Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: Prijava poreza za 2006.

  1. #51
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Apsolutno možeš.

  2. #52
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Pretpostavljam da su ti izdali na ime?

  3. #53
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Bitno da je račun za postupak iz 2006. g. ...

  4. #54
    mikica

    Početno

    thanks na odgovorima.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    47

    Početno

    Mikica samo pazi da na računima bude upisano tvoje ime, ako ti ga nisu upisali dopiši sama.

  6. #56
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Pozdrav cure, prije nego odem na jutarnju kavicu, da vam javim ono što sam obećala, a to je radosna vijest da je MM dobio povrat poreza na temelju troška IVF klinike. Ja sam na svoje ime prijavila 12.000,00 troška i on na svoje isto toliko (zapravo i više, ali priznaju do tog iznosa).

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Wow, super, hvala na informaciji - zapamtit ćemo za dogodine :D . Šta je ono napisao kao "pravdanje" - "trošak IVF klinike"? Je li to Porezna uprava u ZG-u? Čisto da se već "oštrim" za dogodine.

  8. #58
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Tiki, jel račun iz IVF klinike bio na tvoje ili njegovo ime?

  9. #59
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Na temelju uplatnica koje smo imali tražila sam od IVF klinike jedan račun na mene i drugi na MM. MM je iz Zg, a ja ne. Znači Zg mu je vratio.

  10. #60
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Baš ti hvala . Mi ćemo probat to izvest za lijekove za Maribor iduće godine - pola na moje, pola na njegovo ime, nadam se da će upalit, mi smo PU Novi Zagreb.

  11. #61
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    E da, priložili smo samo račune za postupak, lijekovi su mi bili višak pa to nismo niti stavljali u prijavu tako da za taj dio neznam kako bi prošlo. ...

  12. #62
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A ništa, riskirat ću onda s lijekovima i stavit onaj višak koji će "probit" 12.000 kn na ime MM-a pa ću vidjet, jer za postupak u inozemstvu nema povrata poreza.

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb - Stenjevec
    Postovi
    64

    Početno

    Drage moje, trebam pomoć. Jučer sam dobila povrat poreza :D , ali mi nisu priznali lijekove za stimulaciju, da budem iskrena ja sam zaboravila priložiti povijest bolesti (otpusna pisma IVF postupaka). Danas ih zovem i kažu mi da povrat rade samo na lijekove koji su na recept ?
    Da li je netko imao ovakav slučaj? I šta se može naknadno napraviti? Hvala unaprijed, pozdrav svima!

  14. #64
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Nikad nisam prilagala povijest bolesti, ali kako mojih računa bude valjda dvostruko više od tih 12.000 kn, a ja sve u đuture prijavim po sistemu od viška glava ne boli, nikad ne znam što su mi priznali, a što ne. A stavljam sve - svaki božji gino lijek tražim račun na ime, svaki postupak (osim Maribora), račun za naočale itd.

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb - Stenjevec
    Postovi
    64

    Početno

    Prošle godine sam stavila u lijekove otpusno pismo i sve su mi priznali (ili je to bilo slučajno), a sada nisu ni Ovitrelle, ni Decapeptyl, ni Gonal F (kažu u PU ti lijekovi ne idu na recept) :?

  16. #66
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    nina777 - jesi pročitala ovaj topic od početka - još je bilo žena s tvojim pitanjem, izgleda da se to rješava kako u kojoj PU.

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb - Stenjevec
    Postovi
    64

    Početno

    Hvala ina33, ma pročitala sam ali ... alegična sam na PU i ne odustajem lako

  18. #68
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Citiraj nina777 prvotno napisa
    Danas ih zovem i kažu mi da povrat rade samo na lijekove koji su na recept ?
    Da li je netko imao ovakav slučaj? I šta se može naknadno napraviti?
    Probaj se žaliti temeljem ovog:
    Citiraj [url prvotno napisa
    http://ccenterclient.pu.mfin.hr/[/url]]Dio osobnog odbitka može se koristiti za nabavu lijekova ako su lijekovi:
    - registrirani u Republici Hrvatskoj i propisani na recept te se ne mogu kupiti bez recepta,
    - propisani na recept i kupljeni u Republici Hrvatskoj, a koji nisu registrirani u Republici Hrvatskoj i ne mogu se kupiti bez recepta
    Prema ovome, ključno je dakle da je kupljen u RH i da je se izdaje na recept.

    Citiraj nina777 prvotno napisa
    (kažu u PU ti lijekovi ne idu na recept) :?
    Problem je što pojedini referenti ne shvaćaju da receptni lijek ne mora nužno biti na HZZO listi. To je svaki lijek koji se ne može (bolje reći ne bi smio) kupiti u slobodnoj prodaji, nego samo na recept liječnika (privatni ili HZZO-ovski) ili eventualno povijest bolesti. A takvi su sigurno svi koji se koriste u postupku MPO.

  19. #69
    luce st avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    225

    Početno

    Uh, ja imam isti problem sa PU Split.

    Izgleda da mi nisu priznali lijekove, a gospođa koja se javila na telefon je rekla da oni ne priznaju skoro nikakve ljekove za potpomognutu i da priznaju samo one koji idu na recept. Zvala sam HZZO u ST i oni su me uputili na HZZO web i tamo sam provjerila da menopur je na osnovnoj listi i da nema apsolutno nikakvih razloga da ga ne priznaju

    Bjesna sam ko vrag, jer za ne falit imala sam još računa za kamate za kredit i sl., ali sam poslala samo za 12000 kn i sad se nikako ne mogu sjetiti gdje sam stavila ove druge.

    Probat ću u ponedjeljak prokopati sve ladice na poslu i onda poslati MM u poreznu sa žalbom jer se ja kao ne smijem živcirati

    Jel imao tko sličnu situaciju sa menopurom?


Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •