Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 58 od 58

Tema: Pgd

  1. #51
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    imam jedan spontani iza sebe ali na žalost dokaza za ništa nemam, nije rađen kariogram ploda nakon spontanog. Stanice su do sada naoko bile zdrave, svaki put smo išli na blastice ali eto, taj put kad sam ostala trudna imala sam spontani. Sad me MPO doktori uglavnom uvjeravaju da je to "statistika", da nema potrebe za kompliciranjem, ali je genetičarka ipak sugerirala da ne bi bilo loše napraviti PGD.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Stvarno prvi put čujem da neki doktor spontano savjetuje tako "opsežan" postupak.
    Češće se dešava da doktori ne preporučuju, ili pak odbijaju ikakvu takvu preporuku.

    Mislim da ti je najbolje tamo se sa njima dogovorit, oni imaju svoje genetičare, svoje preporuke, svoj sustav.
    Bilošto da mi ovdje pišemo, opet ovisi o njima, njihovim mogućnostima, tvojoj kliničkoj slici i tome paketu zajedno.


    Sretno

  3. #53

    Početno

    Pozdrav, javljam ti se jer mi je tvoj post bio jako koristan, a posebno me razveselilo kad sam pročitala da čekate curicu
    Mi smo u postupku PGD+IVF u Ljubljani i započela sam s lijekovima u petak, 23.09. Pikam se Decapeptylom jednom dnevno...sama u trbuh. Nakon toga, 15. dan smo na UZ i terbali bi započeti terapiju Gonalom. Brine me jako upravo nešto o čemu si pisala u postu, a to je hiperstimulacija. Ne znam, bojim se toga jer Ljubljana nije baš taaaako blizu da idemo za svaku bol u trbuhu (ok, otvoriti ću liječenje i u Petrovoj), ali kako znati da je vrijeme za uzbunu...po količini boli...krvnoj slici...ne znam. Još me nekako strah da neće biti ništa od toga jer koga kod pitam, nikome nije uspjelo baš iz prve...jesam pozitivna i puna vjere, ali...
    Zato sam bila presretna kad sam pročitala za tebe
    Nisam duuuugo bila na rodi, tako da sad ne mogu naći gdje se šalje privatna poruka pa ti šaljem ovako
    Nadam se da ćeš mi pomoći u vezi ove hiperstimulacije, šaljem pozdrav i pusu

  4. #54

    Početno

    Citiraj skandy prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam trenutno u drugom postupku IVF+ PGD u Ljubljani

    javim ti se u inbox
    Skandi, mi smo trenutno na PGD+IVF u Ljubljani...nova sam na forumu pa nisam pročitala tvoje postove, ali budem
    Smijem te pitati ako me nešto bude zanimalo?

  5. #55

    Početno

    Ovo je post za patuljcicu .-) Kad sam prije 5 godina intenzivno dolazila na rodu nije bilo ovako konfuzno

  6. #56
    patuljchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    292

    Početno

    Citiraj Megi, Goya,Lourdes prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, javljam ti se jer mi je tvoj post bio jako koristan, a posebno me razveselilo kad sam pročitala da čekate curicu
    Mi smo u postupku PGD+IVF u Ljubljani i započela sam s lijekovima u petak, 23.09. Pikam se Decapeptylom jednom dnevno...sama u trbuh. Nakon toga, 15. dan smo na UZ i terbali bi započeti terapiju Gonalom. Brine me jako upravo nešto o čemu si pisala u postu, a to je hiperstimulacija. Ne znam, bojim se toga jer Ljubljana nije baš taaaako blizu da idemo za svaku bol u trbuhu (ok, otvoriti ću liječenje i u Petrovoj), ali kako znati da je vrijeme za uzbunu...po količini boli...krvnoj slici...ne znam. Još me nekako strah da neće biti ništa od toga jer koga kod pitam, nikome nije uspjelo baš iz prve...jesam pozitivna i puna vjere, ali...
    Zato sam bila presretna kad sam pročitala za tebe
    Nisam duuuugo bila na rodi, tako da sad ne mogu naći gdje se šalje privatna poruka pa ti šaljem ovako
    Nadam se da ćeš mi pomoći u vezi ove hiperstimulacije, šaljem pozdrav i pusu
    Evo vidiš, mi smo uspjeli iz prve! I to sa suludim vjerovatnostima. Na web stranici praške klinike PFC njihov embriolog kaže: "Nekoliko savjeta kojim se mogu povećati šanse za trudnoću - Preporuka br. 1: …prema svakom ciklusu liječenja (IVF)se odnosite kao da je jedini i poslednji . Odmah u prvom pokušaju uradite maksimum za postizanje uspjeha."
    Drž se tog savijeta i sve će biti ok!
    Što se tiče hiperstimulacije, obzirom da meni niti jedan od doktora ne zna objasniti kako to da kod mene nije došlo do teške HS (ok, priznajem, malo teško mi je bilo, ali ništa strašno), jedino što mogu je reći ti što sam ja radila.
    Dakle, prvo i najvažnije. piti puuuuno tekućine (obične vode - iz slavine, a preporučam i onu kupovnu za sportaše (mislim da je studena, ali ne ona sa okusima nego ona neka sport)) Ja sam pila po 4 L dnevno. Sa tim treba krenuti još za vrijeme stimulacije - odmah! Da. Ići ćeš puno na wc - ali to ti je dobra priprema za ono što te čeka u trudnoći .
    Drugo - kretati se, ali ne pretjerivati sa tjelesnom aktivnošću. Ne dizati teško, ne forsati se, jer su jajnici tak i onak opterećeni. Lagana šetnja po 1 sat svaki dan je sasvim ok.
    Treće - pojačati unos proteina. Zaboravila sam kako su mi objasnili čemu to, ali u svakom je slučaju dobro. Dakle, pojačaj unos sira, mesa... Ja sam pila krajem stimulacije i sve do iza transfera neke napitke za bodybuildere - visokoenergetski napitak sa extra proteina. To mi je preporučila doktorica u Pragu.
    Četri - ako osjetiš jaaake grčeve u trbuhu, ne možeš disati i sl. (vidi malo kako cure opisuju simptome HS-a), odmah se javi doktoru! NE u Ljubljani, nego svom doktoru doma! Napraviti će ti UZV, vidjeti da li imaš slobodne tekućine - znak HS-a i reći ti što dalje. Sa HS se nije za zezati, ali nemoj se niti unaprijed nervirati. Bit će sve ok.
    Želim ti uspješan postupak i svu sreću, i da se iz ljubljane vratiš sa jednom malom mojcom ili janezom (ili oboje!).
    Pusa!
    Ako te još što zanima - pitaj!

  7. #57
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    Citiraj Megi, Goya,Lourdes prvotno napisa Vidi poruku
    Skandi, mi smo trenutno na PGD+IVF u Ljubljani...nova sam na forumu pa nisam pročitala tvoje postove, ali budem
    Smijem te pitati ako me nešto bude zanimalo?
    naravno da možeš

  8. #58
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    tema je zaključana

    nastavak rasprave potražite na jednoj od ovih tema
    http://forum.roda.hr/threads/20277-p...88#post2366688
    http://forum.roda.hr/threads/40040-b...ija-mozaicizam

    a nešto info možete naći i na ovoj zaključanoj temi http://forum.roda.hr/threads/32428-P...a-dijagnostika

    osim toga. zaista puno informacija možete naći i na temi o Češkoj
    http://forum.roda.hr/threads/65073-P...4%8CE%C5%A0KOJ

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •