Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 102

Tema: TSH-našla sam uzrok 3

  1. #1
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Pino hvala ti na tvom odgovoru, nekako mi odmah bude lakše kad znam ...

    Moj protokol u ZGB-u je najobičniji ICSI uz korištenje Suprefact spreja (3 x dnevno) i 3-4 Gonala F od 3. dc ....
    Uvijek dobijemo dobru kvalitetu stanica, samo se prošli put nisu sve oplodile tj. od 7 JS imali smo 3 zametka - ali blastice.
    Jednom sam imala 11 JS (16 folikula), 10 ih se oplodilo, podijelilo, imali i smrzlića, ma genijalno (to mi je bio moj 1. pokušaj).
    Sada baš i nisam neke sreće, smrzliće ne pamtim u zadnjih nekoliko pokušaja, ne znam koji je razlog tome (valjda godine ).

    Uhh, hvata me lagano frkica, sutra mi je 21. dc (trebala bi vadit progesteron, a najradije bi još jednom TSH ... )

  2. #2
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    TIGY, vidjela sam te u utorak na SD. Ono čudo koje su vozili na kolicima sa ET sam bila ja!

  3. #3
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Ajooj, pa šta nisi vikala, vidjela sam nešto zamotano u plahte,
    nisam obraćala toliku pozornost jer sam išla po mišljenje u laboratorij,
    šaljem ti milion pusica i veliki virtualni zagrljaj, viiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiibrrrrrrraaaaam do besvjesti ... !!!

  4. #4
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Bilo me je sram, puna čekaonica ljudi, kao što si primjetila ja u plahtama...

  5. #5
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Deja ...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Tiggy, ja nisam radila pretrage kad sam imala prvi spontani na IVIg-u. Ja sam to svrstala u uobicajnu statistiku. Kreni sa jednim IVIg-om prije bete ali pazi da po pozitivnoj beti odmah primis drugu dozu. God works in mysterious ways, nije sve u tehnici ni u imunoglobulinima. Moja kcer se ni po jednom pravilu nije trebala primit nakon svega sto mi se desilo tijekom postupka i nakon ET-a a tu je samnom moja zabica.

    Ja sam prvih 4-5 infuzija imala bolove u zglobovima, vrucicu, jako sam se znojila i jednom sam im u bolnici dok sam primala IVIg dilatirala nakratko. Sve je to ok i nista od ovoga ti se ne mora desit. Pazi da ti iskusna sestra daje IVig i dobro procitaj upute, prvih 20 minuta po 15 kapi u minuti, sljedecih 20 minuta povecaj na 25, pa sljedecih opet na 40 i onda do kraja nemoj ici preko 50 kapi u minuti. Uzmi stopericu sa sobom pa broji, to je jako vazno. U pravilu prva boca ide sat vremena a ostale po pola sata ako dobro curi. 25 grama bi mogla primati 3-4 sata ako se brunele ne zacepe, IVIg je vrlo gust i cesto dodje do zastoja infuzije.
    Ja sam znala ispratit jednu smjenu i docekat drugu i vecerat u bolnici. Strpljen-spasen. Uzmi nesto za grickati, piti i neko stivo.

    8)

    Timmy

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Tiggy, sad sam pogledala onaj link za Octagam sto si ga stavila i to je taj IVIg. Kad sam ga ja primala nije bilo ovog linka, lijepo su to objasnili. Evo ti jedan tip: ako ikako mozes, nabavi dvije boce od 10 grama i jednu od 5 grama. Jedna od 10 grama bi trebala biti jeftinija nego dvije od 5. Kada sam ja primala IVig, nazalost nije bilo boce od 10 grama. Stedi se na novcu i na vremenu jer ovako imas promijeniti samo 3 boce a kod 5 grama imas 5 boca a na svaku promjenu boce se gubi malo IVig-a (ostane u boci) i dosta vremena. I kako sam ti rekla, ako placas cash, trazi popust.

  8. #8
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Timmy, hvala ti, ali ja sam pronašla malo jeftiniji GAMMAGARD od Baxtera
    razmišljam o toj soluciji, budući da mi nije toliko važna temperatura čuvanja
    jer čim ga kupim idem u bolnicu s njim, evo vidi link: http://www.drugs.com/pdr/Gammagard_S_D.html i šta misliš jel OK ?! :?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    53

    Početno

    Tigy...sve znaš....želim ti sve najbolje...i konačan uspjeh....Kiss

  10. #10
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Hvala mala9, ja se isto nadam pozitivnom rješenju, ovaj puta idem do kraja ...

    Cure moje, ovo vrijeme stalno nešto razmišljam o svojoj terapiji i ulazim u dvojbu jednu ili dvije doze IVIGa,
    dr. Beer preporuča 6. dc, pa 2 dana prije ET i onda po pozitivnoj Beti, dr. Duić tvrdi da će biti dovoljna i jedna doza,
    moja frendica Nikky je ponovo postavila pitanje na US forumu i dobili smo neke odgovore koji nas zbunjuju,
    evo linkić: http://www3.fertilethoughts.com/foru...d.php?t=399696 pa pogledajte kako one razmišljaju,
    mene je najviše zaokupio ovaj odgovor, citiram:

    IVIg takes 3 days to kick in and 10 days to reach it's full effect. That is why studies show that IVIg is not effective if used after conception. If you are only going to use IVIg once I think it is better to use it on cd6. HOWEVER, I am not a doctor and only your doctor can give you that advice.
    I think that IVIg is used twice during IVF cycle because stims usually cause immune system to flare. I know that for an IUI cycle IVIg is only used once.
    Best of luck
    Masha
    Upravo na osnovu toga kužim računicu dr. Beera, njihov je sistem fakat siguran, dok me naš sistem malo muči,
    tj. kako rasporediti jednu dozu a da bude pokrivenost u doba ET i da traje do testa Bete, upravo dvojim oko toga,
    dr. Duić je napisao u doba koncepcije, bojim se zakašnjelog djelovanja, ako uzmem nekoliko dana
    prije punkcije ovisi dosta kad ću na ET, sve je to čista matematika, nema se tu puno šta filozofirati,
    moja odluka o IVIG-u po nekoj logici pada na 8 dc. , 12 dc. neka bude punkcija to je točno 5 dana i neka
    ET bude za 2-3 dana nakon punkcije to je onda 7-8 dana od IVIG-a i do tada bi trebao djelovati.
    Onda od ET bi imala cca. 11-12 dana lufta do Bete, a to je taman 21 dan od infuzije IVIGa.
    Ako se dobro isplanira zaista onda ne bi trebalo komplicirati sa dvije doze, jer bi se ova jedna točno mogla "nategnuti" do Bete.


    Što vi mislite o svemu tome i kako bi vi postupile u mojoj situaciji ?!
    sorry ako sam zakomplicirala, ali to je trenutno najveća dvojba koja me muči ... :?

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Tigy, nemam pojma šta bi ti pametno rekla jer ne kužim to sve najbolje. Samo ti želim reć da ŽELIM DA OVAJ PUT USPIJEŠ!!

  12. #12
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Joj, Tigy, stvarno je sve to komplicirano...
    Da cijela priča ne košta tak puno vjerojatno se ne bi brinula previše.Ipak, i sama si rekla da se dobrim planiranjem može izvući maksimum upravo iz te jedne doze,a koliko vidim u odgovorusa US foruma. nema više razloga nakon oplodnje uzimati IVIg.

    Što god odlučila, sretno!!!!!!

  13. #13
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Tigy držim fige do neba :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    51

    Početno

    TIGY,bila bih najsretnija da ti mogu i znam dati neki savjet i pomoći ti, ali sam stvarno još uvijek tele :? i malo toga kužim. Nadam se da me neće uhvatiti i kravlje ludilo ...
    Ali mogu i želim ti poželjeti sreću!!! Vjerujem da će netko od iskusnijih cura na tom području uskoro napisati nešto korisno za tebe!

  15. #15
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Curke tnx ...

    Malo čitam iskustva sa IVIG-om i dolazim do spoznaje da IVIG ne djeluje ako je povišen postotak NK stanica
    koje su prisutne u maternici, a to bi se trebalo utvrditi biopsijom 26. dc. no u HR se to nažalost još uvijek ne radi,
    ako bi one bile pozitivne i u maternici onda bi na njih mogli djelovati jedino Enbrel i Humira, naša L. je NK dotukla sa Enbrelom,
    evo nešto više o tome:

    What's the difference NK cells in Uterus & in blood?
    Calling all Humira/Enbrel users...? , a ja ću pokušati vjerovati da ih nemam 8)

    Nakon tog saznanja čitam o nus-pojavama IVIGa: obično se radi o vrućici i alergijskoj reakciji kože, pa se svakako
    preporučuje korištenje Dimidrila ili Benadryl-a kojeg preporuča protokol dr. Beera ( svakih 6 - 8 sati nakon imunoterapije):

    I feel like I should feel different but I don't.
    I don't think I need the benadryl every six-eight hours,
    but that is what the protocol says so I'll take them until tomorrow afternoon.
    A evo koje imuno-testove rade u Americi: http://www3.fertilethoughts.com/foru...ad.php?t=77212 ... 8)
    kod nas se obično sve preskače, no često žene uzaludno ponavljaju svoje IVF-ove sa odličnim embrijima i to je problem.

  16. #16
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Tigy, haj!

    Nemoj sada previše čačkati. Koliko ja kužim IvIg bi ti trebao pomoći kod tvog postotka NK, uz pretpostavku da u uterusu postotak nije veći. Pročitaj ponovo svoje prvo pismo dr. Beera. Ja sam, doduše, skinula NK pomoću Enbrela, ali druge đabaleze su i dalje u igri.
    Ova tvoja procjena s jednim IvIg-om prije pozitivne bete bi mogla biti OK (nadajmo se da je dobra vremenska procjena, ali iz iskustva već znaš koji ti je, u prosjeku, dan punkcija). Možda ne bi bilo loše iskontrolirati NK nakon IvIg-a, a u zadnji čas prije transfera?
    Ja vjerujem da bi to moglo funkcionerati , Zato, hrabro idemo u igru!
    VEEEEEEEEEELIKA

  17. #17
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Tigy,

    moj doktor obicno daje dozu od 40g i kaze da djeluje 4-5 tjedana, s tim da treba neko vrijeme da pocne djelovati. Valjda veca doza malo vise traje. I ja sam cula da dr. Beer propisuje malo drugaciji rezim, po postovima na forumima, ali osobno nisam imala s tim iskustva. Ja bih na tvom mjestu pitala i dr. Coulam na onom forumu koji sam bila postala neki dan. Dr Coulam ima isto puno iskustva s imunim problemima - to joj je specijalizacija. Pogledat cu malo i po proslim postovima da vidim da li ima koja slicna situacija.

    Ali ono sto si napisala zvuci sasvim logicno, posebno ako iz prijasnjih stimulacija znas kad ce biti otprilike punkcija. Drugo ti ne mogu ipak reci, jer nisam doktor, a i pored svog iskustva i jos nekoliko zena koje su bile u ciklusu sa mnom, ipak nemam previse iskustva...
    Toliko od mene pa se javim ako nesto saznam...
    A fige sam vec pocela drzati!

  18. #18
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    evo jedno pitanje i odgovor

    Hi Dr. Coulam. I have read that even if your NK results are under 10% that
    you may still have a problem with NK cells in the uterus but that ivig does
    not help that problem. Is this accurate? If so, what is the treatment for
    NK cells in the uterus (and which of the tests finds this?)

    I am not aware of any data to suggest that IVIg does not affect uterine NK cells. This is the preferred treatment at this time. There is one report of treatment with phosodiesterase inhibitors and antioxidants as well, but this has not been confirmed. Dr. Coulam

  19. #19
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Lidali, "čačkam" jer me zabrinuo ovaj odgovor u vezi tog, citam:

    Yes, do get tested for NKUs. I've had many IVF failures because I've only done IVIg to bring down the NKs in the blood but did not do the endo biopsy test to see if I had NKUs. I thought the IVIg would take care of the NKUs but it didn't. Like Ally said, you will need humira or enbrel to treat the NKUs. Don't make the same mistake I've made. I've went thru many heartache and wasted a lot of $$$ on IVF cycles only to have them fail. Get tested first and if it comes back positive, get treatment. At least you know that you have covered everything.
    Pino, nisam registrirana na tom forumu, ali sam ga čitala, pa ako bi ti mogla postaviti moje pitanje, pliiiiiiizzzzzz,

    pitaj ovak: ako koristim Dexamethason dnevno 1 mg i 1 dozu IVIGa od 25g 7-8 dana prije ET,
    a imam u perifernoj krvi postotak NK stanica C56 18 %, no ne znam za postotak u uterusu jer se kod nas u HR
    ne radi ta biopsija 26.dc (bar koliko ja znam), da li da riskiram samo sa IVIGom i Dexom ili bi trebala još nešto ?! :?

    Znam da sam "zagrizla", ali ovaj put fakat ne bi htjela ništa prepustit slučaju, pogotovo kad znam
    otprilike koji je problem i kako se rješava, evo - ni po noći ne spavam, jer me to muči, ah, ta podsvijest ...

  20. #20
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    OK,OK - Tigy hipohondar ...

  21. #21
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Tigy samo da ti kažem nešto u vezi ovog čačkanja i nespavanja.
    Ja ti iz struke znam o autoimunim bolestima nešto s psihološke strane, jer se bavimo i tretmanom kroničnih bolesti-doduše ne konkretno tvojom, ali sve su one u biti slične.

    Po Teoriji izbora, koju ja obožavam (ali to ne mora biti točno), do autoimunih bolesti može doći-ako nema nekog očitog povoda koji se može detektirati medicinskim testovima i zbog pretjerane brige i psihičkog opterećenja, jer tijelo odnosno mozak nema pojma što ti točno misliš, ali reagira na negativne misli slično kao i kad uljez-npr. neka bakterija ili virus uđe u tijelo. Znači tvoj imuni sustav se pobudi i spreman je za borbu i traži uljeza. Kako ga ne može naći, a sistem se pobudio onda mora negdje djelovati-ne može se zaustaviti i onda odabere neki organ koji mu je zgodan, pa to nekad budu kosti, nekad npr. bubrezi pa čak i mozak ili bilo koji drugi organ.
    To sam ti sad ovako slikovito pojednostavila jer ti hoću ustvari reći da bi bilo dobro da o tome toliko ne misliš i da tu energiju sad dok još ništa ne možeš napraviti usmjeriš na nešto gdje ćeš se ispucati.
    Kažem ovo ne mora biti točno, to je samo jedna teorija, ali meni je legla jer se vrlo dobro zna da je mozak u stanju sam sebe zavarati i zbog toga je toliko toga nemoguće objasniti danas dostupnim testovima.

    Najbolje da se upišeš na jogu ili ako ti bolje paše na nešto energičnije ako ti više odgovara dok čekaš.

  22. #22
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    I da nemoj rauhati ko npr. ja

  23. #23
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    rvukovi, upisana ja na fitness i saunu, meditiram i ujedno razmišljam, nikako da se isključim ...

    Previše je to sve aktivno oko mene, moram uvjeriti vlastiti mozak da sam sve poduzela što sam mogla,
    a on mi uvijek odgovara: "što ako ... " i nikad kraja, to me jedino i muči, a jogu baš i ne volim.

    No, mogu si "drmnut" jedan normabelček i živjeti u ružičastom svijetu, za promjenu .... tnx na savjetu ....

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Pino, meni je malo cudno da tvoj doktor daje IVIg svakih 4-5 tjedana. Zivot antitijela je od 21-23 dana sto pise i na uputama (bar za IVIg koji sam ja primala a to je OCTAGAM i ENDOBULIN). 4 tjedna bih jos razumjela ali 5 nikako. Kolicina antitijela nema veze sa duljinom njihova djelovanja ali ima sa snagom sto znaci vise IVIga-manje NK stanica.

    Tigy, nagazi malo na kocnicu i smiri igru, radis sve sto treba i sad ti samo jos treba dusevnog mira i dobrog nocnog sna i stvari ce sigurno poci na dobro. Ja znam taj osjecaj kada mislis da trebas napraviti samo jos ovo ili ono i da je to kljuc uspjeha. Ja sam se polomila radeci to sto ti sad radis i u zadnjem IVF-u kad sam vidila da je stvari idu nizbrdo, prepustila sam se rijeci koja me tukla od svaki kamen koji se nalazio uz put a ja bih se samo osvrnula tako gdje me zabolilo i pomolila se. Eto taj put sam rodila. Ja sam mislila da se majcinstvo desava nekom drugom a da ja nisam ta. Meni se i dan danas cini da kad sam ja rodila da svi na ovom forumu mogu rodit. Ovo nemoj shvatit kao nekakav pretenciozan stav vec kao iskrenu utjehu tebi i svima koji nastoje imati djecu.

  25. #25
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Tigy, ja postala na onom forumu. Inace, smiri malo, to ti je jako vazno. Ja sam ovaj zadnji IVF pocela sivati quiltove, to je kao americki tradicionalni rucni rad, samo zato jer vise nisam htjela nista razmisljati o svemu tome, IVF, problemi s poslom, zgubila vizu itd... Jednom kad odlucis sto ces, onda sve to ide automatski, i zbilja se vise nema smisla brinuti. Nadji si hobi koji zahtijeva koncentraciju. Za mene sportovi ne rade jer tek onda imam vremena da mi mozak proradi. (Inace, noc prije transfera ja nisam mogla niti oka sklopiti, muz mi je navecer napravio dva cappuccina za konstipaciju, a fulao je i koristio pravu kavu umjesto decaf - joj da vidis koja faca kad je skuzio... ali sam tako slatko zaspala u autu nakon transfera da bolju relaksaciju vjerojatno nisam mogla imati...)

    Timmy - ja sam ti procitala da je poluzivot (half-life) antitjela, pogotovo onih IgG od kojih je Octagam napravljen, 21-23 dana, sto znaci da se za to vrijeme kolicina antitijela smanji za pola (znaci u 42 dana na cetvrtinu originalne kolicine). Tako da ako je potrebna neka minimalna kolicina za neutralizaciju NK, a dana je veca originalna kolicina, ima vise antitijela u tijelu i nakon 4-5 tjedana, tj. cetvrtina originalne kolicine. Bar sam ja to tako skuzila. Istina je da je upitno koliko je taj exponencijalni model razgradnje antitijela tocan, ali mi se cini da je uvelike koristen u farmakologiji. probaj googlati octagam half-life. S druge strane, cesce infuzije odrzavaju kolicinu antitijela stabilnijom, pa je vjerojatno bolje, ali sama infuzija ovdje kosta 600 dolara, samo da te sestra pikne s iglom i da sjedis u bolnici, pa ljudi preferiraju rjedje infuzije. Pusa tebi i bebici!

  26. #26
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Evo sam baš ponovo pogledala Tigyn link na Gammagard i tamo kaže da je poluraspad njihovog IGg-a 37,7 +- 15 dana, ovisno o metabolizmu. Ranije se uzimalo 21-25 dana. Od tuda vjerojatno ta razlika u primjeni i procjeni pokrivenosti. (Do četvrtine količine (pola od pola) dođeš za još toliko dana, koliko ja kužim mtematiku, pa je to opet ta procjena)
    Bitno da odradi što treba!

    Tigz, držim fige

  27. #27
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Tnx cure što mislite na mene, tako ste super ...

    Evo našla sam pitanje od Pino i jedva čekam odgovor !!! :D

    Posted by ribiribi on 12:30 2/27/2006:

    Hi dr. Coulam,
    I'm posting this for a friend who can't login:

    I had 9 failed IVFs in 5 years of TTC before it was discovered that I have TSH of 20, ATA+, extreme AMA+(202, normal<20) and CD56+ cells 18% (we had just male factor before that). Since then I've been taking Euthyrox 50mg, which lowered my TSH to less than 2.

    Immune treatments in my country (Croatia) are in its infancy, and my doctor and I cobbled together this tentative treatment from information on the web and literature:
    - dexamethasone 1g from first day of stimulation
    - one dose 25g IVIG 7-8 days before transfer (I weigh 52kg)
    - baby aspirin, omega-3, folic acid

    I have some questions:

    1. I am worried about NK cells in the uterus, which I don't know if I have - would this course of treatment take care of it? If I had them, would I need anything else like Enbrel?

    2. In your opinion, would one dose of IVIG would do the trick and how much am I risking by taking one dose only, instead of one dose cd6, one dose -2 days before transfer? (Finances are a big factor!!!)

    Thank you very much for generously sharing your opinion and advice!
    Ovak nema šanse da bi ja nešto na engleskom napisala, pino hvala još jednom, odlično postavljeno pitanje, srce si ...

    Timmy i Lidali, onda bi ja mogla dozu IVIG pomaknuti na 37,7 +- 15 dana ( sad mi nije jasno kak ) ili ipak 25 dana :?

  28. #28
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Evo link na pitanje: IVIG therapy for ATA and NK cells - question ... baš me zanima koji će biti odgovor ... 8)

  29. #29
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Odgovor bi mogao biti već sutra. Bit će sigurno bolji od naših laičkih. Čekamo i nadamo se da tvoja računica nije loša!

    Btw. ja sam samo htjela u prijašnjem odgovoru reći da kužim razmak od 4-5 tjedana između dva IVIG-a.Osim toga, na onom tvom linku za Gammagard kaže da djelovanje počinje odmah nakon infuzije, a ne nakon 7-ili-koliko-već-rekoše dana.

  30. #30
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Dobila sam odgovor, eto sad mogu mirno spavat :

    1. The IVIg should treat the uterine NK cells.
    2. We check the NK cells 1 week and then weekly after to IVIg infusion during the first trimester to see if more IVIg is necessary.

    Dr. Coulam


    Lidali, to bi bilo onda super, djelovanje odmah po infuziji, do transfera bi sve bilo pod kontrolom. 8)

  31. #31
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Tigy, ovo je super! :D

  32. #32
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Tigy,

    baš sam prvo škicnula na Inciid i došla do zaključka da ćeš konačno u miru i s uvjerenjem u postupak :D

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Vratih se ja s puta, draga Tigy želim ti svu sreću ovog svijeta

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    ... i još jedna lijepa stvar, moj TSH = 1,47 nakon 2 mjeseca euthiroxa. Sada trebam provjeriti još NK stanice, nakon dexa, ribljeg ulja i omega 3, pa ću krenuti napokon u postupak ako sve bude u redu :D

    aspirin + heparin, znam da se poistovjećuju, ali meni je dr. Beer preporučio da koristim oboje, aspirin bez prestanka, a sa heparinom počinjem 6-ti dan ciklusa u kojem planiram začeće, prekidam na dan prije punkcije i onda nakon punkcije nastavljam do daj Bože 6 tjedana nakon poroda

  35. #35
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    navi, to je fantastično !!! :D

    A koliko su ti antitijela na štitnjaču ?! TSH je odličan !!!

    Meni je danas upravo došao ostatak nalaza, TPO-At iznosi 766 IJ/ml < 20, što znači da moram svakako na IVIG.
    TSH mi je 1.34 mIJ/l što je također odlično, pijem Euthyrox 75 mg dnevno.
    Također trošim Twinlabov MEGA TWIN EPA (Fish oil), uz E i C vitamin, folic plus, baby aspirin (81 mg),
    dexamethason 1 mg dnevno i sad sam nabavila onaj PRENATAL od Natural Wealtha.

    Danas bila kod Lučija, pogledao me na UZV, nema nikakvih cista i sve je čisto i OK i startamo sa postupkom za par dana. 8)

  36. #36
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Navi, sretno!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Antitijela su mi uvijek negativna, ali meni se imunoglobulin savjetuje zbog preklapanja u HLA tipizaciji u najgorim DQ i DR lokusima i naravno spontanih koje sam imala. Ustvari, tu bi pomogao najviše LIT, ali kako ga kod nas ne rade, morati ću najvjerojatnije s imunoglobulinom, imam još malo vremena da odlučim, sada da još vidim NK stanice i onda pada odluka.

  38. #38
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Navi, moj DQ i DR lokus na HLA tipizaciji uopće nije napravljen do kraja (sve NT=ne tipizirano i ND=ne definirano) :/

    Tako da ću ja na IVIG i zbog antitijela i zbog sumnje na lokuse, te zbog NK stanica,
    strašno sa koliko sam nepoznanica prije ulazila u postupak, ne mogu ni zamisliti ... :shock:

    Svakako javi rezultat NK i kad krećeš, držim fige za nalaz, ovaj put mora uspjeti ... 8)

  39. #39
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Navi i Tigy, curke moje,

    ovaj put MORA BITI!!!!!!!!!!!!!!

    Koliko tog smo uzeli u obzir - uključili i isključili - i ništa ne prepustili slučaju, da jednostavno nema druge!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Meni su danas došli nalazi od štitnjaće i sve je OK, sutra skupljam sve ostalo i ponovo radim CD19 (B limfocite) i nadam se da padaju (što sve ide u mene s raznih strana - morali bi). A onda još, za svaki slućaj, sutra pada i pismo dr. Beeru - sve tempirano!

  40. #40
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Lidali odlično za nalaze, držim fige za CD19 (meni su isto bili povišeni 11.2 %, a po dr. Beeru treba biti < 8 ).

    Ja ću svoje NK stanice prekontrolirati nakon IVIGa, točno prije transfera, kada bi trebala poduplati dozu Dexa.


    Cure, držite se, jer polijećemooooooooooooooooooooooo ... 8) od sada nema više nazad, već samo naprijed !!!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj TIGY prvotno napisa


    Cure, držite se, jer polijećemooooooooooooooooooooooo ... 8) od sada nema više nazad, već samo naprijed !!!

    Jes, jedva čekam!! Sretno! :D

  42. #42
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Sretno cure!

  43. #43
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Sretno, cure!
    Mirisim bebeeeeeeeeeeeee :D

  44. #44
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Bože Tigy, čitam tvoje postove i sve mislim kako je nevjerojatno koliko toga znaš! A da razmisliš u upisu na medicinu? Pa pola toga već znaš! Bio bi to za tebe 'pis of kejk'. Još stigneš zamjeniti sirotog dr. Jukića... Ma šalim se naravno, samo sam ti htjela reći da mislim na tebe i da ti šaljem veeeeliku pusu!

  45. #45
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Tnx curke ...

    anchi, baš me nasmija, pa da budem konkurencija IVF klinikama, samo mi još to fali, i ovako mi je bolnica "preko glave"

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    nakon 2 mjeseca dexa moje NK CD56 iznose 15,7 :D
    to je za mene super rezultat pošto su prije bile 24,nešto i dr. je rekao da uz terapiju imunoglobulinom mogu odmah u postupak pošto će ih imunoglobulin dokrajčiti, joj koliko bih još smajlića stavila....
    tsh sam sredila, cd56 sam skoro sredila pa nastavljam sa dexom i najvjerojatnije uskoro krećem, sretna sam!!!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Lidali sigurno će nalazi biti ok, trud nam nije uzalud, rezultati stižu
    Tigy ti prva krećeš, radovati ću se tvom plussssu kao da je moj, a onda stižemo Lidali i ja (ma kakve će to bebice biti debele i zdrave sa svim dobrim stvarima kojima su se mame šopale zbog njih, vitamini, proteini, minerali i mnoge stvarčice za koje prije nikada nisam ni čula) SRETNO NAM

  48. #48
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    navi, super, želim ti puno sreće i da ovaj put beba/bebe ostanu uz mamu
    :D , a pitat ću vas za savjet ako ja budem otkrila slične probleme kod mene ipak se nadam da neću trebati savjet

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    fjora draga šta god trebaš

  50. #50
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Navi, jupiiiiiii za NK !!! To znači da dex radi svoje, jupiiiiiiii !!!
    Tako sam sretna kao da sam ih i ja skinula, nemam riječi, osim da smo napokon na pravom putu !!! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •