Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: ivf poliklinika i imuno problemi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    bih,sa
    Postovi
    34

    Početno ivf poliklinika i imuno problemi

    Drage moje,

    Evo I ja konacno, nakon duzeg druzenja sa vama da se javim I predstavim. Zivim u sarajevu a nasi intenzivni pokusaji da ostanemo trudni traju preko dvije godine. Stao se tice pregleda dosta toga je odradjeno, manje vise sve ok, nekoliko inseminacija, jedan neuspjeli ivf. Medjutim nakon sveega sto smo prosli, meni nas problem mirise na imunologiju, jer sam ustanovila da imam povisene nk stanice u perifernoj krvi kao i jako povisene ATA.
    Nakon nekoliko mjeseci odmora smo odlucili smo da probamo sa IVF poliklinikom u zg, i vec imamo zakazane prve konsultacije za rani septembar. Moze li mi neko reci da li na ivf poliklinici uzimaju u obzir imuno probleme I daju odogvarajucu terapaiju za to? :?
    Hvala puno, uz veliku zahvalnost za sve sto sam uz vas naucila.

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    sa kiki sretno i dobrodošla!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    na zalost ne znam odgovor, ali zelim poslati puno srece da nam uskoro javis+

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    45

    Početno

    Kiky,nisam bila u zgb. pa ne znam, ali u svakom slucaju puno srece!

  5. #5
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    hmmm :/
    Ja sam bila njihova pacijentica (dr. Tomic) i može se razgovarati o svemu. Mislim da ne ulaze duboko u problem i da ne ispituju baš sve prije postupka, rade se hormoni, brisevi cerviksa, papa, standardni ginekološki pregled i to je to, ali tako je skoro svuda. Mislim da možeš razgovarati i pretpostavljam da će znati gdje te uputiti i što sve da ispitaš/testiraš i "središ" prije samog postupka.
    Moje posve osobno i skorz subjektivno mišljenje (nako što sam pohodila x lječnika koji se bave humanom reprodukcijom) je da manje više svi slično rade, negdje su uvijeti bolji negdje lošiji ali najvažnije je da se uspostavi i izgradi odnos s lječnikom, da mu se vjeruje, da postoji pozitivna vibra i neka prisnost u samom postupku.

  6. #6
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Kiky, dobrodošla!
    Ni ja ne znam odgovor na tvoje pitanje, samo ću ti poželjeti puno sreće i da što prije riješiš svoje probleme.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    293

    Početno

    dobro dosla sugrađanko,
    ni ja ti ne znam odgovor na pitanje, mi se takođe spremamo za IVF kliniku negdje krajem godine, ali mi imamo drugih problema. U svakom slucaju zelim vam puno srece javljaj kakvi su tvoji utisci sa IVF.

  8. #8
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Dobro nam dosla, sugradjanko!
    nadam se da ces sto prije otici medju trudnice!

    sto se ivf-a i imunologije tice, ja na vasem mjestu ne bih isla nigdje u postupak dok se to pitanje ne rijesi. procackaj malo po starim topicima, pokusaj naci kakvog dobrog ginekologa-imunologa ili bar stupi u kontakt s curama ovdje koje su prosle sve to, pa onda, nakon adekvatne terapije u postupak ako Bog da!

    puno srece!

  9. #9
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    imam pitanje, ako se izuzme D. s kojim su neki bili zadovoljni, a neki ne, tko bi bio taj dobar ginekolog-imunolog, ako netko zna može i na pp.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    bih,sa
    Postovi
    34

    Početno

    Hvala puno na podrsci!!!
    Tema reproduktivne imunologije je za ljekare sa kojima sam do sada razgovarala, prilicno nova i uvjek se zavrsava, opustite se itd..
    Jedna od sarajevskim eminentnih endokrinologa mi je rekla da sigurno ima puno zena sa slicnim problemima, visoke ATA i NK, pa su ostale trudne... :?
    Jedan od sa endokrinologa mi je i inicijalno preporucio Simunica, pa se nadam da cemo se uspjeti pokrenuti sa tacke jer imam osjecaj da se vrtimo u krug zadnje dvije godine

  11. #11
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno Re: ivf poliklinika i imuno problemi

    Dobrodosla kiki!
    Izgleda da nas je, Sarajki, sve vise. Sto ce biti kafica, moj Boze!

    Citiraj sa_kiky prvotno napisa
    jer sam ustanovila da imam povisene nk stanice u perifernoj krvi kao i jako povisene ATA
    Kiki, reci ti meni gdje si radila te imunoloske pretrage (NK i td.)? I ja bih da to provjerim.


  12. #12
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    sa_kiky imaš pp

    magda_ - možeš na Rebru izvaditi, ali ne znam kako je s obzirom da nisi iz HR, možda možeš uz plačanje, ali imuno pretrage su u principu jako skupe pretrage, trebala bi nazvati Rebro i sve pitati

  13. #13
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj fjora prvotno napisa
    imam pitanje, ako se izuzme D. s kojim su neki bili zadovoljni, a neki ne, tko bi bio taj dobar ginekolog-imunolog, ako netko zna može i na pp.
    Fjora, ako mene pitas - zbilja ne znam.
    Posebno ne u BiH, jedino sto bih ja napravila u toj situaciji je da pitam svog ginekologa kome da se obratim, pretpostavljam da bi on imao bar nekakav savjet (posto je jedini ginekolog kome vjerujem ovdje).

    A sigurno Timmy ima preporuku kome se javiti, prosla je vec sve ovo

    Kiky, javi se privatnom porukom nasoj Navi, ona je prosla terapiju dexametazonom zbog imunologije i sad je trudnica iz prirodnjaka!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    bih,sa
    Postovi
    34

    Početno

    wewa, hvala puno

    magda_ i navi, imate pp

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja ne znam nikog tko se bavi RI osim dr. D. o kojem smo tu dosta pisale.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    18

    Početno

    Kiki, jel bi i ja mogla dobiti adresu gdje se rade te pretrage.

  17. #17
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    pretrage možeš napraviti na Rebru

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    31

    Početno

    Prije svega dobro dosla!
    Hajde please napisi jesi li u BiH vradila NK stanice i gdje?ž
    Pozdrav i sretno!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    bih,sa
    Postovi
    34

    Početno

    hvala
    jesam, pretrage sam obavila u sarajevu,
    pp stize dragana33 i nana1973

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •