Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: ivf i oplodnja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno ivf i oplodnja

    molim sve curke koje su to prošle da mi objasne.... zašto je doktor napisao u preporuci IVF a drugi put sam kod njega ..tek mi dao klomifen+duphaston .što ne bi trebalo krenut iz početka nekakvog -tempirani odnosi ,inseminacija ?s obzirom da imam PCOS i anovulatorne cikluse ,mužev spermiogram uredan ,odbila sam pregled Hsg ..da li je to možda uvjetovalo da me odmah prebaci za IVF ??? što se ne može inseminacija izvršiti bez tog pregleda? nova sam u svemu tome ,helpajte ..

  2. #2
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    HSG je pregled kojim se utvrđuje prohodnost jajovoda, ako su kojim slučajem neprohodni jajašce se ne može spustiti i ne može doči do oplodnje. Ti si ga vjerovatno odbila jer te strah pregleda, ali nije to nešto neizdrživo, boli, ali ne traje dugo. U slučaju da su neprohhodni, treba ih odčepiti. Veći problem je pcos i anovulatorni ciklus. Ja nemam iskustva s tim ali znam da obično sure s takvom dijagnozom počinju s klomifenima, jer ih je teško stimulirati i izbjeći hiperstim. Po mojem mišljenju inseminacija bi svakako trebala biti prvi izbor, uz uvijet dobrog spermiograma. Kod kojeg si doktora? malo mi se čini neozbiljan. Koliko imaš godina?

  3. #3
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    roan ako si odbila HSG, onda ti postupci inseminacije i tempiranih odnosa zapravo nemaju puno smisla, jer uvijet za njih su prohodni jajovodi a Hsg je jedini način da se to utvrdi. Moraš se odvažiti na tu pretragu ako želiš prvo ovo dvoje isprobati.
    barbi26 kako to misliš odčepljivanje jajovoda, to se ne radi...cure sa tim dijagnozama idu odmah na IVF

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    roan, ali ako ti je dao klomifen, zar onda nije dogovorio i ciljanje odnosa??? nije mi to jasno, dao ti je klomifen, a ne i ciljane. za kog ti je onda vraga dao klomifen? a preporuka za ivf je mozda za neku listu cekanja???
    vezano za hsg sam ti pisala na drugoj temi.

  5. #5
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da, odbijanje HSG-a te lansiralo direktno u IVF.
    Ti se u svakom slučaju možeš predomisliti i otići na HSG pa (ako je moguće) krenuti od ciljanih ili inseminacije.

    "Preporuka/Terapija" je samo kategorija na riječkim tipiziranim obrascima, tamo se upisuje i vrsta postupka koja će biti/jest učinjena. Obično piše i kada, tako da na roaninom nalazu vjerojatno piše: "Predviđa se IVF+ET u prirodnom ciklusu u 02/13, th. Klomifen 2x1 i Duphaston 2x1" ili tome slično.

  6. #6
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    bubekica i ja sam dobila klomifen ---> IVF+et , isto sam pcos i anovulatorni... klomici su najblaza stimulacija s kojom pocinju valjda kako bi vidjeli reakciju jajnika i hoce li biti folikula..to cak mislim stavljaju pod prirodni.. i po meni preporuka ne znaci odmah i da ides u to.. nemam kod sebe sada svoj nalaz ali ako te 100% salje na iVF onda ti pise ''donjeti uputnicu za IVF+et i spermiogram za taj i taj mjesec te i te godine''

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    jejja ma znam ja to, al kaj je klomifen+duphaston ivf????, nisam cula jos da se duphaston daje kao terapija poslije punkcije...
    a dosta toga o klomifenu kao stimulaciji fala bogu znam.
    nije mi jasno dal ronin sad dobiva klomifen ili u ciklusu u kojem je planiran ivf.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 16.01.2013. at 16:48

  8. #8
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Valjda ide prvo duphaston da bi uopće dobila M...a klomići su 100% za prirodni IVF, to dobivaju naše anovulatorice.
    roan, ajde pliz prepiši nam nalaz jer ovako možemo nagađati do preksutra.

  9. #9
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    a to, ja sam te krivo skuzila, ispricavam se bubi i da imala sam duphice prije klomifena kao sto argente kaze

  10. #10
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    roan je napisala da je ivf u preporuci,tako da po tome,stoji što argente kaže.
    a za klomifene veli da joj je dao,kaj to znači..sad,ovaj ciklus?odnosno,nakon što dufići izazovu m?
    pošto je ivf tek "u planu",a aih i nije u igri,znači roan ide na tu stimulaciju čak i bez ciljanih odnosa,fm..?
    fali nam informacija,jer ovo nema veze s vezom...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    I ja sam skroz zbunjena...
    A sto se tice duphastona, naravno da se nekako mora pokrenuti ciklus kod anovulacije, a najcesce je to duphastonom.

  12. #12
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Nemojte me držati za riječ, ali mislim da je meni dr jednom poslije punkcije htio dati duphaston, jer me pitao da li mi on odgovara, da li imam nuspojava i sl., ali se predomislio pa mi je dao ipak utriće.

  13. #13
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Kako su cure rekle bez hsg nema smisla raditi AIH pa zato je preporuka ivf.
    Sretno

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    evo me cure!! nisam ovih dana bila na kompu ..sorry..
    ..ovako..bila prvi put kod dr. objasnio potupke te mi dao estrofem zbog tankog endometrija 6 dana ,nakon toga kontrola .na onaj njihov papir zapisao- preporuča se HSG ,ja naravno doma sve proguglala o tome preplašila se i drugi put -na pregledu ,pitala dal se može taj pregled preskočit za inseminaciju ..on mi odgovara-sve se može ,na niš vas nećemo siliti ..oke..ja odustala od HSG-A ..rekao neka počnem piti duphaston da dobijem menzis nakon toga 3-7 dc klomifen ,8 dan c.kontrola ..ja mislila (s obzirom da sam nova u svemu tome )da je to -to .preduvjet za inseminaciju .dođem doma ,pogledam papir piše -duphaston 14 dana ,klomifen 3-7dc,
    IVF +et,donijeti uputnicu te uputnica za spermiogram .
    JA OSTALA ZBUKI !
    zvala dole tražila da me pošalje na još jedne konzultacije ,naručena za tjedan dana ..ne mislite vi da je to malo neprofesionalno od dr .nije ni spominjao taj postupak ,drugi put se vidimo,on me šiba na IVF..

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    još sam zaboravila pitat ,zašto na postupke a npr .nije se ni probalo s klomifenom +ciljani odnosi ?? kod mene problem anovulacija i PCOS.čula sam da zbog hiperstimulacije je klomifen kod pcos opasan .da li je to točno ?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    roan i za ciljane ti treba hsg... barem je moj dok htio da napravim prije ciljanih. bez brige, za vrijeme stimulacije koju provodi mpo strucnjak si pod redovitom kontrolom i rizik od hiperstimulacije je sveden na minimum.

  17. #17
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Draga Roan, nemoj se bojati HSG-a. Ta pretraga ti može samo koristiti. Moja prijateljica je uspjela ostati trudna nakon HSG-a jer je imala lagano začepljene jajnike pa je kontrast koji se koristi malo sve to progurao i otčepio. Ja sam prošla i HSG i laparoskopije i nije tako strašno. Ako radiš ciljane odnose i inseminacije bez da znaš prohodnost mislim da si više možeš štetiti nego koristiti. Ja sam mesecima pila klomifene dok se nije otkrilo u čemu je problem i da mi klomifeni samo pogoršavaju stanje. Poslije je bilo prekasno. Hoću samo reći da je najbolje napraviti što veći broj pretraga kako ne bi bila krivo liječena.

  18. #18
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    roan, oprosti ako ću bit malo gruba, ali ne kužim tvoj problem. Prvo odbiješ HSG ( i to mi baš nije jasno, ali ok), a sad ne valja što te odmah stavio u postupak.... Žene mjesecima čekaju na postupak, a ti si odmah uletila i sad ti nije pravo. Želiš li ti zatrudniti ili ne?
    Ok, znam da si nova u svemu tome, ali opet.... Ja bi bila presretna da je mene dr odmah htio stavit u postupak....

  19. #19
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Čuj, doktor je pretpostavio da ako znaš da HSG boli, da znaš i čemu služi. Očito je pretpostavka bila pogrešna
    Zapravo, od njega bi bilo neprofesionalno da te stavio na ciljane/inseminaciju bez provjere prohodnosti jajovoda.
    Neki doktori će ti raditi inseminaciju i bez HSG-a ali nije ti pametno na tome inzistirati jer je s oštećenim jajovodima veća šansa za vanmaterničnu.
    Ajde, nije napravljena nikakva šteta (osim što već 3x ideš na konzultacije ), imaš tjedan dana da proučiš i definitivno odlučiš što želiš, sretno!

  20. #20
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    a sto se tice klomifena i PCOS ne mora znaciti, svi smo drugaciji.. kod mene eto klomici nisu reagirali nikako a kamoli hiperstimulacijom a isto sam kao i ti pcos..i mislim da nije neprofesionalno od dr. jer je vjerojatno racunao kad si vec istrazila hsg i sve to da si istrazujuci shvatila da je jedino pametno onda ivf... argente i cranky ti dobro govore.. mozda bi bilo dobro i da te konzultacije sad lijepo iskoristis da ga pitas sva ta pitanja koja te muce i tako naucis ponesto o svemu sto te mozda ceka..

  21. #21
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Oprosti a kod kojeg si ti dr. ako se smije znati?
    U biti super što si ti sve to lijepo preskočila ionako ciljani i inseminacije daju puno slabije rezultate nego IVF i super što si bez čekanje došla na red, jedino ti je mogao malo pojasniti sve vezano uz postupak na koji te uputio...

  22. #22
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Napravi si listu pitanja i lijepo ga sve ispitaj što te zanima

  23. #23
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    roan, ja ću samo potpisati jejju. I ja imam PCOS i anovulatorne cikluse. Bila sam jednom na AIH-u, s klomifenima, jedan folikul. Prvi IVF klomifeni i gonali, dva folikula. Tek sam sada u 3. IVF-u sa 2 gonala dnevno, dobila 6 js. Dakle, kod mene nije bilo govora o hiperstimulaciji. A i kada kreneš u postupak, gotovo svaki drugi dan si na folikulometriji i po nadzorom dr tako se ne moraš bojati. Kao što kaže Mali Mimi, najbolje si napiši sva pitanja koja želiš pitati pa pitaj dr. Zato konzultacije i služe.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    hvala puno cure na komentarima ,definitivno sam nova i zbuki u svemu tome....
    dr.je ubrzani mladi čovjek koji je u 5 rečenica sve pojasnio i dao mi da se odlučim ..tamo su bile i dvije sestre imala sam osjećaj da mu se žuri i nisam ga pitala jako ništa ..moja frendica je bila kod drugog dr.i tamo je išla sve postepeno ,pa mi se činilo da je IVF prenagla odluka s obzirom da sam tek drugi put kod njega i stvarno sam mislila da ću možda sa klomifenima i ciljanim odnosima ostat trudna ..ja znam da je sve to relativno od žene do žene jedino mi teško pada to što me čeka na putu do bebe ,inače se panično bojim bolnica ,vađenja krvi do tih mjera da padnem u nesvjest..vi ste puno hrabrije od mene i divim vam se!

  25. #25
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    vjerujem ti da se bojiš..i to što si krenula u mpo vode je velika stvar,jer očito je da želiš bebicu a sve mi koje želimo bebicu,napravit ćemo i sve da dođemo do tog cilja jelda.sad ti se sve to čini prebrzo i odjednom,ali čemu čekati.. a to što te dr stavio odmah u ivf postupak je samo pozitivno,kak veli cranky,uglavnom se čeka dosta dugo na ivf.
    isto tako je u redu od dr da je preskočio insemin.,pošto se nezna u kakvom su ti stanju jajovodi,jer to nema smisla bez učinjenog hsg-a.
    sad slijedi doktorove upute,a ja ti držim fige da dobro reagiraš na klomifene i postupak uspije.
    ako ti treba kaj pomoći,tu smo.a isto tak mislim da nebi bilo loše da si zabilježiš kaj te zanima sad dok si "hladne" glave,pa pitaš dr kad dođeš k njemu.i ima da nađe vremena,ipak je on tam zbog tebe.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    thanks Žužy!!!potpisujem sve tvoje rečeno!

  27. #27
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Roan, nemoj da brines kad jednom udzes u MPO vode naviknes se na sve i postanes hrabrija tako da ce ti bockanje i pikanje postati machji kashalj
    Posljednje uređivanje od marti_sk : 18.01.2013. at 17:08

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    roan žužy ti je bas lijepo napisala i potpisuje ju...
    ja sam kod istog dr kao i ti i nemam takvo iskustvo s njim, 100 puta pita imate kakvih pitanja, ja kazem nemam jer sam svaki put uzbudjena kad dodjem, kad izadjem imam ih 100...zato sluzi forum, pa ako mi nesto nije jasno pitam ga slijedeci put i tako svaki put..ali kad ga nesto pitas, on ti to bas lijepo i detaljno objasni, meni je 10 min objasnjavao hsg... mlad je, manje iskusan od drugih ali je i dobar. e da i meni je rekao ako mi se ne svidja da se slobodno mogu preseliti kod dgugog... znam da si u strahu..i mi smo isto zeleni u tome ali bit ce to super... drzim ti da ti uspije iz prve... pusa

  29. #29
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    vatra, mogu te pitati kako to da s oligoastheno dijagnozom idete na inseminaciju?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    vrci imas pp

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •