Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 141

Tema: klomići i čaša alkohola

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno klomići i čaša alkohola

    bok cure ..zanimaju me iskustva ,ovaj mjesec počinjem sa klomifenima od 5-9 dc ,s obzirom da imamo jednu fešticu 11 dc (znači tad ih više ne pijem ) pretpostavljam da će biti društvo veselo i da će se popiti ,pa me zanima da li se može popiti čaša -dvije ili ste se strogo pridržavale da ne pijete ništa za vrijeme i u tom ciklusu alkohol ? u pitanju su čašica -dvije ,ne cijela flašahvala!

  2. #2
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    ja ipak ne bi.....a sada da bi smetalo mislim da ne....čašica dvije....za cirkulaciju malo

  3. #3
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Ja osobno ne bih. Premalen je broj stimulacija koje nam financira HZZO da bih si dozvolila takvo zadovoljstvo. Ali opet, to je samo moje mišljenje o čašici/dvije.

  4. #4
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    ja isto nebi, ne zato da nekaj ne pođe po zlu, jer neće od čašice alkohola, nego zbog svoje buduće bebačice. ne znam. možda je glupo kaj pišem, al nekak mi je postupak + alkohol neodgovorno

  5. #5
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Moj život nije stao samo zato što sam bila u postupku - normalno sam jela (i inače pazim što jedem, a jedem kvalitetno) i manje, više redovito popila i čašu vinu. Znači ne pričam o pijenju ili opijanju, nego o jednoj čaši vina uz jelo. Koliko sam shvatila, ti imaš inseminaciju ili ciljane odnose uz klomifene. Prema uputamo o lijeku, alkohol nije kontraindiciran uz klomifene. Normalno da bilo kakvo pretjerivanje nema smisla, prvenstveno tvoga zdravlja radi, a onda i zdravlja tvoga djeteta, ali o tome ni ne pričamo ovdje, zar ne? Opusti se ženo, uživaj (pogotovo ako su ciljani ) i veselim se da ćeš se uskoro javiti s pozitivnim rezultatom.

  6. #6
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Ja osobno ne bih. Premalen je broj stimulacija koje nam financira HZZO da bih si dozvolila takvo zadovoljstvo. Ali opet, to je samo moje mišljenje o čašici/dvije.
    Ja nekako sve više ovako razmišljam...

  7. #7
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Ja bih kao BigBlue. Uopce ne razumijem kakve veze casa, dvije neceg alkoholnog ima s postupcima i financiranjem istih preko HZZO-a. A ionako ce ih popiti prije samog AIH-a, ciljanog ili cega vec... A i da je nakon, casa vina sigurno ne moze utjecat na oplodnju ili implantaciju ak se toga bojite... Relax, ljudi.. Ajd nek se jave nase praske pivopije s iskustvima:D

  8. #8
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Stvar je osobnog stava

  9. #9
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    suzdržavao sam se komentara ali ne mogu i neću...
    e fakat ne razumijem...poslije transfera samo što se ne gleda konstalacija planeta za pozitivnu betu a vi meni o temi da nema života bez cuge !!!!
    i kakav je to stav da se opusti sa cuganjem wtf!!! da život staje ako se ne pije alkohol!?!?
    i društvo će biti veselo pa bi se pilo???šta se ne može biti vesel bez cuganja???
    da se razme nisam svećenik ali već godinama ne pijem i ne pušim i život mi je sasvim ok bez toga...
    hoće li pitanje danas sutra biti: može li čaša dvije ak vozim dijete u auto sjedalici i čvrsto ga svežem?
    Posljednje uređivanje od milivoj73 : 05.02.2013. at 15:47

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    A kaj nije preporuka dr. popit svaki dan čašu crnog vina zbog zdravlja?

  11. #11
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    ma preporučio bi ja i rakiju prije punkcije bez anestezije

  12. #12
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Ajme, milivoj, reakcija ti je kao da se radi o trudnici koja je pitala je l ok ako popije litru rakije, a ne o zeni koja prije AIH-a namjerava popiti casu, dvije vina... Poveznica s voznjom djeteta nakon konzumacije alkohola je stvarno neprimjerena... I ne radi se o tome da zivot staje ako se ne pije alkohol vec o tome da nema potrebe da staje ako se ide u MPO i da se ne treba odricati sitnih gusteva koji NE mogu negativno utjecati na postupak. A to sto tebi casa vina ne predstavlja sitan gust ne znaci da je tako i drugima... Niti jedan lijecnik sigurno ne bi branio povremeno i umjereno ispijanje alkoholnih pica, a uostalom, ono moze biti i od koristi za zdravlje.

  13. #13
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja se slažem sa frkom i bb, čašica vina na dan mi sigurno nije isto kao pušenje, mislim da bi se ljudi trebali malo opustiti i uživati u životu a ne stalno biti u nekom grču što se smije a što se ne smije jer se ide na postupak. I vjerujem da ti doktori ne bi prigovorili radi toga...

  14. #14
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Potpisujem frku, BB i MM.
    Ljudi, pravljenje djeteta nije egzaktna znanost već prvenstveno život i biologija!
    Čašica-dvije blažeg alkoholnog pića može pridonijeti opuštanju i pozitivnom stavu prema životu samom, a onda i prema stvaranju novog života.
    Što se neke teratogenosti tiče, ako u ciklusu ciljanja idu zajedno rtg hsg i ciljanje, onda, po meni, ide i čaša vina i ciljanje!
    U to ime ( u mom slučaju samo virtualno)!

  15. #15
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    što se mene tiče od volje vam alkohol, pijte ga koliko vam volja, ali taj stav "življenje života=pijenje alkohola" ne ide pod moju kapu i gotovo...
    za mene je alkohol jedna podmuklo, pozitivno prihvaćena stvar i kad bi mž u postupku pila ne bi bio zadovoljan...
    za info da napišem da nemam frustracije s alkoholom i alkoholizmom u obitelji npr. i da sam u mladosti znao popiti ali mi je to postalo nepotrebna stvar u životu a pogotovo za uživanje...
    hvala i doviđenja na ovom pdfu

  16. #16
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    milivoj meni nije življenje života = alkohol ne bih stvarno da se moj post tako tumači. Kao prvo nigdje nisam pročitala da je popiti 1 čašicu vina recimo za vrijeme ručka štetno za ženu ili da utječe na njenu plodnost (govorimo o periodu prije transfera) baš suprotno i ne znam čemu takav stav, jeli vam i jedan doktor preporučio da se ne smije popit ni kap alkohola?
    Inače nisam ni ja pila svakodnevno jer mi nije pasalo ali tu i tamo jesam neovisno o tom jesam li baš krenula u postupak ili nisam. I smatram da sam živjela jako zdravo hranila sam se kvalitetno, vježbala, nisam pušila za razliku od mnogih trudnica koje znam i uopće se ne osjećam nesavjesnom osobom, dapače!
    Moj stav je općenito (nisam mislila baš na alkohol) da je puno zdravije za psihu biti normalan i živjeti nekako punim plućim jer ako si 8 godina u grču(koliko je recimo naša borba trajala) oko tog hoćeš li sad zatrudniti ili ne mislim da može donjeti puno veće posljedice po zdravlje žene...
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 05.02.2013. at 20:02

  17. #17
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    a brate pijte koliko možete nije me briga....
    jedna forumašica ima u potpisu : moje je mišljenje formirano.
    frka ovaj pdf je pitanje granica ponašanja jel tako... e pa sa vožnjom djeteta u pijanom stanju sam samo malo pomjerio granice i odmah si se sablaznila...i slažem se apsolutno da život ne staje u mpo priči ali stajanje života ne vežem sa ne pijanjem alkohola...
    Mali Mimi tvoje apostrofiranje "da je puno zdravije za psihu biti normalan i živjeti nekako punim plućima" mi je neprimjeren i moj stav mi nije od mpo doktora(nije nam nitko ništa zabranio) nego je moj životni stav...
    i nisam napisao da si nesavjesna...svi smo mi savjesni po svojoj savjesti samo ne prihvaćam pijenje alkohola kao normalan način života...ma koliko se čudili...ako se neko ne može opustiti bez alkohola to je njegova stvar ali mi nemojte to nametati...

  18. #18
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    pa ne prihvaćam ni ja ako je preko mjere onog što preporučuju doktori

  19. #19
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Ovdje nije trebalo doci do prepirke. Zena je trazila misljenje, dovoljno je iznjeti ga.
    A osobno mislim da nitko nebi otvarao takvu temu radi casice vinceka.

  20. #20
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Žena nije pitala je li ispravno piti uopće nego smije li popiti čašu-dvije (i to je naglasila dvaput) vina tijekom postupka.
    Smiješ, draga. Ali najbolje pitaj doktora i prenesi nam što ti je rekao.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    Vidim da se mnogo polemike diglo oko mojeg pitanja koje je bilo vrlo jednostavno -da li mogu popiti čašicu-dvije vina na fešti ako pijem klomifen ?naime ,imam 5 dana počevši od sutra piti taj lijek -to je do nedjelje ,dok u utorak imam fešticu ..moje pitanje je bilo isključivo informativno da pitam cure ako su tokom te stimulacije popile nešto alkoholno s obzirom da su mi upute KLOMIFENA na talijanskom jeziku (s obzirom da ga nisam našla u HR) te tako neznam dal je strogo zabranjeno da ne dođe do nekakvih komplikacija što nipošto nebi htjela..hvala MILIVOJU73 na komentaru što se pridružio curama ali smatram da je - muškarac, pa mi na to pitanje ne može odgovoriti .

  22. #22
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

  23. #23
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja bih se samo slozila sa BB, frkom i MM

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    hvala mali mimi !

  25. #25
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    ..hvala MILIVOJU73 na komentaru što se pridružio curama ali smatram da je - muškarac, pa mi na to pitanje ne može odgovoriti .

    hvala roan na spolnoj diskriminaciji...
    i milivoj se nije pridružio curama nego guslim tu na forumu malo duže od tebei prije si se ti pridružila meni nego ja tebi i primjedba ti nije primjerena...

    a ti ako u utorak ne možeš bez alkohola onda ti toplo preporučam da ga konzumiraš jer apstinencija zna dovesti do stresa koji je u postupku jako štetan...

  26. #26
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ajme milivoj, cemu sve ovo....

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    mislim da ipak milivoj- pretjeruješ ,nije mi cilj se svađat ovdje..mislim da nisi u pravu i nije to diskriminacija već mislim da nisi nikad mogao piti klomifene jer si muško a to što si protiv alkohola-tvoj stav ,nisam ni ja alkoholičarka već mlada cura koja voli popit čašu dobrog vina kao i ostale djevojke koliko sam mogla skužit na forumu ..

  28. #28
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    Ginger samo imam svoje mišljenje...
    primjetim ovdje s vremena na vrijeme da ako nisi uz struju da se dosta napada(primjeri tipa izlazne strategije, mišljenja o dr...) pa je moja reakcija i u tom smjeru...iznošenje svih mišljenja i kuteva gledišta...

    roan nikoga ne uvjeravam da ne pije samo ne podržavam stav "pijenje = uživanje u životu"...
    inače i muški piju klomifene (ja nisam pa si djelomično u pravu)...
    želim da ti ovaj postupak uspije...sretno

  29. #29
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih kao BigBlue. Uopce ne razumijem kakve veze casa, dvije neceg alkoholnog ima s postupcima i financiranjem istih preko HZZO-a. A ionako ce ih popiti prije samog AIH-a, ciljanog ili cega vec... A i da je nakon, casa vina sigurno ne moze utjecat na oplodnju ili implantaciju ak se toga bojite... Relax, ljudi.. Ajd nek se jave nase praske pivopije s iskustvima:D
    Potpisujem!
    Više štete imam od samih klomifena nego od čaše-dvije.

  30. #30
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Milivoj, oprosti, ali ti si taj koji u ovom slucaju napada i insinuira svakojake vrlo ruzne stvari (sto od tebe nikako nisam ocekivala). Nitko, ali bas nitko od nas nije rekao da je pijenje jednako uzivanju u zivotu. Rekle smo samo da casica alkoholnog pice ne moze skoditi i da opcenito treba uzivati u sitnim gustima koji ne mogu negativno utjecati ni na sto (dakle ne samo u pijenju), a ti si sve to skupa interpretirao na poprilicno osebujan (da ne kazem napadalacki i osudjujuci) nacin. I cini mi se da postoji ogromna razlika izmedju iznosenja misljenja i npr. aludiranja na apstinencijske krize (sto je bio bas ruzan potez).

  31. #31
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    frka, oprosti, ali pročitaj ako želiš ponovo, da sad ne citiram, ali u gornjim postovima svi navode pijenje kao opuštanje, uživanje, pozitivan stav u životu...
    aludiranje na apstinenciju je bilo baš bockanje ali to je reakcija na ono ti si muško pa ne znaš...
    evo ovim putem se ispričavam za taj dio posta

    beliana navodi alkohol u postupku neodgovornim, s čim se slažem, a to svi ignoriraju...
    ovdje više ne pričamo o roan jelte već smo prešli na općenite stavove...
    Posljednje uređivanje od milivoj73 : 06.02.2013. at 10:22

  32. #32
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Koliko znam doktori svugdje preporučuju Mediteransku prehranu kao najzdraviju pa pročitajte malo o tome prije nego nas prozivate neodgovornima...
    i samo jedna forumašica je istaknula vezu između pijenja i uživanja a ne sve

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    meni nije jasno zašto je ovaj topic otvoren...pitanje za čašicu, dvije nema smisla...a opijanje u postupku nitko ne bi radio..

  34. #34
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Bemu misa, ajd ti procitaj ponovo pa ces vidjeti jedan jedini post koji direktno dovodi u vezu pijenje i opustanje i poz stav prema zivotu! I taj je post napisan nakon tvoga! Svi ostali govore kako se opcenito treba opustiti i ne biti u konstantnom grcu oko postupaka i vagat svaki potez. Znaci OPCENITO! A tu spada i popit casu vina ak ti se hoce (pa i koju vise :grin. A po tvojim reakcijama ispada da je onaj tko popije tu casu malte ne alkoholicar i neodgovoran roditelj (mada djece jos ni nema - koji paradoks).

    Ugl. - nije bitno... Zena je trazila info jesu li klomici kontraindicirani s alkoholom. I dobila je odgovor - nisu. Problem solved.

  35. #35
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    Mali Mimi slažem se sa mediteranskom prehranom ali ovdje je riječ o alkoholu u postupcima zar ne?
    evo citata ak vam se ne da čitati...ne slažem se s vama niti vi sa mnom a svatko će odlučiti sam...
    Big Blue "Opusti se ženo, uživaj"
    frka "relax ljudi"
    Mali Mimi "opustiti i uživati u životu" "puno zdravije za psihu biti normalan i živjeti nekako punim plućim "
    maca papucarica "opuštanju i pozitivnom stavu prema životu samom"

  36. #36
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    milivoj sad izvlačiš iz konteksta ja sam baš napomenula da ne mislim tu samo na alkohol već općenito da treba uživati u životu a ne stalno misliti što bi moglo štetiti u postupku. Isto tako šteti i više od 2 kave dnevno pa onda i čaj bi trebalo smanjiti a tek Coca colu, onda svo voće koje je špricano (pogotvo citrusi čujem da su jako štetni...) mislim ako ćemo tako gledati što sve može štetiti popis može ići u nedogled moja poanta je da sve može štetiti ako se ne koristi umjereno i u tom smislu je bila poruka da se opusti i uživa!

  37. #37
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ajme ljudi di ste otišli...
    roan je tražila odg. na pitanje dali škodi čašica-dvije ako si stim. klomičima i dobila ga je od frke,mm i bb.ja se slažem sa svime napisanim od strane njih.
    milivoj je čitao između redaka,ugurao negdje poveznicu "života i uživanja s alkoholom",koji komentar je ok al brate mili sad već namečeš svoje mišljenje i osuđuješ nas koje živimo kak očemo(čitaj-čašica,dvije kad nam se oče).i ne mislim da sam alkoholičar ako popijem bambusa dok igramo pikčineri.
    a da imaš prava komentirati na taj način samo zato jer "gusliš tu na forumu malo duže" jok,zakaj bi ti imal više prava tu nego ja koja sam na forumu godinu dana?

  38. #38
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    roan, s obzirom da se tijekom liječenja klomifenom mogu javiti i nuspojave sa strane središnjeg živčanog sustava struka bi rekla "nemojte konzumirati lijekove i alkohol zajedno"

    s ovime od milivoja73 poučena vlastitim iskustvom bih se morala složiti

    Citiraj milivoj73 prvotno napisa Vidi poruku
    ma preporučio bi ja i rakiju prije punkcije bez anestezije

  39. #39
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Žužy je već dosta napisala i, neovisno što me Milivoj očito stavio u onu skupinu "svi" koji propagiraju alkohol(izam), nisam se našla (prozvanom) u njegovim postovima dok me nije, potpuno van konteksta, citirao. Roan je dobila dva različita stava; jedan od beilane, strašne, sande (koja je napisala: mislim da ne škodi, ali ja ne bih - pošteno, navela je i svoj stav i svoje mišljenej), drugi od frke, MM i mene. Na njoj je dalje kako će postupiti jer svi smo ovdje punoljetni i odgovorni sami za sebe.

    Nemam potrebe biti misionar bilo koje vrste na ovome forumu, osim možda prenošenja znanja i spoznaja o medicinskim i administrativnim postupcima u mpo, jednako tako nikome ne idem niz dlaku samo zato da ostanem mainstream i u skladu s većinskim mišljenjem (dapače, napišem ono što mislim, neovisno koliko isto bilo popularno ili ne - jednako tako temeljem kvalitetnih argumenata mogu modificirati svoj stav) i uvijek se trudim ostati na mišljenju, a ne dijeljenju savjeta.

    Citiraj BigBlue prvotno napisa Vidi poruku
    Opusti se ženo, uživaj (pogotovo ako su ciljani ) i veselim se da ćeš se uskoro javiti s pozitivnim rezultatom.
    Citat izvučen iz konteksta je ovaj, a odnosio se na kvalitetu života generalno (napisala sam ženi da se opusti i uživa u seksu), upravo u kontekstu koji je Milivoj naveo u svom prvom postu - gleda se maltene na konstelacije kao prediktor uspješnosti postupka. Mislim da je fer uvažiti svačiju potrebu da napravi najviše što može kako bi postupak uspio i kako bi imali osjećaj da smo sve napravili da uspije. Nekome to može biti ležanje u krevetu od prvog dana, netko može biti glumljenje šišmiša s nogama na plafonu, nekome to znači da neće popiti ni kap vina, a netko će se ponašati kao da se ništa posebno ne događa, i tu je potpuno irelevantno što druga osoba misli da je to smiješno.

    A kad smo već došli na alkoholizam (mada mislim da je ova rasprava prerasla u debatu koja je primjerenija Filozofskom kutku, a ne pdf-u Potpomognuta), ja jednostavno ne mogu spojiti alkoholizam s uživanjem u životu. Ali mogu spojiti kulturu stola (kulturu jela i pića) s uživanjem u životu. Odgajana sam na takav način, nikada nisam vidjela ijednog od svojih roditelja pripitog, a kamoli pijanog, nikada se djeci nije davao alkohol, ali se znalo koje vino ide uz koje jelo. Na tim temeljima sam izgradila dalje svoje stavove i ukuse (valjda da propadnem u struci otišla bi u sommeliere ), i ako je hedonizam u dobroj i kvalitetnoj kulturi stola postao ekvivalent alkoholizmu, onda se prijavljujem na natječaj alkoholičarke godine.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    139

    Početno

    Po meni je ovo pitanje skroz glupo. Ako se misli popiti casica,dvije onda to nemoze stetiti a tko god ide na postupak pokusa bar to razdoblje od postupka do poz.bete zivjeti bez nekih stetnih utjecaja a pogotovo u slucaju trudnoce.
    Mi smo bili u Ceskoj i nakon postupka sam popila jedno pivo i nisam zato alkic niti sam zbog toga mozda mogla ne ostat trudna.
    Ako neko pije casicu,dvije,litru njegova stvar isto kao sto je stvar onoga koji ne pije nista.

  41. #41
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    da ponovim:
    alkohol u postupku NE...
    alkohol u životu nepotreban...s ovim ako se slažete ok ako ne opet ok...

    Big Blue u potpunosti se slažem s tvojim postom i to je ono što govorim...svatko bira svoj način...tako i ja svoj...
    ako kažem ne alkoholu, očekujem da me se razumije a ne pobija...

    žužy svoje mišljenje ne namećam niti osuđujem samo iznosim...
    a o stažu na forumu sam pisao u smislu roaninog spuštanja da sam se pridružiio ženama pa sam joj obratio pažnju na to...
    a s tobom se ne slažem bila 1 dan ili 100 godina na forumu...

  42. #42
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    luc, vidiš dok si pila to pivo, bila si trudna i s tim se ne mogu složiti pa makar me proglasite najvećim luđakom...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    139

    Početno

    Nisam bila trudna. js se oplodila dok je ta piva vec isparila smatram da nisam stim nis lose napravila jer pivo ionak ide pod prehrambeni proizvod u normalnim kolicinama.
    Od kad znam da sam trudna ne pijem niti mi to ne pada na pamet.

  44. #44
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    luc sorry shvatio sam da si pila alkoholno pivo nakon inseminacije...
    ako je tako bila si trudna

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    139

    Početno

    Ok evo moja greska jer sam misla da nisam trudna
    Ima tko sta za glavobolju u trudnoci jer necu pittablete

  46. #46
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj roan prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da ipak milivoj- pretjeruješ ,nije mi cilj se svađat ovdje..mislim da nisi u pravu i nije to diskriminacija već mislim da nisi nikad mogao piti klomifene jer si muško a to što si protiv alkohola-tvoj stav ,nisam ni ja alkoholičarka već mlada cura koja voli popit čašu dobrog vina kao i ostale djevojke koliko sam mogla skužit na forumu ..
    Moj je muž muško i pio je klomifene
    Posljednje uređivanje od Loly : 06.02.2013. at 13:38

  47. #47
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    luc bez obzira što si T, popij lupocet, bolje i to nego trpiti nesnosnu glavobolju! to znam iz iskustva trudnih prijateljica i njihovih različitih ginekologa
    a možeš se i zamračiti u sobi i mirovati.... pij puno vode i potjeraj tu glavobolju

  48. #48
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Hm... o alkoholu se ovdje raspravlja?! Ja ne pijem, prestala sam pušiti i super mi je! Ali... Taman pred moj n-ti postupak (stim.) jedna liječnica (frendica) me pitala da li ikad konzumiram alkohol. Naravno odgovor je bio "Neeee, šta si luda?!" pa mi je rekla "Zašto neeee?! Dec crnog domaćeg vina ili 2dl pive ne može štetiti ni uz najjače lijekove. Crno vino je jako dobro za cirkulaciju (svi znamo da je to u MPO jako važna stvar) a piva je za trudnice izvrsna!" E sad pitanje je slijedeće Tko je sad ovdje lud? Ja inače ne podnosim alkohol, cijelu godinu popijem moooožda 3dl ikakvog vina, ili moooožda 1l pive.
    U svakom slučaju, od deci vina ne bude ti ništa. Roan sretno!

  49. #49
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj milivoj73 prvotno napisa Vidi poruku
    Mali Mimi slažem se sa mediteranskom prehranom ali ovdje je riječ o alkoholu u postupcima zar ne?
    evo citata ak vam se ne da čitati...ne slažem se s vama niti vi sa mnom a svatko će odlučiti sam...
    Big Blue "Opusti se ženo, uživaj"
    frka "relax ljudi"
    Mali Mimi "opustiti i uživati u životu" "puno zdravije za psihu biti normalan i živjeti nekako punim plućim "
    maca papucarica "opuštanju i pozitivnom stavu prema životu samom"
    Bas bez veze, milivoj... Izvuces iz konteksta 3 citata, izignoriras prethodno objasnjenje i jos na kraju ti nama napises "ak vam se ne da citati". Rude.. Ne vjerujem da patis od funkcionalne nepismenosti pa da ne razumijes procitano pa ne razumijem motive za izvrtanje rijeci i prilagodjavanje istih vlastitim stavovima i teorijama (sto me podsjeca na neka aktualna i nedavna zbivanja i poprilicno ide na zivac).

    ljube, ak se ne varam, roan ce na casicu koji dan nakon zadnjeg klomifena...

  50. #50
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    frka ne vrijeđaj i nemoj ti biti rude(neodgojena,neotesana,primitivna)...
    sve i da sam polupismen, to ne znači da ne mogu imati svoje mišljenje...
    to sam i napisao...iznio sam mišljenje u svrhu šireg pogleda...
    kome se sviđa dobro, kome ne opet dobro...

    ako ćeš se spuštati na nizak nivo no problem ali ajde makar odi na pp da se drugi ne bave s glupostima...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •