Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 76

Tema: Krizma-što i kako?

  1. #1
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno Krizma-što i kako?

    Pozvana sam za kumu na sv. Potvrdi (Krizmi) i nemam ideja za dar curi.
    Što pokloniti?

    Također me zanima (roditelji ne znaju, a ja bih htjela da bude sve kako treba) kakvi su običaji, tipa trebam li donijeti što npr. tortu, platiti neke fotke i to...

    Imate li iskustva?

  2. #2
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Toliko pogleda, bez komentara...

    Možda zna netko čije je dijete bilo krizmano, nije nužno da ste kumovali...


  3. #3
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    nedavno je bila tema što pokloniti za krštenje, ili koje su dužnosti krsnog kuma...zaključak je bio da bi bilo najbolje pitati roditelje, i sve se s njima dogovoriti. običaji se razlikuju, a bome i očekivanja roditelja.
    neki očekuju zlatninu, neki novac, neki ništa. neki očekuju tortu, svijeću, cvijeće...a neki nešto drugo. najbolje da pitaš njih, da ti ne bi nešto zamjerili, ili da u zadnji čas ne primijetiš da nešto nisi napravila što ostali kumovi jesu pa da se sama osjećaš jadnom 8)

    ja bih ti predložila da kao dar (možda dodatni dar) kupiš Bibliju i napišeš lijepu posvetu. mislim da bi bilo lijepo kad bi svaki krizmanik od kumova dobio nešto vezano uz vjeru...ipak je kum osoba koja bi krizmanika trebala voditi i usmjeravati (naravno uz roditelje) u vjeri... Čini mi se da danas često to nije slučaj, i baš mi je žao




    (ja svoju krizmanu kumu nisam vidjela cijelo desetljeće )

  4. #4
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    joj ja sam svako malo kuma ,i sve ti ovisi kakvi su obicaji a u zg se razlikuju od kvarta do kvarta,a kod nas drz gace... kupila laptop i swarovski ogrlicu,narucila tortu ,cvijece,i nista posebno,kupila bibliju i krunicu u katedrali, bila s njom na ispovjedi,eto.... govorim zs zadnji put,znala sam kupovati mobitele,bicikle....

  5. #5
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    puntica, Biblija je super ideja!

    S roditeljima sam razgovarala, ali ni oni ne znaju, a bliski smo pa stalno govore, ništa, ti samo kumuj.

  6. #6
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    puntica, Biblija je super ideja!

    S roditeljima sam razgovarala, ali ni oni ne znaju, a bliski smo pa stalno govore, ništa, ti samo kumuj.
    to ti je super :D

    Krsna kuma moje M. nije trebala kupiti ništa (na kraju je kupila neku ogrllicu). nije imala nikakvih obveza, sve je moja sveki preuzela na sebe čak nije ni donjela potvrdu da može kumovati

  7. #7
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ja kad sam bila kuma, odvela sam je u šoping i kupila joj nešto odjeće (ono što je ona odabrala - sportiva), ogrlicu i dala nešto novaca. Ipak su one sad već curke koje vole i nakit i odjeću.
    Poklonila i Bibliju, a mislim da je njoj najviše drago što se relativno često posjećujemo (iako ne živimo baš blizu) i da se uvijek sjetim i rođenadana i nekih blagadana te joj tim prilikama malo "podebljam" đeparac (ipak je ona sad već cura od 17 godina)!! Nisu to neke cifre, ali njoj drago.....

  8. #8
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    ja sam bila kuma na krizmi

    otvoreno sam ju pitala što želi da joj poklonim

    poklonila sam joj lančić od bijelog zlata i iste naušnice s motivima slona (za sreću), kratku suknjicu s fora topićem i košuljom i napravila joj super tortu koju obje obožavamo

    ona taj nakit nosi i dan danas, prije par mjeseci samo se vidjele (prije 9 godina sam joj bila kuma) i naušnice je nosila, nisam mogla vjerovati, kaže da joj je to najdraži komad nakita koji ima

    otvoreno pitaj kumće što želi da joj pokloniš - najlakše i najednostavnije a sve ostalo je stvar tvoje dobre volje

  9. #9
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa
    ja sam bila kuma na krizmi

    otvoreno sam ju pitala što želi da joj poklonim

    poklonila sam joj lančić od bijelog zlata i iste naušnice s motivima slona (za sreću), kratku suknjicu s fora topićem i košuljom i napravila joj super tortu koju obje obožavamo

    ona taj nakit nosi i dan danas, prije par mjeseci samo se vidjele (prije 9 godina sam joj bila kuma) i naušnice je nosila, nisam mogla vjerovati, kaže da joj je to najdraži komad nakita koji ima

    otvoreno pitaj kumće što želi da joj pokloniš - najlakše i najednostavnije a sve ostalo je stvar tvoje dobre volje
    savjet potpisujem, ali ne mogu ne primijetiti: poklon za KRIZMU - nakit koji donosi sreću?!?!
    nije to malo proturječno?

  10. #10
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Mislim da je curka dovoljno velika da se možeš s njom dogovoriti oko poklona

    Što donjeti - ako pečeš torte - neće biti na odmet.
    Također buketić cvijeća :/

    Ne znam, nisam za pretjerivanja, nikako.
    Kupovanje laptopa, bicikala i inih "stvarčica" mi je definitivno previše.

  11. #11
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa

    ja bih ti predložila da kao dar (možda dodatni dar) kupiš Bibliju i napišeš lijepu posvetu. mislim da bi bilo lijepo kad bi svaki krizmanik od kumova dobio nešto vezano uz vjeru...ipak je kum osoba koja bi krizmanika trebala voditi i usmjeravati (naravno uz roditelje) u vjeri... Čini mi se da danas često to nije slučaj, i baš mi je žao



    Delikatno pitanje - jer vjera i Crkva uče jedno, a narodni običaji su drugo. Nedavno su biskupi reagirali na tu šaradu s darovima... za krstitke i krizmu se u biti ne kupi ništa osim sakralnih stvari, ako i to mogućnosti dopuštaju, neku uspomenu. To je duhovni događaj. S druge strane znamo da nismo s Marsa pali, postoje i ti običaji...

    Ja mislim da se najbolje voditi svojim financijskim stanjem, uvjerenjima, odnosom s dotičnom obitelji... Nekako je i to darivanje dio vjerskog života, neke istine, zdravog rasuđivanja, povjerenja i ljubavi.

    Ako imaš - zašto ne dati? Kolikogod se može, štogod treba. Ako nemaš - a zadužuješ se da kupiš što ja znam što - to nije baš moralno, vjernički - ne želiš da tvoje kumče živi u ideji da moramo "lagati" da bismo ispali dovoljno dobri.

    Mi smo više puta bili kumovi na raznim manifestacijama Koji put, kad je situacija bila dobra nismo štedjeli jer nismo morali pa smo napoklanjali svašta... a kad je bilo u jednom trenu malo škripavo, poklonili smo knjigu od 30 kn i čestitku... I tako.

    Moj je moto - u istini (financijskoj ) i u ljubavi

  12. #12
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Ako gledam okolinu, kumovi kupuju poprilično skupe poklone. kao što je već netko rekao, kupuju se mobiteli, laptopi, kamere, fotići, ima i ekstrema kao npr. motor... A ženski rod pored svega toga dofura i neku tortu i tako.

  13. #13
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    imam frenda koji je vjeroučitelj u srednjoj školi, i poprilično omiljen među svojim učenicima tako da ga dosta često pitaju je l' bi im bio kum na krizmi

    on odgovara ovako: "Ako ti budem ja kum, dobit ćeš kuma koji bude brinul o tebi, a na poklon Bibliju i krunicu. Idi doma, razmisli o ovome i javi mi ne prije nego prođu 3 dana kaj si odlučil"
    veli da ima onih koji odustanu (manji dio), a oni drugi uz ponuđeno dobiju i neki vrijedniji dodatak, ali opet ne pretjerano (tipa mobitel, laptop, LCD dijagonale 132cm i sl.), nego neki nakit (ili sat) ili dobru vrijednu knjigu ili nekaj takvo

  14. #14
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    imam frenda koji je vjeroučitelj u srednjoj školi, i poprilično omiljen među svojim učenicima tako da ga dosta često pitaju je l' bi im bio kum na krizmi

    on odgovara ovako: "Ako ti budem ja kum, dobit ćeš kuma koji bude brinul o tebi, a na poklon Bibliju i krunicu. Idi doma, razmisli o ovome i javi mi ne prije nego prođu 3 dana kaj si odlučil"
    veli da ima onih koji odustanu (manji dio), a oni drugi uz ponuđeno dobiju i neki vrijedniji dodatak, ali opet ne pretjerano (tipa mobitel, laptop, LCD dijagonale 132cm i sl.), nego neki nakit (ili sat) ili dobru vrijednu knjigu ili nekaj takvo
    E, ovo ću si kopipejstati za život. Sjajno!

  15. #15
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    jednostavno odbijam za takve događaje kupovati mobitele, laptope i slične stvari. to se uvijek može kupiti za rođendan ili po dogovoru za kraj osnovne, srednje škole ili štajaznam. kumstvo ne traje samo jedan dan, nego cijeli život i mislim da treba postojati nešto po čemu će mi kumče pamtiti taj dan.
    zadnji puta kad sam bila kuma kupila sam odjeću za krizmu, lančić od bijelog zlata sa prekrasnim križićem koji je krizmanica sama odabrala i košaru sa delicijama - malo voća, malo slatkišurija i malo grickalica tipa pistacija, indijskih oraščića i slično. ovo joj se posebno svidjelo.
    i naravno buket cvijeća.

  16. #16
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Dali ste mi super ideje.

    Svakako ću nešto od bijelog zlata (mislila sam medaljončić sv.Ante i lančić, ili križić, srce)
    u čestitku kunice
    Bibliju (predivno izdanje sam našla bijela, sa zlatnim...)
    i prigodnu tortu ovu:

    http://www.thepaintedeye.com/frankie...ation_cake.jpg

    K. ću dati mali buketić da joj pokloni nakon crkve.

  17. #17
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Tashunica ovo s košarom je super, to bi mogla im za doma izvesti, jer će doma prirediti ručak. Ono kavu, voće, grickalice

  18. #18
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Moja sestra ima krizmu sad u subotu, kuma joj je kupila digitalni fotic i donjet ce joj tortu. Ja sam od svoje kume dobila zlatne neusnice koje nikad nisam stavila na usi (ne mogu nosit jer mi se zagnoje usi). Tako da mislim da je prakticniji poklon bolji.
    Sto se obicaja tice, mislim da tu nema puno zavrzlame, samo moras biti uz nju u crkvi, kolko ja znam.

  19. #19
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    a hm kod nas su takvi običaji, laptopi, fotići, kamere i znam da se gleda da ti je kuma netko ko ima.... hm.... meni nije problem kupiti veći dar ako je to netko ko mi je jako drag, ali eto prije 2 godine znam zašto sam bila kuma, da donesem dar, i nije mi bilo drago, a nemam srca odbiti malu kda znam da su starci birali..... kod nas su kažem takvi običaji ali znam kad sam došla u Travno s mobitelom i zlatninom čudno su me gledali... A i krizme kod nas teško prolaze skromno, skoro uvijek su u restoranima i salama....

  20. #20
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    a prijedlog za poklon ako ste pozvani na krizmu kao prijatelji?
    cura je sportasica, ne nosi nakit, jeli bezveze dati samo novce?
    kupila bih joj nesto prakticno i super, cak ni nemora biti trajno, bitno da joj se svidja i da koristi :/
    ah zgodnog li pitanja

  21. #21
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Rayna prvotno napisa
    a prijedlog za poklon ako ste pozvani na krizmu kao prijatelji?
    cura je sportasica, ne nosi nakit, jeli bezveze dati samo novce?
    kupila bih joj nesto prakticno i super, cak ni nemora biti trajno, bitno da joj se svidja i da koristi :/
    ah zgodnog li pitanja
    Mislim da ce lijepa cestitka i unutra nesto novaca biti dovoljno. Curama u tim godinma je tesko kupiti nesto sto ce im zaista koristit (ajde priznajte same sebe koliko su vam se stvarno svidale knjige, zlato i sl. pokloni kad ste imale 14 god!)

  22. #22
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    kupila bih joj nesto prakticno i super, cak ni nemora biti trajno, bitno da joj se svidja i da koristi
    Rayna, to ćeš stvarno jako teško naći. U ovom slučaju nije bezveze dati samo novac, mislim da će biti najzadovoljnija tako pa će si sama kupiti nešto što joj se sviđa.

  23. #23
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja sam bratiću također sportašu kupila Nikeu super šiltericu i torbu za trening, par sportskih čarapa, zojnike i dala nešto sitno novaca.... i bio je oduševljen to njima uvijek treba...

  24. #24
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Ah, baš sam jučer pričala s MM kako se prije 20 tak, 30 tak godina nisu kupovali nikakvi pokloni za pričest i krizme. Tj, za krizmu bi samo dobio poklon od kuma-kume i to obično zlatninu kao i za krštenje. Bio bi svečani ručak, došla bi bliža rodbina i to je to. Nije se gledalo na nikakve poklone, sam događaj je svečanost sama po sebi. A danas je sve drugačije, čini mi se da i djeca čekaju taj događaj zbog poklona, jer su tako naučena i vide od drugih. Eto nedavno se jedno moje kumče pričešćivalo i kaže jedna moja prijateljica, a što je mali poželio za pričest? Htjela sam joj reći da nije pričest zbog poklona i da ne treba učiti djete da će biti pričest i dobiti mobitel nego je to veliki događaj za kršćane kojem sam se ja kao curica iskreno radovala. Bez poklona, dovoljno je lijep bio veo za kosu, bijela haljina, svečana misa... Ah, zabrijah ja, htjela sam samo reći kako je nekad sve bilo drugačije...

  25. #25
    Begonija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    49

    Početno

    Podižem.
    Što u ovo recesijsko doba kupiti za krizmu/pričest?
    Voljela bih nećacima pokloniti nešto vrijedno/vječno a da nije skupocjeno?
    Pomagajte.

  26. #26
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj kikic prvotno napisa Vidi poruku
    Ah, baš sam jučer pričala s MM kako se prije 20 tak, 30 tak godina nisu kupovali nikakvi pokloni za pričest i krizme. Tj, za krizmu bi samo dobio poklon od kuma-kume i to obično zlatninu kao i za krštenje. Bio bi svečani ručak, došla bi bliža rodbina i to je to.
    Kak nije, ja sam u susjedstvu kod bake imala da ih je hrpa dobila motore.
    (Manje mjesto pokraj Zagreba).
    Znam da je stari post iz 2009.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 30.04.2014. at 15:34

  27. #27
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Begonija prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem.
    Što u ovo recesijsko doba kupiti za krizmu/pričest?
    Voljela bih nećacima pokloniti nešto vrijedno/vječno a da nije skupocjeno?
    Pomagajte.
    begonija ja sam znala uzeti anđela,
    prošle godine sam našla baš prekrasnog staklenog u onoj poklon galeriji u jurišićevoj,
    ne mogu se sada sjetiti kako se zove
    (ovo je bilo za curicu, ne znam koliko bi to baš bilo zanimljivo dečkima),
    i uz to nešto novca ili poklon bon.
    nekako mi je bitno uz taj novac koji im je najdraži,
    kupiti sitnicu koja će ih sjetiti na taj dan.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    moje ideje za trajnu uspomenu pocinju i zavrsavaju na zlatu.
    necakinja je prije godinu dobila hrpu love i kupila laptop...
    tesko je odrediti nesto "trajno", zlato i nije bas u modi kod omladine, moze proci za cure ali za decke bas i ne. ja sam lani poklonila novce, nisam bila pametnija

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,303

    Početno

    Citiraj Begonija prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem.
    Što u ovo recesijsko doba kupiti za krizmu/pričest?
    Voljela bih nećacima pokloniti nešto vrijedno/vječno a da nije skupocjeno?
    Pomagajte.
    A nešto od knjiga s vjerskim temama? Ne mora nužno biti Biblija, ali i može - npr. za pričest je dobra ova za mlade (moja djeca ju imaju i obožavaju, to im je blisko, a klasičnu Bibliju još ne doživljavaju): http://www.ks.hr/ilustrirana-biblija-mladih

  30. #30
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kak nije, ja sam u susjedstvu kod bake imala da ih je hrpa dobila motore.
    (Manje mjesto pokraj Zagreba).
    Znam da je stari post iz 2009.
    Motor za pričest ili krizmu? Izgubile se vrijednosti totalno...

  31. #31
    Begonija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    49

    Početno

    Hvala svima na pomoći.
    Na kraju sam se po savjetu obitelji odlučila za investicijsko zlato.
    Cijena zlatne poluge je oko 300kn. Izgleda otmjeno i efektno.

  32. #32
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    I ja sam sad kuma krizmena 24.5., i to djevojci kojoj sam već krsna kuma. Kako je od mene već dobila za krštenje i rođendane hrpu zlatnine (u doba dok je bila jeftinija...) pitala sam je za ideju što i kako joj kupiti. Cura nema želja posebnih, a sve uređaje najnovije ima (tablet, laptop, PC, iphone). Kupila sam joj haljinu svečanu i pripadajuću jaknu/bolero, još slijede cipele. Uz to planiram naručiti za slavlje veću tortu (jer nas ima puno), Bibliju s krunicom i neki komad zlatnog nakita za uspomenu (ipak!).

  33. #33
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj Begonija prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima na pomoći.
    Na kraju sam se po savjetu obitelji odlučila za investicijsko zlato.
    Cijena zlatne poluge je oko 300kn. Izgleda otmjeno i efektno.
    Ako nije problem - gdje si kupila zlatnu polugu, baš fora... ???

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Još je zanimljivije kako je moguće da košta 300 kuna, zar je teška 1 gram?

    (vjerojatno pogrešna valuta)

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Sad sam proguglala i vidim da Zlatarna Celje stvarno ima kartice sa komadićem zlata težine 1 gram!

    Dobra fora! http://www.gifts-to-remember.si/zgp_...sp?lang=si&g=1

  36. #36
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Još je zanimljivije kako je moguće da košta 300 kuna, zar je teška 1 gram?

    (vjerojatno pogrešna valuta)
    Evo ti ima i od 1 grama.
    http://www.zlatne-poluge.com/

  37. #37
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Sad sam totalno zazujala.... I koje su dimenzije tih poluga od 1 grama?

  38. #38
    Begonija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam totalno zazujala.... I koje su dimenzije tih poluga od 1 grama?
    http://tetragram.eu/

    Jako sam zadovoljna.Preporučam.

  39. #39
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Otvorila sam temu, jer sam pozvana na krizmu djevojčici ( ustvari već djevojci) i dvoumim već danima što kupiti. Mislila sam eure u čestitku i možda neku lijepu krunicu iz Verbuma.

    I onda vidim ovo od Zlatarne Celje. Meni se ta zlatna pločica čini krasan poklon, no da li će se sviđati četrnaestogodišnjakinji? Za pričest je bila zadovoljna zlatnim lančićem sa pločicom, ali osmogodišnjakinje su puno jednostavnije, od njih istih šest godina kasnije

    Imate li 14godišnjakinje u okolini? Što vam se čini: novac ili zlato? Za jednu modernu, uvijek tip-top obučenu, na dijeti...djevoj(-ku)čicu?

    Uf, nije lako ni poklanjati

  40. #40
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Beti mislim da s novcima ne možeš fulati i uz to nešto sitno za uspomenu, ili ovo što spominješ zlatnu pločicu ili nešto tog tipa pa da ima i za uspomenu i ako baš želi može i unovčiti

  41. #41
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Beti3, kaj od Zlatarne Celje?
    Nije po mom ukusu ali vidjela sam kod Cristal Vision pripremljene pakete za krizmu. Cijena je 240 kuna, a dobije se privjesak srce, narukvica i privjesak križić od swarovski stakla.
    Zgodno je zapakirano.

  42. #42
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Hvala, Cathy, ima i u Rijeci za kupiti taj poklon paketić od Cristal Vision. Ići ću pogledati. Da ne bude samo novac. Ipak je to vjerski povod, mora biti nešto, prikladno.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    44

    Početno

    Beti3, molim te možeš napisati gdje je u Rijeci dućan Cristal vision...tnx...

  44. #44
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Bergamot prvotno napisa Vidi poruku
    Beti3, molim te možeš napisati gdje je u Rijeci dućan Cristal vision...tnx...
    Piše na njihovoj FB stranici da se ta ponuda može kupiti i u pošti.

  45. #45
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Da, u Pošti na Korzu. Ako nema, naručit ću iz ZG. Ispipala sam da li voli Swarovski i- Bingo, voli. Riješen poklon.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Beti mislim da s novcima ne možeš fulati i uz to nešto sitno za uspomenu, ili ovo što spominješ zlatnu pločicu ili nešto tog tipa pa da ima i za uspomenu i ako baš želi može i unovčiti
    podižem

    zna li netko koja je "uobičajena" cifra kao poklon za krizmu?
    Dogovor je poklanjati novce jer si dijete skuplja za nešto konkretno. I sad sam na mukama ...

    Nekad je postojala cifra za npr vjenčanja (ak se ne varam) 100 dem po osobi. Ima li takva neka "tarifa" i za krizme?

  47. #47
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Koliko bih ja znala nema... danas ti je sve u EUR i 700 kn je sasvim pristojna cifra.
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 15.04.2016. at 15:42

  48. #48
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    podižem

    zna li netko koja je "uobičajena" cifra kao poklon za krizmu?
    Dogovor je poklanjati novce jer si dijete skuplja za nešto konkretno. I sad sam na mukama ...

    Nekad je postojala cifra za npr vjenčanja (ak se ne varam) 100 dem po osobi. Ima li takva neka "tarifa" i za krizme?
    Pa možeš ko na svadbi, da pokriješ stolac pa još malo pride.
    Pretpostavljam da nisi kuma...
    Posljednje uređivanje od Cathy : 15.04.2016. at 15:57

  49. #49
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,328

    Početno

    Nisam kuma ali idemo na firmu...kupila sam unikatni rucno radjeni svjecnjak od voska. Krasan je i na njemu pise uspomena na Sv. Potvrdu datum i ime djeteta. I nesto cemo novaca u kovertu ne znam ni sama koliko.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    podizem, stize vrijeme krizma a i pricesti. MM necak i krsno kumce se krizma. Sto pokloniti djecaku osim sata (koji nebi uzimali jer ce ga mozda dobiti od kuma)? Knjige, biblije i slicno nula bodova nazalost. Pala mi je na pamet igla za krovatu.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •