Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Krvarenje na sredini ciklusa

  1. #1
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno Krvarenje na sredini ciklusa

    Malo sam šokirana, jer mi se ovo prvi put u životu dogodilo. Menga mi je bila 24.03, znači sinoć mi je bila otprilike sredina ciklusa. Odjednom sam prokrvarila svijetlo crvena krv :? Jutros još imam smeđi iscjedak. Zna li netko zašto se to događa?

  2. #2
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ovulacijsko krvarenje je to, rebeca. Događa se uslijed naglog pada estrogena i, kako meni ginekolog reče, nema nikakvo kliničko značenje, tj. ne utječe na zatrudnjivanje. Meni traje obično 12-36 sati, barem je do sada. Zadnji ciklus sam i ja malo isprepadana jer je trajalo čak tr-četiri dana, no mislim da je to iz drugog razloga (endometrioza se vraća, bojim se.) Nemaš razloga za brigu, barem doktori tako kažu, ali se možeš posavjetovati s ginićem.

  3. #3
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Dakle, ako je to samo jedan dan, i drugi malo smećkasto, ne trebaš se zabrinjavati.
    A inače što se tiče krvarenja u sredini ciklusa, zanima me imaju li cure i kakva druga iskustva, osim tog ovulacijskog, zna li trajati i dulje?
    Jer kod sebe ja to nekako povezujem s endometriozom - 5 mjeseci nakon lprsc. imala sam nešto malo smećkasto jedan dan, bez obzira na Dabroston, a zadnji ciklus nakon ovulacijskog je nastupilo 2, 3 dana tamnocrveno do tamno smeđe krvarenje (čak mi nije bio dovoljan dnevni uložak)? Frustrirana sam stalnim nekim krvaruckanjima i u užasnom strahu da se endom. ciste ne vrate sad kad za mjesec dana trebam na IVF.

  4. #4
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ja sam bila na laparo. prije godinu dana i nije bilo endometrioze, nalaz je bio ok. Inače nikada nisam imala ništa slično niti kakvih drugih cista. Čak me danas tupo boli stomak, i to me malo buni :?
    Prvi put se susrećem sa pojmom Ovulacijsko krvarenje i nije mi jasno
    Događa se uslijed naglog pada estrogena i


    što se tu točno događa, od kuda ta krv, jeli nešto puklo, od folikula (možda ovo glupo zbuči, ali stvarno ne razumijem) :?

  5. #5
    ivana0906 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Meni je danas treći dan da krvarim, ginekolog kaže da je ovulacijsko... :/
    Da je cista skužio bi? :?

  6. #6
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Ja već tri ciklusa zaredom imam smeđe iscjetke sve od otprilike tri dana poslije ovulacije. Naravno, paničar kakav jesam, otrčala sam doktorici koja je potvrdila postojanje žutog tijela i kaže da je bila uredna ovulacija. A ovulacijska krvarenja su normalna jer dolazi do nagle promjene razine hormona što može rezultirati malim krvarenjem.
    Ono što mene muči je nastavak tog krvarenja sve do menstruacije (dakle, puna dva tjedna), a nije u pitanju progesteron (radila sam test, bio je čak malo povišen). :?
    Smeta me šta protekla tri mjeseca u svakom ciklusu samo nekakvih 10ak dana ne moram nositi uloške, bilo dnevne ili prave
    ima li netko slično iskustvo?

  7. #7
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Thaia, otkad sam imala endom. cistu redovno krvarim za vrijeme ovulacije, dan do dva, ali poslije više ne.
    U zadnjem ciklusu se to krvarenje produljilo na neka 4 dana i nije mi bio dovoljan mali dnevni uložak, nego je to bilo ko da imam mengu. Uzela sam Dabroston od 16. do 25. DC jer sam se prepala cisti, i, vjerovali ili ne, zatrudnila
    A što se uložaka tiče, ja sam već navikla da stalno imam dnevni, a u torbi i normalne jer se kod mene nikad ne zna kad ću i koliko procuriti i koje boje će to biti. Dr. kaže, ako me ne smeta, ne moram ništa piti, to je ejdnostavno tako, hormoni, brisevi, papa - sve uredno ali neki vrag se stalno cijedi iz mene.

    Nezgodno, ali navikneš se.

  8. #8
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Ma joooj, već sam pomalo luda od svega..
    pokušavamo zatrudniti, mislila sam da je barem sa mnomn sve ok (mm ima poprilično loš spermiogram) kad ono eto novog vraga - polip! možda mi je i od njega to krvaruckanje :/ nadam se da nije još nešto - znaš ono, svaki put kada odeš doktoru nađu ti nešto novo
    idem sljedeći tjedan idem na pregled na sd, pa se nadam da bu se našlo neko rješenje za mene

    vikki, vidim ti po postovima da si ostala trudna, isto nakon raznoraznih gnjavaža.. čestitam ti od srca! :D

  9. #9
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Txs, ma htjedoh ti samo reći kako očito da ta krvarenja zaista ne sprečavaju zanošenje iako sam ja u to sumnjala, tj. bila sam uvjerena da nešto nije u redu dok god krvaruckam i da je to između ostalog razlog što ne zatrudnjujem.
    Mislim da je sve to rješivo, bez brige

  10. #10
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Ma skužila sam i po svojoj doktorici da gotovo ne raegira kada kažem da imam krvarenja oko ovulacije, niti kasnije. kaže, dokle god stiže na vrijeme i sve je ok, nema brige. a čak sam pročitala da se krvarenje može javiti u drugoj polovici ciklusa i kada je poviše progesteron, da se na taj način tijelo "rješava toga viška". e pa sada ga ti znaj - ako ga je malo krvarucka, i ako ga je više opet krvarucka.
    hvala na podršci, baš mi nekak i treba

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    Pokušavam zatrudniti, prirodnim putem.
    Danas sam primjetila blago krvarenje, više roskaste boje, malo kasnije bilo je smeđe.
    Vidim da se ovdje pisalo da bi to moglo biti ovulacijsko krvarenje, ali zanima me koliko dana nakon ovulacije se ono može pojaviti, jer po mojim pretpostavkama (po sluzi), ovulacija je bila u subotu ili nedelju i to je točno 14. dan ciklusa, mengu sam dobila 15.9, dužina ciklusa mi je 27-28 dana. Danas je četvrtak, to znači da je prošlo 4-5 dana od ovulacije. Što nije to malo kasno za ovulacijsko krvarenje.
    Sinoc i danas osjecam tupu bol u desnom jajniku, ali osjecala sam jajnik i za vikend :?
    Negdje sam pročitala da kad se oplođena jajna stanice priljubi za maternicu, može doći baš do takvog blagog krvarenja. Jel još neko čuo za to??????

  12. #12
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Mimolina prvotno napisa
    Negdje sam pročitala da kad se oplođena jajna stanice priljubi za maternicu, može doći baš do takvog blagog krvarenja. Jel još neko čuo za to??????
    implantacijsko krvarenje
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...implantacijsko

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    Tnx pirica! :D :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    106

    Početno

    Citiraj thaia28 prvotno napisa
    Ma skužila sam i po svojoj doktorici da gotovo ne raegira kada kažem da imam krvarenja oko ovulacije, niti kasnije. kaže, dokle god stiže na vrijeme i sve je ok, nema brige. a čak sam pročitala da se krvarenje može javiti u drugoj polovici ciklusa i kada je poviše progesteron, da se na taj način tijelo "rješava toga viška". e pa sada ga ti znaj - ako ga je malo krvarucka, i ako ga je više opet krvarucka.
    hvala na podršci, baš mi nekak i treba
    Ja ti takva krvarenja imam već 3 godine. Spotting počne već negdje 12-14 dana ciklusa i traje sve do prave menge koja je jača i redovita.Išla sam na sve moguće pretrage, okrenula nebo i zemlju od straha i uvijek je bio isti odgovor; da to nije ništa opasno, ovulaciju imam bez obzira, progesteron mi je u normali i svi ostali hormoni osim povišenog prolaktina za koji tvrde da može tako utjecati na mengu. Uglavnom sad pijem bromergon već 5 mjeseci ali spotting imam i dalje iako malo slabiji a krvarenje riješavam time da stavim po jedan utrogestan navečer prije spavanja vaginalno i onda nemam spotting. Idi provjerit taj prolaktin i neka ti evtl. preporuče utrogestan da se ne moraš opterećivati sa krvarenjima. Bitno je da ne brineš jer to navodno nije ništa strašno i ne utjeće na trudnoću.

  15. #15
    BLIZU avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    262

    Početno hi

    eto i ja sam imala krvarenja odmah 14 dan kad bi trebala biti ovulacija pitala sam svog dr zbog cega receno mi je da se to dogada u ciklusu ukojem nema ovulacije i nakon toga vidi na uzv zuto tjelo koje je dokaz da je ovulacija bila pa sad ti znaj.... :?

  16. #16
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Kod mene je spotting tipa mrljanje iza ovulacije pa do menge bio posljedica endometralnog polipa. Nakon odstranjenja nestao i spotting. Usudila bi se rec da sam ga vukla par godina unatoc redovnom odlasku ginekologu. Sad,da li je polip bio jako mali ili sta, ali otkriven je tek kad sam odmah po mengi otisla na uzv.

  17. #17
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno Re: hi

    Citiraj BLIZU prvotno napisa
    eto i ja sam imala krvarenja odmah 14 dan kad bi trebala biti ovulacija pitala sam svog dr zbog cega receno mi je da se to dogada u ciklusu ukojem nema ovulacije i nakon toga vidi na uzv zuto tjelo koje je dokaz da je ovulacija bila pa sad ti znaj.... :?
    Zatrudnila sam u ciklusu kad sam imala ovulacijsko krvarenje, ali kratko je trajalo, missed. u 8. tjednu. Dakle, ovulacije očito ima, ali nisam sigurna znači li krvarenje da jajna stanica ili nešto nije kako treba. Ginić misli da to ništa ne znači.
    Nakon kiretaže već skoro pet mjeseci nemam ni ovulacijska krvarenja ni spottinge prije i poslije menge :?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    41

    Početno

    drage moje,
    meni se ovaj mjesec pojavilo krvarenje usred ciklusa, na 13 dan ciklusa. Čula sam se sa dr.L i on mi preporučio dabroston, jer je krvarenje potrajalo 5 dana. Mene malo brine zašto se to krvarenje pojavilo???
    Koji uzroci, osim ovulacijskog krvarenja mogu biti? Hormoni na 3. DC su mi bili OK.

  19. #19
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ne bih te htjela plašiti, ali takva krvarenja su kod mene krenula nakon što su se pojavile ciste (endometriomi) i priraslice. Uzimala sam Dabroston, nekad bi pomogao, nekad ne. Sada ih nemam.
    Vjerujem da su mogući i drugi uzroci.
    Inače, dr. L. je rekao da uzimam Dabroston ako mi smeta krvarenje, ali misli da to nije razlog za neku frku tako da sam ga ja prestala bila uzimati.
    Sretno i možda da obaviš kakav dobar UZ ili color doppler da nije kakva cistica, miom, polip, mada mislim da je to ipak ovulacijsko. Ponavljam, ja sam zatrudnila u ciklusu u kojemu je moje ovulacijsko krvarenje trajalo 3,4 dana.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    41

    Početno

    Draga vikki,
    hvala na odgovoru. Svakako ću obaviti dobar UZV. Može li mi netko preporučiti neku polikliniku u kojoj mogu obaviti color dopler UZV???
    Kako si se ti riješila tih cista i priraslica

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    možda ću biti of topic, pa unaprijed sorry.


    Ovako Nisam dobila mengu tri mjeseca, ginićka dala Dabroston popila 7 dana, prestala, dobila mengu i nakon prestanka, obilan iscjedak, rastezljivi nekoliko dana, zatim nakon toga nekih 4.-5. dana (ne znam točno) nakon prestanka menge pojavilo se lagano smećkasto krvarenje samo kada se obrišem i mrvicu na gaćicama samo taj jedan jedini dan, ali od tada imam pritisak i laganu bol u abdobmenu i dalje iscjedak možda u malo manjoj količini. Trebam početi ponovo piti dabriće za tri dana. Molim pomoć šta bi to moglo biti!!!

    Hvala vam curke

  22. #22
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Postavila sam ovo na zdravlju odraslih, pa pomislih, mozda nije dobro mesto za temu...
    Potom videh ovaj topic, pa, evo , prebacujem svoje dileme ovamo u nadi da ce mi neko odgovoriti...

    Evo mog iskustva (do sada nedoživljenog) u vezi menstrualnog cilkusa koji je u toku (ili se možda već završava, ko bi ga znao?)
    Dakle, posle urednog, 28 - odnevnog ciklusa i normalne m, krenem ja da merim bt u cilju (za sada ) samo praćenja, sa tendencijom planiranja trudnoće za koji mesec...
    Računajući da su mi plodni dani od 12. dana ciklusa pa nadalje, sasvim opušteno nismo koristili kontracepciju 5, 7 i 9 dc...
    Kad, 8. dc fertility friend pokazuje ovulaciju (sa ovulacijskim spottingom i skokom temperature 9. dc...). Prerano, ranije nego što sam ikada uočila...
    Danas, 17. dc (a 9 dpo), kreće svetlocrveno krvarenje, ne preterano obilno, ali ni bezazleno. U stomaku osećaj kao da počinje menstruacija, temperatura i dalje 37.
    I šta sad?
    Ne bih da trčim kod ginića - računam , ako je biohemijska trudnoća, bolje nek "ode" bez dodatne gnjavaže i stresa...A možda je i samo hormonalni poremećaj, mada nikad u životu nisam imala tako kratak ciklus...
    Saveti, iskustva?
    Svi su dobrodošli...

  23. #23
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Seka, bila sam na laparoskopiji, zapravo se tako najbolje vidi stanje jajnika i jajovoda. Cista, priraslice i dio jajnika su uklonjeni, s tim da su se priraslice vjerojatno vratile (rekoše mi na pregledu). Na color doppler sam išla u Petrovu, a i moja priv. ginićka ga ima (450 kn, tako se valjda kreću cijene kod privatnika), možeš bilo gdje ili u bolnicu ili u privatnu polikliniku (bojim se da se u bolnicama čeka).
    Možda je zaista nešto bezazleno (znaju reći, malo se hormoni pošemere). Ali eto, CD bi mogao pokazati ima li kakvih cisti, mioma (s njima nemam iskustva) ili slično.
    Vishnja, jednom mi se dogodilo da sam ciklus dobila 18. dan (a inače imam na 28 dana), i ovulacija je bila 9. dan, poslije toga su malo varirali ciklusi u duljini, ali se i to izreguliralo. Ne mora ti niš značiti, vidjet ćeš kakav će biti idući i sumnjam da je to biokemijska.
    Blekonja, za tvoje smeđe krvarenje od jednog dana mislim da je ovulacijsko, ali drage cure, koliko sam vidjela (a tri godine sam muku mučila s raznim bojama i količinama izvanmenstrualnih-disfunkcionalnih krvarenja), doktori uglavnom pojma nemaju zbog čega se kod nekoga javlja a kod nekoga ne i zbog čega se uopće krvari.

  24. #24
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    .
    Vishnja, jednom mi se dogodilo da sam ciklus dobila 18. dan (a inače imam na 28 dana), i ovulacija je bila 9. dan, poslije toga su malo varirali ciklusi u duljini, ali se i to izreguliralo. Ne mora ti niš značiti, vidjet ćeš kakav će biti idući i sumnjam da je to biokemijska.
    Da, koliko cujem od prijateljica, to uopste nije retka pojava. Jedna od njih je prosle godine cak dva puta imala slicno krvarenje. Jedino sto ja nisam nikad do sada...
    No, za sve ima prvi put. Ovo definitivno racunam kao novi ciklus - krvarenje je pravo menstrualno vec puna dva dana....

  25. #25
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj thaia28 prvotno napisa
    Ma skužila sam i po svojoj doktorici da gotovo ne raegira kada kažem da imam krvarenja oko ovulacije, niti kasnije. kaže, dokle god stiže na vrijeme i sve je ok, nema brige. a čak sam pročitala da se krvarenje može javiti u drugoj polovici ciklusa i kada je poviše progesteron, da se na taj način tijelo "rješava toga viška". e pa sada ga ti znaj - ako ga je malo krvarucka, i ako ga je više opet krvarucka.
    hvala na podršci, baš mi nekak i treba
    thaia i suzanaab, jeste vi u međuvremenu riješile svoj spotting? Moj dr isto odmahuje rukom.

  26. #26
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Jelena, otkada sam u postupcima tog krvarenja više nema. Sada se pojavi spotting samo cca dva - tri dana prije prave m.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Moljela bi nekog ako možda zna što se događa... Mislim neznam od kud bi počela. ugl.dobivam menstruaciju svakih cca 30 dana. znači ono,ok,ajde redovita...kao... no ugl. ovaj mj. sam dobila 2 puta... dobila sam 12.8., zatim 10.9. što bi bilo ok da nije trajala 5 dana a inače 6-7... mislim nije bilo ništa čudna,samo slabija nego inače...i da bi onda dobila opet 30.9. u trajanju 5-6. totalno sam zbunjena,nije mi se to nikada dogodilo. Strah me da nisu ciste ili nešt sl.? opet, možda je u pitanju stres s obzirom da sam krenula na fax,novi grad,sama...moguće? moljela bi nekog ako je imao slično iskustvo ili ako što zna? hvala

  28. #28
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    meni se isto događalo krvarenje na sredini ciklusa i to obilno, koje se zaustavljalo hormonima jer drugačije nije stajalo.. ko prava menga..uzročnik je bio polip .Ovulacijsko je kaže dr. oskudno

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    23

    Početno

    I meni se to desilo prošli mjesec. Krvaranje je bilo oskudno i trajalo je 1 dan. Užasno sam se prepala i sutradan otrčala kod doktora. Ovulacijsko je bilo.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Vec dva meseca mi se javlja krvarenje na sredini ciklusa 13. dana, i traje po 10 dana. Nakon toga dobijem menstruaciju. ima li neko slicno iskustvo? Doktor mi je radio uz sve je bilo cisto. kada mi se u toku drugog meseca javio dao mi je pentrexel, ali krvarenjeje stalo tek posle 10. dana.

  31. #31
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Meni se krvarenje javilo prošli mj 18 dc, i ovaj mjesec 19 dc... Nemam pojma, baš sam jučer pitala dr. Turudić i ništa mi nije rekla, a nikad do sad nisam krvarila. Ciklusi su mi inače oko 29 dana... A u međuvremenu sam bila i na ultrazvuku i nisam imala ni cistu, pa ti sad znaj....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •