Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Reakcije na menopur

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    58

    Početno Reakcije na menopur

    Voljela bih čuti iskustva onih žena koje su imale terapiju menopurom.
    Uspoređujem ju sa Pergonalom (koji sam ranije uzimala).

    Imam osjećaj da mi je ranije reakcija bila puno jača. Već sam u 4dc, dobila sam 12 injekcija, no, ne osjećam da raste napetost u trbuhu.
    Osjetim lagano bockanje jajnika, vrućinu, noge me bole.
    Ne osjećam da jajnici jako rastu, niti mi se povećava trbuh, niti prsa.

    Nakon koliko dana se počinju osjećati zantnije promjene u smislu povećanja jajnika, i da li o tome ovisi broj folikula i razvijanje jajnih stanica.

    Inače, imam jaku potrebu za kretanjem. Prešetala sam pola Zagreba, imam osjećaj da bih mogla preplivati kanal La Mansche!

  2. #2
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Ja nisam nikada uzimala Perognal, a na Menopur sam reagirala isto kao i na Gonal - osim umora, ništa do dva-tri dana pred punkciju, a onda malo napuhan trbuh i pomalo bolni jajnici. Prsa su mi se počela povećavati tek od Utrogestana.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    58

    Početno

    Onda je umor normalna stvar.
    Hvala na odgovoru!
    Očekivala sam znatnije zatezanje u donjem trbuhu, no njega osjetim samo nakon suprefacta a onda se sve smiri.

  4. #4
    dee-dee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo/USA
    Postovi
    138

    Početno

    Ja imam pozitivna iskustava sa Menopurom, tacnije 18 savrsenih JS

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    58

    Početno

    Dee-dee moram potvrditi tezu.
    Imam 12 stanica. I bez obzira što mi je 40g nisam uzimala neke prekomjerne doze.26 ampula.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Namjerno dižem ovaj topić jer je tema zaista zanimljiva i molim sve cure da sa nama novima podijele svoja iskustva. Meni je danas 4. dan kako primam menopur. Lagano osijećam umor i više ništa od toga. Volila bi čuti vaša iskustva.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Garfy, ja sam primila 39 ampula Menpoura (rekli su mi da je to rel. dosta) u ovoj stimulaciji i više-manje sam se OK osjećala. Ja imam neke svoje totalno atipične simptome prilikom stimulacija koje me svaku put malo zabrinu, ali prođu (niko živ drugi to nema - tipa zatezanje ispod desne strane rebara kao bol "jetre", moram svaku malo radit pauze dok hodam i ne mogu baš duboko disat, ali sve prođe brzo). Inače cure znaju osjećati napetost u trbuhu, bolne grudi, umor - to ti je sve OK i ne treba se alarmirat. Neke cvure prođu i bez tih simptoma.
    Alarmirat se treba jedino u slučaju hiperstimulacije, koju će ti doktor ionako u ovoj fazi dok te prati na UZV (znači do transfera) skužit. Meni je prošli put hiperstimulacija nastala nakon punkcije tj. transfera (kad više nisam bila u režimu redovitih UZV-ova), ali to se lako skuži jer trbuh postaje jako napet toliko da je meni recimo bilo otežano hodanje - mogla sam samo sporo - i teže se mokri. Kod mene se ta hiperstimulacija manifestirala tako da sam na UZV imala blago povećane jajnike, bez cisti, sve se za 2-3 dana povuklo, savjet je bio piti puno tekućine nakon punkcije (2l) i odmirovati 2-3 dana dok to traje.

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I zaboravila sam reći, bilo je 13 js, 9 se oplodilo...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    U svojoj prvoj (kako stvari stoje i zadnjoj ) stimulaciji, dobila sam 36 menopura (imam 30 godina), 13 dana, po tri ampule. Nikakvih nuspojava, čak sam 1.5 kg i smršavila. Dobili smo 6 js - od toga su tri bile nezrele, a tri su se razvile u osmostanične zametke koji i dalje rastu u meni . Moram reći i to, da danas kad sam 8+2 tj. trudna i dalje imam kilu i pol manje nego sam imala prije početka stimulacije, iako mi se buša već malo vidi.....Ovakav "scenarij " želim i tebi........

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Bruni, super je čuti novosti od tebe !

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    Ma stalno vas ja čitam, samo nemam ništ pametno za reći

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Ja sam se čak bila i zabrinula kad je jedino meni doc dao Menopur, sve cure su tad uzimale Gonal, ali on je rekao da mu se čini da će meni Menopur odgovarati. Dobro mu se činilo. Nisam imala nekih posebnih simptoma, ali sam zato dobila 14 js. Dva embrija su mi vraćena i rastu u meni, sad smo u 20.tjednu.
    Još nam je ostalo 4 zamrznuta.
    U ovoj priči je važno napomenuti da je sestra Jasminka uputila MM kako davati injekcije, on je bez problema naučio (ing. šum) i eto, ostali smo trudni.
    Svima želim ovakav nastavak priče s Menopurima! :D

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Ja sam primila 30 menopura i dobili smo 8 stanica.
    Od simptoma samo lagana napuhnutost, lagano bockanje i malo češće mokrenje.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    Ja sam primila svega 18 menopura imala 9 jajnih stanica (imam 35 g) i 8 ih se oplodilo. Dvije su mi vratili no nisu se primile ostalih 6 me čeka. Od nuspojava umor, 3 kg u +, napuhnut trbuh.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    . Ja imam neke svoje totalno atipične simptome prilikom stimulacija koje me svaku put malo zabrinu, ali prođu (niko živ drugi to nema - tipa zatezanje ispod desne strane rebara kao bol "jetre", moram svaku malo radit pauze dok hodam i ne mogu baš duboko disat, ali sve prođe brzo).

    Ina ja imam iste te simptome. Zaboli me ispod desnog rebra kao da me nešto uštipne. Ako hodam moram se zaustaviti jer me grči. Zna me čak i zaboliti dok sjedim pa se ne mogu nekoliko sekundi ispraviti. Pitala sam se što je to, sada znam da još nekoga tako boli. To je počelo već od zoladexa i traje stalno.

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Vidiš, vidiš... Ja već mislila da je to jetra (prebolila mononukleozu pa mi je takav osjećaj bio), neposredno nakon stimulacije išla priv. vadit jetrene probe - sve apsolutno OK. Za što se koristi zoladex, za supresiju? I meni je to u biti počelo odmah nakon suprefacta. Ja sam bila na suprefact spreju za supresiju, menopurima za stimulaciju...

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I to mi je bilo i u ciklusu s gonalima, znači može bit da je fakat povezano sa suprefactom... U svakom slučaju, nadam se da ti je sad lakše i da se ne brineš - to prođe nakon stimulacije - meni su takvi simptomi skroz nestali nakon bete, znači on-off su se pojavljivali ako malo energičnije hodam nakon tipa par minuta žustrijeg hoda, i to odmah od 1.d.c, tj. odmah nakon suprefacta, mislila sam jel' od toga il' od hiramicina (mi na VV-u u početku krećemo preventivno i s antibiotikom). U drugom dijelu ciklusa zbog hiperstimulacije nisam baš mogla energično hodat, al odmah nakon menge sam bila ko' ptičica .

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Ina, zoladex je mislim isto ili slično kao superfact. Služi da uspava tvoje prirodne hormone prije početka stimuliranja. Mene je to počelo boliti odmah nakon što sam njega primila, sada kako dulje primam menopure čini mi se da je malo manje. Ali još uvijek me zaboli. INače, što se tiče menopura jučer sam primila 19 amp. Danas opet još 4 pa sutra estradiol i UZV. Od simptoma osim te boli samo malo umora, razdražljivosti ali ništa posebno. Jutros mi se čini da me malo pika u jajnicima ali stvarno nije vrijedno spomena. Čujem da su cure napuhane, da ih boli, pa se sve nešto zabrinjavam jeli kod mene sve u redu, s obzirom da nemam te simptome. Nekad mi se čini da se ništa ne događa. Imam do sada 11 folikula.

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Garfy, zasad mislim da ti je sve 5 s postupkom i kako reagiraš i sretno i dalje !

  20. #20
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Evo još jedne sa pozitivnim iskustvom što se tiče Menopura.
    Primila 43 komada, dobili 3 jajne stanice što je kod mene bilo jednako dobitku na lutriji, sve tri se oplodile ali se dvije prestale dijeliti,
    a treća... lupa mamu po rebrima i treba se roditi svaki dan.

    I tebi od srca želim ovakav scenarij

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •