Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: Pikanje u trbuh

  1. #1
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno Pikanje u trbuh

    mž mi se počela pikati onim igletinama u trbuh gonal i merional.
    grozno. dopada je ubodica i u nedjelju. ona ne može sebe piknuti. ja šatro mogu.
    jel mogu nešto zeznuti?
    thx

  2. #2
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Nisam primala te injekcijice, tako da za njih konkretno ne znam, ali moram priznat da ni ja sebe uz najbolju volju nisam uspjela piknut..Mahala si iznad noge iglom više od pola sata i nisam skupila hrabrost Stigao mm, uzeo naranču, ispikao je starom iglom preko nekoliko puta i ohrabrio se. Dvije injekcije koje su mi dale medicinske sestre su mi ostavile ogromne hematome, a od njegovih uboda ništa

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    114

    Početno Re: Pikanje u trbuh

    Meni je u trbuh najlakse .Nikad nisam probala ni u noge ni u ruke .Za Gonal i Merional neznam .Uzimala sam Pregnil i Monopur za inseminacije ,a za obe IVF Puregon,Orgalutran ,Luveris i Ovirtelle.Na uputstvo od Puregona pisalo je da je najbole da se stavja igla ispod papoka 1-2 sm,pa ja sam tako radila sa sve inekcije .Prije sam se bojala od Inekcije.. nisam mogla pdnjeti ni gledati ,sad mogu da postanem medicinsaka sestra .

  4. #4
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Ja sam se pikala sama u nogu i bila sam presretna, jer sam uštedjela puno vremena i živaca

  5. #5
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Ja sam se pikala u trbuh, u špekić. Ništa ne boli i jednostavno je za izvesti. A i ta igla nije dugačka, a naravno nećeš je gurnuti do kraja, zar ne?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    ma nista strasno, cak mislim da mi je lakse kad se pikam sama. nikad ne bi dala da me pika MM. ovak se skoncentriram, uhvatim s dva prsta spekic na trhuhu, pa kad je koza napeta, ubod se skoro ne osjeti. kad iglica udje skroz (to je ona mala baby igla pa ide do kraja) otpustim trbuh i polako ubrizgam. prvi put sam to radila sa med.sestrom i skuzila da uopce nije tesko. ovak mi je puno jednostavnije vremenski, a i u danima vikenda i praznika, ne trebam moljakati nikoga.
    stvarno preporucam, i ko sto kaze Roze sad mogu zamijeniti medicinsku sestru bez problema.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    82

    Početno

    Ja sam upravo završila sva pikanja, prvu mi je piknuo MM, a na ostale sam se morala prisiliti sama jer sam bila na poslu pa po skrivečki u wc-u, ja sam si kupila one male iglice, njih ni ne osjetiš, a cijelu ju zabodeš, ja sam u trbuh. Samo hrabro!

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Andro-genu, nema teorije da što napraviš krivo. Mene pika MM, bolji je od 100 sestara, zezo se da nema teorije da bi mogao radit ko medicinski brat jer da bi tako spor i niježan bio nerentabilan medicinskom sustavu. Neka vam lijepo prvi put sestra objasni kako se mućka i pika, ciljno područje ti je dio trbuha tik ispod pupka, jedan dan malo lijevo, jedan dan malo desno, uhvatiš malo debelo meso i zabiješ iglu pod kutem od 45 ne lagano, nego normalnom brzinom, a onda lagano otpuštaj sadržaj šprice i bit će bezbolno. Evo malo prezentacija u power pointu, plus savjeta s "mog" mariborskog topica - preporodila sam se odkad smo se u tom smislu "otkačili" od klinika i postali neovisni u davanju lijekova i štoperica. Raspitajte se koje od injekcija morate držat u frižideru - mislim da decapeptyl ide u frižider, a gonal može izdržat i bez, vjerojatno imate samo gonale. Evo citiram samu sebe:

    "DAVANJE INJEKCIJA

    Ljekovi za stimulaciju se moraju miksati, osim Gonala F u „pen“ tj. kemijska obliku, kojega mislim da ima u Mariboru, ali koji je skuplji od običnoga. To miksanje i davanje injekcija nije nikakav doktorat, stvarno, i sestra vam u Mariboru nakon 1. UZV-a pokaže kako se to radi – to vam je dovoljno rano za stimulaciju. Ako pričate engleski i malo posearchate po Googlu, naći ćete doslovno power point prezentacije kako se daju injekcije – bio je i jedan post od jedne forumašice med. struke – njen link za davanje injekcija – ne mogu više naći i ne sjećam se. Kao što je rekla i Maxime, tu ne možete pogriješiti i loše se pikati. kod lijekova za stimulaciju imate igle za miksanje (duža) iglu za davanje – kraća – i ništa ne boli. Meni je davao MM, većina žena se sama bez ikakvih problema bode . Davanje u trbuh definitivno manje boli i ostavlja manje modrica od davanje u rame. Mjesto davanja je recimo 10-tak cm ispod pupka – debelo meso lijevo i desno – samo se stisne i pikne pod kutom od 45 stupnjeva. Lijekovi za stimulaciju vas neće boliti i to možete malo brže, decapeptyl za supresiju peče i istiskivanje sadržaja radite polako. Mi prvo počeli s pikanjem u rame, ali nastajale modrice, i nakon što su nas u Mariboru podučili kako u trbuh, prešli smo u trbuh."

    I još malo vezano za davanje gonala, skrolaj do instrukcija - imaš za printanje, video instrukcije itd.:

    http://www.fertilitylifelines.com/serono/index.jsp

    Sretno! Računam na tebe da ćeš smoći snage upiknut ženu, no pun intended .

  9. #9
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Andro-genu, nema teorije da što napraviš krivo. Mene pika MM, bolji je od 100 sestara, zezo se da nema teorije da bi mogao radit ko medicinski brat jer da bi tako spor i niježan bio nerentabilan medicinskom sustavu. Neka vam lijepo prvi put sestra objasni kako se mućka i pika, ciljno područje ti je dio trbuha tik ispod pupka, jedan dan malo lijevo, jedan dan malo desno, uhvatiš malo debelo meso i zabiješ iglu pod kutem od 45 ne lagano, nego normalnom brzinom, a onda lagano otpuštaj sadržaj šprice i bit će bezbolno. Evo malo prezentacija u power pointu, plus savjeta s "mog" mariborskog topica - preporodila sam se odkad smo se u tom smislu "otkačili" od klinika i postali neovisni u davanju lijekova i štoperica. Raspitajte se koje od injekcija morate držat u frižideru - mislim da decapeptyl ide u frižider, a gonal može izdržat i bez, vjerojatno imate samo gonale. Evo citiram samu sebe:

    "DAVANJE INJEKCIJA

    Ljekovi za stimulaciju se moraju miksati, osim Gonala F u „pen“ tj. kemijska obliku, kojega mislim da ima u Mariboru, ali koji je skuplji od običnoga. To miksanje i davanje injekcija nije nikakav doktorat, stvarno, i sestra vam u Mariboru nakon 1. UZV-a pokaže kako se to radi – to vam je dovoljno rano za stimulaciju. Ako pričate engleski i malo posearchate po Googlu, naći ćete doslovno power point prezentacije kako se daju injekcije – bio je i jedan post od jedne forumašice med. struke – njen link za davanje injekcija – ne mogu više naći i ne sjećam se. Kao što je rekla i Maxime, tu ne možete pogriješiti i loše se pikati. kod lijekova za stimulaciju imate igle za miksanje (duža) iglu za davanje – kraća – i ništa ne boli. Meni je davao MM, većina žena se sama bez ikakvih problema bode . Davanje u trbuh definitivno manje boli i ostavlja manje modrica od davanje u rame. Mjesto davanja je recimo 10-tak cm ispod pupka – debelo meso lijevo i desno – samo se stisne i pikne pod kutom od 45 stupnjeva. Lijekovi za stimulaciju vas neće boliti i to možete malo brže, decapeptyl za supresiju peče i istiskivanje sadržaja radite polako. Mi prvo počeli s pikanjem u rame, ali nastajale modrice, i nakon što su nas u Mariboru podučili kako u trbuh, prešli smo u trbuh."

    I još malo vezano za davanje gonala, skrolaj do instrukcija - imaš za printanje, video instrukcije itd.:

    http://www.fertilitylifelines.com/serono/index.jsp

    Sretno! Računam na tebe da ćeš smoći snage upiknut ženu, no pun intended .


    lele koja vilozovija...!
    koje debelo meso? pa di god je pogledam debelo joj meso.
    da ja to flomićem? onako, kao u mesnici?

    zekam se pekam.
    eto, kako drugačije da je nagovorim da me masira nego da pročita moj post na rodi? doduše, sad će me masirati po mozgu a ja htio po leđima.
    ok, možda se prošveram
    bez zeke, idem u subotu na edukaciju.
    hehe

  10. #10
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Andro-genu, nema teorije da što napraviš krivo. Mene pika MM, bolji je od 100 sestara, zezo se da nema teorije da bi mogao radit ko medicinski brat jer da bi tako spor i niježan bio nerentabilan medicinskom sustavu. Neka vam lijepo prvi put sestra objasni kako se mućka i pika, ciljno područje ti je dio trbuha tik ispod pupka, jedan dan malo lijevo, jedan dan malo desno, uhvatiš malo debelo meso i zabiješ iglu pod kutem od 45 ne lagano, nego normalnom brzinom, a onda lagano otpuštaj sadržaj šprice i bit će bezbolno. Evo malo prezentacija u power pointu, plus savjeta s "mog" mariborskog topica - preporodila sam se odkad smo se u tom smislu "otkačili" od klinika i postali neovisni u davanju lijekova i štoperica. Raspitajte se koje od injekcija morate držat u frižideru - mislim da decapeptyl ide u frižider, a gonal može izdržat i bez, vjerojatno imate samo gonale. Evo citiram samu sebe:

    "DAVANJE INJEKCIJA

    Ljekovi za stimulaciju se moraju miksati, osim Gonala F u „pen“ tj. kemijska obliku, kojega mislim da ima u Mariboru, ali koji je skuplji od običnoga. To miksanje i davanje injekcija nije nikakav doktorat, stvarno, i sestra vam u Mariboru nakon 1. UZV-a pokaže kako se to radi – to vam je dovoljno rano za stimulaciju. Ako pričate engleski i malo posearchate po Googlu, naći ćete doslovno power point prezentacije kako se daju injekcije – bio je i jedan post od jedne forumašice med. struke – njen link za davanje injekcija – ne mogu više naći i ne sjećam se. Kao što je rekla i Maxime, tu ne možete pogriješiti i loše se pikati. kod lijekova za stimulaciju imate igle za miksanje (duža) iglu za davanje – kraća – i ništa ne boli. Meni je davao MM, većina žena se sama bez ikakvih problema bode . Davanje u trbuh definitivno manje boli i ostavlja manje modrica od davanje u rame. Mjesto davanja je recimo 10-tak cm ispod pupka – debelo meso lijevo i desno – samo se stisne i pikne pod kutom od 45 stupnjeva. Lijekovi za stimulaciju vas neće boliti i to možete malo brže, decapeptyl za supresiju peče i istiskivanje sadržaja radite polako. Mi prvo počeli s pikanjem u rame, ali nastajale modrice, i nakon što su nas u Mariboru podučili kako u trbuh, prešli smo u trbuh."

    I još malo vezano za davanje gonala, skrolaj do instrukcija - imaš za printanje, video instrukcije itd.:

    http://www.fertilitylifelines.com/serono/index.jsp

    Sretno! Računam na tebe da ćeš smoći snage upiknut ženu, no pun intended .


    lele koja vilozovija...!
    koje debelo meso? pa di god je pogledam debelo joj meso.
    da ja to flomićem? onako, kao u mesnici?

    zekam se pekam.
    eto, kako drugačije da je nagovorim da me masira nego da pročita moj post na rodi? doduše, sad će me masirati po mozgu a ja htio po leđima.
    ok, možda se prošveram
    bez zeke, idem u subotu na edukaciju.
    hehe

  11. #11
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Andro-gen, nemaš brige, prvi puta će trajati, a već naredni puta ćeš biti majstor. Meni je prvo pikanje trajalo sa pripremama više od pola sata zbog straha da neki korak ne preskočim, a kasnije sa pripremama 7 minuta. Bit će vam lakše ako se sami pikate, ne ovisite ni o kome.
    Sretno!

  12. #12
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hello!
    Eto i ja se pridružijem raspravi o pikanju jer sa svojim prvim Gonalima počinjem sljedeći tjedan. Sad sam malo u frci jer smo se već odavno dogovorili da će mi ih davati MM, ali on nažalost odlazi na službeni put baš taj tjedan (bolje taj nego kad bi trebala biti AIH ), pa ću izgleda morati sama! Mene zanima da li je ta igla od 12mm ipak malo prevelika, i da li se može staviti neka manja ili je velićina ok?
    Mene je uplašio moj prijetelj koji je šečeraš, koji se također pika u trbuh (5 puta na dan :shock: ) ali sa iglom velićine 6mm! On misli da je igla prevelika. Ali onda opet raznšljam, nebi oni stavili takvu iglu bezveze - možda radi većeg masnog tkiva kod žena ...Ne znam! Jel baš cijela mora ući unutra? Please, neka me netko prosvijetli...

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    imaš dulju iglu kojom miksaš i manju (običnu iglu - kupiš u apoteci) kojom daješ, ne znam kakve mikro igle koriste šećeraši..

  14. #14
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Isabel, ja sam igle uzela u klinici tako da tu nisam imala problema. Kako ina kaže, jedna je debela za miksanje, i vidno je deblja, tu nema zabune, a ona druga tanja nije baš taku duga, iako mi se prije pikanja učinilo da je ... izmjerit ću doma, mislim da mi je jedna ostala...

  15. #15
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ma da, znam da ima dvije, i da je jedna za miksanje, a jedna za ubod, tu nema dvojbe, ali meni se kao i tebi Tiki čini (jer se još nikada nisam pikala) ta "mala" velikom, pa zato pitam! Ma, ako je Serono stavio tu iglu uz Gonal, onda postoji razlog i zašto! Piknuti ću se snjom, pa kud puklo... Hvala cure!!

  16. #16
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ma da, znam da ima dvije, i da je jedna za miksanje, a jedna za ubod, tu nema dvojbe, ali meni se kao i tebi Tiki čini (jer se još nikada nisam pikala) ta "mala" velikom, pa zato pitam! Ma, ako je Serono stavio tu iglu uz Gonal, onda postoji razlog i zašto! Piknuti ću se snjom, pa kud puklo... Hvala cure!!

  17. #17
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Mala tako lako uđe pod kožu, zapravo u meso, da ne povjeruješ. Ja sam jedino znala napraviti grešku na način da sam se ogrebla s njom.
    Uđe k'o podmazano

  18. #18
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    navodno i jedu podmazane odn. presvučene silikonom!! Ha, koja nova tehnologija!! Ok dvanaestica it is, i zabiti ću je čitavu u tibicu... Bar mi sala na tom djelu tijela ne nedostaje !!

    Tiki !

  19. #19
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    navodno i jesu podmazane odn. presvučene silikonom!! Ha, koja nova tehnologija!! Ok dvanaestica it is, i zabiti ću je čitavu u tibicu... Bar mi sala na tom djelu tijela ne nedostaje !!

    Tiki !

  20. #20
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Joj, sorry server me totalno zeza danas!
    Molim Admina da se malo poigra mojim duplim postovima... Hvala

  21. #21
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Ajde pa sretno

  22. #22
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hvala Tiki , javljam vam novosti!! Sretno i tebi od !

  23. #23
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Danas u 21h počinjem s prvim Gonalom!! Sad me već malo frkica ! Ma moći ću ja to! Ja sam velika hrabrica! Jedva čekam Gonale i napokon svoju dugo čekanu ovulaciju :D !


  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Androgene, i Roda-internet communityju, ovaj duhoviti avatar od Isabel nije mjesto di se na atrbuhu pika, samo da znate . Pika se malo ispod pupka, lijevo ili desno, tako su bar meni u Mariboru pokazali, a tako su me i na VV-u instruiravali.

  25. #25
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Androgene, i Roda-internet communityju, ovaj duhoviti avatar od Isabel nije mjesto di se na atrbuhu pika, samo da znate . Pika se malo ispod pupka, lijevo ili desno, tako su bar meni u Mariboru pokazali, a tako su me i na VV-u instruiravali.
    Točno, Ina, ali bolju sliku nisam našla!

  26. #26
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Ajde Isabel, držim ti palčeve, konačno taj prvi dan, ja sam se tome veselila, ali uz zdravu dozu treme :D

  27. #27
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj tiki_a prvotno napisa
    Ajde Isabel, držim ti palčeve, konačno taj prvi dan, ja sam se tome veselila, ali uz zdravu dozu treme :D
    Točno je tako i meni... Jedva sam ga dočekala, ali me ipak malo frkica +! Srećom, još mi je dragi većeras sa mnom, sutra putuje, pa ćemo nekako zajedničkim snagama piknuti onu PRVU!! Hvala na palčevima...

  28. #28
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Isabel ~~~~~~~~~~~~~~~~~ za prvu pikicu i za hrabrost!

  29. #29
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa
    Citiraj tiki_a prvotno napisa
    Ajde Isabel, držim ti palčeve, konačno taj prvi dan, ja sam se tome veselila, ali uz zdravu dozu treme :D
    Točno je tako i meni... Jedva sam ga dočekala, ali me ipak malo frkica +! Srećom, još mi je dragi većeras sa mnom, sutra putuje, pa ćemo nekako zajedničkim snagama piknuti onu PRVU!! Hvala na palčevima...
    e curke, baš ste ženskice!!! ja o klanju pišem, a vi šibate skakutavce, ljubilice, skakavce, smajliće i sličnosti. još i isabeli duplo izlaze poruke...
    hm... nego... jel ima sajt za muškarce čekalice? nešto tipa rod

  30. #30
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    rikikiki, pa i muškarci su naše drage čekalice, a imamo i "trudnica" - on, mužjak, još malo ako Bog da i andro-gen itd.

  31. #31
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hello again! Da ne otvaram novu temu...
    Eto mene nakon uspješnog pikanja, uspješne stimulacije i uspješne napokon dočekane inseminacije! :D
    Imam još čekanja (8 dana) do bete i testića, ali ipak imamo razloga za slavlje, jer nam je ovo zapravo prva prava i realna šansa u predugih godinu dana!
    Nemam nikakvih simptoma, još od poslije AIH osjećam kadkad jače kadkad slabije bolove u donjem dijelu trbuha, ali se ne zamaram time... Neočekivano i neobično sam smirena i cool, mislim i nadam se pozitivnom!!
    Eto, toliko od mene za sada...

  32. #32
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Isabel ~~~~~~~~~~~~~~~~~ da uspijete od prve!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    114

    Početno

    Citiraj enya22 prvotno napisa
    Isabel ~~~~~~~~~~~~~~~~~ da uspijete od prve!
    :D :D :D

  34. #34
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Isabel :D !

  35. #35
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    isabel ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za

  36. #36
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Bravo Isabel, uživaj!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    isabel ~~~~~~~~~~~~~ za

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    isabel ~~~~~~~~~~~~~~~~

  39. #39
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Isabel ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  40. #40
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Isabel ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  41. #41
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Isabel~~~~~~~~~~~~~~~~

  42. #42
    mvrcelj avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    229

    Početno

    isabel budi i dalje 8) i zelim mti veeeliku betu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •