Vidi rezultate ankete: Koji naziv biste željeli izabrati za mpo udrugu?

Glasači
107. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Beta (Bebe, Embrio, Transfer, Akcija)

    71 66.36%
  • Čudesna staza

    7 6.54%
  • Dar

    4 3.74%
  • Kolijevka

    7 6.54%
  • Mala srca

    9 8.41%
  • Mame i tate

    1 0.93%
  • Nada

    1 0.93%
  • Put do sreće

    6 5.61%
  • Srce

    1 0.93%
Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Anketa-odabir prijedloga za naziv Udruge

  1. #1
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno Anketa-odabir prijedloga za naziv Udruge

    Ovo su prijedlozi za naziv udruge osoba s problemom neplodnosti.
    Anketa o nazivu udruge bit će otvorena do četvrtka, 9. ožujka 2006. u 20 sati.

    Između tri prijedloga koja dobiju najveći broj glasova na osnivačkoj skupštini Udruge izglasat će se naziv udruge.

    Radi lakšeg snalaženja oko odabira, evo linka na prijedloge i raspravu o nazivu:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...er=asc&start=0

    Napomena: naziv iz proceduralnih razloga nije moguće odabrati ovom anketom, već je to potrebno učiniti na osnivačkoj skupštini Udruge koja će se održati u petak, 10.03.2006. u 18,30 sati u prostorijama "Zelene akcije" na adresi Frankopanska 1, ulaz iz dvorišta, Zagreb.

  2. #2
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    glasala ... :D !!!

  3. #3
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    glasala!!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    I ja :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    19

    Početno

    I ja!

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni je ovo glasanje malo problematično - naime mislim da bi glasati smjeli samo oni koji će biti i članovi te udruge.

    ne vidim smisla u tome da se računa i moj glas, i glas apsolutno svake osobe koja se nađe na ovom topiku.

    to je kao da ja osnivam udrugu koja će se baviti tim i tim problemom, imam uz sebe, za početak, još 20tak, 30tak "suboraca". a o imenu nam odlučuju ljudi koji nemaju veze niti s budućom udrugom, a možda niti s glavnim razlogom osnivanja udruge.

    jedino ako vas ovdje samo zanima mišljenje većine, a onda će se o imenu zapravo glasati na osnivačkoj skupštini.

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mislim, pročitala sam napomenu, ali nije mi jasno hoćete li na osnivačkoj skupštini samo službeno potvrditi ono što se ovdje izglasa, ili ćete imati pravo glasanje?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    meni je ovo glasanje malo problematično - naime mislim da bi glasati smjeli samo oni koji će biti i članovi te udruge.

    ne vidim smisla u tome da se računa i moj glas, i glas apsolutno svake osobe koja se nađe na ovom topiku.
    Za naziv je bolje da sudjeluje što više ljudi, nije to donošenje neke strateške odluke tipa plana rada i sl. Stvar je u tome da će se Udruga i obraćati nekoj većini, stanovnicima ove zemlje, dakle, što je većini simpatičnije - to bolje. (Zato mnoge kompanije i raspisuju javne natječaje za odabir imena proizvoda ili slogana neke akcije. )

  9. #9
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Sazivatelji i organizatori osnivačke skupštine složili su se s opisanom procedurom odabira naziva udruge.

    Na osnivačkoj skupštini za ime udruge izglasat će se jedan od tri naziva koji u ovoj anketi dobiju najveći broj glasova.

    Ovakvoj odluci doprinjela je i limitiranost tehničkim problemom-udruga još nije uspostavila stabilan način komunikacije, a prostor za osnivačku skupštinu nam je na raspolaganju svega sat i pol vremena.

    Ipak, okolnosti nam idu na ruku: možemo se pouzdati u pamet, dobru volju, dobronamjernost i inventivnost forumašica kako sa "potpomognute oplodnje", tako i svih ostalih foruma.

    Pala mi je na pamet priča o bendu "Nervozni poštar"-ekipi koja je smišljala ime pod kojim će nastupiti, na vratima je pozvonio poštar.
    Kako nisu odmah otvorili vrata, zvonio je jače i jače...Ukratko, prozvali su ga "nervoznim", pa je tako i bend dobio ime...

    No, za razliku od ovog primjera, mi znamo što radimo

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ok

  11. #11
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Ovdje vecina moze samo izabrati sto bolje ime(po simbolici, znacenju, brzom pamcenju..), a mi cemo taj prijedlog svakako priloziti medu one primjere koji su u uzem odabiru.


    zato cure raspalite!!!

  12. #12
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    glasala!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Glasala i ja.

    Ne znam da li je kasno za mali prijedlog izmjene u smislu

    Bebe
    Embrio
    Transfer
    Aspiracija


  14. #14
    Gost

    Početno

    Meni se osobo keti sviđa prva verzija jer mi bez akcije ne možemo doći ni do Bebe ni do Embrija ni do Transfera bez Akcije

  15. #15
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Glasala za Betu, doista mi je to najljepše jer je zvučno, kratko i ujedno je akronim.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Tek sad vidim da ovaj post ustvari pripada ovamo, pa ga evo ponavljam:


    Lutonjica (napisa):
    kako će potencijalni člnovi znati jeste li vi udruga za njih ili niste, i mogu li oni sami biti doprinoseći članovi, ako neće imati šansu to negdje pročitati?
    )


    Iz naziva sigurno nece... Najusrdnije apeliram da razmislite o nazivu Beta, jer on nista ne komunicira. A Beba, Embrio, Transfer, Akcija samo su nasumce natrpani pojmovi jer slucajno pocinju s "pravim" slovom. Razmislite koliko je znacenja u npr. nazivima "Roda - Roditelji u akciji", ili "b.a.b.e. - Budi aktivna, budi emancipirana". Iz ovih primjera sasvim je jasno cime se bave ove udruge.

    Nisam se puno ukljucivala jer sam u nekoj zbrci u zadnje vrijeme. Ali da budem konstruktivna, predlazem da i za naziv, kao sto ste vec planirale za dizajn logotipa, angaziramo strucnjaka. I tu nudim svoju frendicu kojoj je to profesija i za slicne je stvari dobila vise nagrada nego itko drugi u Hrvatskoj (npr. UNICEF kampanja "Svako dijete treba obitelj" je njena, kao i kampanje za Malu kucu).

    Molim shvatite ovo dobronamjerno, nikome ne zelim soliti pamet. Takodjer, necu moci debatirati po ovom pitanju jer ponovo idem na put, pa necu biti na netu. Ako zelite da angaziram frendicu da nam smisli nekoliko suvislih prijedloga, javite na pp. Naravno, ako se tako dogovorite na slijedecem sastanku, jer vecina (ili kako ste lijepo rekle: Timski rad) uvijek pobjedjuje.

    Pusa svima, i nadam se da cu uskoro izaci iz strke i zbrke, pa biti malo aktivnija u svemu ovome.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    prva riječ u nasumce natrpanim pojmovima prema tvojem mišljenju je bebe pa se time mijenja i značenje

  18. #18
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    GOST, TI SI MOJ IDOL !!!!!!!!!!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    supetar
    Postovi
    52

    Početno

    glasala i ja!
    pozdrav cure

  20. #20
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Citiraj sky prvotno napisa
    Najusrdnije apeliram da razmislite o nazivu Beta, jer on nista ne komunicira
    Svaki naziv komunicira onoliko koliko ga svojim djelovanjem uspijemo približiti ciljanoj skupini, i svakome se može naći niz prigovora.

    Nekoga beta asocira na Internet Explorer-beta verziju (poboljšanu), nekoga na matematiku kao takvu, brrrr ili na "Phi Beta Kapa"-akademske udruge na sveučilištima, nekoga znak ß podsjeća na trudnicu, nekoga apsolutno ni na što...
    Potpuno svejedno, jer mi tom nazivu pridajemo još jednu asocijaciju-asocijaciju na našu Udrugu.

    Isto je i s nazivom npr. "Mala srca"-nekoga može podsjetiti na kulinarski specijalitet (malo egzotičan, doduše) od npr. pilećih iznutrica, nekome je to vrlo čest motiv ogrlice s privjeskom, nekome su to ultrazvučni otkucaji srca blizanaca u 8. tjednu trudnoće, a eto, mi se i tu možemo pobrinuti za do sada nepoznato značenje-mpo udrugu.

    Ista je stvar s klijevkom- to može biti upečatljiv horror "Ruka koja njiše kolijevku", ili simbol doma, skladne obitelji...

    Što reći za Put do sreće?
    Nije li to možda udruga igrača lota...

    No da ne duljim,
    ...i zamislite da prvi puta u životu čujete kovanicu dviju riječi: coca-cola. Što bi to moglo biti, hmmm...

  21. #21
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Gost

  22. #22
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Gost !

    No možda ne bi bilo loše poslušati i što prijateljica kaže. Tko zna, možda joj se svidi i BETA...

  23. #23
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    Moje skromno mišljenje je isto tako da ime ne čini udrugu nego njezino djelovanje i poslije će se ona prepoznavati iza tog imena.

    Mene osobno BETA asocira na beta HCG koji željno iščekujemo svaki put nakon oplodnje i zato mi se to uopće ne čini bezvezno ime.

    Idem glasati :D

  24. #24
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Četvrtak je 9. ožujak 2006., prošlo je 20:00, i anketa se, kako je najavljeno kod otvaranja zaključava.

    Podsjećam:

    U petak, 10.03.2006. u 18,30 sati u prostorijama "Zelene akcije" na adresi Frankopanska 1, ulaz iz dvorišta, Zagreb održat će se osnivačka skupština osoba s problemom neplodnosti.

    Dobrodošli!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •