Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Evo i mene...molim pomoć...

  1. #1
    mateaaa28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    24

    Početno Evo i mene...molim pomoć...

    Pozdrav, uopće nisam znala u koju temu da se svrstam pa sam odlučila ovako da se predstavim..
    Mislim da u mome potpisu vidite naš problem i dijagnoze...sad sam u isčekivanju bete za koju znam ishod jer je TT negativan 10 dnt5d + smeđi iscjedak koji me prati već 5 dana...
    Neću reci da sam očajna i tužna jer nisam, zatvaram jedno poglavlje i idemo hrabro dalje...u 5 mj idemo na FET blastica i u slucaju da i to ne uspije (s obzirom na translokaciju ????) mislim se što cu dalje, Prag??? ili pokušavati u Hrvatskoj i čekat da uspije ? neki doktori nam tvrde da ako idemo na produženu kulturu 5 dan da je moguće... slušajte ovo...a vidite rezultata... oprostite ako sam u dugo pošla...ili ako sam nejasna bila...svaki savjet je dobrodošao...
    Posljednje uređivanje od BHany : 13.03.2013. at 12:27 Razlog: pravila foruma

  2. #2
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Dobro došla
    Na ovom pdf imaš teme - razvrstane po klinikama...u svim temama se možeš pridružiti, tako da nema potrebe za otvaranjem nove
    Sretno za dalje, a sve mi ćemo ti pomoći sa savjetima koliko treba...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Ja savjetujem Prag i PGD, ako sad nije uspelo, ima na forumu uspešnih trudnoća sa IVF + PGD zbog translokacija. Ja se ne bi ovako na blef kockala, ker se zna opet dogoditi spontani, koji iscrpljuje, krade vreme i uništava psihično. Preko zdravstvenog se može dobiti plaćeni postupak, tako da ja ne bi gubila vreme, jeste da si mlada ali u MPO godine lete prebrzo i još ako je neka ozbiljnija diagnoza u pitanju je dobro odmah naći adekvatno mjesto za lečenje.
    Sretno pa piši kako se budu stvari odvijale.
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 13.03.2013. at 10:48

  4. #4
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    mateaaa28,

    šaljem ti lijepe želje da beta ugodno iznenadi i da trudnoća bude uredna.


    o kakvoj se balansiranoj translokaciji radi?

  5. #5
    mateaaa28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    24

    Početno

    15/21 kromosomska greska kod mog supruga (mislim da je to rizik od downa, trisomije)...i spermiogram koji nije bajan...ali ja zatrudnim jednom i prirodno...za sto su mi doktori tvrdili do tada da je to nemoguća misija...nije dobro završilo ;( svejedno dosad su mi urinski testovi točno pokazivali tako da se beti ne nadam...što moram napravit za Prag PFC..konkretno sam čula da su najbolji po tom pitanju...što moram napravit da odem preko HZZO? laik sam u ovome i kratko u mpo vodama pa ako mi netko zna konkretno odgovoriti...papirologija i to..

  6. #6
    patuljchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    292

    Početno

    Draga Mateaaa28, evo da ti se javi i jedna sa istom dijagnozom...
    Dobro su ti cure rekle - škicni nam na Potpomognuta u Češkoj, a moje iskustvo sa PGD-om možeš pročitati na istoimenom PDF-u.
    Uglavnom, NEMOJ GUBITI VRIJEME U RH! Ništa nećeš dobiti sa produljenom kultivacijom niti blasticama. Ajde, da se ispravim vrlo su male šanse da ćete uspijeti. Gotov jednake onima da probavate u kućnoj radinosti, pa uz brojne biokemijske i pokoji blighted (vidi moj potpis), možda vam se i posreći.
    Naše iskustvo: u dugom protokolu stimulacije dobila 25js, drugi dan imali 18 zametaka, 5 dan, nakon provedenog PGD-a samo jedna prekrasna blastica bila je podobna za transfer i danas je to naša mezimica. U razgovoru sa dr. Hlinkom (embriologom u PFC klinici u PRagu) rečeno nam je kako su zametci izgledali izuzetno zdravi, i on se sam iznenadio da je samo jedan prošao PGD odabir. Inače Hlinka je stručnjak baš u području produžene kultivacije i embrio monitoringa. On nam je rekao da apsolutno ništa u razvoju embrija 4 dan (kada se radi PGD) nije upućivalo na to da nešto s njima nije u redu. pogotovo što je rađen ICSI pa smo (kao) već prošli fazu probira ...
    Naravno, sve ovisi o tome o kojoj se translokaciji radi, jer obzirom na to na koje kromosome utječe ovisi o tome koliko i do koje faze se je zametak sposoban razvijati.
    U svakom slučaju, moja preporuka, iz osobnog iskustva - ne gubiti vrijeme, javiti se doktorici Lazarovskoj u praški PFC i vjerovati u uspjeh!
    Sretno!
    Pitaj ako te što još zanima!

  7. #7
    mateaaa28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    24

    Početno

    hvala ti patuljchice... naš problem je 15/21 translokacija (down,trisomije)...što moram napravit za poći u PFC? već sam gore napisala...jeli istina da HZZO to financira?papirologija?

  8. #8
    patuljchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    292

    Početno

    Citiraj mateaaa28 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti patuljchice... naš problem je 15/21 translokacija (down,trisomije)...što moram napravit za poći u PFC? već sam gore napisala...jeli istina da HZZO to financira?papirologija?
    kad smo mi išli u Prag HZZO nije financirao postupak PGD-a. NEdavno su ipak cure dobile pozitivna rješenja. Forumašica Valiana sa pdf-a Češka je bila gore o trošku HZZO-a. Više o zhajtevu za upućivanje na liječenje u inozemstvo pročitaj na češkom pdf-u ili na pdf-u naša prava pri HZZO-u. Ja nemam osobnih iskustava jer smo mi išli o vlastitom trošku (koji nije baš malen!).
    Što se tiče PFC-a, to je samo moja preporuka jer smo mi tamo išli, ali da se ogradim - ima još puno MPO klinika u PRagu koje provode PGD. Za PFC mogu govoriti o osobnim iskustvima, i imam samo riječi hvale. Kao i za moju zagrebačku doktoricu - dr. D. (BetaPlus) koja nas je odmah poslala u Prag i rekla da ovdje nemamo što tražiti, i na tom sam joj vječno zahvalna!
    Uglavnom, za PGD moraš 2x ići u Prag - prvi puta dati krv (ti i suprug) prema kojem uzorku naprave "filtere" za analizu zametaka. Za izradu vaših personaliziranih sondi potrebno je cca 2-3 tjedna. Kada jave da su sonde spremne, možete u postupak, prema dogovorenom protokolu kad god želite (nema čekanja!).
    Dakle, prvi korak je saznati što sve trebaš ako ćeš pisat zahtjev HZZO-u, i paralelno se mailom javiti u PRag da vidiš što oni od pretraga traže za vaš slučaj. Ako se odlučiti trošit novce ali šaparat živce i vrijeme, i ignorirat HZZO - šalji mail u Prag i dogovaraj.
    Javi nam se na Češkoj što ste odlučili i želim vam da šo prije uživate u predivnom Pragu! (da mi sve praške pacijentice malo smo zaluđene Pragom... )

  9. #9
    mateaaa28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    24

    Početno

    sigurno čovjek sve ovo zaboravi kad uzme svoje dijete u ruke...sad mi se to čini tako nedostižno da vam ne mogu to opisati...a tek sam na početku...život sam iz temelja promjenila radi postupaka...prestala pušit,zdrava hrana...i naravno ne mogu više cuti ono "dat ce Bog", uzmi onaj caj ili ovaj čaj, šaputanja...živim u maloj sredini i ocito jos nisam oguglala na takve stvari...udala se relativno mlada i odma pocela ceprkat po nalazima, kao da sam znala...svejedno drago mi je da sam ovdje došla i pronašla neke odgovore...

  10. #10
    medeni avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    176

    Početno

    Kao što kaže Patuljchica,ahhh Prag.Čaroban grad, ne samo zbog uspjeha i naše bebe već zbog osjećaja da ste kao u bajci.
    Mi se spremamo opet, ovaj put nas troje, turistički.(malo sam off, oprostite ali ponijelo me)

  11. #11
    mateaaa28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    24

    Početno

    medeni iz prve vam je uspjelo u pragu ?

  12. #12
    medeni avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    176

    Početno

    Mateaaa,da, iz prve, ICSI iz samo jedne punktirane j.s.

  13. #13
    mateaaa28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    24

    Početno

    znači vi niste u Hrvatskoj ni pokušavali....mene čekaju smrzlići u Splitu....jadni, načekat ce se...koja sreca, stvarno ogromna sreca

  14. #14
    medeni avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    176

    Početno

    Mateaaa, da nismo u Hrv. imali postupak jer nije bilo materijala (azoo) pa via Prag i donacija.
    Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •