su mi rekli. Kao i to da ja svim krvnim grupama mogu dati krv, dok meni moze samo neko ko je 0+ (kao i ja)...

  14. #14

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb, malešnica
    Postovi
    65

    Početno

    Evo da odgovorim beri...

    Nadam se da ce beba imat Rh-, svejedno A ili O krvnu grupu jer sam procitala da ukoliko dode do mijesanja krvi majke (Rh-) s bebinom (Rh+) moguce su ozbiljne komplikacije u prvoj, a pogotovo u slijedecim trudnocama...
    S obzirom da sam vec krvarila u 5. tjednu trudnoce, a preporucena mi je i aminocenteza (zbog godina) gdje takoder postoji mogucnost krvarenja, a i zelim imati jos djece jasno je da bi bilo bolje da mi beba ima Rh ko i ja...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •