Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 104

Tema: Kratki protokol MENOPUR - CETROTIDE

  1. #1
    TwistedQ avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    236

    Početno Kratki protokol MENOPUR - CETROTIDE

    Moj prvi postupak je bio dugi protokol IVF-ICSI ( Decapeptyl/Gonal F ) i dobili smo 7 stanica ( 1 jajnik ) od kojih su se tri oplodile i loše razvijale.
    Sada doktor mijenja taktiku i od 1 dana slijedećeg ciklusa krećemo sa Menopurom ( kratki protokol ), spominje se i Cetrotide, Ovitrelle i Choragon.

    Ima li tko iskustva s ovom kombinacijom?


    Hvala..

  2. #2
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Ja nemam iskustva, ali uskoro hoću...nadam se dobra

    Koliko kužim stvar, meni je dr. propisao kratki protokol- antagonist plan, što baš ne kužim jer mi je prvi put da idem u postupak. Inače, čitam da su bolja iskustva s dugim protokolom i da je kratak protokol za low respondere. To me malo zbunilo.
    Naravno, to sam sve skužila tek sada kada sam se malo informirala. Dosad su mi hormoni i protokoli bili "špansko selo". Ne možeš sve znati kad si prvi put u toj cijeloj priči. Svakako ga moram pitati zašto se baš odlučio na kratki jer je prvotno spominjao dugi protokol. Valjda nije neka zabuna?!
    Inače, krećem s Puregonom (FSH), a onda dalje u kombinaciji s Menopurom i Orgalutranom (taj dio ću znati tek nakon prvog ultrazvuka).

  3. #3
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Moj 1. IVF postupak je prekinut zbog ciste, trenutno sam na kontracepciji, i ocekujem m. pa da se javim opet 2.dc na pregled i dogovor. To bi trebalo biti pocetkom jula, a 15.07. idu na GO. Pa se ja sad potajno nadam da bih imala vremena za kratki protokol prije nego odu...a kao da vec ne cekam tolike godine, sad kad sam usla u postupak svako odlaganje mi se cini 10x duze...znate o cemu pricam.
    Pitanje: sta je presudno da bi dr donio odluku dugi/kratki protokol?
    Cujem za low responder-e, ali isto cujem i za one koji u prvi postupak idu sa kratkim,tj.kako znaju da su low responder-i ako im je prvi postupak ? Napominjem da su mi hormoni trenutno nikad bolji (sve ok).
    Hvala unaprijed,

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    77

    Početno

    a72 sa dugim protokolom se dobijaju jc bolje kvalitete pa zato dr. ukoliko hormonska slika dozvoljava radije idu na dugi protokol. na kratki protokol (kao sto je moj slucaj) se ide kod povisenog fsh i kod low responder-a, a to se utrvrdjuje na osnovu uzv i broja antralnih folikula.
    znam kako se osecas, ali ne valja u ovim postupcima nista nabrzaka.

  5. #5
    TwistedQ avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    236

    Početno

    U mom je slučaju kratki postupak dao puno bolje rezultate i u broju dobivenih stanica i u kvaliteti ( a FSH savršen ).
    Pretpostavljam da to ime veze sa mojom endometriozom ( neke studije preporučuju kratki postupak ).
    Isto tako ne slažu se svi sa tvrdnjom da je dugi protokol u pravilu bolji.

    Što će ti odgovarati, teško je znati.. Sve je to individualno.

    Ja bi se prepustila u ruke doktora..

  6. #6
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Kod mog kratkog protokola: 1. d.c. Suprefact sprej i s njime do štoperice. Drugi, treći i četvrti dan po 3 ampule menopura (ili gonala kod drugih). Ostale dane po dvije ampule menopura. Kad su folikuli dovoljno veliki, štoperica (ovitrelle u 23 h i punkcija za dva nepuna dana (ujutro). Uglavnom jednostavno.

  7. #7
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Ja odradila kratki protokol iako mi je bio prvi postupak. Bila sam u nedoumici i pitala dr. zašto baš mene na kratki? On kaže da je njihovo iskustvo pokazalo da nema razlike izmedju kratkog i dugog (što se tiče uspjeha), a žene ga puno bolje podnose jer su manje stimulacije, a rezultat je isti. Kaže da ga oni sad prakticiraju u 80% slučajeva (osim iznimki, naravno).
    Tako da, svaka klinika očito prakticira svoje.

  8. #8
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Drage Rode, ja se pripremam za svoj prvi ivf na SD. Protokol mi je gonalF + cetrotide + decapeptyl. Ima li koja iskustava sa ovakvim protokolom???

  9. #9
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Jim, evo ja sam imala 1.IVF/ICSI, i islo se po kratkom protokolu- a nije mi bilo jasno zasto,cak sam i pitala na pocetku ove teme, jer su mi nalazi bili super,mislila sam da je to neki los znak ako se ide na kratki, ali nije,i moj dr je rekao da sad vise praktikuju kratki .
    Od 2.dc gonalF, i onda cetrotide i pregnyl 5000. Ne znam sad tacno detalje napamet, a mogu i to prepisati ako treba, ali znam da mi je zm .bila 04.9.09. a punkcija 16.9., i et 22.9. i u potpisu je rezultat (imali smo 15 oplodjenih, i dosli do 5 "briljantnih" blastica-jos mi zvone rjeci koje je dr rekao...)
    Sretno Jim!

  10. #10
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    a72 - puno ti hvala na podršci, voljela bih kada bi kad bi i ja dočekala da imam takav potpis . Da li netko zna koliki je postotak uspješnosti ivf u usporedbi sa aih ???

  11. #11
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Jim, ja bih rekla da je stanje ovako:

    AIH 8-12%, neki strani centri kažu i 10-15% po ciklusu

    IVF/ICSI 25-35% (sve ovisno o dijagnozi, centru u kojem se liječiš, skrbi koju dobivaš - u HR nažalost sve lošija zbog novoga zakona, itd.)

    pogledaj si rezultate jedne USA klinike:
    http://www.ivf.com/downloads/grs_statistics.pdf

    a vidi i Maribor:
    http://www.ivf-mb.net/rezultati.htm#

    a pogledaj i rezultate poliklinike CITO u Splitu prije stupanja na snagu novoga zakona:
    http://www.cito.hr/hrv/djelatnosti=ivf.html

    na VV-u si u dobrim rukama iako njih kao i sve ostale klinike u HR jako sputava zakon koji ograničava oplodnju na maks. 3 j.s. po postupku, ostale se j.s. nažalost i bacaju, osim u iznimnim situacijama. U Italiji je pokazao takav zakon da je uspješnost pala s 35 na 20-22%.

    Jim......................... SREEEEEEEEEEEEEETNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

  12. #12
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Kadauna - puno ti hvaaaaalaaaaa
    Kada sam išla na aih većina mi je govorila da to baš i nije nešto uspješna metoda i da je to gubljenje vremena pa ali meni je uspjelo (nažalost vanmaternična) pa se nadam da ću ovaj puta imati više sreće !

  13. #13
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Jim, pa naravno da ces docekati, pa ja sam stara koka i bome sam se nacekala, sto ne zelim nikome, pa se sve zaboravi. Ti si za mene curetak i ja se nadam da ces ti puno brze uspjeti. Ja sam AIH odbila, ali zbog godina i dugog staza nisam htjela gubiti vrijeme na tretman sa manjim izgledima, a opet ima toliko cura kojima je uspjelo sa AIH. Sretno do neba
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  14. #14
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Hvala ti a72...iz tvojih usta u Božje uši !

  15. #15
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    cure ako je fsh (10) visok jel se onda prakticira kratki protokol ili prije prirodnjak.....i kakve su uopce sanse za T kod ivf sa visokim FSH?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    cure ako je fsh (10) visok jel se onda prakticira kratki protokol ili prije prirodnjak.....i kakve su uopce sanse za T kod ivf sa visokim FSH?
    Kada sam prije 3 godine dobila svoj prvi nalaz FSH koji je bio 10.4 bila sam jako, jako zabrinuta kako cu reagirati na stimulaciju. Dvije godine nakon toga imala sam 1. IVF, bio je to dugi protokol, (Decapeptyl od 22. dc i ukupno 30 Gonala), dobila sam 12 JS i od toga 4 blastociste.Tada sam prestala brinuti zbog FSH. Sada se spremam za postupak u Mariboru u 9. mjesecu i nedavno sam u vezi toga kontrolirala i FSH. Ovaj put se njegova brojka popela na alarmantnih 11.9. Cinjenica da sam tako prvi put (prije godinu dana) kao i drugi put (prije pola godine) dobro reagirala na stimualciju ucinila je da tu brojku sada potpuno ignoriram i da se uopce ne zamaram s njom. Uostalom, ionako se nista ne moze pomoci.

    A svaka stimulacija je ocito prica za sebe i sve se na kraju svodi na princip pokusaja i pogreski.

  17. #17
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    I meni je moj nalaz od 11,3 bio alarmantan i mislila sam gotovo je sa svojih 32 god ulazim u menopauzu i onda kad sam mislila da ne može biti gore vadila sam ponovo mjesec dana kasnije i onda je bio 15 i nešto i sad se molim Bogu da bude oko 11 kako bih mogla u Maribor na postupak.
    Moja poanta je da se ne treba živcirati jer koliko god da se stanje činilo crno uvijek može biti i gore, samo što to ne znamo taj trenutak.

  18. #18
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    aurora, pa ti si sa svojim fsh dobila dobar br. js jel tako?
    12--to je ok......a mozda ti je narastao na 11,9 jer si imala jacu stimulaciju prije i time pogorsala fsh? tako kazu...ne mozes biti pametan........zasto mi tako mlade imamo tako visok FSH???? moja mama je usla u menopauzu kasno, sa 50god...ako to ima veze

  19. #19
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Krajem iduceg mjeseca idem u postupak sa Cetrotide pa bih molila cure koje su prosle kroz takav protokol da mi napisu svoja iskustva.Znaci,koliko js ste dobili, kakve su bile kvalitete, je li doslo do trudnoce, koja dijagnoza i naravno, gdje ste lijek kupili i po kojoj cijeni?Koliko ste ampula primile za stimulaciju a koliko vam je trebalo Cetrotide?

  20. #20
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    4 cetrotida (kupili ih u brežicama za 40 eur kom), 14 gonala, 3 menopura
    12 js, 6 oplođenih (imsi smo radili), 5 kvalitetnih zametaka - nažalost, sreće nije bilo, niti u svježem et, niti u fet-u
    u svakom slučaju ovo je protokol na koji ja puno bolje reagiram nego na dugi
    tebi sretno!

  21. #21
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    taca70, i meni je taj postupak bio dobitni, imas par postova iznad, bilo je 17 gonala, 4 cetrotide i pregnil 5000. reakcija super , js brojne i jako kvalitetne (ukupno 15 oplodjenih koje su skoro sve bile morule i blastice) ,a imam punih 37 god. Sretno i zelim ti uspjeh!

  22. #22
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Koliko vidim primile ste jako malo ampula za stimulaciju a imale super br. js.Ja sam u zadnja 2 duga protokola primila po 48 Menopura i dobila 8 i 6js.Citala sam da je Cetrotide bas dobar za starije i low respondere.Pocinje se pikati od 6.dc?S kolikom stimulacijom ste pocinjale?

  23. #23
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    počela sam 2 dva gonala, a nakon uvođenja cetrotida prebacila se na 1 gonal+1menopur

  24. #24
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    Evo i ja ovih dana cekam ciklus pa pocinjem s menopurima i cetrotidima. Injekcije su mi narucili u bolnici (CITO), a cijena je oko 450 kn (vidjet cu sutra). Na dugi protokol sam reagirala lose (3 js nakon 30 gonala i 14 menopura) pa cemo vidjeti. Inace rekli su mi da su za nas starije s povisenim fsh kratki protokoli bolji od dugih. Za sada pocinjem sa 4 menopura pa cemo pratiti..

  25. #25
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Samo da javim onima koje su u potrazi za ampulama cetrotide, u Slavonskom Brodu možete kupiti cetrotide po cijeni od 500 kn po ampuli ! Dobijete ga za dan-dva.

  26. #26
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    Upravo sam odradila protokol s Cetrotideom-rezultat ništa bolji nego bez njega,beta negativna!U mom slučaju nije dao bolje rezultate nego što bi dao sami klomifen!
    Htjela bih samo napomenuti da sam ih kupovala u onoj ljekarni Kuharić na Trešnjevci-bili su oko 480 kn za got.i nisam ih čak ni naručivala...

  27. #27
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    ia30, zao mi je, ali s tvojim godinama uvjerena sam da ti je MB dobitan

  28. #28
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    nadam se,u suprotnom ne znam što dalje...očito nismo pronašli odgovarajući protokol ili je neki drugi problem na stvari...vidjet ćemo!

  29. #29
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    ia30, daj mi napisi kakva ti je tocno bila situacija s protokolom.Koliko cega i kakva (ne)reakcija?Koje protokole si do sada imala?

  30. #30
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    poslala sam ti pp da ne zachatamo...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj ia30 prvotno napisa Vidi poruku
    poslala sam ti pp da ne zachatamo...
    Nije to zacetavanje, nego upravo tema, a svi volimo ovakve informacije iz prve ruke. Zato bih voljela da napises i tu svoje iskustvo s tim protokolom. Osim naravno ako iz nekog drugog razloga to ne zelis.

  32. #32
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Nije to zacetavanje, nego upravo tema, a svi volimo ovakve informacije iz prve ruke. Zato bih voljela da napises i tu svoje iskustvo s tim protokolom. Osim naravno ako iz nekog drugog razloga to ne zelis.

    i ja bih te zamolila

  33. #33
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    ...žao mi je što ne uspjevam odmah odgovoriti,liječim svoju negativnu betu čestim izbivanjem od kuće i compa,ipak se toga nakupilo...prije mjesec dana molila sam dr.L.da u stimulaciju uključimo i Cetrotide jer očito protokoli koje smo koristili nisu dali dobre rezultate iako MM ima ok sperm.a i s mojim hormonima je sve u redu,čak je i broj antralnih folikula dobar iako nešto posebno ne reagiram na terapiju!Dr.me odmah upozorio da je to skuplji lijek i da nema garancije da će nam dati bolje js i još naglasio da obično s cetrotideom dobije manji broj js,ali sam ipak inzistirala!Ovaj put sam uzimala veći broj Gonadotropina-po 3,čak i 4 dnevno...uveli smo Cetrotide od 6.dana te nastavili s injekcijama do punkcije....rezultat samo 2 js-oplođena samo 1-i evo beta negativna!
    Nekako sam cijelo vrijeme vjerovala u taj lijek ali nisam očito dobila ništa bolji embrij nego što dobijem kad uzmem samo par tbl.klomifena!Zato sam u svojoj poruci i napisala da mi cetrotide ne daje ništa bolji rezultat od klom na kojem dobijem 2-3 js,a na klasičnim stimulacijama do 5 js!
    Vidim da mnogi imaju uspješne postupke upravo s ovim lijekom ali moje iskustvo bilo je jako loše!
    U Mb prakticiraju dugi protokol(a takav još nisam prakticirala)pa možda dobijemo ipak bolji rezultat inače nemam rješenje...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    179

    Početno

    Meni je kratki protokol(menopur+cetrotide) bio uspjesan i na kraju smo iz njega dobili 3 odlicne blastice. Dvije su mi vratili i u avataru je rezultat.
    Prvi put smo isli sa dugim protokolom, te nakon "gomile" inekcija (gonali, a kasnije dodan i menopur) smo dobili 11 JS, ali embriji i nisu bili neke kvalitete. U potpisu se vidi sve...

  35. #35
    jelena30 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    87

    Početno

    I ja sam imala kratki protokol klomifen+menopur+cetrotide dobila 2 JS oplodile se i 2 embrija vratili treći dan ali beta je bila 0. Da napomenem portošila sam samo 6 menopura i 3 cetrotide koje sam sama kupila pa sad mi nije jasno da li su te cetrotide toliko dobre ili je to štednja na menopurima ili gonalima za nas koji još idu na račun HZZO.
    Cure sretno

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    jelena30 ja bih onako intuitivno rekla da su ti Cetrotidi spasili ciklus. Tvoj protokol nije onaj o kojem smo zapravo tu raspravljali, jer si krenila s Klomifenom. Dakle, ti si isla s ovim novim, po moje ne bas najboljim protokolom, tzv. polustimuliranim- Klomifen+par Menopura/Gonala. Pretpostavljam da su se kod tebe tek naknadno odlucilo jos i za Cetrotide. I vjerujem da si upravo zahvaljujuci njima dobila dvije JS koje su se obje oplodile. Tako bih ja to nekako laicki zakljucila.

  37. #37
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    jelena30 ja sam bila na kratkom protokolu kutija Klomifena + 12 gonala + 6 cetrotide.
    Menopuri i gonali u odnosu na cetrotide su različiti lijekovi i koriste se u različitu svrhu.
    Gonal f ili menopur su lijekovi (po sastavu hormoni - čisti FSH ili kombinacija FSH i LH) koji se koriste za stimulaciju janika s ciljem razvoja više folikula.
    Dugi protokol (puna stimulacija) započinje sa supresijom (u tu svrhu se koristi Suprerfact, Decapeptyl...). Supresijom se zaustavlja prirodno stvaranje hormona FSH i LH u našem tijelu čime se zaustavlja prirodna aktivnost jajnika. Pojednostavljeno, supresijom se vrši kontrola nad cijelim postupkom.
    Kod kratkih protokola u tu svrhu se može koristiti Cetrotide. Dakle Cetrotide sprečava nekontrolirani porast vlastitih, prirodnih hormona čime se omogućava kontrolirana stimulacija jajnika.




  38. #38
    jelena30 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    87

    Početno

    Aurora možda si stvarno u pravu i to mi je spasilo ciklus, ali neznam! Nisam ih nabavila u zadnji tren već sam znala od početka da mi trebaju.
    Ali to nije bitno, sad se treba dobro odmoriti i skupiti energiju pa ponovo krenuti na zimu u nove pobjede.
    Sretno svima, Natalina želim ti uspjeh u MB!!!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj jelena30 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam ih nabavila u zadnji tren već sam znala od početka da mi trebaju.
    Ako je od samog pocetka bilo planirano da nakon Klomifena i Menopura uzimas jos i Cetrotide, onda je tako bio slozen protokol i ja sam u svom prethodnom postu ocito bila na krivom tragu.

    A posto je i Natalina rekla da je imala jednaku stimulaciju onda je to izgleda stvarno jos jedna (nova) vrsta protokolo.

  40. #40
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    cure mozete li mi molim vas objasnit te cetrotide..to se zove antagonist.?
    kome se daju, zasto se daju? jel kvaliteta js od njih bolja?

    jer meni dr. predlozio ovaj put ( 2.IVF ) da idemo sa njima, jer moj fsh 13, broj antralnih folikula smanjen, ( 1.IVF menopuri + decap. 5js)
    probao bi sa cetrotidima, to ne ide preko hzzo? jesu to inekcije?
    meni je rekao da bi 3 platila 900kn a vi pisete o ciframa 400-500kn

  41. #41
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Crvenkapica, Cetrotide je antagonist i ima ulogu da sprijeci prerani rast LH koji moze izazvati raniju ovulaciju ili ostetiti js.Moze se davati od 6 ili 7.dana stimulacije ili kada vodeci folikul dode na nekih 14mm.U biti radi isto sto i decapeptyl samo na drugaciji nacin.Dr se ocito nada da ce prvo gonadotropinima potaknuti rast veceg broja folikula a onda uvesti Cetrotide.To je bio moj zadnji protokol i nisam se bas proslavila s njim iako se inace preporucuje za low respondere.
    Cijena je skroz korektna, i u Sloveniji kosta 40eur.
    Posljednje uređivanje od taca70 : 26.08.2010. at 09:24

  42. #42
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    hvala ti na odgovoru

  43. #43
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Hi cure, jeli Cetrotide budu od 0,25 mg?


  44. #44
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Da, ali imas i od 3mg koji traje 4 dana.Ovi za svaki dan su od 0,25.

  45. #45
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja sam low responder, probala sam najprije dugi protokol decapeptyl/gonal, pa uveden i menopur - loša reakcija
    pa sam išla na 2. ivf na menopur cetrotide - loša reakcija
    zadnja 2 sam na femara / menopuri i za sada na tu kombinaciju najbolje reagiram
    evo, čisto da mojim kolegicama low responderima objasnim šta mi je bilo najbolje (ne znači da će i njima djelovati, ali zašto ne probati, ako drugi protokoli ne djeluju)

  46. #46
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    hvala na odgovorima!!!

  47. #47
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pinky meni dr. poljak hoce uvesti cetrotide za ovaj 2.IVF sa menopurima, ne znam zasto ? ali ako on misli da trebam onda ok...jesu li dovoljne samo dvi inekcije?

  48. #48
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    pinky meni dr. poljak hoce uvesti cetrotide za ovaj 2.IVF sa menopurima, ne znam zasto ? ali ako on misli da trebam onda ok...jesu li dovoljne samo dvi inekcije?
    pa vjerojatno je procjenio da bi to bio najbolji protokol. cetrotide idu sa menopurima, i ja sam imala taj protokol na 2. ivf-u.
    imala sam 3 cetrotide, ti 2. uglavnom budu ili 2 ili 3.

  49. #49
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    je li tko imao u terapiji 20 gonalaf i 2 cetrotida+ovitrele...
    kakva je bila reakcija,koliko jajnih stanica ste dobile?

  50. #50
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali imas i od 3mg koji traje 4 dana.Ovi za svaki dan su od 0,25.
    A kolika je cijena jednih a kolika drugih? Onako odokativno....znam da se cijena razlikuje od apoteke do apoteke, od drzave do drzave.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •