Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Hypospermia, OA, 0 pokretnih i varikokela

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno Hypospermia, OA, 0 pokretnih i varikokela

    Jucer smo dobili nalaz mm. Situacija je sljedeca:
    Dijagnoza: Oligoasthenozoosperima, hypospremia;
    vol. ejakulata 0,3mil/mL, likvefakcij norm, pH 7.7; st.spermatogeneze 0,5; leukociti 0,5
    nativno nađeno 4,5mil/mL spermija, svi spermiji nepokretni
    TSH=0,94
    LH=4,48
    FSH=3,72
    T=15,3
    E2=115
    PRL=137
    SHGB=49.8
    biokemijska analiza nije mogla biti učinjena zbog premalog volumena ejakulata. preporuca se uzv skrotuma (s dopplerom) zbog sumnje na varikokelu lijevo.

    molim da se javi netko tko je imao slicnu situaciju. zanima me:
    u kojoj mjeri varikokela moze utjecati na volumen ejakulata, odnosno broj i pokretljivost spermija?
    donosi li operacija poboljsanje?
    operacija ili odmah icsi (treba uzeti u obzir i da sam ja bez ovulacija)?
    sto nas dalje ceka?

    hvala!

  2. #2
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    bubek, draga, mogu zamislit kako vam je, nadam se da ces dobit ovdje odgovore, grlim te

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Hvala draga!

  4. #4
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Podižem malo za našu bubek, ja bi ti rekla da je to samo za ICSI, al stvarno ne znam ništa o tome

  5. #5
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Bubek mi smo imali svakav nalaz, od azoo do normo
    no na većini je OAT, na nekima i hypo (iskreno kada je bila kraća apstinencija)
    napravili UZV skrotuma, nađena obostrana varikokela i preporučena operacija od strane urologa
    no MPOspec je preporučio da ne, s obzirom na moje godine i čekanje na oporavak te upitnu kasniju dijagnozu
    i urolozi su rekli da nije sigurno to jedini razlog

    -znam da je teško ali probajte napraviti još koji spermiogram sa različitim danima apstinencije 2-3-4-5

    nama je 2 dana - azoo
    3 OAT
    5 normo

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    linalena hvala!
    nama je bila apsinencija 4 dana, pise na nalazu kontrola za 2-3 mjeseca sa 7 dana apstinencije.
    planiram otici kod svog doktora cim dobim iducu m, 3dc. mi pada na 27.8. pa cu vidjet sto ce on reci. zapravo me najvise zanima dal ce nas odmah slati na pripremu za icsi ili cemo cekati operaciju i eventualni popravak sgrama.

  7. #7
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Bubekica, naša dijagnoza je slična, s tim da smo u par nalaza bili i na dijagnozi azoospermia. Nama je prvo androlog preporučio operaciju varikokele koja stanje može poboljšati u omjeru %0:50 ali treba čekati barem godinu dana da se vidi ima li pomaka ili ne. Meni to odmah na prvu nije zvučalo kao nešto što bih htjela, pogotovo jer se čeka godinu dana a imaš 50 posto šanse za uspjeh, odnosno neuspjeh, a mi smo '76. godište, to mi je bilo malo predugo pa me je androlog proglasio živčanom (?). Međutim, za mjesec dana je promijenio mišlkjenje nakon nalaza hormona jer je rekao da je oštećenje preveliko te da operacija ne bi imala smisla. Tada smo krenuli na ICSI, jer spermije brojimo na prste. Sedam postupaka, no bez uspjeha. Jeste li vi radili njemu hormone, ako niste po meni vam je to idući korak za donijeti odluku o operaciji.
    Posljednje uređivanje od anddu : 13.08.2012. at 12:53

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    anddu vadio je hormone u sklopu androloske obrade, hormoni su svi u redu.
    mislim da ce se kod nas na jednoj strani vage nalaziti nase godine (mladi smo oboje) a na drugoj strani cinjenica da ja ne ovuliram.

  9. #9
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Ajme tek sad vidim da si iznijela i hormone, ma ne znam što bih ti rekla. Ja bez obzira na godine nikako ne bih nešto čekala godinu dana, a da postoji velika mogućnost da se stanje neće popraviti. Ali to sam ja. U svakom slučaju sretno i nadam se da ćete nas čim prije obradovati najljepšom vijesti na svijetu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    I ja se nadam da necemo cekati. Trebamo sad bit strpljivi neko vrijeme da vidimo sto dalje. Sva sreca pa smo se naucili biti strpljivi
    Vracam zelje istom mjerom!

  11. #11
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Bubek, prvo da ti kažem da mi je baš krivo što ste podebljali dijagnozu.
    Slažem se s curama, isto bih rekla - odmah ICSI; anovulacija + oligoastheno hypo su po meni dovoljni da prevagnu mlade godine, no to vjerojatno ovisi o opterećenosti klinike. Nadam se da ćeš imati sreće s MPOvcem kao sa soc ginicom.
    Možda ti ne bi bilo loše otići kod nekog privatnika samo na konzultacije (uz napomenu da nećeš kod njega u postupak)...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Argente, hvala!
    Koliko dosad vidim, VV nije preopterecen, krece se u posupak ako imas sve nalaze i ako je sve ok ( stitnjaca, ciste i sl.). Za 10ak dana se vracam u zg pa cu znat sto i kako dalje. Mislim da zasad nema smisla traziti drugo misljenje dok cekamo uzv mm. Racunam da cemo do kraja godine bit pametniji i da u 2013. ulazimo s konacnim planom.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    evo da vas malo drzim u toku.
    u ponedjeljak sam bila na vv, definitivno smo kandidat za icsi, dobili popis pretraga (sifilis, hiv, krvna grupa, hepatitis, rh) i sad samo cekamo ponovljeni sgram - valjda negdje u listopadu. danas je mm obavio caolor doppler skrotuma, na lijevoj strani je varikokela I. (najlakseg) stupnja, kaze urolog bezazleno i nema utjecaja na sgram. preporucio mu je proxeed. mm od ponedjeljka pije sexovit forte, malo sam istrazivala, dosta su ta 2 preparata slicni, proxeed ima jos i q10, folnu i vit B12 i znatno vecu cijenu. ne racunamo na bolje stanje sgrama do 10mj., ali mozda se do postupka nesto popravi. ima li itko od vas ideju sto bi moglo uzrokovati tako los nalaz, ocito varikokela nije? koje pretrage da jos napravimo?

  14. #14
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    bo, neke bakterije? možda da napravi briseve?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    argente uzeo je uputnicu za mikrobiolosku analizu ejakulata i bris uretre, ali cisto sumnjam da nesto ima, moji brisevi su godinama cisti, nikad nikakvih problema...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    evo me opet, stigli nalazi,
    ejakulat, brisevi - sve uredno.
    u petak nas ceka dogovor na vv, problem je sto dr. perosa nema do sijecnja, a moj mpo doktor zeli ponoviti sgram prije icsi-a pa ne znam kak cemo se sad dogovoriti, rekao je da dodjemo skupa pa cemo nesto smisliti.
    s obzirom da se mi ne mirimo s nalazom iako smo se pomirili i zblizili s icsi, zelimo nastaviti kopati po uzrocima. ono sto me najvise muci u cijeloj prici je dio nalaza - hypospermia, odnosno volumen od samo 0,3mL. za to ne mogu nikako okriviti "losu" prehranu (poneki burek, kebab i pekarske radosti), povremeno zapaljenu cigaretu i utjecaje okolisa. stoga trazim dobrog urologa. mm je bio u poliklinici simbex kod dr. de both-a na uzv skrotuma. ima li netko od vas kakve preporuke? iskustva?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    bili jucer na vv, ponovljen sgram, cekamo nalaz i dobili uputnicu za mikrodelecije kromosoma y. postupak se planira za kraj 10.mj., ja sam od jucer na kontracepcijskim pilulama.
    molim vas ako mi netko moze objasniti koja je svrha nalaza mikrodelecija, sto se njime utvrdjuje, koji su moguci rezultati i sto koji rezultat znaci za nas planirani icsi. nisam zahtjevna

  18. #18
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Jucer smo dobili nalaz mm. Situacija je sljedeca:
    Dijagnoza: Oligoasthenozoosperima, hypospremia;
    vol. ejakulata 0,3mil/mL, likvefakcij norm, pH 7.7; st.spermatogeneze 0,5; leukociti 0,5
    nativno nađeno 4,5mil/mL spermija, svi spermiji nepokretni
    TSH=0,94
    LH=4,48
    FSH=3,72
    T=15,3
    E2=115
    PRL=137
    SHGB=49.8
    biokemijska analiza nije mogla biti učinjena zbog premalog volumena ejakulata. preporuca se uzv skrotuma (s dopplerom) zbog sumnje na varikokelu lijevo.

    molim da se javi netko tko je imao slicnu situaciju. zanima me:
    u kojoj mjeri varikokela moze utjecati na volumen ejakulata, odnosno broj i pokretljivost spermija?
    donosi li operacija poboljsanje?
    operacija ili odmah icsi (treba uzeti u obzir i da sam ja bez ovulacija)?
    sto nas dalje ceka?


    hvala!
    jeli ti muz radio još sto od hormona?izoenzim LDH-x
    Posljednje uređivanje od laky : 29.09.2012. at 11:11

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    nije, zasto?

  20. #20
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    mi smo imalli skoro istu situaciju ali je izoenzim LDH-x mislim bio ok i dr Čolak je preporučio 3 puta tjedno klomifen muzu i nakon nekog vremena mislim 3-4 mjeseca je bilo 1200000 spermija

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mi sad vodimo 2 paralelne price, jedna je kretanje u icsi, a druga je otkrivanje uzroka loseg sgrama. naravno da se te dvije price doticu u mnogocemu, zato mi se i brka ponekad sto kamo spada. problem je u tome sto nam dr. p. (androloga) nema do sijecnja, a ni ja, ni mm, ni dr. a. ne planiramo toliko cekat da krenemo u postupak. jucer smo na svu srecu uspjeli zbog ljubaznosti doktorice napraviti kontrolni sgram, to je dr.a rekao da mu je bitno, da ima bar 2 sgrama.
    laky hvala na savjetu, mislim da cemo po pitanju sgrama morati cekati dr. p. da se vrati (mm ima termin za kontrolu u sijecnju).

  22. #22
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Mi smo isli na ICSI i upalilo je odmah ,a jedan spermiogram ne mora biti točan (vise i en znam broj koliko smo ih odradili).U svakom slučaju sretno .Pa jel ima uopće ijedan androlog na VV da radi?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    laky kad ste isli na icsi, jeste imali pokretnih spermija?
    kod mm su se mozda decki i pokrenuli, ali za volumen nazalost znam da se nije promijenio. mislim da na vv radi neka zenska androlog, ali nisam sigurna.

  24. #24
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    bilo je jako malo slabo pokretnih

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Malo u desecima ili tisucama?

  26. #26
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    jako malo ,spermiogram u listopadu je bio niti jedan u centrifugiranom ejakulatu pa u lipnju nesto i slijedeći listopad 12 000 000 varirao je strasno ,bitno je da bar ima neki .sad opet nije sjajan ali ja se nadam da ako budemo isli u stimulirani ipak nađu koji.kad su vam rekli da je kontrolni spermiogram gotov

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    to 12mil je bilo slabo pokretnih ili spermija opcenito? kakav vam je volumen? nemam pojma kad ce bit sgram gotov. jeste li vi sad ponavljali? jesu li vama ista rekli kad je gotov?

  28. #28
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    I nama je colak bio preporucio klomifene ali pomaka nije bilo. I mislim da je rekao kako je uzrok jako tesko pronaci retrogradno. Mozda je zbog preboljene gripe u prvoj godini zivota, mozda zbog ovoga ili onoga ali shvatila sam da popravka nekog kod nas bas i nema.

  29. #29
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    to 12mil je bilo slabo pokretnih ili spermija opcenito? kakav vam je volumen? nemam pojma kad ce bit sgram gotov. jeste li vi sad ponavljali? jesu li vama ista rekli kad je gotov?
    općenito i to je najbolji rezultat volumen 0,8ml. potrazit ću sve nalaze pa napisem

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa Vidi poruku
    općenito i to je najbolji rezultat volumen 0,8ml. potrazit ću sve nalaze pa napisem
    odlicno, hvala puno!

  31. #31
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Bubi, bez obzira na spermiogram, danas samo hrabro, a biologica će odraditi svoj dio posla. Ništa ne brini! Mi imamo 0% prog. pokretnih pa mi se sve čini da je sve ok iz prvog pokušaja. SRETNO!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •