Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: trebam pomoć oko ovog problema!

  1. #1
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno trebam pomoć oko ovog problema!

    Curke prikljucila bih se vasoj temi,ali u ime za prijateljicu! Naime u groznoj je emocionalnoj fazi i kaze da kad vas cita ili se place ili je ljuta i da ne moze ni sama zapoceti pitati sve sto bi joj itekako dobro doslo!

    Naime, muz joj ima 19% pokretnih spermica, ona je obavila sve sto se dalo i moglo,i dobila injekcije! 15dana injekcija! Nakon toga slijedio je 1uzv i nista,pa 2uzv i obustavlja se sve do daljneg!
    A zasto? Navodno su injekcije ucinile kontraefekt! Nju su usporile,kao da ulazi u menopauzu!( I sad kako je ona bucka,reklo da ili je pitanje sala ili stitnjace! Nakon toga radila je nalaze stitnjace sve je u redu osim TSH (ako sam dobro napisala)36, na donjoj granici, jer najniza vrijednost je35 ili 34! Ima i cistu na stitnjaci ali koja miruje,ne raste i tako je vec godinama! Sve je ona doktorima rekla i pokazala da prije tih injekcija budu upuceni u stitnjacu! Medjutim kako ona kaze dok.se uopce sve do sada nije osvrnuo na stitnjacu i dao jon injekcije unatoc sto su jos neki dok.smatrali tj.dali misljenje da bi terapija trebala biti drugacija,a ne injekcijama!

    Ocajna je i tuzna! Kontrola je tek 20.02! Molim vas, savjet,informacije...! Sto ide nakon injekcija, sto i kako ide terapija ako je stitnjaca taj problem sto injekcije rade kontraefekt!

    Puno vam hvala!



    Ovo je cura stavila na podmognuta u Petrovoj, ja se u tu svirku ne razumijem baš pa molim nekoha tko je imao sličan problem da javi toj curi kako da pomognemo njenoj prijateljici!

  2. #2
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Snupi, a kakve je to injekcije dobila, je li riječ o stimuliranom postupku na koji nije dobro reagirala, pa je prekinut?
    TSH od 36 je puno previše, gornja granica je negdje oko 4, a za MPO treba biti još i niži.

  3. #3
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Neće to biti 36, ili neće biti TSH - njegov je referentni interval od 0.3 do 5 mIJ/L (bar na mojim nalazima).
    Loš odgovor na stimulaciju može biti posljedica neadekvatnog rada štitnjače, ako je bila na samom rubu i to se znalo prije postupka moglo se napraviti i dodatne pretrage (antitijela, koja negdje spadaju u osnovne a negdje u dodatne).
    Također i kile mogu biti problem, salo zna "pojesti" hormonsku stimulaciju.

    Unatoč tome, moglo je i sve ispasti drugačije; mnogi doktori nisu skloni dodatnim pretragama dok su nalazi u ref.intervalu ili na samom rubu...a i mnoge žene s viškom kg odlično reagiraju na stimulaciju.
    Dakle, savjet za prijateljicu prije sljedećeg postupka - regulirati štitnjaču (tabletama) i smršaviti (ali ne naglo) - sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    snupi, našla sam ti ovu prije otvorenu temu pa sam je samo kopi/pejstala. tu sve piše

    http://forum.roda.hr/threads/76903-P...pretrage+prije

    sretno!!!!

  5. #5
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Za trudnocu TSH moze itekako smetati. Saznala na svojoj kozi. Meni je bio TSH 9 i imala sam spontani... Trenutno je 0,63

  6. #6
    hrki avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    493

    Početno

    Da ,TSH je jako važan i može utjecati na trudnoću.Prije 6 godina mi je dijagnosticirana hypothyreosis štitnjače ( povišen TSH) i od tada sam na terapiji tabletama i pod stalnim nadzorom liječnika specijalista.Pod obavezno mi moj MPO liječnik prije svakog postupka i nekoliko puta u toku postupka provjerava visinu TSH i u dogovoru sa liječnikom specijalistom terapija mi se mijanja.Tako da nikako ne treba zanemariti pretragu i dobivene nalaze štitnjače.

  7. #7
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Drage curke !
    Kontaktirala sam prijateljicu da vam se mora javiti,i da je tako najbolje! Jer istina samo se mosemo igrati pokvarenog tel.bez obzira na moju najbolju namjeru! Tsh odmah me ispravila 0,36!
    Ocekujem da ce se brzo javiti, a vama svima od mene zelim zahvaliti na pomoci,savjetu,podrsci,druzenju...!
    Ako ima koja da jos nije mamica od vam zelim da brzoo,brzoo budete,skolsku trudnocu,brzi porod i uzivanje u bebici!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    1

    Početno

    hvala mojoj dragoj prijateljici jer se brine za mene.
    TSH je 0,36 T3 i T4 su uredu. Još čekam AMH nalaz da vidim i onda u 2. mjesecu idem u petrovu s nalazima pa javim što su mi rekli da je problem.
    Jer oni su me umrtvili s hormonima a ne potaknuli naprijed.

  9. #9
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Dobro nam došla, evo dižem temu da vide bolje upućene u ovu problematiku!
    Možeš li malo detaljnije o tome što ti je dr. rekao, kako misliš "umrtvili", bila ti je prejaka supresija/preslaba stimulacija...? Ovuliraš li inače, kakvi su ti ostali hormoni?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •