Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Uspešnost ET sa zamrznutim embrionima

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Pančevo
    Postovi
    62

    Početno Uspešnost ET sa zamrznutim embrionima

    Devojke koje ste radile ET sa smrzlićima,javite se.Zanima me koliko je vas uspelo da ostvari trudnoću.
    Ja sam pre 12 dana radila,vratili su mi tri embriona i današnja beta je 0,1.
    Inače ovo mi je drugi pokušaj,a iz prvog imam Petra od godinu i dva meseca.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Mislim da se uspjesnost krece od 7-10%. Ima dosta cura na Forumu koje imaju svoje bebe iz FET-a.

    Usput ako mi mozes reci u kojoj si klinici bila u postupku prvi put?

  3. #3
    Gost

    Početno

    27.04.2007.VV prvi FET 2 embrija beta 0

  4. #4
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Znam nekoliko mama koje su uz FET uspjele ostvariti majcinstvo. Zaista ih puno znam i to bas nekako u zadnjih godinu dana. Sve su s VV.

    Puno ima veze koji dr radi FET jer je bitna njegova procjena tvoje faze ciklusa i samoga embrija. Samo naprijed, FET je odlicna stvar! 8)

  5. #5
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Ja..........sam imala FET i pogledaj potpis, i moram naglasiti da je jako važna kvaliteta embrija nakon odmrzavanja.


    Samo hrabro dalje

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    2 FET-a na VV-u - nula, ali nisu bili baš neki - sve trojkaši, prvi put samo jedan, prošli put njih četir', ali od toga dva trojkaša, a dva jediničara. Ali, to je bilo prije "ere ecapeptyla" nakon transfera, možda je i u tome neka cakica. Sretno!

  7. #7
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    3 FETa
    1. FET - 2 odlična - beta 0
    2. FET - 1 odličan, dva vrlo dobra - beta 0
    3 FET (kako ina kaže već u eri ecapeptyla" - 1 odličan, dva vrlo dobra i 1 dobar - beta 0

    Ali znam nekoliko cura koje su uspjele...

    I zato ... go for it !

    I ja ću ako još budem imala prilike bez obzira na dosadašnje neuspjehe, jer si time povećavam šansu!

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    BTW, zna li netko usporedbu - prirodnjak ICSI vs. FET vs. inseminacija? Kao idiopatama više-manje (sve kod mene totalno prohodno, maternica predivna, endometrij prekrasan), to su nam sve opcije, na ICSI idemo jer se same navodno neće plodit. Meni se čini da se to sve vrti negdje oko 7-12%, jel' neko drugi nešto drugo čuo. Poglavito me zanimaju prirodnjaci vs. FET-ovi, ima li tu neke bitne razlike, ili je to sve sreća tj. usud?

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I ovulacije uredne, ali samo nakon dugog protokola, nakon kratkoga ajme majko - duga stimulacija jer je ciklus dug, oporavljam se nekih 4-5 mjeseci dok ne ovuliram normalno, tako da mi bilo što što ne dolazi makar s klomifenom adio mare....

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Mislim da ovisi u kojoj si klinici bila. U HR je oko 10% u MBu 20%. Drzimo fige!

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Maxime, misliš na FET-ove, jel' da, u MB ne rade "prirodnjak"? Vidiš, vidiš, kalkuliram dal' prije ubacit FET s MB smrzlićima ili prirodnjak, nekako više naginjem prirodnjaku jer to nisam nikad probala, a negdje sam čitala da blastociste i morule u velikom broju ne prežive otapanje pa sam mislila da je u MB-u manji postupak uspješnih FET-ova, u biti, nisam još čula na Rodi za trudnoću iz FET-a u Mariboru, biće zato . Ljubi svoju principessu i od mene, ti si mi bila moj mariborski putokaz .

  12. #12
    dee-dee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo/USA
    Postovi
    138

    Početno

    1. ICSI - 3 odlicne blastice - beta negativna
    2. I FET - 3 lijepe blastice - beta pozitivna (10 DPT 136)
    3. II FET- 1 super blastica i ja trudnica :D

    Moja dokica misli da kod nekih zena FET bolje prolazi, jer je organizam manje izmucen nego kod svezeg ciklusa. Naravno, sve zavisi od kvalitete embrija.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Pančevo
    Postovi
    62

    Početno

    Svoj prvi ICSI sam radila u Jevremovoj kod doktora Ljubića i bio je uspešan. Za ovaj drugi pokušaj sa smrzlićima sam bila na dugačkom protokolu,ne znam kako ste vi ali ja sam prvo bila na Stedirilu,pa Suprefact i na kraju Estrofem i to je sve trajalo nekih dva i po meseca do transfera.nemam pojma što je to sve trebalo.
    Mengu još nisam dobila i to se sve poremetilo sada.

  14. #14
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Tri FET-a na VV 8-staničnih embrija. Ne znam kvalitetu. Sve 0.
    Četvrti FET - blastice, jedna odlična i jedna loša i vidiš sličicu u mom avataru.
    Peti FET - pozitivna beta, koja se duplala i tako, na žalost blighted ovum (genetska greška ploda, pa se posteljica razvija, ali ne i plod) - jedna odlična blastica, jedna vrlo dobra i tri loša u ovoj turi.

    Još mi preostaje jedna tura, pa ćemo vidjeti...

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Ina33, meni se cini da rade prirodnjake u MBu, ako se ne varam prijateljica je u par navrata pokusala pa je na kraju ostala trudna u stimuliranom postupku u MBu. Draga, nikako da te principessa i ja povucemo za nos, moramo se vidjeti

  16. #16
    bebi-gi

    Početno

    Bebo ja sam radila 1.icsi i rodila bebu
    2.transfer smrzlica i nista
    3.opet icsi i sad sam trudna

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    93

    Početno

    Odmznuli su mi 6 smrzlića da bi došli do dvije odlične blastice, FET u potpuno prirodnom ciklusu (i bez štoperice) rezultat danas brojimo 10+1

  18. #18
    dee-dee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo/USA
    Postovi
    138

    Početno

    Citiraj lucija05 prvotno napisa
    Odmznuli su mi 6 smrzlića da bi došli do dvije odlične blastice, FET u potpuno prirodnom ciklusu (i bez štoperice) rezultat danas brojimo 10+1

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Pančevo
    Postovi
    62

    Početno

    Bebi-gi reci mi koliko si pravila pauzu između FETa i 2. ICSI?

  20. #20
    bebi-gi

    Početno

    2 mjeseca

  21. #21
    edbralic

    Početno zamrznuti zametak

    bok!
    Ako netko ima slično iskustvo, da mi ulije malo optimizma!
    Upravo se pripremam na ET zamrznutog zametka, s obzirom na to da je zamrznut približno tri godine pesimistično gledam na uspjeh.
    Vanja

  22. #22
    maar

    Početno

    Evo za sve malo dobrih vijesti o smrzlićima: moj prvi sad ima četiri godine, a sad sam ponovno trudnica 10+5. Oba puta isto: stimulacija, ICSI i prvi transfer ništa. Drugi nakon mjesec dana pauze ---> trudnoća. Prva prošla super. Molim boga da i ova bude takva.
    Moguće da je zbog izmaltretiranosti cijelog sustava (koji je inače sve 5, al MM-u nije) stimulacijom bolji uspijeh nakon pauze.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    219

    Početno

    Citiraj maar prvotno napisa
    Evo za sve malo dobrih vijesti o smrzlićima: moj prvi sad ima četiri godine, a sad sam ponovno trudnica 10+5. Oba puta isto: stimulacija, ICSI i prvi transfer ništa. Drugi nakon mjesec dana pauze ---> trudnoća. Prva prošla super. Molim boga da i ova bude takva.
    Moguće da je zbog izmaltretiranosti cijelog sustava (koji je inače sve 5, al MM-u nije) stimulacijom bolji uspijeh nakon pauze.
    Tako mi je drago pročitati ovakve sretne priče, čestitam od srca i na četverogodišnjaku i na malenom/oj koji nam se tek treba roditi

  24. #24
    valentine avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    149

    Početno

    I moja Ljubav je bila smrzlić. Prvi FET - vraćena tri zametka, jedan odličan, jedan dobar i jedan, rekao je dr. J - loš. Klinika VV.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Pančevo
    Postovi
    62

    Početno

    Bebi-gi reci mi da li si za drugi ICSI radila kompletno sve analize i pretrage?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    banja luka
    Postovi
    149

    Početno

    Eto moji nisu ni prezivjeli odmrzavanje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •