Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: Kako ste se osjećale...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    VU
    Postovi
    41

    Početno Kako ste se osjećale...

    Postupak ISCI se bliži (6 mjesec), a mene interesira kako ste se osjećale kad ste primale inekcije pošto su to stimulacije na hormone? Jesu li vas nešto boljelo ili vam se vrtjelo u glavi, bilo mučno i sl.?

    Moja poznanica je primala inekcije na SD i svako jutro putovala iz daleka po inekciju i trčala na vlak. Kaže da je bila sva ošamućena i vro loše se osjećala . Pričala je da su neke cure odustajale od inekcija koliko im je bilo loše.

    Inače je moja poznanica imala nekada davno izvanmaterničnu trudnoću (prije 10 godina). Imala je poslije toga teške upale koje nije liječila i prije 5 godina prvi put otišla na SD (sa 33 godine) Sa odstranjenim jajovodom uspjela je rodili iz prvog pokušaja dječaka. Nakon 3,5 godine dobila je prirodnim putem djevojčicu. Predivno, zar ne?


    Molim za vaša iskustva u vezi hormonalnih inekcija. Nadam se da baš i nije tako strašno.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    dana m., ja sam ti uzimala hormone, u prvom postupku sam isla svaki dan u ambulanta da mi daju inekciju, al u drugom postupku se poklopilo sa praznicima i nisam imala kuda ici pa sam probala sama. tako sam i nastavila. moram priznati da nije tesko kad se naviknes. prvi put je cudno i nisi siguran jel sve dobro, al poslije to radis rutinski. tako mi je i bolje jer sam doma, pa ako mi je lose poslije, malo legne da prodje. sto se tice mucnina i vrtoglavica, neki puta ih imam, a neki puta ne, cek nemoram ni leci. sve u svemu nije strasno i kad pomislis na razlog zbog kojeg to cinis, postane ti uzitak.
    sretno i samo hrabro

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno

    ma nije tako strašno, iako je to skroz individualno, meni je dr.T rekao da 30% žena ima heperstimulaciju, ja sam ju imala i bilo mi je stvarno loše (3 -4 dana sam jedva disala od bolova) dobila sam gonale+klomifen,---šta da ti kažem, prolazimo svašta nebi li uspjele, uglavnom ništa nam nije teško jer znamo svoj jedini i najbitniji cilj , pa si onda ja to tako bar "posložim" u glavi..hoću ti reći sve i da budeš u toj skupini od 30%, preživjet češ, tu smo ako ti nešto zatreba...uvijek , samo hrabro

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno

    ma nije tako strašno, iako je to skroz individualno, meni je dr.T rekao da 30% žena ima heperstimulaciju, ja sam ju imala i bilo mi je stvarno loše (3 -4 dana sam jedva disala od bolova) dobila sam gonale+klomifen,---šta da ti kažem, prolazimo svašta nebi li uspjele, uglavnom ništa nam nije teško jer znamo svoj jedini i najbitniji cilj , pa si onda ja to tako bar "posložim" u glavi..hoću ti reći sve i da budeš u toj skupini od 30%, preživjet češ, tu smo ako ti nešto zatreba...uvijek , samo hrabro

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno

    ma nije tako strašno, iako je to skroz individualno, meni je dr.T rekao da 30% žena ima heperstimulaciju, ja sam ju imala i bilo mi je stvarno loše (3 -4 dana sam jedva disala od bolova) dobila sam gonale+klomifen,---šta da ti kažem, prolazimo svašta nebi li uspjele, uglavnom ništa nam nije teško jer znamo svoj jedini i najbitniji cilj , pa si onda ja to tako bar "posložim" u glavi..hoću ti reći sve i da budeš u toj skupini od 30%, preživjet češ, tu smo ako ti nešto zatreba...uvijek , samo hrabro

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno

    jao sorry, ovo se nešto poduplalo!!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    105

    Početno

    meni npr. nije uopće bilo teško. Ja sam bila na gonalima i nisam imala ama baš nikakvih nuspojava tako da sam se pitala da li ja uopće reagiram na stimulaciju. Naravno da je bilo sve OK.
    Eto, sve je to individualno...

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ovisi. Mene svaki put nešto bolucka, pa ne mogu disat, pa probada ispod jetre itd. Mislim, nista strašno, ali evo sad sam imala laparaskopiju i brže sam se od toga oporavila nego od IVF-a. To ti je STVARNO individualno, ali bitno je da se da izdržat definitivno.

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mislim, ključno je isto koliko te moraju stimulirat, tipa meni je ovulacija 18 dc, normalni ciklusi 32-35 dana, ženama kojima su kraći ciklusi je možda lakše sve to skupa, prime manje hormona, lakše se oporave. S druge strane, ja nemam PCOS, cure koje imaju PCOS su puno sklonije hiperstimulaciji itd. Nakon punkcije je normalno da te boluckaju jajnici do 5 dana, ali i to ti ovisi - neke žene odmah nakon punkcije mogu maltene ić' skijat, neke bolucka tako 4-5 dana. Da se izdržat skroz, ja recimo na VV-u nisam čula još da je neka žena morala prekidat stimulaciju, događalo se da tek nakon punkcije žene moraju na infuziju, ali to je ipak recimo po mojoj slobodnoj procjeni manje od 20% žena. Normalno je malo se čudnije osjećat, imat napuhan trbuh, bolne grudi, pikanje u jajnicima navale vrućine, ali netko prođe i bez svega toga.

  10. #10
    iva9 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    218

    Početno

    Ja niti ne osjetim stimulacije.Sva 4 puta nisam bila napuhnuta,nikakvi bolovi i loš osječaj.Sve mi prođe super.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    114

    Početno Re: Kako ste se osjećale...

    Kako sto cure kazu sve je individualno.Ja sam oba dva puta imala HS zbog te PCO.Mozes da zamislis... i onako sum mi jajnike preveliki i sa tim hormonima ....imala sam custvo kao da cu ekslodirati .Toliko mi je bilo lose sto sam rekla da vise nikad necu da radim IVF, pa sta bude nek bude, ali....BEBA I BEBA I BEBA ...sve je to jace ....
    Nemoj da brines toliko jer se ne desava svakome isto.Eto moja prijateljica bas je super reagovala na te hormonalne inekcije i sad je u 6 mjesecu . A za inekcije .. naviknuces se brzo.U pocetkom svaki put isla sam kod mog Doc i svaki put on mi se smijao .Kad sam sama probala videla da nisto neboli.
    Zelim ti pino srece u prvom postupku

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    VT
    Postovi
    252

    Početno

    Točno, sve je individualno ovisi o dijagnozi- PCOS, štitnjača.
    Ja sam u prvom IVF postupkku (odustanak zbog polipa) s gonalima imala hiperstimulaciju za vrijeme prvoga ultrazvuka, i provukla sam se hodajući s bolovima iako me doktro uopće nije upozorio na sve moguće komlikacije; saznala sam iz literature.
    U drugom IVF sam imala dugi protokol zbog PCOS (menoupr i decapeptyl) s time da sam dobila samo 4 JS, a samo jedna se oplodila (8 stanična). Nije upjelo. No nisam imala nikakve bolove, mala neugoda od napuhanosti, trnci po jajnicima.
    I na kraju, sve najbolje za dalje. Bez straha.

  13. #13
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Evo i mene s jednim pitanjcem..
    Obzirom da za 2-3 tjedna i ja krećem s pikanjima zanima me jedna stvar koju sam zaboravila pitati dr. Radončića.
    Rekao mi je da idemo s tri ampule (gonal+merional) dnevno kroz 5 do 6 dana a ne znam da li tu dozu dobijem odjednom ili se pikam tri puta dnevno ? :?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    rikikiki,
    pikas se samo jednom i to bi bilo dobro da je uvijek u odredjeno doba dana. a kakav postupak ti slijedi, IVF ili AIH?

  15. #15
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    IVF odmah, preskačem AIH jer nisam nikad radila provjeru prohodnosti pa da ne gubim sad vrijeme bezveze a dragocjeno mi je!!

    I još jedno pitanjce za cure koje se nisu pikale same...
    Kako ste obavile subote i nedjelje. Poliklinika Vili ne radi svaku subotu a nedjeljom nikad, tako da me zanima gdje se mogu obratiti za pikanje vikendom?

  16. #16
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    Naravno da je sve individualno!Za sebe mogu reći da sam zadovoljna,obzirom da mi je bila prva stimulacija,prošla sam bez hiperstimulacije,na UZV nakon 20 dana nemam nikakvih tragova,čak ni cistu,a i s mengom će čini mi se po simptomima bit sve u redu!
    Ne brini,svi smo različiti,pa tako se i nakon hiperstimulacije ponekad veseliš +,a savršeno odrađen IVF urodi -.osobni slučaj!

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Rikikiki, nauči sama , zamoli muža to ti je najbolje - pitaj sestre da te nauče - nije teško i ne možete pogriješit. Velika ti je zezancija nedjeljom se "zezat" s hitnom službom ili moljakat po bolnicama. Možeš alternativno i platit medicinsku sestru da ti dođe doma to napraviti, mogu ti dati dva kontakta ako hoćeš.

  18. #18
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Dana M., ne trebaš se bojati inekcija, na to se sve brzo naviknemo. Ja sam se počela i sama pikati, to je super. Reakcija na hormone kod mene ništa vrijedno spomena. Najteže u svemu vezano za naše postupke je neuspjeh, a ovaj dio o kojem ti pitaš ja jedva čekam. Samo bez straha.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    293

    Početno

    Meni injekcije nisu tesko pale samo sto mi je kako se blizila štoperica oticao stomak i imala sam nekakav pritisak u donjem dijelu trbuha, nekada me i malo žigalo kao da se folikule sudaraju. Nikakvih drugih tegoba, tipa mučnine, vrtoglavise itd. nije bilo, ali to je opet sve individualno.
    Sretno u postupku

  20. #20
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Nemoj se bojati, sve će to biti dobro.
    Ja dok sam dobivala injekcije sam se skroz dobro osjećala, ništa me nije žigalo, jedino su mi cike bile bolne. Problemi su došli nakon pukcije, dva puta hiperstimulacija jer imam PCOS. Ali ti ne misli o tome, sve će biti ok!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    VU
    Postovi
    41

    Početno Ok!

    Da, sad mi je jasno da je svaki slučaj za sebe. Hvala na iscrpnim odgovorima. Suprug je već odustao da mi daje inekcije (nevoli igle) tako da ću morati naučiti baš zbog dva praznika koja su u 6 mjesecu (22. i 25.) i vikenda, jer ću biti negdje na sredini ciklusa.
    Ja još nemogu dočarati cjeli postupak pa se nadam da će mi biti jasnije kad dobijem protokol.

    A i vama ću djevojke sigurno postavljati još pitanja. Od vam šaljem

  22. #22
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Dana M., kad se još nisam sama pikala, u vrijeme praznika i u nedjelju sam prošetala do hitne i to mi je bilo ok ...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    VU
    Postovi
    41

    Početno

    Ok, uglavnom imam mogućnosti ako se ne budem sama pikala. Hvala tiki_a i hvala svima uz

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    384

    Početno

    kaj se tiče pikanja, MM je vježbao na jabuci, i onda sam mu pružila ruku.
    njemu su se ruke tresle a ja sam prestala disati..
    i sve super, druge dane je bio pravi profesionalac.
    injekcije moraš dobivati u isto vrijeme svaki dan.
    ak se nečeš pikati sama, odi na hitnu, dom zdravlja ili zamoli frendicu pa nek vježba..

  25. #25
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Cure,
    Ja sam jučer ujutro bila prvi put na pikici...jučer navečer me bolio trbuh i bio je sav nadut, cijelu noć me mučio i jutros sam (oprostite) bila na WC-u i od onda mi je malo lakše ali još uvijek me muči ta nadutost. Jutros sam obje inekcije primila u ruku i sestra je rekla ak se neću osjećati bolje da se javim docu. Ne želim ispasti mimoza ali nisam sigurna koji simptomi su bezazleni a na koje moram reagirati. Ne da mi se zivkati Radončića za svaku sitnicu pa eto pitam vas!

  26. #26
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno

    Draga rikikiki,

    mislim da je normalno osjećati tu laganu nadutost, tako ti bude cijelo vrijeme stimulacije. Ali ako osjetiš da je to baš ekstremno odi do doc. da vidi da ti ne krene hiperstimulacija...
    ina33 je uvijek preporucivala da se pije puno vode !!

    drzim ti fige !!

  27. #27
    nadda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    505

    Početno

    Rikikiki znam da je neugodno svaki put zivkat dr.,ali ako ti to bude i nakon druge ja bi otišla jer ako te pogleda i ako ti je možda HS smanjit će ti inekcije da se ne stimuliraš previše,bolje spriječit nego liječit,ja radi HS ležim već mjesec ipo dana .
    Samo ti pitaj.
    Sretno!

  28. #28
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    rikikiki, najbolje je da pitaš dr. Ja nisam imala moglo bi se reči baš nikakve posljedice od pikanja, možda malčice vrtoglavica nakon uboda i to je sve. Svakako se javi dr., da nebi bila hiperstimulacija.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    VU
    Postovi
    41

    Početno Sa punkcije

    Jučer je bila moja prva punkcija. Dobijeno 25 j.s. :D Ajoj, priznam da je bolilo u par navra onako pošeno. Suprug je dao svoj dio još i punkcijom. A jučer smo oboje bili bolni, ali danas je puno bolje. Ujuro idemo pogledai lisu, a dr je rekao da mozda neće bii embrio ransver.
    E, pa neradi mi jedno slovo, sad vidim. Ono izmedju r i z. A uglavnom će se razumjei.

    Noćas puujem vlakom, za hoel sam dala za 5 dana puno love. Sobu nisam uspjela naći jer osobe koje sam zvala kazu ne iznajmljuju. :?

    AKo neko ima još koji broj napišie mi, reba će mi zbog ransfera da se neruckam u vlaku aj dan.

  30. #30
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ako sam dobro shvatila tebi bi trebala soba blizu Sv. Duha? Najbolje nazovi sestre, one standardno po bolnicama imaju brojeve iznajmljivača soba. Sretno!

  31. #31
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Dana M., bravo, čestitam na folikulićima :D

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    :D :D bravo....

    :D :D čestitam ...

  33. #33
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Dana M. cestitam! :D
    ~~~~~~~~~~~~~ za uspjesan transfer!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    VU
    Postovi
    41

    Početno

    Ne ja sam na VV, imam vise brojeva elefona ali kazu neiznajmljuju sobe, a baš bi mi pasalo. Sesre na VV mi nisu spominjale znaju li nekoga za iznajmljivanje soba.

    Eh hvala za podršku. Samo jedno pianje u svei bolovanja. Sad sam na godišnjem pa me ineresira da li se korisile bolovanje poslije ransfera?

  35. #35
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Dana M, super za punkciju. Zovi sestre, imaju brojeve 100%, kod Lučija bila pred dva tjedna, i njemu u sobi visi oglas "iznajmljujem sobe" i pusti brojevi, ali nemoj njega zbog toga zvat, ali zovi sestre, sigurno imaju brojeve iznajmljivača, I guarantee !

  36. #36
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    dana bravo za j.s. nadam se da će se puuuuno njih oploditi i da ćeš nam se javiti sa veeeeeeeeeelikom betom.Sretno!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    VU
    Postovi
    41

    Početno

    Uh pa ja nisma vidjela kod dr L, ali sad cu sesre nazvai.

    Cure cujemo se za koji dan. od

  38. #38
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ako imaš nekoga s kim si se skompala u svojoj "punkcijskoj grupi", a koji je ovih dana na VV-u, možeš i njega zamolit je li neko negdje što zalijepio - obično ti to visi gore u WC-ima isto - oglasi za sobe, a možda i portir dolje zna na centrali, ali uglavnom su ti to sestre, one su ti zlatne i sto posto će ti pomoć.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    Čestitam za JS :D Nadam se da će biti dobri embriončići

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Bravo za j.s. :D

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    VU
    Postovi
    41

    Početno Jutros...

    Nas tri dodjošmo jutros kod biologa i kod mene oplođenih pet j.s. :D Dvije slabije. E sad pošto je bila hiperstimulacija u ponedjeljak transfer ili zamrzavanje. Taman je to i peti dan. Sve zavisi kakoću doktoru izgledati iznutra. Očekivala sam barem malo više oplođenih j.s., ali eto kako kaže bilog od supruga se izvuklo maksimalno.

    Treći dan od konzumiranja Ceporexa počele mi trnuti dlanovi, pa svrbež po tabanima tako da mi je dr L rekao da prestanem piti. Koliko je to sad dobro zbog bakterija, neznam valjda neće škoditi. :? Utrogestan bez problema stavljam, dok ostale cure kažu nemogu od bolova, a jedna isto pije ceporex pa joj nije ništa. Eto da znam u buduće kako reagiram na njega. A i želudac mi nije najbolje pa trčkaram od prije neki sat do toaleta. Uglavnom nadutost je i dalje djelomično prisutna. Sve u svemu se izdržava.

    Da li je neka od vas cura imala reakaciju na ceporex?

    I da sobu sam našlau blizini VV, ali sad sam malo kući pa vam javljam stanje. Pozdrav svima i

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •