Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: nepravilna dioba stanice?

  1. #1
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno nepravilna dioba stanice?

    Drage moje,
    duuuugo sam na forumu, ali se već dulje vrijeme ne javljam....
    mi smo upravo završili ( neuspješno) i naš 10.ET ali se pojavio i novi moment u našoj anamnezi....prije samo ET biologica na VV mi je rekla kak se moja jajna stanica( budući da smo radili prirodni ivf, bila je samo jedna) nepravilno podijelila i da nema neke nade" da nešto bude od toga" - reče ona. Nisam bila pripremljena na takvu vrstu razgovora pred sami ET, no što je tu - tu je.Mislila sam si " pa nije tvoja zadnja, uostalom puno puta do sada su prognoze bile jako dobre, gotovo bolje od ovoga nema" pa se ništa nije dogodilo. Pitala me i kojim lijekovima sam bila u potupku, budući da sam 3 pustupka od 2000. obavila kod dr.L. i prirodnjake između i jedan postupak kod dr.T. na IVF klinici....svima je zajedničko to da dobijem dosta folikula, malo dobrih jaj.st. pa mi zato vraćaju i tri zametka....jedini put kad sam imala izvrsne jaj.st. bila je 3. stimulacija Zoladexom, kad sam dobila 5 izvrsnih zametaka,( ali i hiperstimulaciju, hm...) svi su išli do blasto...tada sam imala i zamrznutih...nakon FET, m je došla na vrijeme, ali 3.dc sam dobila užasne bolove, grčeve u naletima od par min...vjerojatno spontani, rekao je dr.L. ali budući da nisam dobila temp. nisam ni trebala kiratažu, sve je otišlo samo ( fala Bogu, s veseljem dodajem)....
    sada mi preostaje stimulacija decapeptilom, jer su biologica i dr.L. zaključili da je nužna promjena hormona stimulacije, jer dosadašnje nisu dale razultata ( suprefact spray+ gonali/ menogon ili zoladex + gonali )
    u slučaju da se, bez obzira na promjenu hor.terapije dogodi isto, dakle nepravilna dioba oplođene jaj.st. onda se može reći da je genetička predispozicija i to je - to. Dr.L.mije rekao da 70% nepravilne diobe jaj.st otpada na neadekvatnu diobu, a samo 30% na gen. nasljeđe žene.
    Ima li neka od vas sličan problem? Planiram izmjeriti minerale i vit. u tijelu pa probati uzimati vit. i mineralne nadomjestke...možda bude bolje? hm...svima puno sreće i

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Sandraks, pozdrav, nemam odgovor na tvoje pitanje, ali imam pitanje pa ako mi možeš pomoći. Inače sam kod dr. L-a, od 2002., imam termin i u Mb-u, a dalje ću vidjeti što i gdje. Dosad na VV-u odrađeno 2 stimulacije (IVF, 1 FET, 4 inseminacije). U prvoj stimulaciji gonalima menga koju sam dobila je bila dramatična - ti grčevi koji bi me prekinuli na pola tako da sam morala doslovce se pridržavat namještaja, menga je bila oblina i s dijelovima koji su ispadali (sori svima na ovom opisu, al ne znam to lijepo opisat), za koje sam ja mislila da su dijelovi zadebljanog endometrija, dobila fibru 38 taj dan. Sutradan se sve smirilo. Jel' moguće da je to i meni bio spontani?
    Inače sam sad u fazi istraživanja imunologije pa bi me ohrabrila ta mogućnost da je ipak došlo do implantacije...

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I da, i meni su ti dramatični bolovi bili 3. dan, ali i inače su mi menge obilne i dugotrajne, al ne baš tako da mi je to ispadanje bilo popraćeno s grčem - tipa grč, pa padne... I nikad inače od menge ne dobijem fibru 38...

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Evo me opet, samo da kažem da nisam ni dr-a pitala tada za mišljenje jer sam mislila da je to tako nakon IVF stimulacije normalno. Sad sam nedavno prošla drugu i menga mi je bila najnormalnije, bez tih grčeva i fibre pa mi je to dalo mislit...

  5. #5
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    Ina33, nemogu ja sad tebi reći da je to spontani, ali meni je tako bio stvarni spontani sa tom grčevima

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Joj, zaboravila sam moment da mi je beta bila negativna 16. dan, pa nemoguće onda da je to bio spontani, ipak sam zabrijala... A već sam se ponadala, vidiš, ipak je moguće.. A ne znam u stvari šta je gore :/ .

  7. #7
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Sandra, ne znam što bi ti pametno rekla. Nisam se dosad susretala s ovim problemom, ali mislim da uvijek postoji način da se sve riješi. Nemoj se obeshrabriti i gubiti nadu. Želim ti puno sreće i pravilnih dioba ubuduće i nadam se da nećeš još dugo biti s nama

    Ina, i ja sam imala strašne grčeve i komade mesa nakon prvog IVF-a, a potvrđeno mi je da je bila implantacija. Znam da je ovo grozno, ali želim ti da je i kod tebe bila implantacija i da se što prije ponovi i potraje

  8. #8
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    I meni je nakon prve negativne bete koja je bila <0,5 ( 16 dan od ET), bila katarstofalno bolna M. E sad......bilo kako bilo.....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    Ja sam nakon stimulacije imala normalnu mengu čak mi je i stigla točno u dan

  10. #10
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno ina

    ina draga, nema veze kaj ti je bata tada bila negativna....i meni je bila, menga došla točno na vrijeme, ali mi nikad, ni prije a ni poslije tog slučaja grčevitih bolova, se to nije ponovilo....ja sam prije tog tzv.spontanog prošla 6.ET i i nikada me nije boljelo...i inače nemam bolne menge, možda drugi dan osjetim da baš nisam u naponu snage, ali taj put je zbilja bilo nešto vanserijski, pa sam stoga i zvala doktora ( btw, zvala sam ga za vrijeme tih grčeva, tulila mu na telefon, Božeee šta jadan nije sve doživio ) i tada mi je odmah rekao da je to vjer.spontani i ako bih dobila temp.preko 38 da svakako odem u Zajčevu jer će vjer.biti potrebna kiretaža....to se nije dogodilo.....
    otada godina dana točno nisam bila na gin.stolu, čak niti na običnom pregledu, odustala skroz od ivf, a kad sam otišla privat doktorici Grujić-Koračin samo na papu, rekla mi da imam polip na endometriju i da ga trebam što prije odstraniti ( i jesam nakon 1,5 u Vinogradskoj - nakon operacije rekoše mi da je moja "mala" sjajna i da bu sve vredu, da bum trudna za max 6 mjeseci, da je sve čisto ko' suza.... otada je pak, prošlo 1,5godinica )

    curke hvala na brzinskim reakcijama, hvala kaj ste tu

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Sandraks, puno hvala na odgovoru, pomogla si mi bar u tome da razmišljam da je ev. postojala i takva mogućnost, koliko god to grozno i čudno zvuči to me nekako tješi, tipa dobro, možda jednom i ostane.... Ja "tukac" mislila da to tako treba bit, samo sam dr-u rekla da je menga bila malo dramatičnija, uz fibru... Inače sam ja jednom i nakon klomifena još u doba inseminacija u ciklusu nakon ins. zvala hitnu u 2 ujutro zbog bolova za koje sam mislila da mi je nešto sa želucom - bilo je kao da mi komadići stakla putuju po trbušnoj šupljini i želucu. Došla hitna i ispalo da je bio HS i da je pukla velika cista. Hvala bogu da se to dogodilo doslovno pola sata nakon što smo stigli u Zg s godišnjeg u inozemstvu, da me uhvatilo u avionu tek bih onda umrla od straha i ne bih imala pojma koji mi je vrag. Dr. isto nije dramio pa sam i ja zaključila it' OK... Što je bilo, bilo je, al' me diže u nadi to da je to možda bilo to, pa ako je tad bilo, možda jednog dana i ostane...

  12. #12
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    ah draga, i ja sam sam si to mislila...kolko god da je očajno, ali daje nadu....

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    sandraks, znaš i sama koliko ti želim bebu/bebe. odavno se znamo, a ja i dalje pratim sve što ti se događa. mislim da se sve u životu događa s razlogom i vjerujem da ćeš uskoro biti mama. puuuuno te pusam i uz tebe sam

  14. #14
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    samo da te pozdravim..dugo te nije bilo, a ja sam zapamtila plocice u kupaonici i Tonkicu...

  15. #15
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno puro i jadro

    bok curke drage, puros i jadro
    i ja vas pozdravljam puno i ljubite svoje bebe...čitam vas oduvijek i stalno, ali se nisam javljala neko duže vrijeme...
    sad kad konačno ipak znam da nije "sve u najboljem redu" mogu se postaviti prema svom problemu - 13.7. naručila sam se u Twin lab na analizu vitamina i minerala pa ću probati s tim nadomjescima u prehrani....vjerujem da uz drugu hor.terapiju mora biti uspjeha.....uostalom, imena sam već odavno odabrala

  16. #16
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Sandraks, uz takav stav beba sigurno neće izostati ... sretno ... !!!

  17. #17
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno TWIN LAB

    pa se javimEvo drage moje, samo da se javim...
    danas sam bila u Twin labu na mjerenju vitamina i minerala u tkivu....kaže teta da je seeee v redu, osim kaj mi maaaalčice fali selena i of kors, cinka tak da sam s njom u dogovoru kupila cink i Antioxidant formulu( koja je zapravo beta karoten jer je i on, kao i selen jak antioksidant i štiti stanice od ev. oštećenja - s obzirom na moje jaj.st. koje baš i nisu očito, neke kvalitete, eto sad ću im pomoći s ovim .
    Naravno kupila sam još i folnu kiselinu jer će mi ionako trebati jer mi Prenatal ne treba ( nisam skužila, možda zato kaj nije od Twin laba ) , no sve u svemu, jako su ljubazni i možda mi pomogne....se bu vidlo na jesen, nadam se
    pa-pa svima


    ps 17.7.idem Lučiju na dogovor kad se opet družimo pa se javim opet.

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Sandraks, može samo uputa u kojem Twinlabu (adresa, tel.) si mjerila te razine... Možda dok sam u čekanju i ja to odradim, hvala ti .

  19. #19
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno twin lab

    evo ina 33
    vukovarska 74, ispod hotela internacional...lokal gleda na vukovarsku i ima veliki natpis tak da ne mreš fulat...
    broj tel. 618 30 00
    za tu pretragu se moraš naručit jer to radi liječnica koja povremeno dolazi k njima...sve je bezbolno i brzo gotovo, košta 70kn
    eto, sretno!

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Puno hvala!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    evo samo da te i javno pozdravim i posaljem jednu big

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Dobro nam dosla nazad i topli pozdravi iz Splita !

  23. #23
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    pa kad se već puseki dijele i ja vama, drage moje mamice-hrabrice, šaljem

  24. #24
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno curke

    evo me, sam da javim da sam bila kod Lučija danas i da idem opet na prirodni ivf u rujnu, 8.ili 9.dc, a po potrebi i u stimulaciju u studenom ili prosincu :D
    svima pa sve čitamo opet kad dođem s mora! 8)

  25. #25
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Super !!! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •