Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: zavrsena operacija varikocele...

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    265

    Početno zavrsena operacija varikocele...

    Drage cure, morala sam vas obavjestiti da je MM prije dva dana bio na operaciji varikocele i sada je kod kuce. Hvala dragom Bogu pa je dobro i oporavlja se. Nije imao nikakve komplikacije, ali ipak je sve to bilo tesko i za mene je to jos uvijek sok. Sve mi ovo tesko pada: neuspjesan ivf, pa sad i operacija, a jos me stegli i ispiti na fakultetu. Vi ste mi utjeha i najbolje s eosjecam kad sam na forumu. Ovdje s eobradujem pozitivnim betama i dobijam nadu za dalje....Hvala vam, a mi cemo cekati da vidimo hoce li biti poboljsanja spermiograma.

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Vibram da TM upadne u onaj postotak kojima pomaže. Bitno je da je to, kad ste se već na to odlučili, iza vas, inače biste se mislili - e da smo ovo, e da smo ovo. Nemojte samo puno čekat poboljšanje, nego u akciju. Koliko su vam rekli da morate čekati - 3 mjeseca? I sretno s ispitima !

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    265

    Početno

    a joj, opet ja sa svojim greskama. Otvorila sam dva ista posta, misleci da mi se nije primio. Izvinjavam se administratorici i molim da jedan izbrise jer ja ne znam....sory

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    265

    Početno

    Draga ina33 ti si nevjerovatna. Bas si brza i vidim da si pravo pozitivnai zelim ti sve najbolje.Rekli su tri mjeseca, a mi cemo naravno u akciju cim mognemo. Hvala

  5. #5
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Sretno tebi i dragome!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    brz oporavak
    a onda akcija

  7. #7
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    hej lanaaa, samo čuvaj svog dragog i neka ozbiljno shvati oporavak, neka stvarno miruje i ni slučajno se ne izlaže naporima.
    MM je brzo ustao i počeo raditi, bio pod stresom i vjerojatno se i nekim naporima izlagao pa je navukao hidrokelu i sad nakon dvije godine boli ga jedan testis.
    Zato .... samo polako i neka se laganini oporavlja

  8. #8
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    potpisujem taliu7 ... ozbiljno s oporavkom, jako je bitan ...

    i sretno , mislim da smo mi nakon operacije varikokele imali kontrolu spermiograma za cca. 2 mjeseca ...


    P.S. nama se malkice popravilo, ali smo i dalje kandidati za ICSI ... :/

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    VT
    Postovi
    252

    Početno

    Moja svrsrdna podrška- da se tvoj muž i njegovi malci što prije oporave i da bude za anđelka dostatna kućna radinost!

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    265

    Početno

    hvaaaaaaaaaaala svima, sad ce on pod moju kontrolu...strogi rezim i mirovanje

  11. #11
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    TM želim brz oporavak i da se operacija pokaže uspješnom!
    Sretno!

  12. #12
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Sretno tvome muzicu! I moga ceka isto za desetak dana. Nadajmo se najboljem!

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Super, Kikica1, pa nije to toliko dugo za čekati. Sretno i TM-u!

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    265

    Početno

    Kikica1, takodjer vam zelim uspjesnu operaciju i brz oporavak. MM je dan lezao na pripremi drugi dan operacija i treci dan kuci. Nema velikih bolova samo mu je tesko hodati dok ne povadi konce, njih vadi za 5 dana. Eto ukratko o najsvjezijem procesu

  15. #15
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Hvala na svjezim obavijestima jer nismo nis znali. koliko sam skuzila i moj ce ici dan ranije na lezanje. Negdje sam nasla da se i podvezivanje moze obaviti laparoskopski ali to je izgleda rezervirano za mladjariju a za starije klasika pa stisni zube. Koliki rez ostane, mislim ono punti i sl? Ja sam prije mjesec dana bila na laparo ali sam bez beda setala drugi dan a MM je 99. operirao slijepo crijevo pa kaze da se nije mogao maknuti koliko ga je bolilo. Je li TM jako los spermiogram ili onako vise granicni slucaj?

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    265

    Početno

    kikica1, MM je imao samo 17% progresivno pokretnih spermica sto je prilicno lose. Rez je malo veci nego za slijepo crijevo (sedam konaca). Drugi dan je ustao i pomalo hoda ali mora se paziti dok ne povadi konce, a to je za 5 dana od operacije kad je i kontrola. Ne boli ga puno samo mu je tesko sjediti. Eto draga moja valjda ti je nesto pomoglo. Dr. koji ga je operisao vjeruje da ce se nalaz popraviti bar malo

  17. #17
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Hvala Pa to je prava operacija! Mi smo mislili da ce rez biti manji. S druge strane i bolje, jer MM ti je pravi radoholicar - ovako sam bar sigurna da ce odlezati svoje. Mi ti po nalazu kbc Ri imamo jednom 13 a drugi put 6% progresivnih a po privatnom nalazu 44% pokretnih i taj drugi dr kaze da ti koji se krecu u smjeru imaju brzinu da ne mogu bolju. Pa ti budi pametan... Zelim TM brz oporavak!

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    265

    Početno

    po mojim zakljuccima oni variraju, ali ja vjerujem da ce operacija doprinijeti poboljsanju bar do inseminacije. Tu smo mi s vama otprilike isti problem. Sestra MM je doktorica i njena prijateljica je vodila slucaj jednog covjeka sa 7% spermatozoida koji j eoperisao varikocelu i nakon dva mjeseca zena je prirodno zatrudnila, prije provjere nalaza. To moze biti slucajnost, ali zasto i mi ne bi imali nadu da nam s etako nesto desi. Sretno i razmisljajte pozitivno, druge solucije su uvijek na raspolaganju

  19. #19
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Najgore mi je sto ne ides odmah na sve pretrage pa da se rijesis jednom za svagda nego se doktori zakace za prvo sto nadju pa - kad obavis javi se da vidimo dalje. MM je uvjeren da ce mu operacija pomoci a ja sam vjeciti skeptik. Nekako mi se ne da previse uzdati u to pa da se poslije razocaram. A s druge strane normalno da se nadam jer mi je vec bolnica i pretraga preko glave. U nadi je spas!

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    265

    Početno

    Ma joj razumijem te...i ja se nadam, ali opet se raspitujem za Maribor za svaki slucaj, jer mi na mail nisu odgovorili mjesec dana. Planiram da ih nazovem ali ne znam na kojem jeziku se moze komunicirati? Ne bih da gubimo vrijeme je rs etamo ceka godinu dana pa d amalo skratimo put. Znas li ti nesto o komunikaciji i jeziku za konsultacije?

    podrska za tebe i malo vise optimizma

  21. #21
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Ja sam ih nazvala, just in case. Prvo je zvala frendica koja prica slovenski pa se s njima sporazumjela jer sam ja imala 2 broja i 2 razlicite upute kada i kako nazivati a nije mi se nitko javljao na telefon. Na kraju sam se narucila na jedan od brojeva koji su na njihovoj web stranici i nisam imala problema u sporazumjevanju, ocito pricaju hrvatski. Cuj, normalno da se nadam da ce se ovime sve rijesiti i da cemo prirodno nastancat bebace jednog za drugim (ja si zacrtala troje i prvo do 30.-te a evo vec 32.a nema bebaca) ali ako ne ide da imam rezervu. Zao mi je sto se nisam ranije raspitala i nesto pokusala pa makar i privatno, mozda sam mogla vec imat jednog iz epruvete u pelenama a dalje pokusavati iz prirodnjaka

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    265

    Početno

    ok, hvala ti i ja cu onda zvati. Jesi li se ti vec narucila, nesto nisam u toku?
    A bice bebaca, mozda budu i trojke pa eto ih svi zajedno :D ,svasta je moguce i ja ti zelim uskoro trojke

  23. #23
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    ja se iskreno nadam da sam se narucila jer su mi uzeli broj, ime i pitali koliko mi je godina Pitala sam i koliko se ceka na razgovor, jer sam cula da to zna potrajati i po godinu dana pa mi je receno da ce me zvati kada budu imali slobodan termin, otprilike za par mjeseci i da umjetna ide godinu dana nakon razgovora.... Hvala na zeljama, ipak bih za pocetak samo dvojcke... toga ima s muzeve strane pa da ne iznevjerim tradiciju....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •