Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: kako zapoceti???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    2

    Početno kako zapoceti???

    Pozdrav,nova sam ovdje ,pa eto molila bih Vasu pomoc!
    Naime,eto ,meni je tek 22 godine ,znam neki ce reci,mlada si jos,ima vremena ,no ja mislim da bas i nema...muz mi ima 30 godina i voljeli bih postati roditelji,no trudimo se 3 godine ali pomaka nema...
    Sad moje pitanje glasi,kako i odakle krenuti,koje pretrage raditi,odakle zapoceti???
    Ja sam normalno radila UZV,pregled ,papa,vadenje hormona i sve je to donekle ok,jedino me muci policisticni lijevi jajnik ,a on je uradio spermiogram i dijagnoza mu je ASTHENOZOOSPERMIA (postotak progresivno pokkretnih morfoloski urednih spermija ispod granicne vrijednosti)

  2. #2
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    nije da vas plašim ali imate "pristojnu" mpo dijagnozu (pcos i asthenozoo) plus 3 godine pokušaja...
    moj savjet je da se javite mpo liječniku i krenete polako u mpo vode a dalje će vam sve postupno objašnjavati...
    i još jedna važna stvar je da se držite nas tj rodinog foruma jer ćete ovdje dobiti jako puno informacija...
    sretno u svakom slučaju

  3. #3
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Draga Karla,
    dobrodošla na forum i nadam se da ćeš uskoro ostvariti svoj cilj.
    Već u startu si napravila puno za sebe - nisi samo slušala priče kako si mlada i kako ima vremena samo se treba opustiti, nisi glumila noja s glavom u pijesku, već si napravila konkretnu obradu i dobila dijagnoze. Kako i u spontanom začeću, tako i u MPO priči, tvoje (vaše) godine ti idu samo u prilog,

    Milivoj ti je dobro napisao, slijedeći korak su konzultacije s dobrim reproduktivcem - ginekologom koji ima subspecijalizaciju iz humane reprodukcije. On/a će pogledati vaše nalaze, uputiti na eventualno daljnje pretrage i korake. Nisi napisala gdje živiš, pa ti ne mogu ni napisati koje alternative pri izboru liječnika imaš.

    Rodin forum je neiscrpno vrelo informacija, pomoći i podrške, tako da samo čitaj i pitaj što te zanima!
    Sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    pozdrav karla. ja ti od srca preporučam da se naručiš na VV. ja s njima imam samo pozitivna iskustva.
    mlada jesi ( to će ti vjerojatno i dr. reći), ali u mpo vodama vrijeme brzo prolazi tako da ti je to veliki plus.
    željela sam ti poslati pp ali imaš premalo postova, mislim da ih trebaš 10.
    mogu ti samo reći da budete strpljivi i pozitivni.
    želim vam puno sreće!!!

  5. #5
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    dobro nam došla karla!
    Evo mi smo počeli s pripremama i pretragama (jer smo unaprijed znali za moju dijagnozu i da ćemo morati u mpo) kad sam imala 21g., zatrudnila sa 23g. iz prvog ivf-icsi u Pragu i postat ću mama sa 24 Svakako je pozitivno da ste krenuli rano! Potpisujem milivoja, prvi korak je odlazak kod mpo specijaliste s nalazima, a onda će vam reći što i kako dalje....
    puno sreće želim

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Prvo jedno veliko hvala Svima.
    ovako inace sam iz zagorja,i moj osobni ginekolog je dr Polancec,pa bi za pocetak voljela njega promjeniti jer nisam zadovoljna,jel mi moze netko preporuciti boljeg ginekologa iz zagorja?hvala svima od

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    vodnjan
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj karla14 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,nova sam ovdje ,pa eto molila bih Vasu pomoc!
    Naime,eto ,meni je tek 22 godine ,znam neki ce reci,mlada si jos,ima vremena ,no ja mislim da bas i nema...muz mi ima 30 godina i voljeli bih postati roditelji,no trudimo se 3 godine ali pomaka nema...
    Sad moje pitanje glasi,kako i odakle krenuti,koje pretrage raditi,odakle zapoceti???
    Ja sam normalno radila UZV,pregled ,papa,vadenje hormona i sve je to donekle ok,jedino me muci policisticni lijevi jajnik ,a on je uradio spermiogram i dijagnoza mu je ASTHENOZOOSPERMIA (postotak progresivno pokkretnih morfoloski urednih spermija ispod granicne vrijednosti)
    bok,odi pod hitno riješi taj policistićni jajnik jer nemožeš na MPO ako imaš policistićne jajnike...ja sam dugo čekala,i izgubila 7 beba,dva puta vanmaternična trudnoća i sad nemam ni jajovode...u 37 godini sam i prilično sam im stara za MPO ali pokušat ćemo u 3 mjesecu pa ćemo vidit...sretno

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj marina čolić prvotno napisa Vidi poruku
    bok,odi pod hitno riješi taj policistićni jajnik jer nemožeš na MPO ako imaš policistićne jajnike...ja sam dugo čekala,i izgubila 7 beba,dva puta vanmaternična trudnoća i sad nemam ni jajovode...u 37 godini sam i prilično sam im stara za MPO ali pokušat ćemo u 3 mjesecu pa ćemo vidit...sretno
    policisticni jajnici su indikacija za MPO, a ne prepreka MPO!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    94

    Početno

    pozdrav karla,dobro dosla ovdje!meni je ovaj forum neizmjenro pomogao jer nisam znala gdje i kao stada pocnem...kao sto su rekli svi prije mene,ovdje ces naci odlicnih info.i samo hrabro!!ja imam 37 i mislim da nisam stara..

  10. #10
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj marina čolić prvotno napisa Vidi poruku
    bok,odi pod hitno riješi taj policistićni jajnik jer nemožeš na MPO ako imaš policistićne jajnike...
    Potpisujem bubekicu! Totalna dezinformacija!
    Policistični jajnici nisu nikako prepreka za MPO......već kao što je Bubi i rekla indikacija!

  11. #11
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Nisi pre mlada za mpo vode ako imate problem vec 3g. Ja sam krenula u mpo vode i za mjesec dana sam navrsila 23. Tak da za to ne brini. A policisticni jajnici se ne moraju rjesavat. Njih se samo treba stimulirati da proizvedu js jer mi s pcos vecinom ne ovuliramo. Marina ti si vjerojatno imala jos neki problem i zato si izgubila bebe. Zao mi je. Evo ja sam u 29 tjednu trudnoce s pcos-om i zasad je hvala Bogu sve ok. Cekamo mrvu u svibnju.
    Karla puno strpljenja i srece vam zelim i da uskoro nunate malo zlato

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •