Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Liječnici...???

  1. #1
    d

    Početno Liječnici...???

    Nakon svih peripetija kroz koje ste prošli da li biste mogli preporučiti liječnika s puno iskustva na području liječenja muške neplodnosti?
    Prateći postove vidim da se tu spominje dosta imena; dr. Ježek, Šimunić, Lučinger, Jukić, Vlaisavljević...
    Do sada sam imao piliku kontaktirati samo s dr. Colakom na VV jer sam dobio dojam da se samo ondje vrše androloški pregledi i pretrage. No uz svo duzno postovanje, cini mi se da sve traje predugo (prvo obavim spermiogram, a nalazi su, kaze sestra - za 2-3 TJEDNA (ne DANA, vec TJEDNA!!!!), nakon toga zatrazim termin da vidimo kaj dalje, a sestra veli da dodjem za 5 tjedana i to zato - jer su ranije svi termini zauzeti!! 5 TJEDANA!!! I tako svaki put - jos od sijecnja! Pa ak se nastavi ovom tempom postat cemo roditelji sa 60!! Jednostavno ne mozemo si to priustiti!
    OK, jasno mi je da neke analize treba vremena, ali...

    Ukratko: kako se cijela stvar moze ubrzati? Kamo otici? Kome se obratiti? Postoje li u HR neke privatne klinike u kojima se sve to moze KVALITETNO obaviti I UZ STRUCNO VODSTVO? Ili treba ici nekamo izvan zemlje?

    Unaprijed hvala!

  2. #2
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Privatno se može nešto obaviti i u Uro centru u Zg ali nisam baš posve sigurna što. Mislim da oni imaju svoju stranicu pa proguglaj malo.
    Inače MM je obavio sve pretrage u RI i tu je nalaz spermograma gotov za 1-2 sata ako nije gužva a do kraja smjene ako je. Ukoliko je to rješiv problem (a po svemu sudeći je) možda biste mogli kroz sve proći i u Ri.
    Obzirom da su te poslali na dopler može biti da sumnjaju na varikokelu.
    Kako god bilo vi ćete ubrzo biti roditelji jer na Rodi vlada baby boom :D
    Samo se vi organizirajte i u pohode pa ćete pakirati kufere za pdf niže.

  3. #3
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno oj!

    okbo d,
    ne,ne i ne se nervirati....
    kužim da ste nestrpljivi i da sve ide puževim korakom, no join the club
    kaj se tiče privatnih klinika možete probat na Ivf kliniku - privatna klinika dr.Šimunića u Voćarskoj ili pak Poliklinika Vili....
    puno sreće i uspjeha!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    192

    Početno

    I MM je obrađen u Uro centru. Sve pretrage je obavio to popodne i sutra ujutro. Znači, brisevi na bakterije, ejakulat, prave oni i spermiogram, klasični pregled i UZV, i izvadili mu krv za hormonsku sliku.
    Koštalo je malo više ali nije nam žao jer bi to po bolnicama trajalo puno duže.
    Kada smo došli na VV sa svim ovim nalazima tražili su nas da se samo ponovi spermiogram, vole imati svoj.
    Ostale pretrage nisu tražili da se ponove jer kod MM su hormoni smrdani, a i malo je do anatomije tako da smo odmah stali u red za postupak.
    Odužih,...
    Eh, da, nama je dijagnoza oligoastenoteratozoospermija.
    U svakom slučaju, sretno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    Početna stvar obrade muškog partnera je napraviti spermiogram. Iz toga se odmah vidi kakvo je stanje. I to se u jedan dan može obaviti u Petrovoj na uputnicu liječnika opće prakse.

    MM je prvi put radio spermiogram u Petrovoj, kada je otkriven jako loš nalaz. Nakon toga je briseve i slično radio u mikrobiološkom lab. u Rockfelerovoj, a klasični pregled na Rebru.
    Onda smo ipak otišli u Uro centar koji preporučujem gdje je obavljen novi pregled u jedan dan.

    Nakon toga smo sve te nalaze odnijeli na VV (još je radio dr.Cvitković) i ponovili spermiogram.
    Budući da možemo ići samo na ICSI nije više bilo potrebe bilo što liječiti, nego smo krenuli u postupak.

    Uglavnom, sve ovisi o tome kakva je tvoja dijagnoza i da li ima smisla liječiti tvoju eventualnu neplodnost ili krenuti odmah u postupke.

    Sretno!

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Da, d, dobro da si skužio, that's the name of the game u državnim klinikama. Zato većina kombinira jedna državna i jedna privatna klinika. VV je notoran po "spermiogramu od 3 mjeseca" - znaš ono "čizme od 7 milja"... Oni spermiogram turbo detaljno gledaju, ali su i zakrčeni, HZZO odobrava mali broj postupaka svima godišnje (znaš spiku - ta grozomorna "umjena oplodnja" brr, zamrzavanje male dječice itd. - to ti ne odobrava postojeći vladajući establishment baš pa ne daje novčeka za to). I onda ti i doktori i sustav pati. Privatno isto košta, ovisno kakve su vam mogućnosti i čega imate više (novaca ili vremena), morate se sami odlučit što i kako dalje. Stimulirani IVF postupak po bolnicama se čeka oko godinu dana (da, ), dijagnostika je i meni još davne 2003. na VV-u trajala cca godinu dana - malo muž spermiogram, malo ja HSG, pa onda su nastale i neke zdravstvene komplikacije - polip itd. tako da sam ja u prvu inseminaciju isto dugo čekala. Nije ti to od doktorskih "hirova" nego je sura realnost. Imaš mali milijun privatnih klinika već u cijeloj Hrv. - IVF Poliklnika, Poliklnika VIli su ti u ZG, imaš Škvorc (novootvoreno) u Samoboru, imaš Maribor (ali tamo se isto čeka godina dana), u Splitu CITO itd. Sretno i sori na ovako brutalnoj iskrenosti, ali šta ću ti "bajat", nemaš od toga koristi.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I da, konkretno ti je spermiogram u Petrovoj gotov za jedan dan, ali ne znam jel' sve detaljno ispituju kao na VV-u. Ako ti je spermiogram jednoznačno katastrofalan (što ti naravno ne želim), onda odlaskom u Petrovu i nošenjem nalaza na VV skratiš stvar za mjesec-dva do tri, ovisno kakve si sreće. Ako je li-la, onda će ga vjerojatno na VV-u ponavljat. Spermiogram ti se radi da se vidi što ima smisla radit - da li inseminacije ili ciljane odnose (ako je dobar do srednji), da li odmah na IVF ili ICSI ("umjetna") ako je jednoznačno loš. Dakle, tu možeš opet bit u situacijii da ti ga na VV-u neće priznat i da hoće svoj napravit...

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    d, vidim sad na topicu niže tvoj spermiogram i nakon što sam ga pročitala poručujem ti ipak da ne ideš u Petrovu jer će ga trebat bolje proučit (mislila sam da je možda to uobičajena obrada i da će bit normozo ili blaga astheno il tako nešto). Bolje pričekaj obradu na VV-u, oni su u Hrv. najbolji za te stvari i rade punkcije ako treba kojega izvuć'. Morat ćeš se stripit jer obrada na VV-u toliko traje i to se ne mijenja već godinama. I meni je bilo šokantno u početku, naviknut ćeš se. Sretno, .

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    evo ja sam ti samo za Lučija ,probaj ga nazvati ili odi do njega i zamoli da te primi :? koliko ja znam nikad nije nikoga odbio
    (narvno prije skupi nalaze spermiograma ali sa VV.... i ja sam napravila hsg prije-to su jedine dvije stvari koje me tražio)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    d, sada sam i ja vidjela na topicu niže nalaz tvog spermiograma.

    Možda je stvarno najbolje čekati obradu na VV jer su oni ipak najbolji u slučaju muške neplodnosti.
    Ali u međuvremenu napravi sve te briseve da se isključi postojanje bakterija(postoji bris uretre i bris ejakulata).
    A možeš otići i u Uro centar po second opinion.

    Sretno,

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E, da - i briseve uretre obavezno, to ti neće radit na VV-u, to ti je najbolje privatno, malo boli i nakon toga se kratko malo teže mokri, ali to ti je obavezno vidit da ti nije koja bakterija izazvala kratkotrajni pomor, što se onda jednostavno antibiotikom izliječi. Te briseve možeš slobodno privatno. Plus - jesi slučajno prije davanja tog spermiograma (tipa mjesec dana prije) imao veliku fibru preko 38? To ti sve može totalno nakratko jako pogoršat spermiogram.

  12. #12
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Ok. Sad znaš malo više. Nalaze sa VV dobit ćeš za tri tjedna ako budeš imao ludu sreću - nama je trajalo 7 tjedana. Ali, oni to rade najstudioznije (nije samo spermiogram, to je gotovo za dan...).
    U međuvremenu, nek ti tvoj liječnik dade uputnice za bakteriološku obradu.
    Dakle: 1. uputnica - bris uretre (neugodno ali nužno, i zapamti - to je najveća bol koju ćeš ti eventualno pretrpjeti u cijeloj priči!)
    2. uputnica: ejakulat na ureaplasmu urealitycum i mycoplasmu hominis
    3. uputnica: ejakulat bakteriološki aerobno i anaerobno
    4. uputnica: urin bakteriološki aerobno i anaerobno
    Sve ovo možeš možeš napraviti u Zavodu za javno zdravstvo, Rockefellerova 7. Preporuka - neka i TŽ napravi briseve, jer, ako ti imaš neku bakteriju (moguće da je ima i ona) i liječiš se a ona ne, nema koristi i obrnuto. Za vrijeme liječenja od baja (kako ih naša ina33 zove ) nužna je upotreba kondoma radi spriječavanja prijenosa na partnera.
    I da, strpljenja.... beskrajnog strpljenja.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Evo mi s kondomima već 6 mjeseci, bez izliječenja, mislim da ćemo ipak sad počet mijenjat opet naše baje, tj. ja ću prebacivat svoje na muža, šta ću više čekat izlječenje .

  14. #14
    d

    Početno

    Citiraj bibita prvotno napisa
    evo ja sam ti samo za Lučija ,probaj ga nazvati ili odi do njega i zamoli da te primi :? koliko ja znam nikad nije nikoga odbio
    (narvno prije skupi nalaze spermiograma ali sa VV.... i ja sam napravila hsg prije-to su jedine dvije stvari koje me tražio)

    Hvala puno na odgovoru!
    Luči je, pretpostavljam dr. Lučinger sa VV... Kakva je sad procedura? Treba li i za razgovor termin i uputnica (jer mi je dobivanje uputnica organizacijski uzasno komplicirano, a kod Čolaka sam naručen za dva tjedna)
    Ima li mozda neki direktan broj za kontakt (...na pm)....

    Thnx!

  15. #15
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Dvije godine nastojimo postati roditelji. U 11.mj.prosle godine suprug je napokon napravio privatno spermiogram jer im je u bolnici aparat bio u kvaru. Do sada smo napravili jos dva u bolnici i jedan privatni, pomak je uglavnom na gore. U ejakulatu je svo vrijeme prisutna odredjena kolicina bakterija unatoc antibioticima, iako na nalazu pise da nema patogenih bakterija. Nadjena je i varikokela koju mora operirati da bi nas se uopce uzelo u dalji postupak. Na pitanje da li bi se jos sta moglo napraviti od pretraga pa makar i privatno u ta 3-4 mj.koliko moramo cekati da vidimo je li operacija pomogla, svi odmahuju rukom. Kao, i prije je postojala i klamidija i ureaplazme i sl.pa su zene ostajale trudne.... Jel mi mozemo tek tako usetati doktoru opce prakse i zamoliti uputnice za supruga ili postoji neko mjesto gdje se to moze privatno. Iz Ri smo. Unaprijed hvala na pomoci!!!

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Kikica, ne gubite vrijeme varikokelom, to još samo u priobalju preporučaju i u BIH - a la Split, Rijeka, više niko to ne radi, dragi će ti se bezveze napatit, a dobit 80% vjerojatnosti nećete ništa. Operacija varikokele u pravilu ne bi trebala bit uvjet za postupak - barem prema Mariboru, VV-u itd. U Sloveniji i u Zap. Europi se to skroz napušta. Moj i njih mali milijun iz populacije neplodnih operirao u ZG-u 2003., bezveze, ali tad je to bilo kao in. Viđu ovaj topic niže od "želimo bebu", dobro to promislite, pogovoto ako ste srednje tridesete bezveze ćete gubit vrijeme čekajući oporavak spermiograma nakon varikokele, a mogli biste korstit tvoja još dobra jajašca u nekom postupku.

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=43235

  17. #17
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    ja baš nisam sigurna da itko liječi mušku neplodnost, jednosatvno se liječi da se ide na IVF ili ICSI ovisno o stanju spermiograma

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Igzektli. I nemoj slučajno nasjedat nekom liku koji se predstavlja kao fitolog Tešić, a reklamira se u časopisima a la Arena - prevarant, imaš i o tome topic, ali ne da mi se searchat - zove se "Fitolog Tešić". Raspitaj se malo, nemoj se nekritički držat svega što doktor izjavi kao sv. pismo, propitkuj malo ako imaš sredstava i logistički možeš priuštit liječenje izvan Ri. Liječenje neplodnosti je po meni timski rad doktora i pacijenta, u tom plesu "oboje" sudjelujete, niste skroz pasivni akteri. Komodno možete varikokelu i preskočit, osim ako suprug nema nekih subjektivnih problema, a ti se recimo bojiš ili nisi spremna još na agresivnu metodu a la IVF, ali ako se već borite 2 godine, preskočite tu varikokelu, otić će vam na to pola godine - bezveze, vjeruj mi, poboljšanja su tako rijetka a operacija je ono full size operacija, s oporavkom od par tjedana, a sve nizašta u ogromnoj većini slučajeva.

  19. #19
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    D...join the club..nažalost..i mi smo zapeli na početku....nervoza i nestrpljenje prisutno ali što možeš...platiti privatno neki od postupaka; početi koristiti nešto na biljnoj bazi; nama tj MM-u je Čolak isto napravio andrološku obradu - otkrio varikokelu koju želi operirati - ja ne dam jer nema podloge 100%-tne.....svuda se red čeka....mi čekao još par dana pa ćemo ponoviti spermiogram nakon BioAstina...e da....mi još imamo sa liječnicom opće prakse problem jer ona NE DA upunice za bezveze - citiram ju - pa se patimo svakako.....nabrusi živce..i polako....

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Curke, normalno je da se u državnim klnikama čeka, preotperećene su, a HZZO ne odobrava postupke, ako imate sredstava, furajte jednu državnu, jednu privatnu i ne gubite vrijeme, otvoreno naravno s oba doktora i uz puno uvažavanje, jer što ćete se vrtit u dijagnostikama dulje od recimo nekih 8 mjeseci, pogotovo ako ste u recimo 33-34.-toj (ženski dio para)...

  21. #21
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Nama je kada smo radili privatno spermiogram receno da s operacijom varikokele mozemo i dobiti i izgubiti, ali kada je vec nadjena a izgleda da je moj muzic dugo ima, da je se rijesimo. Privatno je preporucena inseminacija ili IVF a u kbc nas ne zele bez te operacije. Na Susaku nas konkretno ne mogu naruciti - operacija se ne radi po ljetu, ima vecih operacija - u biti ne znaju ni okvirni termin kada bi se to obavilo....jer to nije hitnoca pa cemo na kraju u Pulu na operaciju. Na kraju se covjek pita tko je tu lud, sta ne bi urolog i ginekolog trebali suradjivati pa se dogovoriti a ne da se sve na nama lomi, a nama vec gori od cekanja?? Neki dan sam nazvala MB ali bi ipak voljela bar nesto probati u Ri dok cekam tih najmanje godinu dana, cisto da se stvari maknu s mrtve tocke.

  22. #22
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    d, preporucujem privatnu polikliniku Salus u Splitu, MM je tamo obavio kompletnu obradu, nisu preveliki novci, a sve gotovo za dan-dva maksimalno.
    Moze se naruciti i preko neta, biras termin koji ti odgovara.

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E, moja kikica, ta suradnja ti postoji u idealnom virtualnom svijetu. Default nije suradnja. Looking back, savjetujem vam da to preskočite, i nama je urolog govorio da je to pametno, ali nam deseto rekli specijalisti za neplodnost - Maribor itd. Ako možete to brzo riješit, a nek' se ide operirat, ako će vas za operaciju zavlačit pola godine, ma otfikarite to, poboljšanja, if any, događaju se u jako malom broju slučajeva, vani se to više ne radi u svrhu borbe protiv neplodnosti - Slovenija, Zap. Europa, u ZG-u isto ne. Ako ćete antagonizirat doktora s tim propitkivanjima i ako se može brzo operirat (cca unutar 3 mjeseca), a onda nek' se operira, ne može mu škodit, samo budi svjesna što očekivat, a ako vam još počnu pričat a sad čekajte poboljšanje pola godine, počni se lagano raspitivat za drugog doktora kod kojeg ćete liječit neplodnost, osim ako vam nije 21 godina i imaaate vremena.

  24. #24
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Naravno da nismo bas u cvijetu mladosti, on 36, ja 32... operacija je zakazana za kraj ovog mjeseca. Najvise mi je zao sto nisam odmah pocela pilati doktore kada sam skuzila da se nista ne desava nego sam cekala tu njihovu famoznu "jednu godinu". Sad, ja ne znam jesam li samo ja takva pegula ili se i drugima desava, ali da bi mene moji doktori uzeli za ozbiljno, imala sam izbor ili cekati ili debelo lagati. Nakon godine kod mene je pronadjen polip (na koji sam ja sumnjala i prije zbog nekih smetnji), to se odmah rijesilo...pa mi je receno da pocekam 3mj od kiretaze. U medjuvremenu je on napravio nalaz, pa su mene poslali na hsg gdje je nalaz bio ocajan a ja u komi...onda cekaj laparoskopiju. I tada mi je receno - ako se laparoskopski nista ne rijesi, odmah IVF, nema se nakon 2 god. sta cekati a sada kad ispada da je kod mene ipak sve ok i da je hsg bio pogresno napravljen - cekaj da ti muz to rijesi

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    S obzirom na tvoje godine, koje su u ovoj priči ključne, savjetujem ti da riješite brzo tu operaciju, ako su se neki dotkori postavili da je nužna i da odmah gledaš alternativu gdje biste mogli upast brže na IVF (ako ti je financijski i logistički moguće putovat iz Rijeke) - imaš Postojnu, Maribor, ZG. A vašeg doka koji vas moli počnite "pilit" za IVF da vas stavi na listu pa da uspijete jedan odradit makar na proljeće iduće godine.

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    "koji vas vodi počnite molit da biste na IVF".

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    pardonček, mislila sam da je obrnuto, da si ti 36, a on 32, ajde onda nije takva panika, oprosti . Ali, be informed: s varikokelom se u nekih cca 80 posto slučajeva ništa ne "rješava" i muška neplodnost se u pravilu ne liječi, nego zaobilazi IVF-om ili AIH-om.

  28. #28
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I nisi pegula, i drugima se dešava - nema novaca i adekvatnog suporta za svu silu nas s tim problemom. Sretno!

  29. #29
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    mi molimo a on nece Ne znam, on smatra da nam nakon operacije nece trebati dalja pomoc (da bar), a i onaj drugi se cudom cudi sto do trudnoce ne dolazi. Vidjela sam tu na forumu da rijecki ginici idu na G.O. i da se navodno neka preuredjenja spremaju na odjelu. To nam taman dodje ta 3 mj dok vidimo ima li ikakvih pomaka. A namjeravam MM-a sopati i vitaminima, za svaki slucaj,hehe... Ja sam za IVF pitala vec prvi puta kada sam bila na pregledu pa mi je dr rekao da se ne ceka i da mogu ici 3x i da se to moze ponavljati svaka 3 mj (to mi je ipak malo pregusto). Ja bih najradije sutra u MB i da sam prije cackala po forumu to bi i napravila jer nisam znala da se toliko ceka. Zezam se sa svim frendicama da je najpametnije nazvati MB i ostale klinike kad pocnes planirati trudnocu, pa ako ne ide prirodnjak da odmah imas jokera u rukavu crni humor

  30. #30
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Jašta. Ako sad nazoveš Maribor, budući da dijagnostiku imaš odrađenu (tamo baš ne cijene operacije varikokele i neće se s tim zamarati), može te na razgovor primit recimo najesen i onda imate IVF dogovoren za recimo 11/2008. Bez zeke ja to . U međuvremenu nagovaraj svog dokca, a onda štaš' nek se TM brzo operira pa da skinete to s dnevnog reda.

  31. #31
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Mm je imao dosta los spermiogram, operiran je u Rijeci prije 2godine, i sada smo skorom na normali (ni ja ne mogu vjerovat)...
    Drugo smo sve (inseminacije, mpo...) obavljali privatno u polkinici Podobnik, naravno nista nisam cekala...
    On je u Zagrebu, na Tresnjevci, prof.Podobnik.
    (ako te interesira)
    Uzv (kaj se zene tice) ti je 4D, i vrloooo je detaljan!
    On ti inace suraduje i sa VV i sa Mariborom...
    Da se nisam preselila daleko, ostala bi zauvjek kod njega..
    No, sigurna sam da kad jednom i dode do trudnoce da se samo njemu dajem u ruke.

    Sretno!

  32. #32
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Zaboravila sam npisati nakon op varikokele u Rijeci...
    Dakle, 3mj. nakon operacije dijagnoza mu je bila oligoatenotheratozooo....
    Zadnji spermiogram: normozospermia u Puli, asteno....u Petrovoj mjesec ranije - preporucena inseminacija!

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ajde super, vidiš nekome i pomaže, možda baš vi upadnete u taj postotak, ionako nemate što izgubit kad enivej morate čekat postupak. Vibram da vi budete od tih kojima će operacjun varikokele bit od koristi, kao i M-u martine123.

  34. #34
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    hvala curke na savjetima a martini na ulijevanju nade.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •