Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 141 od 141

Tema: klomići i čaša alkohola

  1. #101
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    tako je ina...donedavno je ležanje bilo obavezno sad nije i eto nikom ništa...
    samo tvrdim da ima različitih mišljenja...
    ina ti si bar veteran u različitosti mišljenja i u stoga kapa do poda...

  2. #102
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    ina...i o zatrpavanju se slažem samo me zasmetao ton pa odgovaram...

  3. #103
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj milivoj73 prvotno napisa Vidi poruku
    tako je ina...donedavno je ležanje bilo obavezno sad nije i eto nikom ništa...
    samo tvrdim da ima različitih mišljenja...
    ina ti si bar veteran u različitosti mišljenja i u stoga kapa do poda...
    Samo gledajte zapad - u Americi se može i sport, u Mariboru nije bilo ležanja ili je ono kratko... a kod nas ono nosila i naležavanja. Barem su bila (SD - ono dva snagatora nose nakon transfera ili su nosili prije). I barem prije.

    Mislim da je ženama dosta već pritiska oko "konstelacije zvijezda" i da ne treba pretjerivati.

    Općenito zdravo žvijeti - što bi značilo tipa par čaša kava, alkohol malo, ne pušenje... ako se može. Potpuno zdravo živjet je vrlo teško i to su onda pustinjaci, ako idemo do krajnosti (zdrava hrana, kretanje ovo-ono).

  4. #104
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I, da, roan, nemoj se sad prepast - ta dvoslika je jako rijetka nuspojava, jako rijetka.

  5. #105
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    u smislu svega gore navedenog a zašto ne 2-3 cigare dnevo za opuštanje a ne škodi..

  6. #106
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj milivoj73 prvotno napisa Vidi poruku
    u smislu svega gore navedenog a zašto ne 2-3 cigare dnevo za opuštanje a ne škodi..
    Zato jer je redovno i svakodnevno pušenje štetnije za zdravlje od popit 2 čaše alkohola na proslavi prije bilo kojih ključnih evenata u postupku. A... i nisam tako sigurna čak i da pušenje ima toliko veze sa samim zatrudnjivanjem, i znam maratonke koje su čekajući betu nakon gaziilijuntog postupka ipak malo zapalile, i ex adminice koje su pušile i otvarale takve topice itd.

    Odrastao čovjek svoje odluke. Pa i ona Rodina reklama za dojenje je pušila (ona pjevačica).

    Ništa nije 0 ili 1, u medicini i životu.

    I zato jer nisu svi takvi da bi se dali 100%, a niti moraju - od njih to niti objektivno situacija ne traži, a nekom je lakše bez 100%, a nekom sa.

    Žao mi je, ali ja mislim da je istinski krivo upuštat se u priče "što je dovoljna žrtva". Ne želim osuđivati. Jer neko može žrtvovat sve, a ne dobit ništa, i jer to nije input-output.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.02.2013. at 18:38

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    milivoj mislis da casa vina nakon transfera (ili cak i pozitivne bete) steti vise od npr. visesatnog sjedenja za kompjuterom?
    roan nadam se da si uspjela dobiti odgovore, izgleda da ce se ova tema pretvoriti iskljucivo u raspravu o ponasanju za vrijeme postupka.

  8. #108
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    eto vidiš da je sve stvar granica...
    da napišem da je meni pušenje skroz neprihvatljivo a pogotovo u trudnoći (bivši sam pušač)...
    jedino ne bi postavio priču "šta je dovoljna žrtva" jer za mene prestanak pušenja nije žrtva, kao i prestanak pijenja, kao i nedrogiranje itd...to nije žrtva nego uspjeh u životu, tako ja smatram...

  9. #109
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Da, sve je stvar granica i usmjerenja. Poruka "nikako alkohol u postupku, niti čaša" nije dobra poruka, po meni - s rigidne je strane granice i meni se čini da je objektivno nepotrebna. Naravno, ako se doktora pita, ovisi kakav je - neki nastupaju, po meni, preziheraški (a sama im je struka toliko fluidna, da čak i u procesima glavinjaju stila jedan ne treba ležati nakon transfera, drugome žene s nosilima nose nakon transfera), neke žene/muškarci to shvate preoštro itd. Svako čuje ono što treba čuti, utoliko neka je šarenilo poruka.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.02.2013. at 18:44

  10. #110
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I ovisi s kojih je meridijana i paralela.

  11. #111
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    bubekica...vidiš da sam za kompom cijeli dan pa zato pitanje
    pa ko me zna, zna da ja nisam obrazac zdravog življenja, dapače...
    roan isprika ako sam ti ukrao temu ali širok je forum, dobit ćeš odgovore...

  12. #112
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    milivoj mislis da casa vina nakon transfera (ili cak i pozitivne bete) steti vise od npr. visesatnog sjedenja za kompjuterom?
    Da, dobra usporedba.

  13. #113
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, dobra usporedba.
    milivoj mislis da casa vina nakon transfera (ili cak i pozitivne bete) steti vise od npr. visesatnog sjedenja za kompjuterom?

    problem bi bio da ja tupim kako je to super i govorim novima na forumu da tako trebaju raditi...
    ono samo se opustite i sjedite 10 sati za kompom...to vam je super...

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    prokuzio si me po meni je suludo cuvati se od - svih stetnih utjecaja - prije i za vrijeme trudnoce, to moze prijeci u opsesiju, a od nekih se stvari ne mozemo zastititi. mogu navesti primjer moje sogorice - pazila je da noz kojim sam ja rezala gavrilovicku ne dotakne njenu tanjur s kojeg je jela jer su ih ameri (zive u americi) uvjerili da u suhomesnatim proizvodima ima bakterija, a onda joj je mala dobila kozice i morala je hitno na zaraznu primit imunoglobulin, nastala cijela frka panika.
    sto se pusenja tice - ovaj put sam ih uspjela ostavit dovoljno prije postupka, prosli put me siza uhvatila nakon transfera pa sam zapalila. nekako sam odvagnula da je manja steta od te jedne cigarete nego od stresa kojeg cu si priustit ako je ne zapalim. ovaj put sam pametnija pa sam eliminirala oboje - i cigarete i stres zbog nekonzumiranja istih - na vrijeme.

  15. #115
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj milivoj73 prvotno napisa Vidi poruku
    milivoj mislis da casa vina nakon transfera (ili cak i pozitivne bete) steti vise od npr. visesatnog sjedenja za kompjuterom?

    problem bi bio da ja tupim kako je to super i govorim novima na forumu da tako trebaju raditi...
    ono samo se opustite i sjedite 10 sati za kompom...to vam je super...
    Ja mislim da je pretjerivanje problem, a mislim konkretno da je ovo s čašom vina pretjerivanje... kao i sjedenje, moj najveći grijeh .

    Piece, milivoj. Nije to ništa 1+1=2, vama je bilo potrebno "učinili smo sve", nekom nije.... a objektivno - odgovor leži ono 50% doslovno u konstelaciji zvijezda, na koju nitko ne može utjecat i čaša alkohola izgleda tako mala u toj priči.

  16. #116
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ina potpuno se slažem

  17. #117
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    ok bubekica i jel nije bolje bez cigara....meni to bilo super otkriće...
    ina sve 5...ja nisam prestao ni piti ni pušiti zbog mpo i te vrste opsesije nego da poboljšam kvalitetu svog a u slučaju pušenja i života ukućana...

  18. #118
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj milivoj73 prvotno napisa Vidi poruku
    ok bubekica i jel nije bolje bez cigara....meni to bilo super otkriće...
    ina sve 5...ja nisam prestao ni piti ni pušiti zbog mpo i te vrste opsesije nego da poboljšam kvalitetu svog a u slučaju pušenja i života ukućana...
    Super, odlično za tebe i tvoju obitelj, jako je teško nepušaču s pušačem, a i djeci s pušačima.

    A sad pusti roan da profešta .

  19. #119
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    ma neće mene roan poslušati nipošto

  20. #120
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Inače, ja sam svojdobno (u trudnoći) razmišljala ukinut kavu... i još razmišljam... ali, majkemi, strah me učinka na karakter... nekako... neki mali "grijehić" i nije loše da bude... da ne ispadne čovjek prerevan... nije ni to za ljude, a u mojim očima je i to mana, ne baratam previše pojmom "grijeh".

    Moja 2 centa na ovu temu, u niski, over and out.

  21. #121
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Citiraj milivoj73 prvotno napisa Vidi poruku
    ma preporučio bi ja i rakiju prije punkcije bez anestezije
    i to bocu, a ne casicu ...

  22. #122
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj amyx prvotno napisa Vidi poruku
    i to bocu, a ne casicu ...
    amyx, za svaki ubod duži gutljaj, a s obzirom na pcos do kraja punkcije bi i pofalilo

  23. #123
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    sanda, Bhany je molila da svi smirimo tenzije, pa bi bilo ok da i ti to napravis (mislim na tvoj odgovor roan)
    na onoj drgoj temu si rekla da se farbas cijelo vrijeme i spomenula onu frendicu, kako mislis da to uopce ne steti
    meni su te kemije na pocetku trudnoce puno gore od jedne casice vinceka za vrijeme stimulacije, al to je moje misljenje
    svi mi radimo neke stvari koje nisu po ps-u, i to je ok, zato opet ne kuzim cemu agresija oko casice alkohola

    a ina opet mudro zbori...
    svacega se odricemo jer smo u ovim vodama, ne moramo prestati zivjeti

  24. #124
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Uhhhhuu treca stranica.
    Sve mi skroz drugacije razmisljamo prije trudnoce il u trudnoci. Dok se beba pocne micat, pa ti dode iz guzice u glavu i to pusenje, i alkohol, i farbanje... ma nema te cigarete, alkohola, ma da je i don perignon, koje bi ja SAD konzumirala dok je moha princezica tu..ispod mog srca. Prije 2 i pol mjeseca sam vec malo drugacije razmisljala. A prije 3g jos drugacije. Roan najbolje da prevagnes i odlucis, hoce li ti ikad u nek trenu biti zao il ne. Dok te pucaju hormoni sve je drugacije.

  25. #125
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    amyx, za svaki ubod duži gutljaj, a s obzirom na pcos do kraja punkcije bi i pofalilo

    S obzirom na mojih 30 js u Mariboru meni bi pofalilo sigurno ...

  26. #126
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    beilana mi ovdje i govorimo o situacijama prije trudnoće, meni ne bi palo na pamet da sad popijem imalo alkohol, ne pušim već 10 godina tako da mi cigarete smrde, a bogami se i ne farbam!

  27. #127
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Farbala se u trudnoći - nakon što sam provjerila s ginekologicom smije li se. Bojim se da je to farbanje mit sličan "ne peri kosu dok imaš mengu" / "ne kupaj se u moru s mengom" mitu koji živi u jadranskoj Hrvatskoj.

  28. #128
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj beilana prvotno napisa Vidi poruku
    Dok te pucaju hormoni sve je drugacije.
    I ovo je točno. A točno je i da kad prestaju pucat - opet se sve povrati raciju. Pa ti zbog nekih drugih stvari možda bude žao.

    To "žao" nije nikakav racionalni argument. Ne znam što je žena pitala - sense ili sensibility...
    dobila je miks, jer smo svi miks.

  29. #129
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    i šta ti je ginekologica baš rekla da se smije farbati i u onom 1. tromjesječju? Ja još nisam uspjela do ginekologa (tj. jesam onog bolničkog ali neću njega davit s tim) iz literature nisam dobila neke jednoznačne odgovore, pa sam ja odlučila pričekati s pravom farbom sad sam stavila samo preljev

  30. #130
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    i šta ti je ginekologica baš rekla da se smije farbati i u onom 1. tromjesječju? Ja još nisam uspjela do ginekologa (tj. jesam onog bolničkog ali neću njega davit s tim) iz literature nisam dobila neke jednoznačne odgovore, pa sam ja odlučila pričekati s pravom farbom sad
    sam stavila samo preljev
    Da, ginićka moja. Mislim da sam još s nekim provjeravala od ginića (da su bila 2 mišljeja), ali ko će se više sjetit. Ja se prameniram i bojam - za sve sam dobila OK, a moja je, inače ziherašica, mahnula rukom na priče "čula sam da bojanje" itd.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.02.2013. at 12:58

  31. #131
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Moja je, inače ziherašica, mahnula rukom na priče "čula sam da bojanje" itd.

    Ono na što me jest upozorila je nekonzumiranje plave ribe, tune, školjkaši (ako se sjećam zbog nekog taloženja nečega - iako sam ja to konzumirala bez pitanja - za to mi pak nije palo na pamet da bi moglo škodit, a boja je bila dio nekako "opće mitologije" vezano za štetne stvari u trudnoći pa sam to izrijekom pitala) plus obavezno razgibavnaje nakon 1-2 h sjedenja, na vožnju ZG-Rijeka obavezna pauza.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.02.2013. at 13:00

  32. #132
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Mislim da bi ovu temu mogli komotno preimenovati u Mitologija u MPO postupcima i MPO trudnoćama.
    Čaša vina, ležanje danima nakon transfera, farbanje, 6 mjeseci razmaka između stimuliranih postupaka... nastavite niz

  33. #133
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj BigBlue prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da bi ovu temu mogli komotno preimenovati u Mitologija u MPO postupcima i MPO trudnoćama.
    Čaša vina, ležanje danima nakon transfera, farbanje, 6 mjeseci razmaka između stimuliranih postupaka... nastavite niz
    . Igzektli. A meni se čini što je jači mit, to je jače uvjeravanje kako možeš???? U stvari, treba samo smanjit malo razinu emocija, a uključivt više informacije i racio, i od ponuđenog (jer glavinjanja ima, a ono i drajva ta pacijentska tumačenja) uzet ono što ti paše. Ionako je 50% sreća.

  34. #134
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Pisale smo istodobno ina.

    Problem u plavoj ribi i školjkašima je živa, ali da uneseš toksičnu količinu moraš se baš isključivo hraniti njom. U trudnoći nitko ne zna koja je sigurna granica, pa je najjednostavnije zabraniti.

  35. #135
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ima i cijela jedna knjiga, izdao neki Nijemac, svojedobno prevodili, novinar, s IVF iskustvom (bezuspješno), koji se dijelom osvrće i na tu pacijentsku frustraciju zbog količine neodređenosti u IVF-u koja drajva različite terapije, različite upute čak i oko ključnih milestoneova postupka tipa - leži/ne leži/koliko leži.


    I da - ziheraški pristup je - ne smiš ništa, samo ti leži, i bož' sačuvaj nervirat se ili da ti okrzne negativna misao glavu... "sad ovo malo" kad si u postpuku. Samo taj "sad ovo malo" nekima traje više godina, nekima desetljeće... pa dođu već za njih nekoj prihvatljivoj paradigmi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.02.2013. at 13:08

  36. #136
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    sad sam se neceg sjetila, nevezano za klomice, a vezano uz alkohol, prije sam cesto gledala emisiju u kojoj 5 ljudi kuha svaku vecer, i povremeno bude i trudnica, i uredno su te trudnice pile vino, meni je to bilo cudjenje, iako ne mislim da je koji gutljaj vina stetan u trudnoci, a moj izbor je da tih gutljaja nema, al trudnica na tv koja pije vino mi je bilo nepojmljivo

  37. #137
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj BigBlue prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da bi ovu temu mogli komotno preimenovati u Mitologija u MPO postupcima i MPO trudnoćama.
    Čaša vina, ležanje danima nakon transfera, farbanje, 6 mjeseci razmaka između stimuliranih postupaka... nastavite niz
    Potpis! Možda sam predugo u MPO, ali čista mitologija...

  38. #138

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Molim vas odgovor na jedno pitanje. Nema veze s alkoholom ali ima s klomifenima. Sorry, nisam znala gdje bih ga postavila.
    Dobila sam terapiju klomifen 50 mg, 2x1, pa me zanima moram li popiti 2 tablete odjednom ili npr. jednu ujutro i navečer, ili je to svejedno?
    Još jednom sorry kaj ovo nema veze s alkoholom i hvala

  39. #139
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Veronika, ovisi kako ti doktor kaže. Ja sam jednom pila po tri, dvije ujutro, jednu navečer. Drugi puta po 2, ali obje navečer.
    Sad sam na Femari, to isto dvije, ali jednu ujutro, jednu navečer

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ako je 2x1, to znaci 2 puta na dan po jedna tableta. Da se piju dvije odjednom pisalo bi 1x2.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je 2x1, to znaci 2 puta na dan po jedna tableta. Da se piju dvije odjednom pisalo bi 1x2.
    Tako i ja mislim,logično je Hvala!!!!

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •