Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Nizak FSH, nizak LH, nizak AMH..??

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    80

    Početno Nizak FSH, nizak LH, nizak AMH..??

    Pozdrav svima,
    danas sam dobila nalaze hormona (vađeni 4dc):
    LH: 2,4 IJ/L (2,4-12,6)
    FSH: 2,4 IJ/L (3,5-12,5)
    AMH 2,4 pmol/L (to je vađeno u ožujku, sad je sigurno i niži)...FSH je tada bio 3,5
    Jel imao netko slično iskustvo da je uz nizak AMH imao i tako nizak FSH? Koliko sam upoznata on bi trebao rasti sa obzirom na vrijednost AMH-a.
    Svašta sam pronašla o niskom FSH..od toga da je to posljedica prerane iscrpljenosti jajnika (i da tu nema pomoći, samo donacija) do poremećaja funkcije hipofize....imate li vi koja iskustva sa time?

  2. #2
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Jesi ti sigurna da su ti nalazi točni meni je to skroz čudno i pazi još se svi poklapaju? Ne provociram nego mi je stvarno čudno a igreške u labu se dogode ponekad. Inače da ako su rezerve jajnika iscrpljene FSH bi trebao biti puno viši nego što je tebi
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 15.10.2012. at 19:07

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    80

    Početno

    sumnjam...početkom godine sam također vadila te iste hormone (2 puta) i vrijednosti su također bile niske, ali ne baš ovoliko niske, FSH je bio na doljnjoj razini, sad je ispod.
    Inače još imam i vrlo nisku razinu progesterona (krvarenje od cca 10,11 dana ciklusa), ali to rješavam utrićima. Taj FSH me sad baš brine....

  4. #4
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    lh 5,1
    fsh 5,2
    amh 5,3

    vrlo slicni omjeri kao i kod tebe
    fsh nije nizak ali opet losa reakcija na stim
    Posljednje uređivanje od pirica : 15.10.2012. at 20:10

  5. #5
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    niske vrijednost LH i FSH mogu ukazivati u neku grešku hipofize i neimanje ovulacije. Kakav ti je estradiol?

  6. #6
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    baš sam htjela napisati da se FSH mora gledati zajedno s E2, pogotovo kod viših godina, kad je normalno da je amh niži, moguće je imati uredan fsh, al u sprezi s visokim E2, koji povratnom spregom, lažno snižava fsh, al to vjerujem, nije ovdje slučaj (al napisala sam svejedno), prije će biti ovo što kadauna spominje jer je i progesteron nizak. Uvijek će biti pitanja na koje mi ovdje nećemo znati odgovorit, naravno do trenutka dok doktor ne protumači dobivene nalaze, a do nedavno je dr Radončić odgovarao na pitanja na Zdravlje i život, sad toga više nema, al ajmo se snalazit po drugim stranicama, kao npr http://www.cito.hr/hrv/edukacija=pitanja.html

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    80

    Početno

    estradiol mi je ok (sad sam na poslu pa nemam kraj sebe nalaz), ali znam da sam ga pogledala i da je ok....prolaktin, testosteron, DHEAS i SHBG..sve OK. I ja sve dalje mislim da je u pitanju hipofiza. Danas zovem dr.-a pa ću vidjeti šta on kaže

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    pozdrav,
    i ja bih trebala vadit krv na hormone pa sam vas htjela pitati koliko ste čekale nalaze i gdje ste vadile krv.
    unaprijed hvala
    pozz

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •