Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 104

Tema: Kratki protokol MENOPUR - CETROTIDE

  1. #51
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Tikica69, cula sam da sada idu preko HZZO-a. Negdje gore stoje i cijene, ja sam pitala i Slo, 40eur a mislim da je sada tako i u Filipovicu. Mislim da se ove od 3mg bas ne koriste.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    133

    Početno

    Ja sam se prije nekih desetak dana raspitivala o cijeni Cetrotida i u Filipovicu dodju 339 kuna, a u ljekarni kod Vilija 350 kuna.

  3. #53
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    jedni govore da idu preko HZZO a drugi da ne...a jedva cekam rijesit tu dilemu kad budem isla kod dr. .....bilo bi super kad se ne bi vise placali...uspara se 1000kn odprl.

  4. #54
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    hmmmm,sve je ovo jako čudno jer ja na SD ih moram kupiti...gonale sam dobila,ali cetrotide ne...
    baš me zanima kako će na kraju završiti..

  5. #55
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Nasla sam da je cetrotide od 6.mj na Osnovnoj listi lijekova HZZO-a. E sad je pitanje hoce li ga bolnice nabavljati ali bilo bi dobro sacuvati racune pa traziti povrat.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    70

    Početno

    cure čitam vaše postove te se i sama pridružujem . dva postupka dugi protok. ( 4 i 5 js ) kratki 2 js. korišteni gonali i decapeptil u 1.pos. oplođene 2js beta neg. , kratki neg. aspirac. ponovno dugi 5js. išli na blast. nije se oplodilo . sada ponovo u postupku od idučeg ciklusa kratki prot. menopur +
    cetrotide , nadam se dobitni . U mom slućaju slabiji odgovor u dugom protokolu i možda ovakav protokol zbog loših nalaza inhibin b i anti mullerov hor.

  7. #57
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Ja sam do sada bila na kombinaciji menopur i decapeptyl kratki protokol i dobila 2-3 js. To su bila 2 kratka protokola. Sad ću prvi put u dugi protokol sa Zoladexom pa me baš zanima kako ću reagirati s obzirom na moju sprčkanu dijagnozu.

  8. #58
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    iznosim svoje friško iskustvo sa kratkim protokolom - menopur+cetrotide, možda će nekom info biti od koristi

    fsh= 5,6
    amh=23

    broj antralaca prije stimulacije 10tak

    dr.L iz PFC se odlučila za taj protokol isključivo zbog "izgleda" jajnika, jer svi prethodni pokazatelji sugeriraju dugi protokol
    inače, prvi koji je bio za takav protokol je bio i dr. P iz CITO, ali smo se ipak odlučili za Prag

    početna reakcija vrlo dobra, u skladu s brojem antralaca, ali vrlo neujednačen rast folikula (13 kom) rezultirao sa 9 js, od kojih su 3 odmah otpisane kao nezrele, a od preostalih 6 oplodilo se 4
    transfer 2 8st. zametka 3 dan, preostala 2 nisu se pravilno razvijala (rađen je monitoring pa imamo snimku)
    trudnoće nema

    opći dojam, slab

  9. #59
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Znači ne bi ponovila taj protokol sa Cetrotidom, kakve su ti reakcije bile inače?

  10. #60
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa Vidi poruku
    iznosim svoje friško iskustvo sa kratkim protokolom - menopur+cetrotide, možda će nekom info biti od koristi

    fsh= 5,6
    amh=23

    broj antralaca prije stimulacije 10tak

    dr.L iz PFC se odlučila za taj protokol isključivo zbog "izgleda" jajnika, jer svi prethodni pokazatelji sugeriraju dugi protokol
    inače, prvi koji je bio za takav protokol je bio i dr. P iz CITO, ali smo se ipak odlučili za Prag

    početna reakcija vrlo dobra, u skladu s brojem antralaca, ali vrlo neujednačen rast folikula (13 kom) rezultirao sa 9 js, od kojih su 3 odmah otpisane kao nezrele, a od preostalih 6 oplodilo se 4
    transfer 2 8st. zametka 3 dan, preostala 2 nisu se pravilno razvijala (rađen je monitoring pa imamo snimku)
    trudnoće nema

    opći dojam, slab
    Iz iskustva samo dugih i kratkih protokola i tada dobro reagirajućih jajnika, mogu ti reći i da se i od dva duga protokola, tj. i u protokolima bez cetrotidea dogodi neujednačen rast folikula - konkretno, u mom dobitnom mariborskom su bili vrlo neujednačeni - 9 js, ne znam kakve kvalitete, dobitna trudnoća je iz zadnje 3 zamrznute morule, od kojih jedna morula čak 6.-tog dana.

    Najljepše je stvar izgledala kod mene u drugom VV-ovskom - 13 jednakih folikula - a završilo fijaskom (nijedna se nije oplodila 1. dan, rađen rescue ISCI, dobro, to je bio lesson learned da nam treba ICSI).

    Nakon toga bila su dva mariborska, u visokoj (39+) dobi, AMH 21, i ove reakcije, ako se više dobro sjećam:

    - Dugi protokol isti kao i dobitni (antibebi, duga supresija decapeptylima, 4 menopura) - mislim oko 12 js, 1 missed ab;
    - Direktni protokol, znači od 21 dc mislim prethodne menge supresija s decapeptylima, ali bez antibebi - 21 js, 2 biokemijske, ali vrlo su lijepo i ujednačeno rasli i od početnih 10 antralaca, ispalo je 21 js, sve opisane kao zrele, na 5 dan valjda 8 embrija u fazi blasto ili morule.

    Još pitanje, ivica_k, ti nemaš PCO ili mikroc. jajnike?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.10.2011. at 20:20

  11. #61
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Znači ne bi ponovila taj protokol sa Cetrotidom, kakve su ti reakcije bile inače?
    evo slijeda postupaka u okviru 3 godine: dugi (9 js), dugi (4 js), kratki s cetrotidom (12 js), dugi mb (12 js), dugi (4 js), kratki s cetrotidom (9 js)
    ina33, krenula sam u postupke sa "pco like" jajnicima, zimus mi je rečeno da to više nisu "oni" jajnici, a od proljeća čak izgledaju "izmučeno"
    i ja bih voljela znati koji je onaj, za mene, pravi!

  12. #62
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    ivica_k, normalno je da se jajnici mijenjaju, kako stare. Moj lijevi je bio grozdast od cisti, sad je skoro pa mrtav i bez ijednog antralnog (dobro, prošlo je 10 godina UZV praćenja in-between). Enivej, i iz ovog što si napisala, nije, čini mi se, stvar u protokolu s cetrotideom, jer si i na dugi i na cetrotide kratki imala OK reakcije. Opet, pravila ti nema.... meni je taj lijevi jajnik već dugo kao otpisan, a opet je u MB-u u 41-voj dao barem 10-tak js, kao zrele, ali Bog te pita kakve su stvarno bile, u svakom slučaju, vitalnu trudnoću dale nisu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.10.2011. at 09:02

  13. #63
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    draga twistedQ ja sam u KBC split bila na menopurima (24 kom) i cetrotidu. i dobila samo 3 JS. inace mi je FSH 4 i na prijasnju sam stimulaciju suprefact i menopur (VV, lucinger) dobila 12 JS sa "samo" 15 menopura. zasto su se odlucili za ovu opciju nemam pojma. ali meni je taj cetrotid (iako zapravo jako skup) stvarno uspavao jajnike. i jos nesto meni je obicno punkcija vec 11 dan ciklusa a sa cetrotidom je bila tek 14 dan jer su folikuli jako sporo rasli. jos sam s cetrotidom krenula tek 6 dc. mozda su one nekome dobitne, ali za mene se taj protokol pokazao totalnim promasajem.

  14. #64
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Da i ja kažem svoje iskustvo sa ovakvim protokolom (doduše ja sam kombinirala gonale i merionale)- 12js, 8 zrelih, sve oplođene, 3 blastice, 2 vraćene, treća nije bila dovoljno dobra za zamrzavanje, prokrvarila prije bete. Iako je bilo samo 12js imala sam simptome hiperstimulacije, pretpostavljam da je ostalo još nepunktiranih folikula jer je njihov rast bio dosta neujednačen, tako da ni kod mene taj cetrotide očito nije baš nešto.

  15. #65
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    draga twistedQ ja sam u KBC split bila na menopurima (24 kom) i cetrotidu. i dobila samo 3 JS. inace mi je FSH 4 i na prijasnju sam stimulaciju suprefact i menopur (VV, lucinger) dobila 12 JS sa "samo" 15 menopura. zasto su se odlucili za ovu opciju nemam pojma. ali meni je taj cetrotid (iako zapravo jako skup) stvarno uspavao jajnike. i jos nesto meni je obicno punkcija vec 11 dan ciklusa a sa cetrotidom je bila tek 14 dan jer su folikuli jako sporo rasli. jos sam s cetrotidom krenula tek 6 dc. mozda su one nekome dobitne, ali za mene se taj protokol pokazao totalnim promasajem.
    Kolika ti je bila vremenska razlika između VV sitmulacije i ove u KBC Split? Pola godine, godinu? Koliko ti imaš godina i koju dg?

  16. #66
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    legal alien kažeš da si sa cetrotidom krenula "tek 6. dan", meni se to čini dosta rano budući da se on uzim tek pred kraj stimulacije, nekoliko dana prije štoperice, to je totalno drugačiji protokol nego sa decapeptilom ili suprefactom, ne znam možda je u tome bio problem kod tebe. Koliko si cetrotida koristila onda?

  17. #67
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    s cetrotide se kreće od 6. dc bez obzira na veličinu folikula, to je tzv. fiksni protokol ili kad veličina folikula dosegne 14 mm
    ja sam u oba slučaja imala fiksni protokol

  18. #68
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kolika ti je bila vremenska razlika između VV sitmulacije i ove u KBC Split? Pola godine, godinu? Koliko ti imaš godina i koju dg?
    Razlika je bila 12 mjeseci. Mozda su se malo i jajnici uspavali ali FSH mi je svejedno 3 mjeseca nakon ove stimulacije u KBC Split bio 4. 10 mjeseci nakon tog postupka u KBC Split, sam sa decapeptilom (tek od 1 dc) i menopurom (od 2dc, 21 kom ukupno) dobila 10 JS. Tako da mislim da se definitivno radi o nepogodjenom protokolu.

    Da ne bi bilo zabune ovaj 3. postupak nije bio u KBC Split. Malo sam se nespretno izrazila.
    Posljednje uređivanje od legal alien : 17.10.2011. at 12:26

  19. #69
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    legal alien kažeš da si sa cetrotidom krenula "tek 6. dan", meni se to čini dosta rano budući da se on uzim tek pred kraj stimulacije, nekoliko dana prije štoperice, to je totalno drugačiji protokol nego sa decapeptilom ili suprefactom, ne znam možda je u tome bio problem kod tebe. Koliko si cetrotida koristila onda?
    Mali Mimi, krece se inace od 6. kao sto ivica_k rece. Na zalost tek sam 8. dan imala folikulometriju, mozda moji folikuli nisu 6. dan imali 14 mm pa se zato cini da ih je cetrotid usporio i smanjio im broj. U svakom slucaju ja sam imala samo 3 JS od kojih su se dvije oplodile i vracene su 3. dan. Na zalost na kraju nula bodova. Folikula je bilo vise, sada jesu li bili prazni ili su JS bile nezrele/prezrele.... to ne znam.

  20. #70
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ja sam krenula kasnije sa cetrotidom tako da mi je to bilo čudno, vjerojatno onda na veličinu od 14 mm

  21. #71
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    Mali Mimi, krece se inace od 6. kao sto ivica_k rece. Na zalost tek sam 8. dan imala folikulometriju, mozda moji folikuli nisu 6. dan imali 14 mm pa se zato cini da ih je cetrotid usporio i smanjio im broj. U svakom slucaju ja sam imala samo 3 JS od kojih su se dvije oplodile i vracene su 3. dan. Na zalost na kraju nula bodova. Folikula je bilo vise, sada jesu li bili prazni ili su JS bile nezrele/prezrele.... to ne znam.
    U Mariboru su mojoj jednoj uveli cetrotide 6. dan menge, a 4. dan stimulacije, na veličinu vodećeg od 10 mm. U nekom radu što ga sad na brzinu izguglah, ni ne zapamtih izvor, ali na slovenskom je, piše - "cetrotide se primjenjuje od 5. ili 6 dc, ovisno o ultrazvučnom nalazu - ako je vodeći folikul 5 dc veći od 14 mm onda ide od 5 dc, u protivnom od 6 dc."

    Legal Alien, di si imala IVF?

    Još se oni s tim cetrotide protokolima "baždare".

    A u svemu ovome, jedino je pravilo da pravila nema, na žalost, i ma kako to vrhunski iritantno pacijentima bilo... a dr-ovima biće super izazov i zabavno, donekle. Ali, ne bi nas namjerno zezali... nisu se još "podesile konzole" i uskladile paradigme. Mislim, još se nisu niti oko loežanja nakon transfera dogovorili, a to je neki ključni milestone... što onda reći.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.10.2011. at 17:29

  22. #72
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    taj IVF sa cetrotide sam imala u kbc split. i mislim da sam tada bila jedina od nas 10ak iz cekaonice na tom protokolu. e sada kako su se bas za mene odlucili to ne znam. kao sto si rekla "bazdarenje".

  23. #73
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A, gle.... KB Split je ionako od "iskusnijih" u MPO-u... Opet, i učenje je legitimno. Sretno, legal alien.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj kiara79 prvotno napisa Vidi poruku
    hmmmm,sve je ovo jako čudno jer ja na SD ih moram kupiti...gonale sam dobila,ali cetrotide ne...
    baš me zanima kako će na kraju završiti..
    Kiara, u kojoj si fazi? Ima što novo?

    Mene čeka sl. varijanta.
    Klomići 3-8dc 2x2 + 8-9dc Gonal+Cetroide.

    Koliko si platila Cetroide i koliko si ih koristila, i Cetroide i Gonala?

  25. #75
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    sweety...a ništa i dalje sam u fazi čekanja,dogovorila sam sa dr.u siječnju da ćemo konačno ići...nadam se ako se nešto ne poremeti...moram ga samo nagovoriti da ne bih gonale nego menopur..
    cetrotide nisam kupila u apoteci pa su bili jeftiniji..rekao mi kupiti 2 komada,ja kupila i na kraju je rekao da ne treba..ma popiz.... sam onda.a gonala sam potrošila 30 i nisam dobila js...

    s obzirom na hormone
    LH 1,5
    FSH 5
    nekako mi se čini da bi možda menopur bio bolji za mene..
    ne znam zakaj tolko navaljuje na gonal???!!

  26. #76

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    98

    Početno

    Sweety, Cetrotid košta 356,00 kn. Ja sam ga kupila jučer...
    Moj protokol izgleda ovako:
    3.-7. DC Klomifen (1x1)
    9. DC Gonal (1 kom)
    10-11. DC Gonal i Cetrotid
    12. DC Ovitrelle
    Rezultat svega javim u ponedjeljak...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj ana.b prvotno napisa Vidi poruku
    Sweety, Cetrotid košta 356,00 kn. Ja sam ga kupila jučer...
    Moj protokol izgleda ovako:
    3.-7. DC Klomifen (1x1)
    9. DC Gonal (1 kom)
    10-11. DC Gonal i Cetrotid
    12. DC Ovitrelle
    Rezultat svega javim u ponedjeljak...


    Nadam se lijepom rezultatu

  28. #78

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    98

    Početno

    Evo mene s punkcije...
    Dobila sam 4 jajne stanice. Dr je bio jako zadovoljan.
    Ispravak na gore navedeno; Klomifen je bio 2x1...

  29. #79

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj ana.b prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene s punkcije...
    Dobila sam 4 jajne stanice. Dr je bio jako zadovoljan.
    Ispravak na gore navedeno; Klomifen je bio 2x1...
    Ajde, bravo, 4 JS je super.
    To je jako dobar izhod na samo klomiće+par gonala.
    Posljednje uređivanje od sweety : 31.10.2011. at 12:04

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde, bravo, 4 JS je super.
    To je jako dobar izhod na samo klomiće+par gonala.
    Je, i ja sam se iznenadila. Samo da dalje bude sve kako treba...
    Tebi sretno u 12. mjesecu!

  31. #81
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    odlično ana..uhhh kad bih barem ja imala 4 js...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Ponovo sam čitala napisane protokole na ovoj temi, pa mi je za oko zapeo detalj da je nekakav "standard" da se sa Cetrotide kreće na 6dc.
    Meni je dr. stavio kratki protokol Klomići 3-7dc pa onda gonal+cetrotide na 8-9dc. Pa me zanima, zar neće to biti kasno?


    Još jedno pitanje... Čačkam već varijantu da kad ovaj "ne uspije", da tražim novi kratki protokol Femara + Menopur. Pa me zanima da li onda uz njih isto ide nekakva supresija ili ne?

  33. #83
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja sam bila na klomifenu + 10 menopura a to je slično i nisam dobivala nikakvu supresiju ali sve ovisi i gdje si u postupku ti si sad u Citu? Tamo čini mi se daju cetrotide u toj kombinaciji.

  34. #84
    Maybe baby avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Postovi
    258

    Početno

    Ja sam u ovom postupku bila na klomifenu 3x1 4.-7. dc + 15 menopura i 6 cetrotida 8.-14.dc i dobila sam 9 jajnih stanica.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Što se Cetrotide može davati i u postupcima s Klomifenom? Nisam znala...koje su to klinike?

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Evo da se i ja pridružim - 3 i 4dc 3x1 klomifen
    5do14dc menopur, ukupno 27 kom
    od 8 do 14cetrotide, ukupno 7kom
    16dc, punkcija, dobiveno 6 stanica, 2 vratili, ostale nisu bile kvalitetne za zamrzavanje.
    VV

  37. #87

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila na klomifenu + 10 menopura a to je slično i nisam dobivala nikakvu supresiju ali sve ovisi i gdje si u postupku ti si sad u Citu? Tamo čini mi se daju cetrotide u toj kombinaciji.
    Količina supresije više ovisi o primarnoj dijagnozi.
    Cure sa PCOS moraju proći jaču supresiju nego "druga strana", tj. one sa niskim AMH.

  38. #88
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    da vjerojatno sve pomalo igra ulogu ali nisam primjetila da na KBC Ri daju supresiju u tim kombinacijama klomifen i 10-tak menopura ili gonala a baš sam bila s jednom curom koja ima PCOS, tj. oni uopće ni ne rade sa Cetrotidom a decapeptil i klomifene to nisam čula da itko daje.

  39. #89
    Maybe baby avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Postovi
    258

    Početno

    Ja sam isto na VV.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Decapeptyl i klomifen ne ide.
    Decapeptyl se daje na kraju prethodnog ciklusa znači u punoj stimulaciji, a puna stimulacija se ne radi sa klomifenom....
    Malo je neko nešto pobrkao...

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    98

    Početno

    [QUOTE=[B]sweety[/B];2001354]Ponovo sam čitala napisane protokole na ovoj temi, pa mi je za oko zapeo detalj da je nekakav "standard" da se sa Cetrotide kreće na 6dc.
    Meni je dr. stavio kratki protokol Klomići 3-7dc pa onda gonal+cetrotide na 8-9dc. Pa me zanima, zar neće to biti kasno?


    Neće. Ja sam Cetrotide dobila tek 10. i 11. DC. 12. DC Ovitrelle, 14. DC punkcija. Sa kutijom Klomifena, 3 gonala i 2 Cetrotida sam dobila 4 JS...
    Posljednje uređivanje od ana.b : 09.11.2011. at 21:06

  42. #92
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Cure koji cetrotide ste trošile, mislim od koliko mg?

  43. #93

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    46

    Početno

    evo i ja se prijavljujem na klomifen + gonal protokol nakon dugog kod kojeg sam dobila sam 2js - gonal+puregon+cetrotide..
    prijedlog je slijedeci 2dc - 6dc klomifen 100mg + 2 gonal, nakon toga samo 2-3 gonal + cetrotide - ovisno o velicini i broju folikula na uzv...

    buduci sam low responder - AMH 3.8, molim vasa iskustva i pitanje - jeste isli sa kakvom supresijom od 1dc uz klomifen ili se ide bez icega do cetrotida? zato jer ne ide klomifen sam...

  44. #94

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Uz klomifen ne ide u pravilu supresija; ako se dodaju gonadotropini moze kao supresija cetrotide ali nije uobicajeno neka druga (iako je nedavno bio jedan primjer na forumu mislim suprefacta uz klomifen i menopur).

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Da budem preciznija ako ce u protokolu biti cetrotide nece bit druge supresije.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    46

    Početno

    hvala charlie, mislim da bi mi to bilo ok, u dugom protokolu me decapeptyl dobro suspregnuo...
    mislim da je netko imao supresiju jer je isao sa menopurom, a ne gonalom

  47. #97
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Moje iskustvo s gonal-cetrotide protokolom - sve isto kao i inače, količinski (16 stanica), samo malo brža punkcija i osjećaj da sam pred punkciju kao da ću mengu dobit, to jest da je to kao za mene "prebrzo", prerano ovulacija došla itd. - ali na osjećaje se teško pouzdat u 39+ promjenjivom razdoblju. Što uštedjeh na gonalima, potroših na cetrotidima. Bottomline - sve kod mene slično, jedino kiks kod slabih protokola/prirodnjaka - tad negativne aspiracije. Kvazi high responder stanica upitne kvalitete, AMH još normalna plodnost.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.11.2011. at 22:52

  48. #98

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Citiraj bonim prvotno napisa Vidi poruku
    hvala charlie, mislim da bi mi to bilo ok, u dugom protokolu me decapeptyl dobro suspregnuo...
    mislim da je netko imao supresiju jer je isao sa menopurom, a ne gonalom
    Nema veze to menopur ili gonal u pitanju supresije - cetrotide moze u obje kombinacije, s klomifenom ili bez. Ako se ne varam ti si kod dr. R? Njega stvarno mozes sve pitati da ti razjasni sto misli da je najbolje za tebe, sad vec ima uvid u situaciju.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    46

    Početno

    Mislim da je ipak bitno krece li se sa cistim FSH ili kombinacijom FSH+LH, jer ako krecem sa FSH+LH trebat ce mi ranije cetrotide, sa gonalom dobijes malo na vremenu, a vrijeme pomogne malo na kvaliteti js...
    Tako da bi ja ipak krenula sa cistim FSH, a onda menopur, pa na cetrotide na 14 mm folikuli..mislim za moj slijedeci put, naravno ako se dr.R slozi isla bi radije u standardni kratki protokol nego klomifen+gonal...
    A dr.R je super, moze se s njim raspravit i cini mi se prilagoditi protokol..

  50. #100
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ja sam prvo imala femoden+dec.+gonal+štoperica= 3 js - 2 bile, nakon toga beta(počela sa 7 danom ciklusa) 0, treća propala. Sad imam samo menopur, počinjem sa 2 danom. Prva 3 dana-5 komada a zatim5,6 ,7 dan po 3 ampule,da li je netko imao slična iskustva sa menopurom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •