Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 383

Tema: Kako se "srediti"?

  1. #1
    kokolo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    156

    Početno Kako se "srediti"?

    U modnom smislu. Ja nemam apsolutno nikakav ukus. Uvijek sam u trapericama ili trenirci. Ali 30-ta je pred vratima i ne mogu se više furati na mladenački stil. Sve moje dosadašnje kupnje su totalni promašaj,imam u ormaru odjeće koju sam obukla jednom i nikad više,jednostavno se te i takve stvari ne nose. A o cipelama da i ne govorim. Ponekad vidim nešto lijepo al se ne usudim kupiti jer nemam s čim kombinirati. Imate li savjet kako steći stil?
    Inače,visoka (niska) sam 1.64,imam oko 50-tak kg,smeđu poludugu kosu... Kako se "sriktati" za svaki dan?

  2. #2
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    ako ti je ok u trapericama hodaj i dalje u trapericama, ne vidim zašto bi morala imati neki nametnuti "stil".
    I ako ti se nešto svidi, kupi. Danas se barem sve na svašta nosi, tako barem moja mama kaže kad me vidi u patikama i košulji .

  3. #3
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ja mogu reći samo ono što ne volim vidjeti na ljudima, a to je neukus za sparivanje boja! Ono kad neko obuče na sebe i maslinasto zelenu, i rozu, i smeđu, i šta ja znan koju već boju!
    Kakvim se poslom baviš?

  4. #4
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Povuci ovo s godinama...
    Pričaš kao da s 30 postaješ baba!
    Teško je da tebi netko kaže što da obučeš jer postoje različiti stilovi.
    Ako si mislila da se nakon 30-te godine nose kostimi i odjela...Uf! Nadam se da nisi.

    Ja imam 34 i furam trapke, tenke, starke, trenirke...Ok, imam ia za nekam otići, ali slabo.
    Na poslu sam u uniformi i privatno se oblčim baš kako mi odgovara.
    Ok, voljela bih si kupiti koji noviji komad robe, ali to ne znači da to mora biti nešto ozbiljno i "uštogljeno".
    Ja mrzim uštogljene stvari. Ne volim robu u kojoj se osjećam ukalupljeno.
    I nekako nemam osjećaj da će me u neko skoro vrijeme pustiti volja za oblaćenjem kao sada...
    Često znam reću da me nikad neće vidjeti u kostimu. Osim ove uniforme koju imam na poslu.

  5. #5
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Zašto bi se odrekla mladenačkog stila ako je trideseta pred vratima??
    Ako nemaš baš savršenu liniju, vjerojatno si više ne možeš priuštiti da ljeti u vrućim hlačicama hodaš gradom, ali traperice, moderne košulje i majice, čizme uvijek prolaze.
    I meni je trideseta pred vratima, ali još uvijek mislim da mi prolazi stil Zare, Bershke, H&M-a.... Pročešljaj njihove stranice, pogledaj koje kombinacije predlažu i vidi što bi ti se svidjelo!

  6. #6
    kokolo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    156

    Početno

    Radim u trgovini,tu mi nije bitno što ću obući,zanima me kako lijepo izgledati po vani. O bojama-kod mene je sve na sigurno,crna i crvena,ostale boje po možda komad nečega. Cipele uglavnom crne al su demode. Patike plavo ili smeđe. Rado bi se sredila kad izađem sa dragim,u trapericama se osjećam ok ali se volim obući i u suknje al ne znam što mi stoji...

  7. #7
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bi se odrekla mladenačkog stila ako je trideseta pred vratima??
    Ako nemaš baš savršenu liniju, vjerojatno si više ne možeš priuštiti da ljeti u vrućim hlačicama hodaš gradom, ali traperice, moderne košulje i majice, čizme uvijek prolaze.
    I meni je trideseta pred vratima, ali još uvijek mislim da mi prolazi stil Zare, Bershke, H&M-a.... Pročešljaj njihove stranice, pogledaj koje kombinacije predlažu i vidi što bi ti se svidjelo!
    Da nema liniju? 50 kg na 164! Može na sebe staviti što god poželi.

    Da, opiši nam malo više za koju prigodu/kakav posao ti treba. Ili tek tako, za svaki dan? U tom slučaju nam ipak nedostaje malo više informacija o tome što ti se sviđa.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,300

    Početno

    Sve ovisi o potrebama. U ormaru treba imati odjeću koja ti treba + dva,tri komada za posebne prigode (i to treba birati klasiku koja je uvijek u modi).

    Kad bolje razmislim, ja danas svaki dan nosim istu ili sličnu odjeću kakvu sam nosila od srednje škole: traperice/samterice/keperice + majice ili košulje, imam čak i dvije veste (kad zavoliš veste, znači da stariš, he he he). Na nogama neke udobne cipele ravne, obično na vezanje (zbog visokog rista). Imam za svaki dan dvije suknje od trapera (jednu za ljeto, drugu za svako godišnje doba) i sako od trapera. Uz traper suknju nosim cipele s gumenim đonom (puna peta) jer ne znam hodati u finim cipelama i nikad nisam znala.

    Od kakti finijih stvari imam jedan sako "za svaki dan" koji prolazi na traperice ili samterice, jedan malo bolji vuneni sako i jedan kostim od tanke vunene tkanine (klasični, kroj koji mi odgovara tj. jakna ne smije biti preduga, a ni suknja). Ispod tih sakoa sasvim dobro idu obične majice, ali imam i dvije malo finije. Meni je bitno da je pristojno + udobno. Ne volim visoke pete, pa mi jedine "ženske" cipele imaju polupetu.

    Za ljeto imam još nekoliko suknji, od toga dvije fine, ostale su "dronjci" za svaki dan. Imam jednu crnu usku suknju i jedan svileni tanki sako - to mi je kakti fina odjeća za ljeto. I više nema.

    Cijenim haljine, ali ne osjećam se baš udobno u njima pa nemam ni jednu, iako je to izrazito praktičan komad odjeće - navučeš i gotovo!

    Eh, dopuna: imam cijelu hrpu finih šalova koji daju sasvim običnoj odjeći "malo bolji" štih. Od nakita nosim pretežno naušnice jer mi najmanje smetaju, ali volim i broševe - imam par finih i vrijednih (obiteljsko nasljeđe) i dosta bižuterije koju netko drugi ne bi smatrao vrijednošću, ali ja to volim.

    Problem bi mi bila torba jer trenutno nemam ni jednu "bolju", samo dvije platnene za ljeto i jednu veliku crnu kožnu za zimu, ali prošla bi ta crna uz bilo što.

    Kaputi - nula bodova. Imam jedan ljetni baloner i jedan zimski i to prolazi uz kostime. Priča gotova.

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja imam 33, oblačim se isto ko kad sam imala 16. Od obuće posjedujem starke i još jedne patike, od hlača samo traperice i najobičnije majice. Ljeti sam isključivo u kratkim hlačama i dopichnjacima. I što me briga što ko misli, ja se jedino tako osjećam ok. Ubilo bi me da me netko prisili da uđem u nekakav kostim i u štikle, mislim da bi svi popadali od smijeha da se jednom tako pojavim.

    Ali ti želiš mijenjati stil, pa je to druga stvar. A ne znam..listaj malo one časopise, možda naiđeš na kakve kombinacije koje bi ti odgovarale.

  10. #10
    kokolo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    156

    Početno

    Nisam mislila da postajem baba al bih mogla i malo ozbiljnije izgledati,koliko god to bilo lijepo koji put za čuti meni više ide na živce kad mi kažu da izgledam ko da mi je 20 max. Ne želim sad neki ekstremni make over,jednostavne stvari koje nose "normalni" ljudi,a za koje ja nemam mota kad treba kupiti. Npr. zadnje što sam kupila bile su crne tajice,crna tunikica i čizme boje pijeska. Ok kombinacija al to nemam s čim drugim nositi jer mi je sve ostalo van mode. I uglavnom se tako zeznem,kupim nešto što zajedno može proć al kad želim kombinirat s nečim nemam s čim i onda imam osjećaj da sam uvijek u istom.... Uf.

  11. #11
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Freja, i 50 kg na 164 cm može izgledati loše - mlohavo i celulitavo, kao što, uostalom, možeš vidjeti na topicu vježbačica

    Kloklo - ne možeš znati dok ne probaš! Imaš stranice fashion hr, pa onda street fashion u Hrvata i sl., pa možeš vidjeti što je "in". E onda od toga isprobavaš razne kombinacije i vidiš što ti stoji, u čemu se ugodno osjećaš, što ne.

    Naprimjer: super je kombinacija uske traperice + gležnjače + bijela košulja + sako neke vesele boje
    ILI: kraća lepršava suknjica + uska majica + gležnjače (što mogu, favorit su mi ove sezone ) + neki zgodan šal

    ALI, sada ja tebi dajem primjere koji se meni sviđaju i osjećam se skroz glupo, to mi je nezahvalno kada ne mogu znati u čemu se ti osjećaš ugodno, a to je najvažnije od svega.

  12. #12
    kokolo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    156

    Početno

    A linija nikad nije bila problem. Ne nabijam nikom na nos. Možda mi i fali koji kilić,da se neke obline malo zaokruže.

  13. #13
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj kokolo prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam mislila da postajem baba al bih mogla i malo ozbiljnije izgledati,koliko god to bilo lijepo koji put za čuti meni više ide na živce kad mi kažu da izgledam ko da mi je 20 max. Ne želim sad neki ekstremni make over,jednostavne stvari koje nose "normalni" ljudi,a za koje ja nemam mota kad treba kupiti. Npr. zadnje što sam kupila bile su crne tajice,crna tunikica i čizme boje pijeska. Ok kombinacija al to nemam s čim drugim nositi jer mi je sve ostalo van mode. I uglavnom se tako zeznem,kupim nešto što zajedno može proć al kad želim kombinirat s nečim nemam s čim i onda imam osjećaj da sam uvijek u istom.... Uf.


    Kako to ne možeš ni s čim kombinirati? Ja ne izlazim iz crnih tajica ove sezone! Kombiniram ih sa svime - sa sportskim majicama, čizmama, milijun vrsta tunika i džempera. One stvarno idu uz apsolutno sve. Isto tako i čizme boje pijeska - i na tajice, i na traperice, i na sportsku i na sređenu kombinaciju.
    I crnu tuniku možeš i na tajice i na traperice, još to začiniš nekom lijepom ogrlicom i sakoićem i super!

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja s 37 svaki dan nosim traperice, i doma i na poslu
    kad se hoću malo srediti, odnosno izaži iz svakodnevnog, obično se odlučim za www.kesidov.com

  15. #15
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Onda kupi sad još jednu tuniku ili haljinu koju možeš nositi na te iste tajice i te iste čizme, ali dodaj neke boje. Meni je dosta više godina nego tebi, a tajice ili grilonke i haljine (rjeđe tunike) su mi standardni (i najdraži) dio odjeće. Kad zatopli, zamijeniš debele čarape tankima i cipelama umjesto čizama i opet si dobro odjevena. Još ako odabereš tuniku/haljinu bez rukava ili s kratkim rukavima, pa ispod obučeš običnu majicu s dugim rukavima, već si povećala broj kombinacija. Neke cipele s punom petom, ne trebaju biti prefine, na to oslično pristaju. A mogu i marte

  16. #16

  17. #17
    kokolo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    156

    Početno

    Meni je to sve jasno u teoriji,praksa me zafrkava. Jer kad vidim u časopisu svidi mi se ali kad dođem u dućan-blokada. Skužila sam da čak i mala (6 god) ima više stila od mene. Ona nešto vidi i na prvu s nečim kombinira.

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Imaš na web stranicama od Zare, H&M-a a vjerojatno i drugima opcije da možeš kombinirati baš konkretne stvari iz njihovih dućana na "lutki" - napraviš kombinacije i onda iz toga popis komada odjeće.

  19. #19
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    pa tunika ti ide i na bilo koje hlače, pogotov na uske traperice .
    ja obožavam lijepe tunike s kratkim rukavima, onda to furam ljeti i zimi, ispod duksu obučem i super.

  20. #20
    kokolo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    156

    Početno

    Uske traperice nemam.
    Do sad sam uvijek uzimala one što se šire (trapezice) jer sam se u njima osjećala ok,nije dobro s obzirom na visinu ali imam osjećaj da su mi noge OGROMNE na uske hlače i npr. patike jer mi se čine predugačke. Glupav opis....
    A nosim broj 37/38.
    Posljednje uređivanje od kokolo : 14.02.2013. at 13:31

  21. #21
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    imaš na faceu stranica Dresses, stalno stavljaju kojekakve odjevne kombinacije (to je baš po mom ukusu)

    tamo vidim što mi se sviđa, pa malo prošvrljam po dučanima (moji dučani su Terra nova, New Yorker i u zadnje vrijeme Two way) i nađem neku sličnu kombinaciju - moj stil je sportska elegancija (dakle ne totalno sportivo, ali niti neki ful poslovni izgled)

    recimo na trapke obućem košulju i sakoić, ili običniju majicu pa nekako iskombiniram pašminu; iz crnih tajica ne izlazim (imam dvije bijele duže košulje kao tunike i na to kombiniram 5-6 različitih vesta-tunika)

    ako ti ne ide samoj, sigurno imaš neku frendicu kod koje ti se sviđa stil odijevanja pa ju zamoli da ode s tobom u shoping (još uvijek ima kojekakvih sniženja zimske robe u dučanima pa se mogu naći kojekakve krpice)

    btw, ja sam 167cm i 50 kg, crna kosa do ramena (dakle tu smo negdje) i za nas ima robe (XS i S uvijek ostanu)

  22. #22
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Onda pravac H&M - imaš uskih traperica za 70 kn.

  23. #23
    kokolo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    156

    Početno

    Freja,ove mi se sviđaju. Mima,hvala,nešto sam iskombinirala. Pošto sam na godišnjem otići ću ovih dana malo prošvrljati i nadam se malo obnoviti garderobu... Dal imate neku stranicu sa cipelama?
    Koje su u modi? Ja imam par lijepih ali su "na špic" a vidim da to nitko ne nosi. Peta mi ne smeta,samo da su udobne.

  24. #24
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj kokolo prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to sve jasno u teoriji,praksa me zafrkava. Jer kad vidim u časopisu svidi mi se ali kad dođem u dućan-blokada. Skužila sam da čak i mala (6 god) ima više stila od mene. Ona nešto vidi i na prvu s nečim kombinira.
    Pa pusti malu da ti bira. .

    Ili: povedi u shopping prijateljicu za koju znas da ce biti iskrena. Pa se zabavljajte, ti isprobavas, a ona palac gore/dolje. Girls' day out usput dobijete.

    I X pod ovo sto Mima kaze o online lutki.

  25. #25
    kokolo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    156

    Početno

    Hahaha. Mala bira za sebe! I majstor je. Frendice ne volim vodit sa sobom jer mrzim isprobavanje a svaka koja je išla sa mnom je rekla da sam "teška" pa... zbog dobrih odnosa izbjegavam ih vodit. Dragi isto ima ukusa al je uglavnom po terenu kad se ja napokon odlučim uputit pravac dućan. Tako da uglavnom budem sebi prepuštena. Zato i imam katastrofu u ormaru-al doslovno nemam što za obuć a pun ormar svega.

  26. #26
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj kokolo prvotno napisa Vidi poruku
    Freja,ove mi se sviđaju. Mima,hvala,nešto sam iskombinirala. Pošto sam na godišnjem otići ću ovih dana malo prošvrljati i nadam se malo obnoviti garderobu... Dal imate neku stranicu sa cipelama?
    Koje su u modi? Ja imam par lijepih ali su "na špic" a vidim da to nitko ne nosi. Peta mi ne smeta,samo da su udobne.
    Špic će se navodno opet nositi. (Osobno ih ne volim i uvijek biram neke tumplaste).

  27. #27
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Po meni bi svaka žena, bilo kojih godina u ormaru trebala imati:
    Crnu haljinu (za bilo koje svečanije prilike, za izlazak vani sa mužem, za izlazak u disku sa prijateljicama, crna haljina čini čuda)
    Crni sako, modernog kroja, koji se isto tako može kombinirati za bilo šta svečano, poslovno, za izlazak.
    Košulju - možda najobičniju bijelu, ne širokog kroja, nego ona koja prati liniju tijela, može se nositi na obične traperice, ispod veste, u kombinaciji sa sako-om, miljun kombinacija.
    Štofane hlače, najbolje crne, klasičnog A kroja.
    Dobar komad traperica, ne moraju nužno biti na mrkvu, al da opet nisu na trapez, u kojima stražnjica dobro izgleda, one koje vizualno ne debljaju ili mršave, tamni jeans, isto ide na sve moguće kombinacije.
    Šal ili maramu, neutralne boje, podiže svaku kombinaciju.
    Kaput,možda se neko neće složiti, ali meni kaput svakoj ženi stoji, i to najbolje opet u neutralnoj boji da se može nositi više godina.
    Dobre salonke, udobne, visine pete do 7-8 cm.
    Neznam, ne pada mi više na pamet.

  28. #28
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ovakve cipele se na primjer jako dobro nose uz skoro sve - od traperica do haljinica.

  29. #29
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    A viš naprimjer, meni te cipele izgledaju odvratno, i ko god da ih obuče, meni izgleda nekako bapski. Bez uvrede ikome

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ali su moderne, kaj je, je

    Čak sam si i ja kupila takve pa ne mogu hodati u njima

    Koliko god mi je smiješno davati modne savjete reći ću ti kokolo da se meni recimo sviđaju cipele u J*es-u pa probaj pogledati - skupe su ali se nađe takvih modela i po jeftinim dućanima

  31. #31
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    A viš naprimjer, meni te cipele izgledaju odvratno, i ko god da ih obuče, meni izgleda nekako bapski. Bez uvrede ikome
    Imam dva para sličnih. I babsko je sve prije nego što izgledaju. (Ili se ja možda zavaravam da ne izgledam bapski?) Ali mora da ovisi o tome s čime se nosi. Ako se nosi sa suknjom do pola listova, moguće.

    De gustibus non ets disputandum.

  32. #32
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Fingertips, dodala bih i modernu, kratku, bajkersku koznu jaknu crne, crvene ili boje pijeska.
    Osim crne haljine, dobro je imati i haljinu bez ili puder boje.

  33. #33
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

  34. #34
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    A ove tenisice na petu? Mislim, to mi je očaj-očaja!
    Neznam, meni je štikla-štikla, mora biti lijepa i elegantna!
    Kod mene još i vrijedi pravilo što visočije to bolje, al to sam samo ja

  35. #35
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Fly-ice su super. Uz sve još i udobne.

  36. #36
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Uf, tema brzo ide! Mamice slažem se s tobom! Kožna jakna je uvijek dobar izbor!

  37. #37
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Fly-ice su super. Uz sve još i udobne.

    Meni su nenosive.

  38. #38
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni bi svaka žena, bilo kojih godina u ormaru trebala imati:
    Crnu haljinu (za bilo koje svečanije prilike, za izlazak vani sa mužem, za izlazak u disku sa prijateljicama, crna haljina čini čuda)
    Crni sako, modernog kroja, koji se isto tako može kombinirati za bilo šta svečano, poslovno, za izlazak.
    Košulju - možda najobičniju bijelu, ne širokog kroja, nego ona koja prati liniju tijela, može se nositi na obične traperice, ispod veste, u kombinaciji sa sako-om, miljun kombinacija.
    Štofane hlače, najbolje crne, klasičnog A kroja.
    Dobar komad traperica, ne moraju nužno biti na mrkvu, al da opet nisu na trapez, u kojima stražnjica dobro izgleda, one koje vizualno ne debljaju ili mršave, tamni jeans, isto ide na sve moguće kombinacije.
    Šal ili maramu, neutralne boje, podiže svaku kombinaciju.
    Kaput,možda se neko neće složiti, ali meni kaput svakoj ženi stoji, i to najbolje opet u neutralnoj boji da se može nositi više godina.
    Dobre salonke, udobne, visine pete do 7-8 cm.
    Neznam, ne pada mi više na pamet.
    od svega ovoga imam samo traperice
    hahahaah
    ja nisam žena LOL

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,300

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Ovakve cipele se na primjer jako dobro nose uz skoro sve - od traperica do haljinica.
    Ja volim takve cipele, ali to mi je svakodnevna stvar - za uz traper suknju /kostim ili traperice. Jako su udobne, amortiziraju ako teško hodaš (što je kod mene slučaj, ali ja imam i kila i godina).

    Za uz fini kostim to mi ipak nekak nije najbolja kombinacija.

  40. #40
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    od svega ovoga imam samo traperice
    hahahaah
    ja nisam žena LOL
    Oh damn, dobra si! Divim ti se onda

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,300

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni bi svaka žena, bilo kojih godina u ormaru trebala imati:
    Crnu haljinu (za bilo koje svečanije prilike, za izlazak vani sa mužem, za izlazak u disku sa prijateljicama, crna haljina čini čuda)
    Crni sako, modernog kroja, koji se isto tako može kombinirati za bilo šta svečano, poslovno, za izlazak.
    Košulju - možda najobičniju bijelu, ne širokog kroja, nego ona koja prati liniju tijela, može se nositi na obične traperice, ispod veste, u kombinaciji sa sako-om, miljun kombinacija.
    Štofane hlače, najbolje crne, klasičnog A kroja.
    Dobar komad traperica, ne moraju nužno biti na mrkvu, al da opet nisu na trapez, u kojima stražnjica dobro izgleda, one koje vizualno ne debljaju ili mršave, tamni jeans, isto ide na sve moguće kombinacije.
    Šal ili maramu, neutralne boje, podiže svaku kombinaciju.
    Kaput,možda se neko neće složiti, ali meni kaput svakoj ženi stoji, i to najbolje opet u neutralnoj boji da se može nositi više godina.
    Dobre salonke, udobne, visine pete do 7-8 cm.
    Neznam, ne pada mi više na pamet.
    Osim kaputa imam sve, ali do 35. godine nisam imala skoro ništ. Prije sam nosila kapute, ali nisam vozila - to mi je izrazito nepraktičan komad odjeće za obući 2x godišnje. Kupila sam si kratku bundu od astrahana, ali se moja mama oduševila, pa sam joj prepustila istu.

    Eh, da - štofane hlače imam, ali to mi je obleka za sprovode, izrazito ih ne volim nositi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.02.2013. at 14:15

  42. #42
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su nenosive.
    Ozbiljno? Pa njihove cipele su obično mekane i udobne. Šteta.

    I ja imam sad jedne koje su skroz nenosive a izgledale su skoro identično jednima koje sam do kraja iznosila pa sam htjela kopiju. Očito je do modela.

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Mekane su i sve to ali meni je to previsoka peta. Inače mi se jako sviđaju ti modeli.

  44. #44
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Za uz fini kostim to mi ipak nekak nije najbolja kombinacija.
    Tu se slažemo. Uz kostim ide klasična salonka.

    Ja sam mislila na kombinaciju tunike i tajica, o čemu se govorilo gore, koji se mogu začiniti petom ili pak uske traperice.

  45. #45
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    od svega ovoga imam samo traperice
    hahahaah
    ja nisam žena LOL
    Još.
    daj si vremena.
    ja imam traperice, košulju i salonke. E, da i crne hlače na crtu .

  46. #46
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Ja sam od onih - što starija, to opuštenija :kez:

  47. #47
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Osim kaputa imam sve, ali do 35. godine nisam imala skoro ništ. Prije sam nosila kapute, ali nisam vozila - to mi je izrazito nepraktičan komad odjeće za obući 2x godišnje. Kupila sam si kratku bundu od astrahana, ali se moja mama oduševila, pa sam joj prepustila istu.

    Eh, da - štofane hlače imam, ali to mi je obleka za sprovode, izrazito ih ne volim nositi.
    Imam 20. pa eto opet to sve imam u ormaru, i ne ne skuplja mi prašinu. Neznam, možda zbog mog stila života, koji podrazumijeva kazalište,svečana okupljanja,promocije knjiga,restorana...
    No za noćne izlaske,kave,shoppinge biram drukčije kombinacije, ipak u skladu sa mojim još uvijek pubertetskim godinama

  48. #48
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Imam i ja sve navedeno u ormaru, osim šala/marame - ne volim ih.

    Smatram da je popis dobro sastavljen

  49. #49
    kokolo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    156

    Početno

    Kaputa imam komada 3-crni,boja bijele kave i kao ljubičasto al je na one točkice pa nije čisto ljubičasto. Crni baloner za jesen i proljeće. Traperice... Denim,obične plave,tamne,svijetle.... Košulja 0. Sako 0. Crnu haljinu nemam zato što sam niska i jako svijetle puti pa mi to nije najsretniji izbor al zato imam bijelu sa ljubičastim cvjetovim,babydol stil i udobna je,nosila je na krštenje i par svadbi,od tad stoji u ormaru. Imam jednu suknju do ispod koljena i ne znam što s njom-opet zbog nedostatka visine nije naj izbor a i boju sam ajme izabrala,nit je tamnozeleno nit je maslinasto nit sivo... Nemam pojma u što spada. A izabrala je zbog udobnosti. Jednom nosila. Od haljina par promašaja-razdijelila. Suknje samo ta jedna. Sad kad nabrajam vidim da sam propali slučaj....

  50. #50
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Meni je što se tiče cipela deichmann otkriće. Ima par korektnih primjeraka po sezoni, solidna kvaliteta, za 250-300 kn možeš kupiti kožne cipele.
    Osim toga, ako želiš vratiti ili reklamirati, jako su susretljivi. vraćaju keš.

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •