Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 184

Tema: Chlamidia i IVF u 01/2007 u Mariboru :-(

  1. #101
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Cure, možda i nema potrebe da vase jače polovice rade briseve uretre (mislim, nije da ih žalim nakon svega što mi prolazimo). Eto npr. kod MM su svi brisevi uretre i sve urinokulture bili sterilni, a u brisu ejakulata cijelo bakterijsko carstvo (Enterococcus, Corynebacterium i Streptococcus).

  2. #102
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A moj skroz čist i tu... Pa kako ?! Ma, šalim se... Objasnili su mi već da je to moguće...

  3. #103
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Ajoooj, :?
    i na koji bris da sada ide on? Šta je bolje, mjerodavnije?
    Ja sam jutros napravila novi bris i ne bih htjela da je sada kod njega nešto ostalo, ako je i bilo? :/ (kao što prije rekoh,trošio je zajedno sa mnom antibiotike ali je pred kraj prestao )
    Pomoć, gdje da ga pošaljem?

  4. #104
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ne znam, moj je sve privatno, ali možda ti je najbolje poslat ga u Rockfellerovu - neka mu opća dr. na temelju vaših nalaza da uputnice za mikrobiološku analizu ejakulata i briseve uretre na chlamidiu, ureaplasmu i mycoplasmu, aerobe i anaerobe (ako se spremate na IVF). Ako ne, pitaj svoju ginićku na šta da on ide.

  5. #105
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Samo da se pohvalim da sam upravo digla nalaze i streptokok b je uz kuru Novocefa nestao. :D

  6. #106

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Bravo Ibili! :D Iš, iš beštije..

  7. #107
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Fritulice, samo da ti kažem makar je ovo totalno OT, da me ovaj tvoj avatar toliko mami da mi dođe da pomirišim ekran, a bogami i pojedem koju fritulu s njega

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Rvukovi, fali mi par fritula u gornjem desnom dijelu zdjele. Hm..

  9. #109
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Eto vidiš), nisam ja kriva nego limač u tibi

    Ajme sori curke zbog ovog, ali nisam mogla odolit tim fritulama.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    Fritulice, samo da ti kažem makar je ovo totalno OT, da me ovaj tvoj avatar toliko mami da mi dođe da pomirišim ekran, a bogami i pojedem koju fritulu s njega
    joj, i meni je čisti napalm...
    i sreća da Kulenova Seka nema problema s trudnoćom, pa njen avatar ne gledam toliko često...

  11. #111
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Metvice.... Tvoj sam fun!!!! Genijalna si!

  12. #112
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    stvarno niste normalne ... .. i meni je njam-njam avatar ...

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Cure moje drage!
    Tko se nije lijepo zaokruglio i narastao (baš kao ove fritulice na slici ) neka to učini u 2007 godini. A onda ćemo napravit fritula-tulum!
    Sretan Božić i Nova godina (u kojoj ćemo postati okruglaste) !

  14. #114
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Helou everybody, moram nas skrenuti ipak s fritula... na grrr bakterije. Daklem, da vas podsjetim, liječnička mišljenja kad raditi kontrolni bris nakon antibiotika su bila podijeljena - jedni nakon 13 dana je ok, jedni nakon mjesec dana je ok. Ja odlučila napraviti dva brisa - prvi intermezzo bris nakon 13 dana (rađeno u zavodu, DNA metodom) je pokazao da chlamidije i streptokoka više nema, ali ima ešerihije i enterokoka.. Tako da ću vjerojatno dobiti još jedan antibiotik, a evo me doma s prehladom tako da se nadam da će taj još jedan poubijati sve. Jedino mi je koma što sam imala tu sumamed terapiju 3 tjedna, istovremeno vaginalete, a sad ću opet ako dobijem antibiotik opet vaginalete. Navodno je klavocin dobar za ešerijihu, ali izaziva kandidijaze. Vidjet ću sutra kad bude antibiogram gotov. Odlučila sam se ne nervirati .

  15. #115
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Draga žao mi je da te beštije ne napuštaju, ali probaj sad dok uzimaš te antibiotike uzeti peroralni probiotik-to je nešto novo na našem tržištu, zove se Lactogyn. Trebao bi ti normalizirati korisnu floru pa će se organizmu biti lakše boriti protiv ovih beštija uz antibiotik, a ne mora se uzimati vaginalno.
    Meni je moj dok na SD-u to zadnji puta preporučio-popila sam cijelu kutiju-makar eto nisam uspjela skužiti kakva je razlika između toga da pijem LGG i te kapsule, ali kad je doktor to toliko nahvalio onda sam kupila.

    Sretno, sredit ćeš ti to!

  16. #116
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Baš ti hvala, rvukovi2! Evo dodala sam ga na shopping listu lijekova pa ću ga sutra potražiti u apotekama .

  17. #117
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Pozdrav i SRETNA NOVA! :D :D

    Tu i tamo uspijem procitati par postova na raznim topicima a rijetko stignem napisati koju rijec
    Drago mi je da nam je ina33 na sigurnom putu prema MB i cvrsto drzim palceve po tom pitanju a isto tako i svim ostalim pikalicama i cekalicama..
    Ja sam jedna od cekalica na konzutacije u MB-u 22.01.
    Samo se pitam kad cemo dobiti termin za IVF :?

    Toliko od mene za sada
    Pusek svima

  18. #118
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Inice jogurti navodno nemaju isti soj probiotika a u Lactogynu ima najmanje milijardu živih laktobacila. Ja imam namjeru piti isto to jer sam paranoična iako moram priznati moja candida miruje..možda sam je zatukla uljem čajevca a možda se i samo pritajila, ne znam, ali u disku je bila racija to je sigurno.

  19. #119
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Samo za informaciju, kapsula Lactogyna sadrži Lactobacillus rhamnosus GR-1 što je ustvari LGG i Lactobacillus reuteri RC-14, a jogurt bioaktiv LGG sadrži LGG (dobro nema ovaj reuteri laktobacil).

    Zanima me ako ima neki mikrobiolog ovdje da nam samo objasni razliku između ova dva proizvoda jer i na jogurtu piše da je lgg otporan na želučanu i žučnu kiselinu. Zbog tih svojstava preživljava prolazak kroz probavni trakt, a na Lactogynu piše da laktobacili iz kapsule preko crijeva dospiju u vaginalno područje.
    To valjda onda znači i da laktobacili iz jogurta koji dođu do crijeva mogu prijeći i u vaginu pa im je efekt isti.

    Ma ja sam sad zakomplicirala, ali mene samo zanima jel bi i taj jogurt možda bio jednako efikasan kao i te kapsule.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Mene je isto zainteresirao ovaj Lactogyn. Mogu li ga piti samoinicijativno. Ja sam se isto dugo borila sa chlamydijom, sada je nema ali za svaki slučaj?

  21. #121
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno Re: bebomanka

    Citiraj bebomanka prvotno napisa

    Ja sam jedna od cekalica na konzutacije u MB-u 22.01.
    Samo se pitam kad cemo dobiti termin za IVF :?
    Što nije termin godinu dana od konzultacija? Javi se obavezno nakon konzultacija, baš me zanima

  22. #122
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno Re: bebomanka

    Ina, znam da već jesi, ali da za svaki slučaj napomenem - dodaj brusnice na shopping listu.
    A ovaj put ću te i utješiti, ja sam se E. coli i enterokoka riješila bez po muke. Antibiotici, probiotici i puno brusnica u svim oblicima (ja sam pila i tablete, uz čajeve, sokove i plodove).
    Ma ideš ti u Maribor čista ko suza

  23. #123
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Evo vratila se danas od opće dr. i priv. gino. Nisam dobila antibiotik, samo lokalnu terapiju (vaginalete geonistin, brusince piti, laktogyn piti), a pijem još i spiruline. U biti, i ova dr. koja mi je radila bris se dvoumila da li uopće da mi radi antibiogram, jer kao toga nije bilo toliko puno i navodno to nije ni za terapiju, ali onda ga je zbog toga što idem na postupak ipak napravila pa da mi dr. ipak da antibiotik. Od antibiotika je ispalo da su obje baje osjetiljive na klavocin i na još jedan s dugim imenom na c. Onda je moja priv. gino danas ipak odlučila da mi ne daje još jedan antibiotik nakon nedavnog sumameda zbog toga što pozna moje reakcije (gljivice) nego samo lokalnu terapiju. Rekla mi je da nema smisla ponavljat bris prije transfera i nije se puno uzbuđivala oko ovoga, bila je koncentrirana na to da je chlamidija otišla. Mislim da ni neću više ponavljati bris prije transfera, u biti, vidjet ću što će u MB reći, a ponovit ću ga opet za koji mjesec.

  24. #124
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    kikic-ma javim se ja jos i vise puta do konzultacija a svakako i nakon njih.I ja pretpostavljam da cu dobiti termin za god. dana jer toliko sve ostale cekaju a nadam se da dobar dio onih koje su na listi ispred mene, ostanu prirodno trudne pa ja uskocim ranije u jedan od tih termina
    ina33-meni je jednom prilikom ginic rekao da nema boljeg prirodnog lijeka protiv gljivica od kiselog mlijeka kojeg si uspricas duboko nutra i ostavis prek noci.... :/

  25. #125
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    ina, držim fige da sve bude OK ...

  26. #126
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Osjećam prisutnost ! Pečurke navaljuju! Ma mislim stvarno..pa ima li tome kraja!?

  27. #127
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno

    Ina33,

    kad se pakiras za Maribor ?

  28. #128
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Kuferi spremni.

  29. #129
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ti ono imaš konzultaciju 15.1.-ga? Možda se i vidimo, ja sam u Novoj vasi u 19:30.

  30. #130
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno

    Mi imamo konzultacije u 17,30h, a jos razmisljamo dal da uzmemo slobodni dan pa obavimo i shoping, ili da dodemo direkt tamo

  31. #131
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ma shoping, shoping! I ja bi rado, ali mi daleko pa me strah toliko putovati
    Sretno curke, držim vam najveće fige da sve uspije!

  32. #132
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Cure, sretan put!

    Želim ti ina 33 uspješan pothvat, a tebi nela37 da ne čekaš predugo početak!

  33. #133
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Sretno cure !!!

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    ina33, tek sam sad sve pročitala. ja sam imala enterokok prije postupka i dr.j na vv mi je rekao da možemo s njim u postupak. u trudnoći sam dobila još ureaplasmu, klebsiellu i još jednu čijeg se imena sad ne mogu ni sjetiti a znam da sam se te iste bakterije prije 2 i pol godine bojala tako strašno. eto vidiš kako to život okreće. no da se vratim na temu, cijelu trudnoću sam bila na antibioticima (prestala sam brojati kod 100.pilule-ne trebam više ništa reći, zar ne?) i strahovala što će mi biti s bembom. Bogu hvala rodio se živ i zdrav. ono što sma ovim htjela reći jest to da je u postupak jako važno ići bez bakterija jer je i onako u trudnoći naša unutrašnjost jako podložna bakterijama.
    sretno ti i veselo bilo. samo hrabro i s vjerom naprijed. pusaaaaaa

  35. #135

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    sretno nela 37. pusa

  36. #136
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Cure sretno!!!!!!!!!

    Ina, vrati nam se s najmanje jednim Janezom ili Mojcom

  37. #137
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Ina33, Nela37 sretno!

  38. #138
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Citiraj enya22 prvotno napisa
    Ina33, Nela37 sretno!
    Potpisujem! I da ste se vratile s kuferićem viška!

  39. #139
    LO avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    341

    Početno

    Curke sretno i blažene nam se vratile

  40. #140
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Hvala puno svima. A sad odoh u ilegalu . Napišem kako je bilo kad sve prođe, ili ako budem imala pitanja, može ?

  41. #141

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    31

    Početno

    meni propolis mnogo pomaze u borbi sa gljivicama, a koristim ga tako sto ponekad nakapljem u vodu (ako je tecni), nekad uzimam drazee koje se tope u ustima. inace uvek imam problema sa gljivicama. kako ga koji dan zaboravim, tako mi se one vrate, pa onda pojacam propolis one nestanu...igramo se zmurke.


    a sto se tice jogurta, savetovola si mi iz kb ljubljana da pijem sto vise jogurta, i kad sam pitala sa kojim sojem-rekli su ma , moze najobicniji jogurt (posto mi je nalaz bio sporan na toksoplazmozu, bila je dilema da li antibiotici ili ne).

  42. #142

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    31

    Početno

    da li se sme koristiti brusnica (kao suva, ili kao sok, ili u tabletama) dok smo na suprefactu i posle dok smo na gonalu f?

  43. #143
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ne znam zašto ne bi smjela. Smije se i antibiotik (na VV-u ga standardno daju, a u MB-u sam pitala je li bi se smjelo zbog upale sinusa - da), pa ne vidim što bi brusnica smetala.

  44. #144
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno

    Hvala cure, zasada vise srece treba Ini jer je ona u postupku, mi tek idemo na prvo upoznavanje......

  45. #145
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Cure, fige za obje!!!
    ... i za sve ostale!
    ~~~~~~~~~~~~

  46. #146

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    50

    Početno

    Cure sretno, vibram za uspjeh

  47. #147

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj nijenina prvotno napisa
    da li se sme koristiti brusnica (kao suva, ili kao sok, ili u tabletama) dok smo na suprefactu i posle dok smo na gonalu f?
    u apoteci su bili jako oprezni, pa su mi prosli put (kad me pocelo peci kad piskim) preporucili caj za trudnice, jer su mi rekli da nisy sigurni da li ima nekih nezeljenih dejstava na gonal, a ja sam na svoju ruku pojela suve brusnice i to je proslo ( anaravno sve se desilo za vreme vikenda).

  48. #148

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    Ina i ostale cure u postupku sretno!

  49. #149

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ina ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  50. #150
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    ina33, želim ti da ovaj put bude zgoditak, puno sreće
    nela37, da te što prije naruče za dalje , javi što su ti rekli

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •