Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: ivf i pretrage prije

  1. #1
    e-nna

    Početno ivf i pretrage prije

    drage moje,
    nova sam, i neznam odakle da pocnem.
    MM ima loš spermiogram, oligoasthenozoospermia, samo 9% progresivmo pokretnih.
    Pokušavamo 2 godine, no tek smo nedavno počeli s pretragama.
    Moji nalazi su o.k., ponekad se pojavi cista, al papa i ciklusi su normalni.
    Odakle da počnemo, od mog ginekologa?? Da odem direktno recimo na Vuk Vrhovec ili??

    Nadam se da ćete me za početak uputiti odakle da krenem, da li trebam raditi kakve nalaze prije dolaska u VV, i da li se ostaje u bolnici za vrijeme IVF?
    još me zanima, jer pretpostavljam da većina vas radi jel potrebno uzeti bolovanje da se rade sve te pretrage ili u toku g.o. ili kako.
    Neznam, svašta me zanima pa se nadam da se nećete ljutiti što sam ovako zbrkana.
    Hvala vam

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    dobrodošla, draga !
    Trebaš otici do svog ginica po uputnicu za VV ili neku drugu kliniku. Na VV ti je guzva. Za sada ne moras jos razmisljati o bolovanju - neces tako brzo u postupak, a sve pretrage koje radis prije su kratke.
    Za početak trebaš napraviti briseve i hormone. To te treba tvoj ginić poslat.

    To je od mene za početak... Cure će ti se još javit..

    Želim ti bebicu što prije.. 8)

  3. #3
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Dobro došla i što brže otišla na trudnički podforum!
    Andiko ti je objasnila...Ja bih još samo dodala da bi možda bilo dobro da se prvo dogovoriš za termin prvog pregleda (bilo na VV, bilo negdje drugdje) prije nego uzmeš uputnicu od ginića. Onda će te za sve prethodne pretrage, koje su ti potrebne, slati s klinike, (ali uvijek će ti trebati uputnica od tvog ginekolog)...i to će se vjerojatno razvući...mislim, nećeš to sve uspjeti napraviti za npr. 7 dana, pa ti ne treba bolovanje ili godišnji u komadu...ali sačuvaj si koji dan GO, ako ti za neku pretragu bude trebao cijeli dan .
    I još da dodam, za vrijeme samog postupka se ne ostaje u bolnici (barem ne na VV, gdje sam ja bila). Cure ispravite me ako nešto griješim...

    I E-nna, samo hrabro 8) !

  4. #4
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Dobrodošla!
    Ovako, najveća gužva je na VV, trenutno radi samo jedan doktor (tj. u ponedjeljak se vraća s godišnjeg, tad možeš probati nazvati sestre da vidiš prima li uopće nove pacijentice).
    Možeš u Petrovu ili na Sv. Duh, neka ti tvoj ginekolog da uputnicu kad se odlučiš gdje ćeš. Onda će ti dr. na pregledu reći što trebaš obaviti, uglavnom su to hormoni - dakle, izvadit krv, napraviti UZV recimo 10.dan ciklusa da vidi ima li folikolugeneze (ili će te tad pregledat, kad dođeš). Vjerojatno ćeš raditi i briseve.
    Za vrijeme IVF ne ostaješ u bolnici, nego dolaziš na injekcije i UZV svaki drugi dan, poslije odeš doma. Prosurfaj malo, ima na forumu dosta o IVF. Inače kakvo ti je radno mjesto, pošto se to sve obavi ujutro i ako si u bolnici u kojoj nema gužvi (Petrova ili SD), poslije možeš ići raditi.
    Ja nisam iz ZG pa sam morala uzimati GO i bolovanje.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Dobrodošla e-nna!
    Cure su ti već sve rekle.
    Znači prvo uputnica od tvog ginekologa,
    pa onda se javiti u neku od bolnica, vv, sv. duh, petrova
    ili kod privatnika ako imaš love ( IVF-klinika).

    Sretno!

  6. #6
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Iz osobnog iskustva sam naucila da hormone ne treba raditi osim ako to izricito nije trazio lijecnik jer s time moze nastati velika zbrka (koji dan ciklusa, koje hormone i zasto?). Mislim da je dovoljno imati uredan papa nalaz i cervikalnih briseva (klamidija, ureaplazma, mikoplazma, aerobi i anaerobi). Sto je dalje potrebno, svakako ce reci doktor na prvom pregledu. Treba uputnica od primarnog ginekologa i to je to.

  7. #7
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Kod mene slučaj...Ja nisam imala nikakve nalaze kad sam 1. put došla na VV, osim pape i spermiograma, a i te smo morali ponavljati, a cervikalne briseve sam trebala raditi nakon svih muževih pretraga (on je imao oligozoospermiju) pred sam postupak ICSI-a, kad sam već naveliko odlazila na VV.

  8. #8
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Dobro došla!
    Mislim da bi se najbolje prvo dogovoriti za pregled u nekoj klinici sa postojećim nalazima i onda po preporukama raditi ostatak.

  9. #9
    e-nna

    Početno

    hvala vam.
    moram priznati da mi je sve to novo i da "se pomalo bojim svega"

  10. #10
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj e-nna prvotno napisa
    hvala vam.
    moram priznati da mi je sve to novo i da "se pomalo bojim svega"
    sve smo prosle tu fazu i bile isprepadane unaprijed.
    nadam se da ce vase pretrage trajati kratko, i da ce ih prekinuti zdrava i lijepa trudnoca!

  11. #11
    e-nna

    Početno

    malo sam prošvrljala vašim temama, i visim da su M uzimali vitamine i ja juce kupila vitamine i macu potent i idemo u nove pobjede dok ne dodem do VV ili gdje vec

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    Kako su ti cure već sve objasnile želim ti samo poželjeti dobrodošlicu i što skoriji prelazak na trudnički podforum!
    Tvoja zbunjenost je najprirodnija stvar u ovom trenutku, ali ovdje možeš naći odgovor na gotovo sve što te zanima , pa ćeš se ubrzo snaći.
    Želim ti puno sreće!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •