Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 184

Tema: Chlamidia i IVF u 01/2007 u Mariboru :-(

  1. #1
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno Chlamidia i IVF u 01/2007 u Mariboru :-(

    Drage Rode,

    ne znam kako da počnem. Grizem se, ne mogu to sebi oprostiti.

    Dakle, radila sam briseve standardne prije IVF termina u Mariboru. Dosad su mi uvijek (unatoč tome što imam česte kandidijaze, mislim, turbo česte - nikad u životu nisam otišla od ginekologa bez vaginaleta) bili uredni - znači sve negativno. Zadnji put sam to provjeravala prije IVF-a n VV-u u 05/2006 i bilo je sve ok - negativno.

    Danas sam dobila rezultate briseva (rađeno u ZG-u u priv. labu metodom testa indirektne imunofuorescencije - prošla tri puta jednom na zavodu, druga dva puta isto privatno, ali u drugom labu metodom DNA) i nalazi pozitivni na CHLAMIDIU i strepotococcus ß haemolyticus grupe B. Grrrr! Ubila bi se sad što to nisam uradila u 11.-me mjesecu, ali kako mi je to uvijek bilo negativno valjda sam to zanemarila i koncentrirala se na druge stvari. Kako sam to mogla zaboraviti? A o svemu drugom sam vodila računa, imunologiji, vitaminima, ina, ina, ina cccc.

    Od sad briseve vadim svaki put i prije i poslije transfera. Tko zna koliko vučem te stvari jer mi je dr. na na pregledu našla polip na cerviksu koji je na pregledu sastrugan mehanički, nisu ga slale na analizu jer su zaključile da je sto posto nastao zbog bakterija. S Chlamidiom mislim da ne mogu u postupak. Dr. mi je dala terapiju za MM-a i mene sumamedom 1 mg danas, 7.12., pa za tjedan dana opet 14.12., pa za tjedan dana opet 21.12. i još geonistin vaginalete meni svaku 2. večer. Nije mi ništa dala za streptokoke (osim ako to isto ne rješava sumamed), na nalazu piše da su osjetljivi na amoksicilin, klindamicin, amoksicilin + kl. kiselina, eritromicin, cefaleksin, azitromicin.

    Prema mariborskom protokolu trebala bih započeti sa supresijom 25.12., prvi UZV mi je 8.1. i ja nisam sigurna hoću li dotad biti čista od Chlamidie tj. hoću li uopće imati rezultate kontrolnih briseva (ne znam je li se to smije raditi odmah po prestanku liječenja sumamedom ili treba pričekati neko vrijeme da nalaz bude reprezentativan). Upast ću taman u Božić i Novu godinu za te nalaze .

    Naravski da ću nazvati Maribor i pitati za savjet, ali molim i savjete svih vas koje se borite ili ste se borile s chlamidiom i streptokokima - koliko je to liječenje kod vas trajalo, kad ste ponavljale nalaze itd.

    Ako ne upadnem u Maribor u svoj termin u 01/2007 za koji sam već mjesec dana na antibebi ne znam kad će mi ponovo zakazati, valjda će me moći prebaciti za 3. ili 4. mjesec? Naravno da je to kod mene sve vezano jer bih pokušala, ako Maribor bude neuspješan, uloviti još jedan termin na VV-u prije 11. mjeseca 2007. kad punim 38. Ajme, šiznut ću od svih tih kombinacija .

    Javim vam uskoro ako se oslobodi moj termin u Mariboru u 01/2007 .

    Bila bih vam zahvalna na savjetima. Znam da je ovo glupost in the big scheme of things, ali meni se večeras malo srušio moj mali svijet.

    Poljubac od tužne ine33[/i]

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ina, ja cu ti napisati ono sto bih ja napravila da sam ja na tvom mjestu: ja sa takvim nalazima ne bih isla u postupak vec bih odgodila za vrijeme kad su brisevi negativni. I klamidija i strep b su potencijalno opasni za plod, imamo vrlo ruznih iskustava tu na forumu s obje bakterije stoga mislim da ulazenje u eventualnu trudnocu sa ovakvim brisevima bi u najmanju ruku bilo stresno. Vidi sto ce ti druge cure reci. Mislim da ce u Mariboru za tebe imati razumijevanja i da ce te ubaciti kad ti brisevi budu uredni. Drzim fige da sto prije rijesis briseve.

  3. #3
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    azitromicin = Sumamed

    Sredi situaciju prije postupka obavezno i nemoj da ti se zbog toga ruši svijet... gledaj to sa druge strane - bolje da si saznala na vrijeme...


  4. #4
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    ... dodatak...

    Nalaz nećeš stići ponoviti između 21. (zadnji Sumamed) i 25. 12. (početak stimulacije). Od terapije je potrebno bar 10-15 dana da bi nalaz bio relevantan.

    Vjerujem da ćeš uspjeti sve riješiti od prve... u međuvremenu, iako imate zajedničku terapiju, kondome u upotrebu.


  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    31

    Početno

    pij jogurt zbog kandide (jer ako si joj sklona, a antibiotici je ogorsavaju), ali minimalno 3 sata pre antibiotika ili posle, niposto zajedno.

    potpomogni imunitet sa belim lukom, propolisom.

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Hvala vam svima puno. BTW, dala mi je dr. odmah i geonistin da spriječi kandidijazu. Evo dalje još nešto računam. Zadnja antibebi bi mi trebala biti 3.1., a ako bih ponavljala briseve pazeći da je prošlo minimalno 10 dana nakon prestanka terapije, mogla bih to od 2.1. do 4.1. (pretpostavljam da će mi 5.1. doći menga, a ne znam je li se tijekom menge mogu vadit brisevi?).
    Doduše, u tom scenariju bih znala jesam li čista prije početka gonala tj. menopura, ali nakon početka s decapeptylima. Moja dr. mi je rekla da summamed rješava Clamidiu u 75% slučajeva, ali ako ne budem čista to će značiti da ću bezveze piti antibebi još jedan mjesec i bezveze uzimati decapeptyl.. Baš mi je bad od toga, znam da antibebi stanjuju endometrij pa bih htjela minimizirati taj rizik, a opet, sa svojim dugim i nepravilnim ciklusima upadam u skupinu žena koje antibebi piju 2 mjeseca... Nema druge nego nazvati Maribor i poslušati što oni preporučaju, iako mi se čini da, ako me prebace u drugi mjesec, postoji šansa da budem na antibebi 3 mjeseca zaredom ...

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Još jedno pitanje za Mariborčanke - uzima li se tamo isto na početku stimulacije antibiotik? Ne znam kako će to ići ako sad uzimam udarnu turu, pa opet u prvome udarnu turu, bit ću "kraljica candide" .

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Ina, ja sam istzo pred svoj prvi postupak otkrila chlamydiju. Popila antibiotike, tjedan dana nakon zadnje ture izvadila bris i bio negativan i krenila u postupak. Važno je da je se riješiš do početka stimulacije. Ako sam dobro razumila ti piješ antibebi do 3.01 i sigurna sam da ćeš se do tada riješiti beštije i neće biti problema.

  9. #9
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Držim ti sva četiri palca

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    :?
    Draga Ina, možda je ipak najbolje da nazoveš Maribor i kažeš o čemu se radi i čuješ njihova uputstva.

    Pozdrav,

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    Ina, mislim da trebaš nazvati Maribor. Držim fige da sve bude ok. Sretno

  12. #12
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    Ina33, žao mi je, mislim da ne bi trebala računati za Maribor u 1. mjesecu. Kad popiješ zadnji antibiotik treba ti 3-4 tjedna proći da napraviš nalaz. Nemoj nikako ići s klamidijom u postupak i moguću trudnoću. Možda bi bi bilo najbolje da ih nazoveš i moliš da te prebace za mjesec poslije ako je ikako moguće ili da se s nekim zamjeniš?
    Znam da je bed kad misliš da su se sve kockice posložile i onda se sve sruši ko kula od pijeska, ali ne brini, bit će sve ok.
    imaš pp

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    draga, ne daj se, sigurno će ti malo pomaknuti termin
    prevenciji gljiva jako pomaže probiotik - prolife se zove (zgodnog li imena), u apotekama cca 35 kn, uzimaš istovremeno s antibiotikom
    također i ispiranje rodnice razrjeđenim jabučnim octom ili kapi čajevca u pola čaše vode
    i manje slatkog!
    veteranka sam kandide (bila)
    sretno u mariboru, ne trebao ti VV

  15. #15
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Zao mi je Ina. Normalno da ti je jako tesko, pa sve nade si ulozila u ovaj pokusaj! No, iskreno, ja se ne bih kockala s klamidijom i streptokokom! Svakako odmah na terapiju i pricekaj neko vrijeme prije kontrolnih briseva. Sto ako ih ne izlijecis, samo zamaskaras? Vjerujem da ces u mariboru ostati trudna, ali bi li riskirala i imala klamidiju i streptokok u trudnoci? Znam da ti se sad moguca odgoda cini dalekom, ali... sama najbolje znas odgovor. Nemoj mi zamjeriti sto sam iskrena. Drzi se i budi hrabra, to je samo jos jedna prepreka kojiu ces savladati!

  16. #16
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno

    Nadam se da ces se sto prije rijesiti ove bestije, a kao sto cure kazu, mozda bolje malo pomaknuti tremin, nego razbijati glavu sto ce biti !

    U svakom slucaju drz se, tu smo !!

  17. #17
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Ina33 cure su ti sve rekle, ja se samo pridruzujem zeljama za uspjesno istrebljivanje bestija i za uspjeh u Mariboru!

  18. #18
    luce st avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    225

    Početno

    Vjeruj dr. u Mariboru. Nazovi danas sestru Jasnu, objasni o čemu se radi. Bolje ti je da pričekaš mjesec dva da to riješiš nego da kreneš u postupak i ako ne uspije moraš čekati godinu dana za termin u MB.
    Drži se znam da ti je grozno. Ali nemoj razbijati glavu. Prepusti odluku dr. V. Odmah im faksiraj nalaze tako da sestra stigne uhvatiti dr. prije kraja radnog vremena - da ne razbijaš glavu vikendom.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Draga ina33, potpisujem curke uz napomenu da pitas svojeg doka za lijek koji se zove Diflukan. Diflukan puno brze djeluje od antibiotika, jedino sto je dosta skup (ne nalazi se na HZZOovoj listi) - cini mi se da je cijena oko kn 600,00 (ovisno o dozi).

  20. #20
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Ina prije svega i ja moram izraziti žaljenje za ovakav tvoj nalaz, ali gle ja bih to gledala s pozitivnije strane-ovaj nalaz ti je možda konačno riješio uzroka tvojih neuspjeha. Kad se riješiš ovih beštija veća je vjerojatnost uspjeha, ali to zahtijeva sad i od tebe i od TM apsolutnu disciplinu.

    /Nije mi ništa dala za streptokoke (osim ako to isto ne rješava sumamed), na nalazu piše da su osjetljivi na amoksicilin, klindamicin, amoksicilin + kl. kiselina, eritromicin, cefaleksin, azitromicin. /


    Summamed je azitromicin i možda i strep riješiš s njim.

    Kad ti kažem apsolutnu disciplinu onda pod tim mislim da cijelo vrijeme terapije sve do kontrolnih briseva najbolje totalno izbjegavate odnose, ljubljenje, brisanje istim ručnikom. Ovo je meni savjetovla dr. Profozić.

    Tek kad beštije sigurno ne budu tu, tek onda se možeš vratiti na staro.
    Savjetovala bih ti da donje rublje sad u vom periodu i iskuhavaš na 90 i peglaš na temperaturi za pamuk ili lan. Nemoj nositi fino svileno rublje nego najobičnije-100% pamučno da ga možeš iskuhati.

    I nikako u postupak dok god nelazi ne budu savršeni. Vi se koliko mi se čini vodite kao idiopatska neplodnost i možda ti nakon liječenja upali i iz prirodnjaka. Inače klamidija je odvratno podmukla intracelularna bakterija i može biti uzrokom tvojih čak i problema sa zglobovima, a po nekim teorijama mogla ti ju je prenijeti još mama za vrijeme svoje trudnoće s tobom-to je tzv. vertikalni prijenos bakterija s generacije na generaciju-nisi ju uopće morala dobiti spolnim kontaktom.
    Ne moram pričati da ta gadura može začepiti jajovode i da strep B može izazvati pobačaj-ja sam jedna od nesretnica kojoj se upravo to dogodilo.

    I zato shvati ovo jako ozbiljno-budite disciplinirani-isplatit će vam se i sretno!

    Možda zvučim paranoidno, ali ovo je samo iz gorkog iskustva.

  21. #21
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Joj Ina, potpuno te razumijem. Mi smo isto spremajući se za postupak , sam napravila briseve i nađena mi je ureaplasma i streptokok b. Dobila sam Doksiciklin, Amoxil i vaginalete. Prije dva tjedna sam ponovila briseve i opet mi je bio streptokok b i još je pisalo u velikom broju. :shock: Sada sam dobila Novocef, završavam turu i ponavljam briseve.Pročitala sam na Rodi i o Petrovićevoj tinkturi za uro genitalni trakt pa sada i to trošim. A nadala sam se postupku...
    Čitala sam mišljenja cura na odbrojavanju i kao što je Rvukovi2 imala, nažalost, negativno iskustvo, mislim da je bolje strpiti se još malo i riješiti to.

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Hvala vam svima puno!
    Rvukovi2, ali pred 6 mjeseci i godinama prije nalazi su mi bili OK, svi brisevi super - a radila sam ih prije HSG-a, pa prije histeroskopije, pa prije 2 IVF-a... Doduše, MM nikad nije prije otišao izvaditi briseve uretre, ali je druge stvari sve radio. Je li moguće da on to cijelo vrijeme ima, a da ja nemam?
    Ljuta sam na njega što smo već toliko izludili da mi je on (a oboje smo, pogotovo on, racionalni tipovi, on je inženjer, intelektualac, optimist, i to mi pokazuje samo koliko je već i on u komi i to je bilo totalno "out of his character") nakon odlaska dr. Duiću od kojega smo otišli s krilaticom "sve je relativno, medicina je ograničena itd." predložio odlazak nekakvom bijelom vraču iz Ozlja koji nalazi aute i liječi rakove kod kojeg je bio njegov kum . I koji je na daljinu viskom rekao da je problem u meni, da su žene kao polje i šta ja znam koje gluposti, a da je on OK (dobro, njemu spermiogram varira, ali nije loš uglavnom). Ne znam je li bih se smijala ili plakala na ste to, u stvari. MM-u je koma odgađanje postupka, tim više što je kod mene uvijek neki đavo - te polip, te kandida, dugi ciklusi itd. i ne pružam doktorima puno manervarskog prostora i nikad mi nisu uvjeti idealni .
    Nema druge nego zvati Maribor, mislim da možemo prekinuti stimulaciju još uvijek na vrijeme tj. da stignem dobiti nalaz prije gonala/menpoura.
    Bed mi je što vas ovako opterećujem i jako bih voljela koji put napisati nešto lijepo . Hvala vam svima koje se bavite slučajem ina 33

  23. #23
    anna avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    287

    Početno

    Ina zao mi je sto ti se sad ovo dogadja jer znam kako je kad se psihicki propremis za postupak, ali kako su ti cure rekle zovi Maribor i posavjetuj se s njima. Glavu gore, vec se naci nekakvo rijesenje.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    293

    Početno

    Ina zao mi je,ali kako ti je rvukovi2 rekla gledaj to sa pozitvne strane, mozda zaista upali iz prirodnjaka kad se rijesis bestije, a mozda je ona i uzrok tvojih ranijih neuspjeha. Zato najbolje da se cujes sa sestro Jasnom i pomjerite termin ako je moguce za 1 mjesec, rijesis se bestije i onda cista i mirne savjesti kreces u postupak
    Ovaj put ce sigurno biti dobro

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Rvukovi2, ja i normalno iskuhavam donje rublje i ručnike na 90 (bijelo), jedino crno ne - crno na 60. Većina donjeg rublja mi je 90% pamučna. Doduše, ne peglam ga, ali odsad uvodim i peglanje. Svileno nosim samo kratkotrajno i u svečanim prigodama i samo prije xxx - imam svega par komada . Hvala puno na savjetima !

  26. #26
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Ina znači tvoj muž nije radio briseve uretre, ali je radio mikrobiologiju ejakulata na sve bakterije i na klamidiju? Ako nije radio mkb ejakulata to mora OBAVEZNO napraviti.

    Kako sam ti napisala ranije klamidija je prilično podmukla i teško se liječi, često se vraća, treba ju liječiti agresivno i to obavezno oba partnera u isto vrijeme bez obizira da da li je taj put kod oba partnera izolirana ili nije. Kod MM npr. NIKAD nije izolirana, a meni je prokletnica prije dosta godina napravila CINI. Kad sam je se riješila PAPA uvijek savršen. Ja sam je se riješila tek kad mi je dr. dao kombinaciju sumameda i medazola, ali koliko sam čitajući o tome skužila bilo bi idealnu tu terapiju umjesto u tabletama davati intravenozno.

    Ja mogu razumjeti da ljudi nakon dugo vremena neuspjeha počnu sumnjati u neka racionalna rješenja. Čak sam primjetila da su i sami liječnici tome skloni.
    Ali ja sam toliko duboko uvjerena da se sve stvari mogu riješiti samo ako se postupa temeljito i pažljivo i TIMSKI. Ovo temeljito i pažljivo je za naše zdravstvo luksuz i to isto shvaćam.


    A o vračevima pa makar koliko očajna bila nikad nemam dobro mišljenje.
    Na jednoj lokalnoj televiziji jedna žena baca tarot, a ljudi ju zovu za savjet. Par puta sam ju gledala kako ona to radi. Žena ima dosta široko znanje-zna malo psihologije, medicine i razumije se u te mambo džambo stvari i vrlo je rječita. I baš sam promatrala kako to vješto iskorištava da bi zvučala suvislo i kako joj ljudi vjeruju-meni je smiješno, ali znam da se puno ljudi u očaju na to pale i vjeruju jer ih je napustio racio u tom očaju.
    A i lakše je vjerovati nego poduzimati-lakše je prihvatiti da su stvari relativne nego da postoji neka uzročno-posljedična veza jer za dokučiti tu vezu treba puno energije i truda.
    I onda se ljudi prepuste, nekima se dogodi čudo i onda to kao potvrdi tezu o relativnosti stvari.

    Sad sam ja zabrazdila, ali eto ja vjerujem u znanje i predani rad .

    [/b]

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    399

    Početno

    Inice33,draga,
    žao mi je zbog tvojih nalaza,ali ne očajavaj jer to nije ništa nerješivo,samo što će ti nažalost oduljiti postupak. Slušaj liječnike,a ove "vračare"možeš poslušati samo iz zabave. Protiv streptokoka će ti pomoći sumamed, kupi si i čaj ili sok od brusnice,on je prirodni antibiotik,uglavnom ne može ti škoditi. Briseve ne možeš raditi prva tri dana mjesečnice. Želim ti sreću!!!!

  28. #28
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Rvukovi2, radio je sad i briseve uretre, i mikrobiologiju ejakulata na bakterije i klamidiju. Radio je u istome priv. labu kao i ja. Kontrolne ćemo raditi kod Profozić. Imaš PP s detaljnim pitanjima o implementaciji neljubljenja tijekom Božića i Nove godine 8).

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Draga ina33, ja vjerujem da su brusnice prirodni čistač bakterija.. I strpljenja. Vidjet ćeš da će se tvoj problem brzo riješiti s najljepšim mogućim rezultatom !

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    Rvukovi2, ti si naš guru!

    Draga Ina, tko zna da li su ti prijašnji nalazi bili točni? U svakom slučaju sve ono što se može izliječiti nije problem. Sretno!

  31. #31
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Ništa mi više nije jasno. Sad sam se čula sa sestrom Jasnom iz Maribora, maltene me skoro špotala što sam uzimala te briseve, kao nisu mi to oni tražili i ako me ti brisevi jako brinu da zašto ih nisam radila ranije. Po njenome slobodno mogu u postupak jer će mi lijekovi to očisiti, a s obzirom da je punkcija 20.1. kao ima vremena... Nema nikakve potrebe odgađanja postupka i po njenome ne trebam ponavljat briseve itd. Ništa, vozim kako su mi rekli i isključujem mozak iz svega jer ću izludit.

  32. #32
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    I sad ti budi pametan...
    Ina

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Mariborčanke, a je li se u Mariboru početkom stimulacije dobijaju standardno kao dio protokola antibiotik i vaginalete kao što je to na VV-u?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    293

    Početno

    Hm, to je stvarno da poludis, bas ti i ne treba takva vrsta
    stresa pred sami postupak. Nista, najbolje da radis po njihovom
    a u međuvremenu se probaj rijesiti bestije do punkcije.
    Zaista nezavidna situacija. Nista inice drzim palceve da bestitja
    ode i da sav ovaj stres na kraju zavsi pozitivnim rezultatom,
    bar dvojceki.
    Sretno!

  35. #35
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    stvarno nemogu vjerovati da ti je to rekla ,
    zar se oni stvarno tako neodgovorno odnose prema tome?
    ja klamidiju nisam izlječila od prve kure antibiotika

  36. #36
    luce st avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    225

    Početno

    Ne dobivaju se antibiotici. Dobiješ samo jednu vaginaletu, mislim Betadin ili tako nešto, koju stavljaš večer prije postupka. Ja sam dobila dozu antibiotika intravenozno nakon punkcije jer je bilo nekih problema, inace se ništa ne dobiva.
    Ja sam isto prije postupka u MB razmišljala o brisevima, ali kako me ih nisu tražili u Mb i kako je dr. iz St rekao da nema potrebe jer su mi brisevi uvijek kao bili uredni, ja ih nisam radila. Znam da dio dr. ne vjeruje u utjecaj briseva na uspješnost postupka, ali isto tako cure sa foruma imaju svakakva iskustva.
    Mb ekipa je stvarno super slušaj Jasnu i samo hrabro naprijed.


    P.S. Inače Jasna ima teoriju po kojoj će ti se dogoditi ono o čemu razmišljaš. Prema tome pozitivno i opušteno i sigurno da ideš po svoje mrvice

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Ajme, luce, koliko teorija ... Ja nekako ne volim te koje mi nabijaju grižnju savjesti zbog moje savjesnosti, ali svi smo mi različiti. To je i teorija s autogenog - negativne misli i sl. Evo malo da filozofski opovrgnem - nisam ni u snu očekivala da će mi naći klamidiju, ti brisevi su mi uvijek super, nisam nikakvih negativnih primisli niti očekivanja imala u tom smislu 8) .

  38. #38
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Ina samo da ti pošaljem brdo vibrica da se što prije riješiš tih beštija ~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  39. #39
    luce st avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    225

    Početno

    Ma nisam mislila ništa loše, već samo da kad si odlučila da ideš gore - svim srcem vjeruješ da će upravo ovaj postupak uspijeti.

  40. #40
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Luce, ma znam da nisi, pliz nemoj se ljutiti, nije išlo na tebe... Pokušavam se šaliti sama sa sobom i tako si dignuti malo moral... Bolje mi je to nego da budem ovakva kakva sam danas, smrknuti namčor koji plaši tu bidne svoje kolegice (onaj smajlić koji navlači škartoc na glavu).

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Ne znam da li te mogu utješiti, ali mojoj su prijateljici na samom početku trudnoće izolirane na kontrolnim brisevima streptokok b i klamidija. Pila je antibiotike, često tijekom trudnoće jer se nisu beštije povlačile. Uglavnom, bila je stalno pod nadzorom i rodila zdravu bebicu bez ikakvih posljedica. Mislim da je za te beštije bitno držati ih pod kontrolom u trudnoći i da najčešće stradaju one trudnice kod kojih nisu otkrivene na vrijeme.

    Ali, ti ćeš se tvojih riješiti prije postupka

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Alternativa terapiji Sumamedom kroz 3 tjedna je da popiješ po 1 gram dnevno u 3 dana. Ali bi se briseve isplatilo ponavljati tek za mjesec dana.
    Tj ako ih napraviš ranije, a budu negativni, svejedno ne možeš biti sigurna da Chl. nije u fazi inkubacije.
    Ako ipak uspješno prođeš postupak (što ti od srca želim) moraš i možeš držati te bakterije pod kontrolom cijelu trudnoću.

  43. #43
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    ina 33, žao mi je, mogu samo misliti kako se osjećaš zbrčkano.

    Ja sam definitivno za to da se bakterije riješe prije svakog postupka, najgore je stvarno, kao što je i rvukovi napisala što je klamidija intracelularna beštija i možda ju do sada jednostavno niste uspjeli detektirati... Inače, neki kažu da bi tri uzastopna brisa trebala biti negativna, da nalaz stvarno možeš proglasiti negativnim.

    inače, MM i ja već godinama imamo svaki svoj ručnik i slažem se da jedino kondomi baš ne dolaze u obzir jer od njih dobivam alergiju .

    A čuj, opet oni u Mb imaju iskustva pa treba i njih slušati... Iako mi je drago da si napravila briseve, bez obzira što je sestra rekla. Nadam se da će bakterije nestati!

  44. #44
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Hvala vam, cure, puno vam hvala na vašim iskustvima. Deja2, odvojene ručnike isto imamo godinama, jedino nam stoje jedan do drugoga, a sad ću ih postavit dijagonalno suprotno po našoj maloj kupaoni. Probat ćemo isto faksnuti nalaz da ga vidi i prof., pa makoliko se sestra ljutila, i MM bi bio mirniji da to dr. vidi, u protivnom ćemo se mi ljutiti sami na sebe što nismo pitali i dr.-a. Nadam se da će me, ako dođe do odgode termina, ubaciti do 3. mjeseca, valjda će im to biti moguće.

  45. #45
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Draga Ina33 ,ja osobno nemam iskustava s beštijama,tek počinjem vaditi nalaze.Hormone sam odradila po preporuci doc. a briseve sam ja tražila i bila pomalo i bezobrazna prema doc. kad se nije odmah složio da mi da uputnicuZahvaljujući svim curama ovdje znala sam neke stvari/inače totalno bih bila izgubljena/.Tebi upućujem velike vibre i želju da se riješiš beštije i uđeš u postupak smirena bez stresa i da bude uspješan
    velika pusa

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Draga Ina, baš mi je žao za nalaz i nemogu vjerovati da ti se baš sad to događa. Nadam se da ćeš se riješiti što prije tih bakterija i da ćeš donjeti pravilnu odluku. Najbolje bi bilo kad bi ti doc rekao za sigurno tako da se nemoraš dvoumiti. Kod mog MM je isto nađen streptokok i e. coli. Tri puta je još radio briseve i zajedno smo pili terapiju. Kod mene su od početka brisevi bili sterilni. Još uvijek me zapravo strah kako to kod njega bakterije a kod mene ništa. Mislim si dali je moguće da bude greška i u laboratoriju. I sad kad sam trudna ću ići ponoviti briseve kad prestanem koristiti utrogestan. I još uvijek svaki drugi dan pijem čaj od brusnice.
    Sretno i nek bude uspješno ovaj put, vučem te za nosić.

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj tea2 prvotno napisa
    Još uvijek me zapravo strah kako to kod njega bakterije, a kod mene ništa.
    Ista stvar. Kod mene nađen HPV visokog rizika, ja završila na operaciji, a kod MM sve čisto, nalaz uredan. Sjećam se da sam na početku naše veze bila kod uglednog zagrebačkog ginekologa i radila papu. Usput sam ga tražila da mi napravi cervikalne briseve, no on je tvrdio da nema nikakve potrebe ukoliko je papa i uzv-učni nalaz dobar. Još je dodao da se malo pretjerano piše o klamidiji i candidi i širi bespotrebna panika i nešto u stilu "znate, i ginekologija ima svoje interese"..Moram priznati da sam ostala malo zatečena njegovom izjavom ali više nisam inzistirala na CB-evima, a i papa je bio dobar (iako sam već tada vjerovatno imala HPV (jer od tada je MM moj jedini partner)..U svemu tome ima dosta toga što zbunjuje..Ina33, ja bih ti savjetovala još razgovor s dr. Vlaisavljevićem i ukoliko se s njim dogovoriš za postupak, naoružaj se pozitivnim mislima i vjeruj da si u najboljim rukama. Sretno!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    64

    Početno Re: Chlamidia i IVF u 01/2007 u Mariboru :-(

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Dosad su mi uvijek (unatoč tome što imam česte kandidijaze, mislim, turbo česte - nikad u životu nisam otišla od ginekologa bez vaginaleta) bili uredni - znači sve negativno.
    draga ina33, ovo kao da sam ja napisala. boli, peče, svrbi - svi nalazi ok
    možeš mi, molim te, reći koliko koštaju ti brisevi što si radila? može i na pp. držim ti fige

  49. #49
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno Re: Chlamidia i IVF u 01/2007 u Mariboru :-(

    Draga Ina, nisam mogla vjerovati kad sam ovo čitala. Tako mi je žao, mogu misliti koliko te ovo iznerviralo.
    Ja te nažalost ne mogu utješiti kad je riječ o ovom nesretnom streptokoku jer ga MM i ja imamo stalno i ne ide i ne ide. Opet, mislim da smo mi tu poseban slučaj i naš je otporni gadonja osjetljiv samo na ampicilin i penicilin pa nikad nismo ni dobili sumamed.
    Vjerujem da ćeš s ovom terapijom koju si dobila stvarno poubijati sve bakterije u sebi (Sumamaed ne bira) pa zato obavezno uzimaj probiotike (može onaj Prolife) ili Vagisan vaginalete i sl. Vrlo je važno da prije postupka imaš zdravu vaginalnu floru, neki autori su to čak povezali s uspješnosti IVF postupka (više laktobacila - veća uspješnost) - ako hoćeš šaljem ti rad na mail. Tkđ. svojevremeno mi je i dr. Bauman rekao da oni nisu primjetili razlike u uspješnosti IVF-a kod žena s urednim brisevima i onih s bakterijama - koliko god i meni to zvuči nemoguće, ipak je ima bit tako (i za to imam znanstvene radove).
    Onaj Diflukan koji je Maxime spominjala je lijek protiv gljivica, popije se samo jedna tableta i to je to - meni pomoglo. Ta jedna tableta dođe oko 50 kn u apoteci bez recepta, a postoji i generička inačica koja se može dobiti na recept, ne znam kako se zove (mislim da je Pliva proizvođač). Eto, ako ogljiviš nije ni to nerješivo.
    Ja se malo raspisala, mogla sam i na pp, ali možda će još kome biti zanimljivi ovi podaci o bakterijama.
    I na kraju, draga Ina smiri se i vjeruj u uspjeh tvog postupka barem jednako koliko i ja. Ljubim te i držim fige da sve prođe za 5

  50. #50
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno Re: Chlamidia i IVF u 01/2007 u Mariboru :-(

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Tkđ. svojevremeno mi je i dr. Bauman rekao da oni nisu primjetili razlike u uspješnosti IVF-a kod žena s urednim brisevima i onih s bakterijama - koliko god i meni to zvuči nemoguće, ipak je ima bit tako (i za to imam znanstvene radove).

    Mislim da je dr. B. promijenio spiku u međuvremenu jer je upravo meni propisivao antibiotike u postupku uz uredne briseve.

    Bilo bi lijepo ako u tim istraživanjima imaju i podatak o postotku u terminu uspješno završenih trudnoća bez zastoja u rastu ploda u skupini pacijentica koje nisu imale uredne briseve. Ajde mi pčelice molim te na mail pošalji te radove.

    Inače ja bih svim tim doktorima koji su tako bezbrižni i govore kako baš ove tu beštije spomenute na topicu ništa ne smetaju priuštila da prisustvuju prijevremenom porodu žene kojoj su savjetovali da to nema veze pa onda nakon toga bih ga natjerala da ju utješi nakon spontanog, a u slučaju da dijete i preživi pozvala bih ga k sebi na moje radno mjesto da mu razvijemo kompenzatorne vještine obično motoričke, da ga naučimo uspješno čitati, pisati i uklopiti u socijalnu sredinu u kojoj će ga svi prihvatiti i gdje će se moći skrbiti samostalno i uspješno do kraja života.

    Oprosti ina, ja se zaista nadam da ćeš uspjeti beštije dovesti u red. Ako ostaneš trudna trebat ćeš redovito raditi briseve i uzimati antibiotike po potrebi, kao što ti je i bibai napisala sve se to može držati pod kontrolom.

    Sretno i vibram da ti je ovo zadnji IVF!

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •