Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Putno osiguranje

  1. #1
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno Putno osiguranje

    Mo i ja idemo na put i bit ćemo 2 tjedna u jednoj u EU zemalja. Nije da mi se ikad išta dogodilo, ali računam bolje s malom djetetom platiti zdravstveno nego plaćati tamo tko zna koliko.
    Imam europsku zdravstvenu HZZO-a, ali ona istječe taman unutar boravka u inozemstvu, a nisam sigurna da će mi nova stići na vrijeme, a i nisam sigurna što mi ona zapravo pruža.

    Jeste li imali iskustava naplate s nekim osiguranjem? Imate kakve preporuke?

  2. #2
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    evo da prvo odgovorim sebi, da se nađe

    Što pokriva EKZO?
    EKZO pokriva troškove neodgodive zdravstvene zaštite, za koju liječnik zdravstvene ustanove kojoj se u inozemstvu javite kaže da se ne može odgoditi do vašeg planiranog povratka u Hrvatsku. Neodgodiva zdravstvena zaštita bit će i zdravstvena zaštita u vezi s kroničnim ili postojećim bolestima ako cilj putovanja nije liječenje (na primjer, kontrola visokog tlaka), te zdravstvena zaštita u vezi s trudnoćom i rođenjem djeteta, ako cilj privremenog boravka u inozemstvu nije porod. Također, neodgodive zdravstvene usluge su npr. i dijaliza, terapija kisikom, tretmani za astmu, no radi korištenja tih usluga prethodno se morate dogovoriti sa zdravstvenom ustanovom države u koju namjeravate otputovati.

  3. #3
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    nedavno kupovala putno osiguranje. ono sto sam uspjela prouciti je da to europsko ako hitno putujes mozes poceti odmah i koristiti. daju ti neku potvrdu na papiru.p, ali nije isto kao putno.
    Inace, cijene putnog se jako razlikuju. Puno osigravajucih kuca ima ponude na netu pa si dobro pogledaj.

    Moja iskustva sa jednom od kuca su katastrofalna. Nemogu se vise sjetiti koja je to bila ali prica je da smo trebali pregled doktora za bebu. Samo pregled. Nase osiguranje nije imalo ni ured, ni kontakte ni mrezu doktora u Kanadi( bili smo u Torontu).Fino su mi rekli neka zovem njihov ured u LA-u. Pa da! to je sve jako blizi
    Otisli smo sa malenom u bolnicu gdje su nas trazili neku suludu cifru samo za pregled. Nismo ga obavili jer me nila frka da te novce necu nikada vidjeti( bila je cifra oko 10000 kn). Srecom nase tegobe je rjesio propolis.

    Sada smo bili na krstarenju, prolazili kroz hrpu zemalja.9 dana. za nas troje ( nekakvo obiteljsko) u Croatii je ispalo 170 kn. Ali bez osiguranja prtljage jer mi to na brodu nije trebalo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    svakako bi ti preporučila da uzmeš putno osiguranje, mislim da čak i u opisu što sve EU zdravstvena od HZZO-a pokriva, piše da se to preporuča.
    putno osiguranje nije jako skupa, mislim da ćete koštati nekih par stotina kuna - ali svakako odi u neku renomiranu osiguravajuću kuću - Croatia, Allianz, Generali i slično....

  5. #5
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Ja sam radila putno osiguranje za malenu prije 2tj, isla je u inozemstvo u ljetnu školu jezika. Radila sam u Eurohercu, 150 kn za 2tj.
    A eu karticu od hzzo nisam narucila na vrijeme ali su mi na salteru dali potvrdu koja vrijedi kao kartica, samo krace ( u biti samo dok traje bivanje u inozemstvu, napise ti datum od ...do...)

  6. #6
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    ja se nadam da će moja nova europska stići. predala sam zahtejv prije nekoliko dana i kao trebala bi doći, ako ne stigne otići ću po tu privremenu

  7. #7
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Iz iskustva.
    Eu kartica u gl.smo morali platiti pregled, i onda smo povrat trazili u hrv. Vraceno je onoliko koliko takav pregled kosta kod nas, ne koliko smo platili. Tocnije 700€ smo platili, cca 300€ su nam vratili.
    Putno osiguranje uvijek uzimam, jedino tada nisam i pozalila. Za nekih cca 3mj, svi 4-ero, oko 900kn, osigurana svota 10.000€
    Kad bih smo trebali u bolnicu njihov call centar nazvali,oni odmah obavijestili da stizemo i objasnili im sve oko osiguranja i naplate. Svega jednom nas je dok,trazio da platimo, i osiguranje nam je vratilo full cijenu!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ako bi vam se nedaj boze nesto desilo, samo nemoj da ti prva reakcija bude da zoves osiguranje i pitas u koju bolnici da ides. Zovite hitnu ako treba i oni ce vas odvesti u odgovarajucu bolnicu. Ako ne treba hitna, na Telefonu od hitne vam mogu reci u koju bolnicu da idete. Zasto? Jedan ekstreman primjer: zena i muz na putu, zena trudna, pocela krvariti, u madjarskoj, negdje izvan svake civilizacije. Muz stane s autom i svadja se s osiguranjem da nek mu izvole predloziti bolnicu gdje da ide. Osiguranje kaze da nemogu, nek u prvom mjestu na koje naidje stane i zove hitnu. On insistira. I cura mu pod prisilom izgugla neku bolnicu i da mu adresu. On ode tamo, bolnica uopce nema odgovarajuci odjel (!!), zena izgubila dijete.
    I odi u drzavnu bolnicu kako bi bila sigurna da ce ti osiguranje pokriti trosak.
    Kad clan obitelji bude zabrinuta u bolnici, onda zovi osiguranje. Npr. Allianz ima filijale svuda, pa ako je bolnica iole suradljiva, preuzet ce ti troskove. Ako je iznos mali, pa mozes cekati na refundaciju, onda plati sama, jer to preuzimanje troskova moze nekad potrajati satima. I svaki hitniji slucaj od npr. vase grlobolje ce ipak imati prioritet, jer su ljudi vise u soku, zabrinutiji, jadniji, pogotovo ako im se radi o djeci.
    I ne na put bez kreditne. Nikad ne znas....kreditna ipak rijesava stvar na brzaka.

  9. #9
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    I nas su pokusali kod prvog koristenja police poslati u neku njima odredenu bolnicu, medjutim mi smo rekli da ne, da nam je druga bliza i sve smo rjesili u sekundi. E da i nakon toga su mi priznali i kontrolu kod mog odobranog pedija

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    I nas su pokusali kod prvog koristenja police poslati u neku njima odredenu bolnicu, medjutim mi smo rekli da ne, da nam je druga bliza i sve smo rjesili u sekundi. E da i nakon toga su mi priznali i kontrolu kod mog odobranog pedija
    Allianz nema svoje "odabrane" bolnice ili lijecnike. Ne znam na koju foru bi bilo koje osiguranje moglo imati provjerene lijecnike po cijelom svijetu. Nema sanse da znaju koji je dobar, los, najbolji i sl.

    E, jos nesto...kad se putuje po ljeti (ili zimi kad se svi lome na skijanju), treba se imati na umu da su osiguranja preopterecena, pa obrada duze traje.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Sanja, ne mislim da si ti bila kod Allianza, samo se nadovezujem na ovo "odredjivanje" od strane osiguranja

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Uniqa i Wienner, putno zdravstveno, oba korišćena u Grčkoj, u lokalnim ambulantama, trebalo je samo platiti lekove u apoteci a i to refundiraju posle.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    U turistickim mjestima bolnice vec znaju proceduru, kopiraju si policu i cesto sami javljaju osiguranju, posalju sto treba i s njima nema puno navlacenja.

  14. #14
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja, ne mislim da si ti bila kod Allianza, samo se nadovezujem na ovo "odredjivanje" od strane osiguranja
    Ma znam, nisam ja to ni mislila . Ali isto kad smo nazvali prema adresi su rekli da idemo tu i tu. A mi smo htjeli kontra. Hocu reci da je za sada sve dobro funkcioniralo, i definitivno vise nikad na put bez putnog osiguranja. Inace basler koristimo kao osiguranje

  15. #15
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    ja se nadam da će moja nova europska stići. predala sam zahtejv prije nekoliko dana i kao trebala bi doći, ako ne stigne otići ću po tu privremenu
    Meni su rekli na šalteru da se čeka 3tj Ja sam predala 22.7. i još nije došla (

  16. #16
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    jel netko koristio putno osiguranje koje je uključeno u lepeze zg banke?
    http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/conn...obitelj_lepeza

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Putno osiguranje za UK me zanima , tam koliko kužim ne vrijedi euzo

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Opet si nedorečena i opet ti ovaj forum služi umjesto Googla

    https://hzzo.hr/nacionalna-kontaktna-tocka-ncp/brexit-0

    za drugi dio tvog pitanja ti ne znam odgovoriti jer apsolutno nikakve podatke nisi dala.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Putno osiguranje ko putno osiguranje, kakve veze ima sa eurom?
    Odeš il online uplatiš, i ne poneseš eure za trošiti nego funte.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Putno osiguranje ko putno osiguranje, kakve veze ima sa eurom?
    Odeš il online uplatiš, i ne poneseš eure za trošiti nego funte.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    mislim da je jelena.o mislila na europsku zdravstvenu karticu

    ali, obzirom na njenu konstantnu nedorečenost i auto-correct, sve je moguće

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Da mislila sam na europsku zdravstvenu, ali sam skraćenicu napisala iz glave

    Negdje sam pročitala da ne važi na području UK, ako ipak važi zanima me to

  22. #22
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Jelena draga brexit je prosao sve prijelazne periode. Od lud ti da vrijedi europska iskaznca?

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Onda vrijedi ili NE, prvo sam rekla NE
    Po umiljatom linku ispada da ipak vrijedi plava zdravstvena kartica

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Jelena, znam za dijete koje se tamo školuje- moralo je platiti njihovo zdravstveno osiguranje za vrijeme školovanja. Ali to je za duže vrijeme, ne znam za koliko vremena tebi treba.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Tjedan dana Max 10 dana

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Ne znam kako onda.
    Mi imamo obiteljsko putno godišnje osiguranje, koje pokriva i zdravstvene hitnoće u drugim državama. Možda je neko takvo osiguranje opcija?

    Našla sam sad na ovaj članak, prošla je već godina od njega, ali pročitaj. Mislim da je najbolje da se javiš u HZZO i pitaš njih, trebali bi znati.
    https://www.mnovine.hr/hrvatska/nako...og-osiguranja/
    "Zbog izlaska Ujedinjene Kraljevine Velike Britanije i Sjeverne Irske iz Europske unije, od 1. siječnja 2021. godine u navedenoj državi više ne vrijedi Europska kartica zdravstvenog osiguranja izdana od strane Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje (HZZO).

    Stoga, osigurane osobe koje službeno ili privatno odlaze u Ujedinjenu Kraljevinu nakon navedenog datuma imaju pravo na hitnu zdravstvenu zaštitu na teret HZZO-a, ako je u HZZO-u prije njihova odlaska prijavljen boravak u inozemstvu te uplaćen poseban doprinos za slučaj korištenja zdravstvene zaštite u inozemstvu. "

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako onda.
    Mi imamo obiteljsko putno godišnje osiguranje, koje pokriva i zdravstvene hitnoće u drugim državama. Možda je neko takvo osiguranje opcija?

    Našla sam sad na ovaj članak, prošla je već godina od njega, ali pročitaj. Mislim da je najbolje da se javiš u HZZO i pitaš njih, trebali bi znati.
    https://www.mnovine.hr/hrvatska/nako...og-osiguranja/
    "Zbog izlaska Ujedinjene Kraljevine Velike Britanije i Sjeverne Irske iz Europske unije, od 1. siječnja 2021. godine u navedenoj državi više ne vrijedi Europska kartica zdravstvenog osiguranja izdana od strane Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje (HZZO).

    Stoga, osigurane osobe koje službeno ili privatno odlaze u Ujedinjenu Kraljevinu nakon navedenog datuma imaju pravo na hitnu zdravstvenu zaštitu na teret HZZO-a, ako je u HZZO-u prije njihova odlaska prijavljen boravak u inozemstvu te uplaćen poseban doprinos za slučaj korištenja zdravstvene zaštite u inozemstvu. "
    Na ovom linku od HZZO piše da EU zdr. kartica vrijedi i u UK. https://hzzo.hr/nacionalna-kontaktna-tocka-ncp/brexit-0

    Naravno, nitko od nas ne zna 100% je li to još uvijek aktualno i normalna stvar je, kao što joj i ti sugeriraš, da osobno nazove tamo i provjeri točnost informacije. Uz sve možebitne dodatne info koje bi joj mogle biti od koristi.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Da, nema datuma objave. Jedina referentna točka koje se mogu uhvatiti je da pozivaju studente da im se jave na kraju studentske godine 2020/2021, pa bih rekla da je ipak prošlo neko vrijeme od objave.
    Najbolje nazvati i pitati ili otići tamo pa odmah i izvaditi EU zdr. karticu, ako vrijedi.

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Službeno iz HZZO

    iako Ujedinjena Kraljevina Velike Britanije i Sjeverne Irske (UK) više nije članica Europske unije, slijedom sporazuma između navedene države i EU, osigurane osobe Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje mogu ponovno koristiti Europske kartice zdravstvenog osiguranja izdane od strane HZZO-a, a za vrijeme privremenog boravka na području UK.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •