Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Maybe baby

  1. #1
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno Maybe baby

    Vidim da se jos nitko nije osvrnuo na jucerasnji flim na RTL-u,pa eto moram........hrpa scena vjerno je prikazivala sto prolazimo...
    Jer vjerujem da smo se svi koji smo ovdje nasli u tom filmu i to od pocetnih scena jurnjave na motoru kako bi stigao na ciljani odnos kojem je prethodilo pracenje ovulacije....
    A onda dolazi do toga da on mora odnijeti spermu...MM i ja smo umrli od smijeha kad je glumac rekao da se nada da ga nece trknuti auto jer se upravo to dogodilo mom M kada je prvi puta u zivotu nosio malu casicu...znate onaj rotor prije Petrove..e tamo ga je trknuo kamion...pa dok je dosla policija i dok su sve to sredili...odu spermici....tak je za par dana morao ici ponovo... ne moram vam reci koliko sam mu isprala mozak s recenicom da pazi kako vozi tamo .
    Pa onda analiza sperme, kod nas su isto problem spori plivaci...i usprkos tome uspjeli smo se oboje smijati na opis (glumcev) kako nisu zivahni i ne znam ti ja kaj vec, samo da ne izgovori da su spori.
    Onda dolaze do umjetne,pikanja... i tako sve redom.
    A davanje sperme u bolnici podsjetilo je MM na prvo davanje VV..price o tome poprimaju epske razmjere ..... ma salim se, iskreno se divim svim nasim muskarcima koji u onom prostoru od 1m, sa hrpom zena u hodniku koje raspredaju o svojim folikulama, jajnicima,ovulacijama...uspiju predati napunjenu casicu... istina da posle izlaze znojni, unezvjerena pogleda i upitnikom iznad glave-da li me netko cuo?, a neki i s oborenim podledom u stilu ako iha ja ne gledam nece ni mene nitko vidjeti.......
    I tako sve ide svojim tokom, o sceni kad ona sjedi na WC-u ne zelim ovaj put pisati...zadrzati cu se na vedrijoj strani......
    Uglavnom prvih pola sata filma (pa i vise)stvarno nas je oraspolozilo (kasnije vec odlazi u nekom drugom smjeru) jer je film ukratko prikazao sve faze od pokasaja da ostanemo trudne,do spoznaje da postoji problem pa do umjetne tj. potpomognute.
    A svida mi se i sto nije bio tipicno holivudski zavrsetak ( ovo je engl.film)
    vec ostaje na tome da pokusavaju........a happy end dogodit ce se svima nama u stvarnom zivotu...!!!!!

    p.s. ah zaboravila sam ono kad mantraju oko kulta maternice i vagine....
    MM je vec vidio kako mu slijedi dolazak mojih frendica, a mozda je pomislio i kako cemo njega prinjeti kao zrtvu !!

  2. #2
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Baš si me nasmijala, kao i sinočnji film! Mislila sam ga ne gledati, jer mi se po reklamama činila neka glupava komedija, ali sluajno mi je taj program bio okrenut dok sam ekala muža s puta... I već nakon 3 prve scene, bilo je kao da gledam nas... Tempirani odosi, svijeća nakon... I baš to što si rekla, kraj je stvarniji nego inače... A mi ćemo pisati zadnje scene... sa bebolinama u rukama

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Gledala i ja, već drugi put, super je... Jedino je i meni ona scena na WC-u mrak, znala sam da dolazi i otišla sam u kuhinju dok ne prođe, prebolno mi je to gledat i to ne mogu odgledat lepršavo i u valceru, kao što sam mogla ostatak filma...

  4. #4
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno

    joj.. zaboravih svijecu..... MM je puko od smijeha kad je vidio da i ona dubi na glavi.
    ma nisam htjela ta tekst bude predugacak pa sam zaboravila na neke stvari, mada mislim da bi mi o tome mogle pisati i po nekoliko stranica.. ma kaj stranica..knjigu..
    U svakom slucaju htjela sam malo vedrije tonove...jer ne mozemo i mi samo plakati.....

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    112

    Početno

    Super mi je taj film, pogledala sam ga već nekoliko puta i sinoć naravno. Sviđa mi se baš kako si rekla zato što ne završava tipično holivudski (zato i volim birtanske filmove).
    Ljepo se nasmijala i naplakala.

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ma, kakvo plakanje, ja sam samo jednom odplakala neuspjeli MPO i nadam se da ću se na tome i zadržati. Život je lijep i svaku od nas definira puno, puno stvari, a ne samo ova, po kojoj smo "sestre po oružju". I od koje ima puno gorih stvari, ako mene pitate. Uostalom, mene je ovo naučilo da cijenim ono što imam i da više cijenim druge stvari koje sam ostvarila, tj. da ne uzimam stvari zdravo za gotovo. . Znam da zvuči blesavo i patetično, ali tako je, ne znam se bolje izraziti.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    106

    Početno


    gledala već drugi put. Film je super i jednom davno dok sam ga gledala nisam znala da ću i ja biti takva. Ali.... MM nije ga gledao prije i na par mjesta je proplakao od smijeha u početku filma. Kaže da glavni junak ima još i luđe ideje o svemu ovome od njega.... a i da je prostorijica u fimu ipak malo bolja nego one gora u Zagrebu.
    Meni je najdraža scena kada joj je prvi put davao inekciju i pao u nesvjest.
    A plakanje.... ma tko još plače

  8. #8
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    nisam gledala, al bih rado.
    posebno zbog MM-a.
    Kako nabavit?

  9. #9
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    meni je isto super film, baš sam razmišljala da li će ga netko komentirati, možda pridobijemo simpatije onih koji ne prolaze naš put, Magda_ ja sam ga svojevremeno posudila u videu

  10. #10
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    Hvala ti

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    333

    Početno

    zove se maybe baby???

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    Sinoć odmah nakon početka filma me je nazvala frendica i rekla kaj i ti tak dugo držiš noge u zraku. Baš sam se nasmijala. Film je savršen, točno sam se tak osjećala prije i poslje IVF-a.
    Sva čast svima koji su radili na filmu jer su točno opisali sve faze kroz koje prolazimo i koje ljudi oko nas ne razumiju

  13. #13
    irena1l

    Početno

    Ma da film je fakat super baš zato kaj je sve isfurano na pozitivu.Danas je repriza oko 23 sata na RTL-u za one koji nisu pogledali film....
    Svima želim sreću ako moraju prolaziti isto što i par na filmu ali sa "holivudskim završetkom"

  14. #14
    LO avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    341

    Početno

    Film je odličan. Tako realno prikazuje postupak i sve što je vezano uz njega, pogotovo osjećaje. One njene misli i pisanje dnevnika bilo je kao da slušam samu sebe. Tu je pala i koja suza.
    Uglavnom film je pravi.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    201

    Početno

    Ja sam gledala samo zadnjih 40 min, repriza je večeras tek u 00,50h.
    Šteta, valjda ću ga nekad pogledati u cjelosti. I ovo malo što sam gledala, bilo je super!

  16. #16
    luce st avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    225

    Početno

    Ma film je genijalan. Ja sam ga jednom gledala sama. Ovaj puta sam MM objasnila da je bitno da ga skupa pogledamo - kako se spremamo na prvi IVF - tako da vidi da nisam ja bas luda u glavu, vec da i druge zene isto reagiraju. Pokusavao mi je objasniti da sam u krvi prvih par minuta dok je bio sputani sex na programu, ali nakon sto je pocela svijeca - dobro smo se nasmijali, o inekciji da i ne govorim :D

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    MM je umro od straha . Cijeli film je bio u šoku. Kako mi tek idemo na prvi pregled ovaj mjesec, kad smo saznali da je sprermiogram loš ja sam mu objasnila sve postupke potpomugnute oplodnje i kako to optprilike izgleda ali me nije doživio.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Suprug i ja smo nocas gledali reprizu s obzirom da oboje patimo od trudnickog problema nespavanja Film je po meni nekompliciran i kod jako puno scena smo imali osjecaj da se to bas nama dogodilo. Odlican film za prikazivanje da potpomognuta oplodnja nije bauk!

  19. #19
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Meni je film savršen baš baš super!! U ovoj životnoj fazi jedan od omiljenih, gledala sam ga treći put i opet mi je bio odličan.
    Svi smo tako slični dok prolazimo kroz MPO. Nije zaršetak baš bljutavo holivudski iako ja sam čula dječji plač na kraju filma kad završi i ona scena u kojoj vode ljubav na livadi na simbolu plodnosti. Nije valjda da sam samo ja čula taj plač :?
    btw gdje je ta livada i taj simbol plodnosti

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Nisi, nisi, i ja sam ga čula, u biti ipak je ipak britansko-holivudski . Dakle ipak baby.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Nevjerojatan film, izmamio nam i smijeh i suze!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Livada je kraj sela Cerne Abbas u Dorsetu, Engleska. "Dorset giant" u Googleu izbacuje cijelo čudo slika!

    Inače, film je snimljen po romanu "Inconceivable" (ima ga u knjižnici Bogdan Ogrizović u Zg. za one koji čitaju engleski), a njegov autor i redatelj filma Ben Elton (također i koscenarist Crne guje) i njegova žena dočekali su hepiend u privatnom životu - imaju blizance, curicu i dečka začete IVF-om!

    Hoću i ja!

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Super, znači dočekali su Dicka i Debbie !

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    sva u glazbi
    Postovi
    150

    Početno

    Fakat Dick and Debbie

    MM je igrao igricu jer je vec gledao film a ja nisam. Ja sam samo dobacivala "ej, sad idu na poskoitalni", "ej, sad ide ona na HSG"...
    Malo mi je zbunjujuce bilo to sto je kod njih navodno sve bilo savrseno a opet nema bebe....iako ne mislim da to nije moguce .
    Takodjer kad je Mr.Bean nabrajao ono : deformacija maternice, endometrioza, zacepljani jajovodi...a ona razrogacila oci...da bi on zavrsio "nista od toga nemate" mi je bio bed jer sam se prepoznala u par stavki i u tom trenu malo klonula duhom ahhh

    Sve u svemu, simpa film

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno komentar na film

    Citiraj Dodo prvotno napisa
    Fakat Dick and Debbie

    MM je igrao igricu jer je vec gledao film a ja nisam. Ja sam samo dobacivala "ej, sad idu na poskoitalni", "ej, sad ide ona na HSG"...
    Malo mi je zbunjujuce bilo to sto je kod njih navodno sve bilo savrseno a opet nema bebe....iako ne mislim da to nije moguce .
    Takodjer kad je Mr.Bean nabrajao ono : deformacija maternice, endometrioza, zacepljani jajovodi...a ona razrogacila oci...da bi on zavrsio "nista od toga nemate" mi je bio bed jer sam se prepoznala u par stavki i u tom trenu malo klonula duhom ahhh

    Sve u svemu, simpa film

    Curke bokić !

    Ija sam gledala film i to sa velikom pozornošću i o mnogo vidjela sebe i supruga u svemu što su glumci prolazili i sada uskoro opet idemo na isti put ( drugi IVF ) Možda bi bilo dobro da se takvi filmovi sa tematikom MPO-a više prikazuju kakao bi se potakla svijest ljudi o toj problematici ,
    Kao što nam je poznato sve je više parova koji se bore sa neplodnošć

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    65

    Početno

    e daaaa, znala sam da u tom grmu lezi zec: netko od autora ima osobnog iskustva!

    Ali zar vam se ne cini da je film zanimljiv i da je zadrzao paznju samo 'biranih' gledalaca, tj onih koji su pronasli sebe u prici. Zasto? Zasto nasa muka nikog ne interesira?

    (gledala sam ga jos prije par godina kad smi i mi bili na pocetku, isli na AIH i mislila sam mi smo srecnici kod nas nije bas toliko ozbiljno kao kod Sally i njenog muza. Eto mi cemo to rijesiti ako ne ovog mjeseca onda sljedeceg saa AIH i necu morati primati nikakve injekcije ni cuda, sa mnom je sve u redu. I nije mi tada uspjela do svijesti dopreti scena kad Mr Been nabraja sta sve ona nema ( a sto su i meni rekli). A proslo je od tada 3 god, sad iza sebe imamo 6 AIH i 1 IVF , zasad sve neuspjesno. Eto, zato valjda ni oni koji nemaju taj problem bracne neplodnosti ne mogu razumijeti nas.

  27. #27
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    MAYBE BABY (MAYBE BABY)

    S djecom uvijek imate problem, ali najveći je onaj kada djecu ne možete imati. Duhovitu stranu ozbiljnih životnih situacija, koje će se ovdje ipak sastati sa sretnim krajem, pokazat će nam slavni romanopisac Ben Elton, redatelj i scenarist romantične komedije 'Maybe Baby'.

    Sam (Hugh Laurie) i Lucy Bell (Joely Richardson) bračni su par koji naizgled ima sve: oboje su iznimno privlačni i inteligentni, imaju uspješne poslovne karijere i strastven ljubavni život. No, Bellovima nedostaje ono za čim najviše žude – dijete. Pokušali su doslovce sve, od new age mantri do akupunkture, ali jedino što su time postigli zdravstveni su problemi. Tablice ovulacije zamijenile su spontanost, a par se naposljetku dao u ruke profesionalaca, ali rezultati su jednaki. Za to vrijeme, scenarist Sam se suočava i s kreativnom krizom, koju planira riješiti pisanjem komedije o paru koji ne može začeti dijete. Lucy ta ideja užasava... 8)

    Poznat po svojem slavljenom i uvažavanom spisateljskom radu, engleski se književnik Ben Elton ovim filmom odlučio dokazati i u drugome mediju, što mu je itekako pošlo za rukom iznimno duhovitom, ali i rijetko životnom romantičnom komedijom o nemogućnosti bračnog para da začne dijete, 'Maybe Baby'. Uz sjajnog Hugha Laurieja, koji je pokazao kako i u nešto manje frenetičnome komičnom izdanju ima jako malo takmaca, i predivnu Joely Richardson, u filmu u manjim cameo ulogama gledamo cijeli niz engleskih glumačkih vedeta kao što su Emma Thompson, Rowan Atkinson ili Dawn French.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •