Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: kome se žaliti

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    31

    Početno kome se žaliti

    ove sam godine promjenila ginekologa.
    Moja stara ginekologica je otvorila privatnu ordinaciju i preselila se.
    A sada imam problema sa novim ginekologom.
    ja sam ga upoznala sa svojim problemom.
    Nije baš bio skroz zadovoljan zbog uputnica ali me je primio jer su
    kod njega moja mama i seka.
    Inace imam PCOS i spremam se na ivf
    prvo mi nije htio napisati recept za dijane jel kao to neide zajedno
    a ja sam sa svojim dokom u bolnici dogovorila da pijem dijane do postupka
    ok prešla sam preko toga i kupila si dijane.
    I sada u 7. mj idem na svoj prvi ivf.
    uputnicu mi je napisao onak prek k....
    i usput rekao da mi je ovo zadnja uputnica koju mi piše(mislim 3 u ovih pola godine) i da mi zato želi da mi uspije iz prve.
    Na moje pitanje ako nešto krene po krivu(hiperstimulacija jel mi se na inseminaciji to desilo) rekao da on nema ništa sa tim da bolovanje otvaram kod svoje doktorice opce prakse.
    mislim a šta ako dođe do trudnoce nece mi htjeti napisati cuvanje trudnoce?
    Prebacila bi se ja ali ne znam dali imam pravo na to ove godine i kome otici
    Sori cure ako sam izdavila malo sam se ispucala

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Prebaci se. Ne znam tehniku, ali vjerujem da se može.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    O, joooj!

    Trebalo bi provjeriti na nekom telefonu od HZZO-a, ali mislim da se može tijekom cijele godine napraviti promjena liječnika.
    Predlažem ti da odeš dr.Topaloviću na Studentsku polikliniku (ako si iz ZG)i njega zamoliš da te primi i preneseš karton. I on i sestra su predivni i napisat će ti sve moguće uputnice, pogotovo kada čuje da ideš na IVF.
    Puno sreće!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    đizs !!!! Pa ja bi mu šamarčinu opalila ! Koji idiot! Naravno da možeš mijenjat dr. Ne znam kak to funkcionira, mislim da ce se javit netko ko zna.

    Mislim, uz sve probleme, još ti taj idiot treba

  5. #5
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Mislim da ako nisi zadovoljna svoljim liječnikom primarne zdravstvene zaštite imaš pravo promijeniti ga (uostalom, taj razlog je naveden na obrascu za promjenu liječnika u listi razloga), u koje god doba godine, čak i ako si već te godine mijenjala liječnika. Nisam sigurna što ti treba, možda da proguglaš stranice HZZO-a, nekako mi je odnekud u glavi ostao razgovor s ravnateljem ustanove gdje se želiš prebaciti, i ako ti novi liječnik ima mjesta za nove pacijente, mislim da problema nema. Stari liječnik ti mora dati tvoj karton ako mu doneseš potvrdu da te drugi liječnik prima.
    Komunikacija liječnik-pacijent je jako bitna, od srca ti želim da nađeš nekoga tko će imati više sluha za tebe .

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    VT
    Postovi
    252

    Početno

    Stvarno mi je žao zbog svega što proživljavaš!
    Ne mogu ti precizno reći, no svatko tko je nezadovoljan liječničkom uslugom, ima pravo promijeniti liječnika! Jer, ako imaš pravo ići preko HZZO-a, mora ti napisati uputnice.
    Bolovanje ti otvara tvoj liječnik opće prakse i nadam se da tvoj ima razumijevanja. Imaš pravo na dan bolovanja i s osnova potpomognute oplodnje... nemam tu Pravilnik, ali postoji pravilnik o danim bolovanja za svaku bolest koju prati šifra. Meni je moja liječnica opće prakse otvorila bolovanje,hvala Bogu, moj soc. ginić je super i nemam problema s uputnicama i nadam se da ćeš i ti na takvog naići.
    I ja sam na tvog ginića, puj, puj..... taj izgleda bez problema će napraviti pobačaj...... a neće pomoći nama koje tako želimo biti mame!
    Ma čuvaj živce, nađi drugoga....i to dok ne naiđeš na nekoga tko te razumije!

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    BTW, nemoj očekivat da se socijalci raznježuju nad nama IVF patnicima. Pogotovo ako to traje godinama, mi smo njima trošak i pola ti i socijalaca to ne razumije, a ko zna i kakav im je stav prema svemu tome. Prije bih rekla da ih nerviramo, a ovi raznježeni su rijetki. Bitno je samo da je korektan, ali kad se prijeti da neće uputnice pisat, a jedino zato ga imaš, a šta ćeš više kod njega - miči se.

  8. #8
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Liječnik se može mijenjati tokom cijele godine.
    Prvo nazoveš gdje bi htjela ići, da li ima mjesta.Ako ima, sestra ti ispuni formular (mislim u 3 primjerka) i to odeš potvrditi u HZZO.Jedan primjerak ostaje u HZZO, drugi ide tebi, a treći izabranom liječniku.
    Zatim odeš po svoj karton i to je to!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Hvala cure evo zvala sam hzzo
    i tamo su mi rekli da samo jednom godišnje mogu mjenjati doktora
    a ako sam nezadovoljna moram doci do njih i ispuniti neke formulare.
    onda sve to ide na nekakvu arbritražu u kojoj oni odlucuju dali se mogu prebaciti negdje drugdje.
    budem vidjela necu se sada više tim zamarat
    budem vidjela kad izlazi taj rok i prebacit cu se

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    To ti je najbolje.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    I ja sam imala problema s prošlim socijalnim ginekologom - kad sam prvi put tražila uputnicu za IVF bio je tako grub da me rasplakao. Onda ga je moj muž nazvao i očitao mu bukvicu, a on se ustrtario i navodno nas tužio HZZO-u (kao, moj muž mu prijeti - baš! MM je stvarno izrazito pristojan čovjek, samo ne voli da mu se netko izderava na ženu ) i tražio da me prebace nekom drugome. Ali ili je lagao da se žalio ili nisu ozbiljno shvatili "narušenost odnosa liječnik-pacijent" pa sam ostala kod njega. Zaključila sam da sam se nisam smjela uzrujati ni prvi put - tip jednostavno ne poznaje problematiku (kad je on diplomirao prije 30 g. nije bilo ni M od MPO-a, a očito se nije potrudio da u međuvremenu nešto sazna), a budući da sam ja bila friška u toj igri nisam znala dovoljno da bih mu objasnila neke stvari. Zato sam mrtva-hladna dolazila po uputnice za postupke još šest puta i totalno ignorirala njegovo gunđanje. Pustio bi me da čekam sat vremena i uputnice davao preko neke stvari, ali baš me briga, ja sam na postupke išla.
    E sad, dvaput sam zvala HZZO i rekli su mi da mogu mijenjati doktora u roku kraćem od godine dana samo uz posebnu molbu HZZO-u. Zato sam izdržala tih godinu dana i premjestila se prvom prilikom.
    E, da, cijela je ova priča samo da bih ti rekla kako nisi usamljen slučaj, čudo je jedno koliko ima primitivaca među liječnicima! Zovi HZZO i pitaj kome se možeš žaliti i reci tipu da ćeš se žaliti ako treba jer po zakonu imaš pravo na neograničen broj postupaka i on ti je dužan pisati uputnice (ja sam isprintala član zakona koji se na to odnosi, ali na kraju mu ga ipak nisam trebala gurnuti pod nos).

    Samo hrabro i nedaj se zafrkavati!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    I ja sam imala problema s prošlim socijalnim ginekologom - kad sam prvi put tražila uputnicu za IVF bio je tako grub da me rasplakao. Onda ga je moj muž nazvao i očitao mu bukvicu, a on se ustrtario i navodno nas tužio HZZO-u (kao, moj muž mu prijeti - baš! MM je stvarno izrazito pristojan čovjek, samo ne voli da mu se netko izderava na ženu ) i tražio da me prebace nekom drugome. Ali ili je lagao da se žalio ili nisu ozbiljno shvatili "narušenost odnosa liječnik-pacijent" pa sam ostala kod njega. Zaključila sam da sam se nisam smjela uzrujati ni prvi put - tip jednostavno ne poznaje problematiku (kad je on diplomirao prije 30 g. nije bilo ni M od MPO-a, a očito se nije potrudio da u međuvremenu nešto sazna), a budući da sam ja bila friška u toj igri nisam znala dovoljno da bih mu objasnila neke stvari. Zato sam mrtva-hladna dolazila po uputnice za postupke još šest puta i totalno ignorirala njegovo gunđanje. Pustio bi me da čekam sat vremena i uputnice davao preko neke stvari, ali baš me briga, ja sam na postupke išla.
    E sad, dvaput sam zvala HZZO i rekli su mi da mogu mijenjati doktora u roku kraćem od godine dana samo uz posebnu molbu HZZO-u. Zato sam izdržala tih godinu dana i premjestila se prvom prilikom.
    E, da, cijela je ova priča samo da bih ti rekla kako nisi usamljen slučaj, čudo je jedno koliko ima primitivaca među liječnicima! Zovi HZZO i pitaj kome se možeš žaliti i reci tipu da ćeš se žaliti ako treba jer po zakonu imaš pravo na neograničen broj postupaka i on ti je dužan pisati uputnice (ja sam isprintala član zakona koji se na to odnosi, ali na kraju mu ga ipak nisam trebala gurnuti pod nos).

    Samo hrabro i ne daj se zafrkavati!

  13. #13
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Nadala sam se da se i ginekolog može promijeniti kao i zubar, odeš k novom dr. i taj novi sve sredi s kartonima. Ako vrijedi za zubara, neznam zašto nebi i za ginekologa?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Ah, ispričavam se što je otiišlo dvaput, stopirala sam kad sam uočila gramatičku pogrešku u zadnjem redu, ali prekasno! (Sad sve ispaštate zato što sam ja picajzla )

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    A sad vidim da si zvala HZZO i da sam zapravo sve pisala uzalud.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    Neti, ima izgleda neka kvaka 22 s tim uputnicama za IVF. Bez obzira što na to zakonski imamo pravo izgleda da naši liječnici moraju pisati nekakvo obrazloženje HZZO jer su nam ih dali.
    To ni meni baš nije jasno, ali kada sam išla po uputnice(a moja dr.je bila na godišnjem) druga dr. je nešto promrmljala :" a kako ću ja sada to vama dati, moram pisati očitovanje jer imate više od 38 godina, itd."
    Na kraju sam ipak dobila te uputnice.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Citiraj betika31 prvotno napisa
    Hvala cure evo zvala sam hzzo
    i tamo su mi rekli da samo jednom godišnje mogu mjenjati doktora
    a ako sam nezadovoljna moram doci do njih i ispuniti neke formulare.
    onda sve to ide na nekakvu arbritražu u kojoj oni odlucuju dali se mogu prebaciti negdje drugdje.
    budem vidjela necu se sada više tim zamarat
    budem vidjela kad izlazi taj rok i prebacit cu se
    Isti slućaj sam imala sa zubaricom koja me ni sama neznam kako prijavila na sebe, a da ja nisam ništa potpisala. Nisam ni imala pojma da sam prijavljena kod nje. Napisala sam HZZO-u jedno poduže pismo i priložila ga uz te njihove formulare gdje sam navela sve što me mućilo i nakon arbitraže koja je trajala dva tjedna dobila sam pozitivan odgovor da mogu promjeniti stomatologa.
    Vrijeme za zamjenu doktora ti je krajem godine i imaš dva tjedna vremena.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Neti prvotno napisa
    A sad vidim da si zvala HZZO i da sam zapravo sve pisala uzalud.
    ma nisi Neti.
    nekako mi je lakše sad kad sam se izjadala.
    ako mi u ovom roku kod kojeg cu biti kod njega bude pravio problema
    žalit cu se svima a mog doka u bolnici cu zamoliti da mi napiše da moli uputnicu za sljedeci pregled pa bum vidjela.

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Didicro, jel' znaš treba li za VV uputnica za IVF, kad se ionako i postupak tj. i ruke i lijekovi plaćaju? Pretpostavljam da onda ne treba, jel' da (mislim, kad se pređe 38.-ma)

  20. #20
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Ma koja je to klika... Zbog takvih dr i med. osoblja ja idem kod privatnika pa su me hormoni kostali barem 4 puta vise nego sto bi me inace kostali...
    Ne mogu se svadjati s njima. Ako nece mojim putem nece nikako!
    Nametanje misljenja kod mene ne prolazi, na kraju krajeva sad ionako stancaju dr-ove (barem kod nas)... Ne kazem da sam najpametnija ali definitivno nisam ni ovca (zahtjevam objasnjenje za svaku terapiju nad mojim tijelom).

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    ina33 , mene su na VV tražili uputnicu za postupak ICSI + plaćanje famozne "participacije" od 4.750 kn!!
    + lijekovi koje sam sama platila.

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    O bemu miša. Gore fakat ne može . Em platiš, em te zezaju za uputnicu, nix verstehen, ali nema veze, neko će se već javit da objasni te petljavine.

  23. #23
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Didicro, jel' znaš treba li za VV uputnica za IVF, kad se ionako i postupak tj. i ruke i lijekovi plaćaju? Pretpostavljam da onda ne treba, jel' da (mislim, kad se pređe 38.-ma)
    Treba uputnica, cini mi se da su rekle sestre na VV-u da bi bez uputnice bilo jos skuplje... :/ I mi koje jos nemamo navrsenih 38, prirodni placamo uz uputnicu.

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A-ha. Valjda mi neće moja socijalka komplicirat dogodine s tim komisijama. A ništa - ousourcat ću dizanje uputnica i poslat muža, to obično pali .

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    ina33 o situaciji na VV je skoro sve poznato iz ranijih postova.
    Na žalost mi koji se borimo sa neplodnošću još se moramo boriti i sa nepravilnostima u sustavu.
    I tu se zapravo radi o diskriminaciji nas iznad 38 godina. Po zakonu imaš pravo na beplatne postupke ali to pravo ne možeš ostvariti jer je ravnatelj tako odlučio. I nikome ništa.
    A na tom računu lijepo piše : "da je pacijent upoznat s činjenicom da tu uslugu može dobiti u drugoj ustanovi sukladno zakonu i da mu je usluga učinjena na njegov vlastiti zahtjev."

    Jedino dobro u tome je što sam taj račun prijavila za povrat poreza.

    Zato mislim da je poštenije imati privatne klinike u kojima se sve plaća nego ovako da u državnim ustanovama "participiraš".

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Sori, nisam bila skroz proučila jer me nije još kačilo, hvala na infaću. Probat ću se isto i po državnima onda raspršit nakon 38.-me ili prebacit s VV-a, vidit ćemo što će biti logistički izvedivije. Tenk ju na infaću.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    ina33 nadam se da ti to neće trebati i da će et u Mb biti uspješan!

  28. #28
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Bilo bi to pravo čudo, ali čuda nam i trebaju . Drugačije ti je u MB-u za smrliće nego na VV-u, mislim da su na VV-u uspješniji, u stvari, zeznuto je s odmrzavanjem blastocista - puno ih ne preživi, kažu u Mariboru. Sve je to tako long shot, ali ipak vrijedi probat. Tipkamo se i pratimo, didicro .

  29. #29
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    Ma čovječe pa kakvo je to ponašanje.On neda uputnicu.Ma da meni moja tako nešto kaže bome bi me čula,koliko god je ja trebala.U svakom slučaju negdje bi poslala žalbu.To sigurno.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    106

    Početno

    Nemaš sreće jer još uvijek ima ginekologa koji su prvo ljudi a onda tek bjelokutaši. Uputnicu ti treba dati, a njegov problem je što mu se svaka broji. Znam da su pod lupom i broji im se sve, ali ne daj da te uključi u one nepodobne.
    Ne radiš sve ovo iz užitka nego ih potrebe i ne trebaš još i da te spriječavaju ljudi koji ništa ne razumiju. Tvoje je pravo da ideš u postupke, njegova je obaveza da ti da uputnicu i nema daljnje rasprave.

  31. #31
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Citiraj betika31 prvotno napisa
    Hvala cure evo zvala sam hzzo
    i tamo su mi rekli da samo jednom godišnje mogu mjenjati doktora
    a ako sam nezadovoljna moram doci do njih i ispuniti neke formulare.
    onda sve to ide na nekakvu arbritražu u kojoj oni odlucuju dali se mogu prebaciti negdje drugdje.
    budem vidjela necu se sada više tim zamarat
    budem vidjela kad izlazi taj rok i prebacit cu se
    Ma nije ti to ništa strašno. Ja za svog opće prakse čekala te datume, oni protutnjili, a onda ja otišla tamo. Dali mi da ispunim neki obrazac na poleđini kojeg sam rukom morala napisati svoju izjavu zašto NE ŽELIM biti njegov pacijent i opišem situaciju. Vratila im to unutra, pričekala 5 minuta, oni nazvali mog dr. pročitali mu jel se slaže s mojim prelaskom... poštambiljali i finito. Tražiš drugog.

    Budi iscrpna i opaka. On tebe nije štedio, nemoj ni ti njega.
    Koliko znam, par pritužbi i lete na crnu listu....

    Držim palčeve.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •