Evo da i ja dam svoj obol ovoj temi. Kada sam prvi puta vadila AMH u rujnu 2010. iznosio je 11 pmol/l - tada sam imala 39 godina. U srpnju ove godine moj MPO doktor je tražio da ga napravim ponovo, jer su mi se u par prethodnih mjeseci događali anovulatorni ciklusi i 2 prirodna postupka s praznim folikulima što se nikada do tada nije dogodilo. Uglavnom ostala sam šokirana kada sam dobila nalaz, jer mi je u roku od 10 mjeseci AMH pao na 3,6 pmol/l. S obzirom na mojih 40 godina ta brojka i nije tako iznenađujuća, ali me iznenadio tako nagli pad. Magistra u labu u Vg mi je rekla da se AMH nema potrebe vaditi prije svake 2 godine, jer da su promjene minorne (i još žena radi istraživanja na temu AMH-a), ali to mi samo dokazuje da niti specijalisti još ne znaju puno o AMH-u.
Tijekom mojih postupaka (a bilo ih je dosta ) skužila sam da ne smijem primiti apsolutno nikakvu supresiju, jer tada dobijem ili prazne folikule ili čak ništa. Ja najbolje reagiram na klomifen. Godinu dana sam uzimala DHEA, ali nije bilo neke promjene u broju js u postupcima. Doduše to ne znači da uzimanje DHEA nikome ne koristi - jednostavno ne koristi za moj slučaj .