Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 139

Tema: Djeca i kucni ljubimci :)

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    nitko nije spomenuo kornjače, mislim da bi to mogal bit dobar ljubimac em kaj živi dugo, em kaj ne gricka kablove,em kaj nisi alergičan na njih, ne moraš ih voditi van, .....

  2. #52
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam kao mala uvijek bila tužna jer nemam psa. I evo, sa 35 sam si ga kupila. Točno onakvog kakvog sam htjela.
    I meni je lijepo vidjeti da djeca odrastaju uz peseka. Prekrasno je koliko se vole i paze. Kod nas je dva mjeseca i svima se uvukla pod kožu.
    Tražili smo pasminu koja je dobra i draga s djecom, poslušna, i voli se maziti. Bojala sam se kako će Lovro s njom jer je on tek 4 godine ali sve je ispalo super. Cura od 8 ju obožava, a i pasica njih oboje.
    Naravno da je skoro sva briga na meni, ali to sam i očekivala i znala u što se upuštam.
    Prije nabavke treba dobro razmisliti, odvagati, jer meni je trenutno štene kao treće dijete.
    Nisam tip za hrčka, zeku, ribicu, jer mi treba životinja s kojom mogu komunicirati i koja ljubav vraća natrag. Eventualno još maca dolazi u obzir.
    Adrijana, kao da činam svoj post! samo sam ja s malo više godina prvi put u životu nabavila psa

  3. #53
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    ... ali i ribe su živa bića....
    Stvarno?
    Patronizirajući ostatak pun predrasuda neću uopće komentirati
    : odjavljujesesteme:
    Posljednje uređivanje od sillyme : 05.04.2013. at 08:34

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    a kornjača?

  5. #55
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kornjača?
    Mi smo htjeli kornjače, ali jedine koje se kod nas smiju kupiti zahtjevaju kada narastu jako veliki terarij.
    Trebao bi biti barem 1m-2m., ako ne i veći.
    Tako da smo mi odustali.

  6. #56
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    imali smo i mi akvarij (ima i tu posla), razmišljali također o nekom glodavcu (shvatili da će i tu biti posla), na kraju došli do zaključka da kad se već moraš namučiti za svaku životinju (bila ona riba, glodavac, ptica itd.) onda najbolje uzeti životinju od koje najviše dobiješ natrag - pas. i to pas iz azila. ima ih preslatkih, jadnih i presretnih ako ih netko uzme. postoji opcija uzeti mlado pseto koje je odbačeno od nekog drugog, pa je već naučeno kako se treba ponašati u kući - s njim nema nikakvih problema. ili uzeti štence za imati još jednu bebicu (upražnjavamo co-sleeping )


    tu ljubav i privrženost koju ti pas daje, mislim da ne daje nijedna druga životinja. i nije mi teško brinuti se o njemu, šetati ga i sl. i nije obaveza - nego je član obitelji, pa ti uopće teško ne pada prošetati ga ili ga počešljati ili što već. uopće vremenom ne razmišljaš da je to obaveza, nego ti je to dio života i druženja. opet ponavljam - uzimajte iz azila ili od prijatelja, nikako ne uzimajte jeftino pse od onih koji štancaju i krijumčare pse preko granice. mi imamo dva psa iz azila i presretni smo. (rado bi još jedno )

  7. #57
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kornjača?
    Ne znam za one male koje se drže u kući, ali moja mama je imala u vrtu kornjače. Razmnožavale su se brzinom svjetlosti i koliko god da ih je dijelila svejedno ih je ostajalo previše. I jedu sve zeleno. Obrste vrt dok si reko keks. Kad je postalo neizdrživo, poklonila ih je dalje. Za njih bi trebalo imati posebno ograđeni dio vrta s mogućnošću zakapanja zimi jer one spavaju zimski san i tada se ukopaju.

  8. #58
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam za one male koje se drže u kući, ali moja mama je imala u vrtu kornjače. Razmnožavale su se brzinom svjetlosti i koliko god da ih je dijelila svejedno ih je ostajalo previše. I jedu sve zeleno. Obrste vrt dok si reko keks. Kad je postalo neizdrživo, poklonila ih je dalje. Za njih bi trebalo imati posebno ograđeni dio vrta s mogućnošću zakapanja zimi jer one spavaju zimski san i tada se ukopaju.
    http://moj.pet-centar.hr/Teraristika/Cancara-843.html
    Obratite pažnju na dio o kazni.

  9. #59
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Imala sam ribe (bile su mi relativno zanimljive), kornjače (vodene, kopnene - bila je presuper ljubimac), hrčka (pušteni po mojoj sobi, u stanu sa psom i lijepo se slagali), zeku (u vrtu), ježa (u vrtu, udomljenog), ptice (udomljenu divlju, ranjenu), papigu (pričala je, kreštala, nisam mogla učiti za faks), zmijicu (ah), raznorazne bube i drugo, sve osim mačke. No, sve je to bila kompenzacija i priprema da mi mama jednom odobri da udomim psa. Nakon 15 godina ipak je popustila.
    Moje dijete, na sreću, od trbuha, ima tu privilegiju da živi sa psom - drugim udomljenim. I nisam za kupovanje živih bića.
    Posljednje uređivanje od palčica : 05.04.2013. at 09:53

  10. #60
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    O kakvoj kazni ti pišeš? Prvo, to nisu bile čančare, a drugo te kornjače tamo žive kao i ježevi, vjeverice i ptice pjevice potpuno prirodno i normalno u jako velikom broju već stolječima.

  11. #61
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    O kakvoj kazni ti pišeš? Prvo, to nisu bile čančare, a drugo te kornjače tamo žive kao i ježevi, vjeverice i ptice pjevice potpuno prirodno i normalno u jako velikom broju već stolječima.
    Gle, neću se kačiti sa tobom, imaš google, ili PROČITAJ članak koji sam linkala.
    I koje još mogu biti?
    Da, mogu biti žutouhe ili crvenouhe, a one su ZABRANJENE u Hrvatskoj.

  12. #62
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    I ja sam svoju kopnenu kornjaču dobila od gđe koja ih je u vrtu imala puno i previše. Same došle i razmnožavale se ko lude. Nije ih krijumčarila.

  13. #63
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Imali smo kuniće i nije mi jasno to s kućom... koji su to neki napredni novi sistemi, jer naše je iskustvo kao što Snjeska kaže, milijun kuglica - mi smo ga držali vani, i ta epizoda je kratko trajala (samo preko ljeta), ali sisterica i ja smo bile oduševljene.

    Meni je pas bez premca, iako mi nisu niti ptice nezanimljive... ali, realno, meni su problem i biljke u stanu preko ljeta, tj. to bi trebalo bit nešto što bi mene veselilo (pas možda... jednog dana)... mislim da bi mi drugo, premda nezahtjevnije, bilo veća tlaka.

    Jedino se bojim tog osjećaja gubitka.... vezano za psa.
    Mi smo u najmu stana koji se nalazi u velikoj kuci! Gazda je ok,pristao na djecu, sto je dobitna kombinacija! za sada kada placu nitko se njje bunio! Iako smo znali kad bi sreli stanare reci im da su djeca bolesna i zamoliti za razumijevanje kada upalim usisavac u 3h ujutro,da su cendravi i sl.! Mi smo stranci,i samim time ugovor o najmu glasi... U 09 ujutro otvoriti prozore i zraciti,u 17h ponoviti,svaka razbijena casa se placa toliko i toliko! Kucni red od 13-15h i mora biti muk!
    Iako suseda do nas,nijemica koja kad dode doma u 02ujutro i zalupi vratima,tako da odskocimo sa krevetom,nitko joj nece nista reci al ona je njihova! Mi nismo,i sto god ucinili za dobrobit svih nas stanara kao da i nismo! Madrac koji su stavili u spavacu je odavno za smece,i trazili smo da kupe novi! Odgovor gazdarice je da muz koji ima 110kg,mora skinuti kile pa madrac nece biti ulezan sa rupama! Ok! Kupili smo svoj! Da sad ne idem u detalje,ne bih sa pesekom iskusavala njih ni stanare! Iako taj pesek nece nista napraviti,al to je jednistavno tako! Nj.mozebitne predrasude u napred ne moze promijeniti! ugovor o najmu se produzuje svaka 3mj, i samim time su si dali na vremenu da vide da li sve funkcionira ili trazi dalje! Ne znam,mozda smo mi naletili na cudne ljude,ali kako je stan dosta blizu muzeve firme,svakao gledam da ima sto manje tj.da nema uopce prigovora na nas!

  14. #64
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam svoju kopnenu kornjaču dobila od gđe koja ih je u vrtu imala puno i previše. Same došle i razmnožavale se ko lude. Nije ih krijumčarila.
    Naravno.

  15. #65
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Imam kunića i znam ponešto o njima. Nemaju apsolutno nikakav miris, dapače, najčišće su životinje. Moja se (kao i svaki drugi uz par dana truda) od početka naučila na wc i isključivo tamo obavlja nuždu (ima drvene pelete za podlogu koje upijaju mokraću i to nema miris). Da, kunići grizu kablove i poneki dio namještaja, ali samo dok su u pubertetu. Moja je sterilizirana. Nema kavez, puštena 24 h dnevno, ima posudice iz kojih pije/jede, veseli se kad me vidi, trči zamnom, zna doći kad ju zovem. I nikako ne preporučam za tako malu djecu. Kunići su maze, ali se nedaju navlačit. I jako su osjetljivi na bolesti.

  16. #66
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam svoju kopnenu kornjaču dobila od gđe koja ih je u vrtu imala puno i previše. Same došle i razmnožavale se ko lude. Nije ih krijumčarila.
    Nitko ne kaže da ih moraš krijumčariti, samo da ih nesmiješ micati iz njihovog prirodnog okruženja.
    http://www.jutarnji.hr/obicna-cancar...macije/182636/

  17. #67
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo u najmu stana koji se nalazi u velikoj kuci! Gazda je ok,pristao na djecu, sto je dobitna kombinacija! za sada kada placu nitko se njje bunio! Iako smo znali kad bi sreli stanare reci im da su djeca bolesna i zamoliti za razumijevanje kada upalim usisavac u 3h ujutro,da su cendravi i sl.! Mi smo stranci,i samim time ugovor o najmu glasi... U 09 ujutro otvoriti prozore i zraciti,u 17h ponoviti,svaka razbijena casa se placa toliko i toliko! Kucni red od 13-15h i mora biti muk!
    Iako suseda do nas,nijemica koja kad dode doma u 02ujutro i zalupi vratima,tako da odskocimo sa krevetom,nitko joj nece nista reci al ona je njihova! Mi nismo,i sto god ucinili za dobrobit svih nas stanara kao da i nismo! Madrac koji su stavili u spavacu je odavno za smece,i trazili smo da kupe novi! Odgovor gazdarice je da muz koji ima 110kg,mora skinuti kile pa madrac nece biti ulezan sa rupama! Ok! Kupili smo svoj! Da sad ne idem u detalje,ne bih sa pesekom iskusavala njih ni stanare! Iako taj pesek nece nista napraviti,al to je jednistavno tako! Nj.mozebitne predrasude u napred ne moze promijeniti! ugovor o najmu se produzuje svaka 3mj, i samim time su si dali na vremenu da vide da li sve funkcionira ili trazi dalje! Ne znam,mozda smo mi naletili na cudne ljude,ali kako je stan dosta blizu muzeve firme,svakao gledam da ima sto manje tj.da nema uopce prigovora na nas!
    Ma to ti je nemoguće u takvim uvijetima. I šta ako vam otkažu najam? Moja prijateljica je imala psa u podstanarstvu, doduše kod nas, ali svejedno. Onda je morala seliti u drugi stan gdje nisu bili dozvoljeni psi. I ona je psa prokrijumčarila. Par mjeseci je to tak išlo, ali ju je onda svejedno netko vidio sa psom ili čuo lavež i tužio gazdi. Ovaj je došao bijesan i momentalno joj otkazao stanovanje. Drugi stan gdje primaju peseke nije uspjela naći i na kraju je dala kujicu uspavati. Nije imala drugo rješenje. Pretužno je to.

  18. #68
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Razmisljala sam o kornjaci! Nisam upoznata osim za cancare da su zasticene! Ovdje se one male prodaju u zoo! Eto jos jedne ideje
    Novost je da smo isli u zoo,i lik hoce da se zeceki kupe u paru kao bit ce tuzan jedan sam! Tu sam odustala,ali samo na tren hihi! Nije mi dalo mira pa sam zenu vec na izlazu upitala,sto ako ja vec imam jednog zeku i hocu jos jednog,a vi zelite da se kupuju u paru! Ta je pak rekla da mozemo kupiti jednog,i da oni sugeriraju samo kupovinu u paru! Dakle ili nam je lik htio prodat pricu, a s time i dva zeceka,ili netko od njih ne zna moraju ili ne biti u paru! Otisli smo doma,jer smo vec bili obuceni! Eto vikend na vratima pa time i vrijeme da malo razmislimo za adekvatnog ljubimca! Eee sad ono sto mi se ne svida,ali tako mora biti je velicina kaveza! Naime ogroman je,pola mog d.boravka! Aaa jooj,kud s njim!

    Za pseka sam definitvno odlucila ne ! Iako djeca obozavaju svekrvinog psa,malo biver yorki terijera,iako se ne vide na dnevnoj bazi ali se lijepo druze!
    Ono sto je kod mene uz psa relativan problem... Evo stariji ima 39 temp. I sad bih ja morala izvesti peseka van,M bolestan,L jos spava,muz odavno otisao na posao,a doci ce ce tek navecer! Jos za jutarnju setnju mogu odraditi prije muzevog odlaska,ali kako kasnije, popodnevna odnosno vecernja setnja!
    Tako da pesek ne,ribice nam stizu kad se sve pripremi oko akvarija, i naravno ostaje zeljaaaa velika zelja za kucni, ljubimcem!
    Drago mi je da mogu procitati iskustva,pluseve i minuse, a samim time mi mnogo pomazete biti racionalna! Inace kao zaista ljubitelj zivotinja zeko bi vec setao ovjde,ako ne i dva heheh

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Mislim da sam se već negdje izjasnila, pas i mala djeca -no way. Čisto zbog obaveze viška. Kad si počnu sami brisati guzicu, onda ću vrlo rado nabaviti psa. Od ostalih životinja, imali smo malu kornjačicu i ona mi je super za manju djecu. Papigice tigrice naprosto obožavam. Njima obično treba neko vrijeme da se prestanu bojati i da se naviknu na vlasnika, a kad se to desi, onda su prava milina za igranje i druženje. Ako bi ih kupovala dok su djeca manja, definitivno bih pazila da kavez nije blizu dohvata dječje ruke (da ga ne prevrnu, da slučajno ne otvore vrata...).

  20. #70
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ma to ti je nemoguće u takvim uvijetima. I šta ako vam otkažu najam? Moja prijateljica je imala psa u podstanarstvu, doduše kod nas, ali svejedno. Onda je morala seliti u drugi stan gdje nisu bili dozvoljeni psi. I ona je psa prokrijumčarila. Par mjeseci je to tak išlo, ali ju je onda svejedno netko vidio sa psom ili čuo lavež i tužio gazdi. Ovaj je došao bijesan i momentalno joj otkazao stanovanje. Drugi stan gdje primaju peseke nije uspjela naći i na kraju je dala kujicu uspavati. Nije imala drugo rješenje. Pretužno je to.

    Jooj Tanci samo da ne otkazu! Zaista se trudimo! Ja pocistim stubiste,operem kante od smeca... Kuca se renovira,pa prasina i sl... Ne radim da njih zadivim,nego da je svima lijepse,cisce,urednije! Evo muzev kolega jedva nasao stan zbog male bebe od 5mj! I to stan 40km od posla,uzasnog namjestaja i razmjestaja! Ali nema druge,ta ih je primila i sretni da je tako!

  21. #71
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    [QUOTE=Sanja ;2384161]
    Novost je da smo isli u zoo,i lik hoce da se zeceki kupe u paru kao bit ce tuzan jedan sam! Tu sam odustala,ali samo na tren hihi! /QUOTE]

    Imaj na umu da kunićima, kad dosegnu spolnu zrelost, a to je već od cca 5 mjeseca života (ovisi o vrsti), treba cca par sekundi i evo tebe sa još 5,6,7 malih zečića!!! Dakle, treba ih držati odvojene dok se ne steriliziraju/kastriraju. A to ti je onda dva kaveza...

  22. #72
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    [QUOTE=tigrical;2384176]
    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Novost je da smo isli u zoo,i lik hoce da se zeceki kupe u paru kao bit ce tuzan jedan sam! Tu sam odustala,ali samo na tren hihi! /QUOTE]

    Imaj na umu da kunićima, kad dosegnu spolnu zrelost, a to je već od cca 5 mjeseca života (ovisi o vrsti), treba cca par sekundi i evo tebe sa još 5,6,7 malih zečića!!! Dakle, treba ih držati odvojene dok se ne steriliziraju/kastriraju. A to ti je onda dva kaveza...

    Ahahah kak si me nasmijala,5,6,7! Ahahaha!
    U zoo su odvojeni, muski,zenski,i kastrirani! Dal da im vjerujem ?

  23. #73
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ne bih htjela odgovarati od zečeva, ali što ćeš ako ti izgrizu namještaj i kabele mislim kako ćeš to objasniti gazdi ako su tako strogi?

  24. #74
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    [QUOTE=Sanja ;2384179]
    Citiraj tigrical prvotno napisa Vidi poruku


    Ahahah kak si me nasmijala,5,6,7! Ahahaha!
    U zoo su odvojeni, muski,zenski,i kastrirani! Dal da im vjerujem ?
    Mislim da ovo o kastraciji ne prolazi ako kupuješ mladog zeku.
    Znam da smo mi našeg dali kastrirati nakon pola godine(po preporuci veterinara) od kada smo ga dobili, a dobili smo bebu.

  25. #75
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih htjela odgovarati od zečeva, ali što ćeš ako ti izgrizu namještaj i kabele mislim kako ćeš to objasniti gazdi ako su tako strogi?

    Eeee o tome jakoo intenzivno razmisljam! Zahvaljujuci svima vama koji ste me na to upozorili! I muke kud sa kavezom,ucenjem gdja da obavlja nuzdu,na sve sam spremna! Ali me muci dio sa grizenjem,ona sek.kad okrenes glavu a,ono nema noge od stola

  26. #76
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    [QUOTE=Sanja ;2384179]
    Citiraj tigrical prvotno napisa Vidi poruku


    Ahahah kak si me nasmijala,5,6,7! Ahahaha!
    U zoo su odvojeni, muski,zenski,i kastrirani! Dal da im vjerujem ?
    Onda je to jako različito od HR. I svaka im čast ako je tako. Ovdje ih premalene odvajaju od majke (da bi bili "slađi" kupcima) imaju tek oko 2 mjeseca i nemoguće da su kastrirani tako maleni. Jesi pitala koliko su stari???

  27. #77
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih htjela odgovarati od zečeva, ali što ćeš ako ti izgrizu namještaj i kabele mislim kako ćeš to objasniti gazdi ako su tako strogi?
    X

  28. #78
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Frendica ima ovo: http://forum.zekoiprijatelji.com/index.php?page=19 i super su zadovoljni, i klinci i starci.

  29. #79
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih htjela odgovarati od zečeva, ali što ćeš ako ti izgrizu namještaj i kabele mislim kako ćeš to objasniti gazdi ako su tako strogi?
    Ja je odgovaram zato što nisu za malu djecu i imam dosta posla oko moga. Kablovi su meni u vodilicama i to ne dira. I tako mrzim vidjeti kabel razapet po stanu. Uostalom, dok nije sterilizirana izgrizla je punjač od mobitela, pa kupiš drugi i više ti se mobitel ne puni na podu, nego na noćnom ormariću. A namještaj ne grizu kad su kastrirani/sterilizirani, a to se i tako preporuča nakon cca 8 mjeseci starosti jer su nesterilizirani podložniji bolestima raka maternice i sl.

  30. #80
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    opet ponavljam - uzimajte iz azila ili od prijatelja, nikako ne uzimajte jeftino pse od onih koji štancaju i krijumčare pse preko granice. mi imamo dva psa iz azila i presretni smo. (rado bi još jedno )
    Imam pitanje, možda bi najesen uzeli nekom malog psa za curku. I ja bi radije uzela iz azila, no muči me slijedeće: rijetko se nađu štenci, a strah me uzeti nekog odraslog, možebitno istraumatiziranog psa, koji mi možda onda refleksno agresivno mogao reagirati na neki pokret djece. Naime, moji prvi susjedi su jako loše postupali sa psom (isključivo dvorište, lanac, udarali su ga itd.)Pas je jednom prilikom ugrizao malog susjeda, pa su ga dali u Azil, gdje sam vidjela kako se poklanja uz opis: druželjubiv, dobročudan, odrastao u obitelji s djecom. Ne mogu zamisliti tog psa npr. u stanu, a tek kako bi mogao reagirati na neki nagli pokret vlasnika ili djeteta. Također, činjenica je da su neki psi agresivniji od drugih, takve su vrste, to je karakterna, nasljedna osobinama. Ako uzmeš psa iz uzgoja, ipak donekle dobivaš neku "sigirnost" da uzimaš psa određenih karakteristka. Također, mi bi uzeli rado malog štenca, curu, malog rasta. U azilima se rijetko nađu štenci, a ako se i nađu, s obzirom da se uglavnom radi o mješancima, teško je prdvidjeti konačnu veličinu. A mi, iako smo u kući, de facto smo u stanu u kući, sa ne baš velikim dvorištem, tako da bi definitivno malog psa.

    Slobodno me emso i drugi razuvjerite, dapače...

  31. #81
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    [QUOTE=tigrical;2384195]
    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku

    Onda je to jako različito od HR. I svaka im čast ako je tako. Ovdje ih premalene odvajaju od majke (da bi bili "slađi" kupcima) imaju tek oko 2 mjeseca i nemoguće da su kastrirani tako maleni. Jesi pitala koliko su stari???
    Nisam pitala koliko su stari,jer nam je prvo sasuo za kupovinu u par! Pa sam posustala od daljnjih pitanja! Izgledom se cine mladi! A ovi kastrirani izgledom veci,tj.stariji! Jos sam se i ja pitala zasto su razdvojeni,a imaju lijep kavez,veliki! Pa smo dobili takav odgovor! Al vidis reko je da mozemo odabrati kao te male ne kastrirane,i da ih mogu odmah kod njih i kastrirati! Nista moram do Zoo i to istraziti,ionako cemo ribice tamo kupiti!

  32. #82
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj tigrical prvotno napisa Vidi poruku
    Ja je odgovaram zato što nisu za malu djecu i imam dosta posla oko moga. Kablovi su meni u vodilicama i to ne dira. I tako mrzim vidjeti kabel razapet po stanu. Uostalom, dok nije sterilizirana izgrizla je punjač od mobitela, pa kupiš drugi i više ti se mobitel ne puni na podu, nego na noćnom ormariću. A namještaj ne grizu kad su kastrirani/sterilizirani, a to se i tako preporuča nakon cca 8 mjeseci starosti jer su nesterilizirani podložniji bolestima raka maternice i sl.
    Dakle ne grizu namjestaj kad su sterilizirani? Sam dobro shvatila ?

  33. #83
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Istraži, istraži, jer to je stvarno vrlo bitno. Pogotovo ako bi bio par. Ali ako bi bio jedan isto je bitno jer kad uđu u pubertet...gori su od tinejđera. Zapišavaju i obilježavaju svoj teritorij. Ne kaže se bez veze...brz si ko' zec... Dakle, em' ih dobiješ brdo, em' je za mladu ženkicu rizična trudnoća. Uglavnom, to su prekrasne životinje i ako ti se da baviti s njima (tvoji klinci to neće moći) uzmi. Pročitaj prije sve o njima. Mogu ti preporučiti odličan forum ili pitaj šta te zanima.

  34. #84
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle ne grizu namjestaj kad su sterilizirani? Sam dobro shvatila ?
    Paaaaaaaaa, puno, puno manje nego prije
    Moja ne griza ništa, ali čujem da neki budu uporniji.

  35. #85
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih htjela odgovarati od zečeva, ali što ćeš ako ti izgrizu namještaj i kabele mislim kako ćeš to objasniti gazdi ako su tako strogi?
    Nikako! Samo mogu traziti da mu platimo stetu! A da ne spominjem da namjestaj od ikee,sam po sebi propada

  36. #86
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    to je onda slično i s psima kad su štenci i oni grizu svašta, samo ne tolikom brzinom kao zec vjerojatno pa je i šteta manja...moj stariji pas nije ništa izgrizao ali ova mlađa je (iako smo joj kupovali umjetnu kost ali bi joj ovaj stariji preoteo)
    A zašto ne razmislite o mački, ona nije glodavac, dobro se uklopa u obitelj ali ne znam kako bi sa stanom i izlascima funkcioniralo? Neki znaju mačku držati samo u stanu premda je meni to neprirodno za njih, ali ako ih se sterilizira onda ne bi trebala ići predaleko od kuće i po kontenjerima i sl. kod naših je bio to problem pa bi nestali na duže vrijeme u sezoni parenja, jednu nam je pogazio auto a drugu susjed otrovao. Onda smo odustali od mačaka i nabavili opet psa (prije ovih sam imala 14 godina dalmatinera)

  37. #87
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    I meni se mačka čini dobra ideja. I sad kad čitam Mali Mimi pada mi na pamet još detalja oko kunića (ah MM koja si asocijacija) i to zato što Mali Mimi ima pse koji se ne linjaju, a kunić ti se linja, ALI u svom tom linjanju je "dobro" to što njihova dlaka nije opasna, možeš je i pojest bez problema, i to što su kao paperje, nisu oštre kao kod psa ili mačke. Ali zato lete na sve strane...i dok usisavam..., a usisavam dva puta dnevno...ali to je i zbog papiga koje imam...

  38. #88
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Deadi
    Ja oba puta pse uzela iz azila. Prvi put jer sam imala 15 i nisam imala net niti sam znala za azile. Pa sam ga pronašla preko oglasnika, udomljavanje. Bila je to mješankica kokera i pointera. Preprekrasna, umiljata, poslušna. Nije nikoga napala, nikad nikoga ugrizla, hodala je bez lajne uz nogu, uveseljavala nas 14 godina.
    Drugi put nije u nijednom azilu, u trenutku kad smo mm i ja tražili psa, bilo štenaca, niti starijih pasa srednje i manje pasmine. Našli smo je preko njuškala. Mama terijerka, tata susjedov JRT. Ok, kombinacija za ispaliti na živce. Ispala je manja od očekivanog. Mršasvica od 7 kg. I poslušna je, no, treba s njima raditi.
    Evo, prije 6 mj. moja je teta udomila iz nekog lokalnog pet centra neuglednu malu kujicu. Pas je savršenog karaktera, poslušan, dobar, miran, a opet zaigran i jako je uveseljava.

    Nazvala bih nekog tko radi sa psima i pitala za savjet i pomoć u odabiru Imaš neke trikove kako testirati psa i predvidjeti mu neke crte ličnosti. Ne sudi i ne biraj psa po izgledu - nego ovisno što želiš, pokornog/jako socijaliziranog/mirnog/dominantnog/aktivnog,....psa). Uvijek mi je humanije udomiti negog nego kupiti.
    Posljednje uređivanje od palčica : 05.04.2013. at 11:18

  39. #89
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj tigrical prvotno napisa Vidi poruku
    Istraži, istraži, jer to je stvarno vrlo bitno. Pogotovo ako bi bio par. Ali ako bi bio jedan isto je bitno jer kad uđu u pubertet...gori su od tinejđera. Zapišavaju i obilježavaju svoj teritorij. Ne kaže se bez veze...brz si ko' zec... Dakle, em' ih dobiješ brdo, em' je za mladu ženkicu rizična trudnoća. Uglavnom, to su prekrasne životinje i ako ti se da baviti s njima (tvoji klinci to neće moći) uzmi. Pročitaj prije sve o njima. Mogu ti preporučiti odličan forum ili pitaj šta te zanima.
    Molim te forum! Punoo hvala! Buduci neznam nista o zecekima! Tamo bi sigurno nasla punoo informacija,a time naisla i na pitanja! Pa se javim jel vis,uopce mi nije palo na pamet pitati u kojoj dobi se kastriraju,starost i sl.!

  40. #90
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Za linjanje nam je rekao da se linjaju svaka 3mj,a svako drugo intenzivnije! Da ih se ne treba cetkati jer imaju kratku dlaku!

  41. #91
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Sigurno da je humanije, ali naj naj gori mogući scenarij koji mogu zamisliti je da se ne mogu nositi sa ljubimcem kojeg uzmem i da budem prisiljena vraćati ga u azil ili dalje udomljavati ili da mi to postane pretežak teret u životu.
    Jednostavno nemam resursa, znanja niti snage za tako nešto.
    Zato već godinama razbijam glavu oko nabave psa (već smo glupi i sebi i drugima).
    I zato potpuno razumijem Deaedi - i koliko god htjela udomiti psa mislim da ćemo ga ipak kupiti.

  42. #92
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Čančare su zaštićene, ali kod mene ih živi milijun pa se redovito družimo. A to što su zaštićene meni ne znači ništa, nije da ću ih za ručak ili nešto tako..(za razliku od poskoka kojeg nitko pametan nebi pustio da živi u svom vrtu, iako je zaštićen)

  43. #93
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

  44. #94
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Za linjanje nam je rekao da se linjaju svaka 3mj,a svako drugo intenzivnije! Da ih se ne treba cetkati jer imaju kratku dlaku!
    Bilo bi poželjno četkanje jer oni ne mogu izbaciti (povraćati) svoju dlaku koja im se skupi u crijevima kao psi i mačke i onda dobiju začep. Od toga uginu u roku dva dana ako ih se adekvatno ne tretira...preći ću na PP da ne nastavljam ovdje, ali npr. kod začepa moraš doma imati razne probiotike, malt paste, parafinsko ulje i sl. i onda na špricu svaka dva sata dok se dlaka ne izbaci i počne kugličarit...ponavljam, stvarno su osjetljivi, ali kad naučiš sve o njima onda je to lako.

  45. #95
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Yes! Odi na forum, imaš stranicu za početnike, malo pročitaj. I odi na zdravstvene rasprave, vrlo bitno je da vidiš koliko su osjetiljivi. Ali ako stvarno imaš želju - toplo preporučujem jer krasne su životinje. Meni se prijatelji čude kako se ova moja ponaša kao psić. I spava s nama na krevetu.
    Posljednje uređivanje od tigrical : 05.04.2013. at 11:28

  46. #96
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Slobodno me emso i drugi razuvjerite, dapače...
    Nisam uzimala iz azila nego razglasila kod prijatelja da tražim štenca malenog rasta i uskoro smo ih pronašli baš kod susjeda jednog MM prijatelja.

  47. #97
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Sigurno da je humanije, ali naj naj gori mogući scenarij koji mogu zamisliti je da se ne mogu nositi sa ljubimcem kojeg uzmem i da budem prisiljena vraćati ga u azil ili dalje udomljavati ili da mi to postane pretežak teret u životu.
    Jednostavno nemam resursa, znanja niti snage za tako nešto.
    Zato već godinama razbijam glavu oko nabave psa (već smo glupi i sebi i drugima).
    I zato potpuno razumijem Deaedi - i koliko god htjela udomiti psa mislim da ćemo ga ipak kupiti.
    Varaš se ako misliš da ćeš novcem kupiti i idealnije osobine. Godinama se družim po psećim livadama i parkovima sa raznoraznim vlasnicima i psima. I jako skupim i jako ocvalim iz azila. Stvar je u odgoju i gazdi. Ako smo mi mogli ukrotiti preaktivno i tvrdoglavo pseto (zbog vrste, ne nšto je nismo platili) i u 6 mj. stvoriti najposlušniju pasicu od njih cca 20 u ekipi.... i spasili je pri tome da ne dobije metak u glavu od bivših vlasnika.

  48. #98
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Također, činjenica je da su neki psi agresivniji od drugih, takve su vrste, to je karakterna, nasljedna osobinama. Ako uzmeš psa iz uzgoja, ipak donekle dobivaš neku "sigirnost" da uzimaš psa određenih karakteristka. Također, mi bi uzeli rado malog štenca, curu, malog rasta. U azilima se rijetko nađu štenci, a ako se i nađu, s obzirom da se uglavnom radi o mješancima, teško je prdvidjeti konačnu veličinu. A mi, iako smo u kući, de facto smo u stanu u kući, sa ne baš velikim dvorištem, tako da bi definitivno malog psa.

    Slobodno me emso i drugi razuvjerite, dapače...
    prvo da samo jedno pojasnim: ja sam samo stava da ne treba kupovati psa od štancera. a tih je na žalost jako puno kad pogledaš oglasnik. to je jedino na što apeliram (a sjećaš se da smo imali topic na tu temu, štene je ionako ubrzo uginulo, ako se ne varam). provjereni uzgoj (mislim da se možeš raspitati na veterinarskom) ili pas iz azila, to bi bile moje opcije. meni je pas iz uzgoja bio jednostavno skup, pa sam se odlučila za azil. i nisam požalila. i pse tj. vlasnike koje srećem u kvartu (to je jedan potpuno novi i poseban svijet ), jako ih puno ima psa iz azila i nitko nije imao veće probleme, ako se ne varam.

    evo ti na MiBu se o tome raspravljalo: link (moraš se registrirati)

    kopiram neke njihove odgovore (jer su cure stručnije):

    Imaš štenaca u azilima tkđ. Mislim da je glupo kupovati pse od kriminalaca štancera (najčešće se takvi nađu u oglasniku, kao čistokrvni labrador, ali bez papira), jer nikad ne znaš šta dobijaš.

    Stariji psi znaju bit jako zahvalni, jer već sve znaju oko kućnog reda.
    Isto tako ti psi iz azila, u pravilu su zahvalni za svaki trenutak pažnje, jer oni su redom zanemareni, a manje 'cipelareni'.
    Imaš Noinu Arku (jedna moja pesica je od njih) http://www.noina-arka.hr/ koliko znam smješteni su trenutno u Dumovcu
    A i oni te pitaju što otprilike želiš
    imaš uvijek i oglasa sa slikama na linku http://www.ljubimci-forum.com/index.php?board=116.0
    postoji i azil u Zaprešiću, udruga Šapica, znam da su u jako teškoj situaciji http://www.sapica.hr/
    ja ću ti samo reć da je moja "azilka" (a imam 4 psa - 2 udomljena i 2 čistokrvna) najlakšeodgojiviji pas na svijetu. Da prošli smo s njom školicu (toplo preporučam Nesi), al zbog plahosti i straha od svega. Kad smo mi promijenili odnos, ona se okrenula 100%
    ovako je i kod mene. mi smo lunu uzeli kad je imala godinu i 2 mj. iz zaprešića (netko je izbacio nju i štenad na ulicu) i nismo požalili. sluša sve od prvog dana, ništa nije uništila u kući, od prvog dana sve obavljala vani, skoro da ne laje, a zahvalna za svaki zagrljaj. čak i oni članovi obitelji koji su prvo vrtjeli glavom kad smo uzeli psa, obožavaju je sad i rado bi je uzeli na čuvanje.

    pročitaj cijeli topic, zanimljiv je

    mi smo sada u 10. mj. uzeli drugog psa (muško) štene - eh, to je tek raspašojs. to je već tasmanijska neman (mada nije ništa skupo uništio) to je kao malo dijete, živ, naporan, umiljat za poludit. došlo je dotle da sve što sam branila svom rođenom djetetu i luni, njemu dozvoljavam. on s nama spava u krevetu. i zove se floki.

  49. #99
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Mislim da se ipak ne varam i da kupnjom čistokrvnog psa ipak ponešto znaš unaprijed - barem tako banalne stvari kao kakve će pas biti veličine i linja li se ili ne. Drugo, znaš što se sa tim psom događalo od rođenja, znaš da je bio uz majku i da nije prerano odvojen i da se s njim dobro postupalo. I treće - jasno da se odgojem psa može postići svašta - ali za to treba imati iskustva i znanja koje mi nemamo. Ja evo u svojoj bliskoj okolini imam primjer ljudi koji su uzeli predivnog prekrasnog psa iz azila i to je jedna divna priča, no taj je pas traumatiziran i problematično se ponaša, a oni se ne znaju sa tim nositi (i zanemaruju to ponašanje).

  50. #100
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Sigurno da je humanije, ali naj naj gori mogući scenarij koji mogu zamisliti je da se ne mogu nositi sa ljubimcem kojeg uzmem i da budem prisiljena vraćati ga u azil ili dalje udomljavati ili da mi to postane pretežak teret u životu.
    Jednostavno nemam resursa, znanja niti snage za tako nešto.
    Zato već godinama razbijam glavu oko nabave psa (već smo glupi i sebi i drugima).
    I zato potpuno razumijem Deaedi - i koliko god htjela udomiti psa mislim da ćemo ga ipak kupiti.
    mi smo uzeli psa i doslovno imali više sreće nego pameti. o psima nisam znala ništa i u biti me spasilo što sam uzela mladu kujicu, naučenu i poslušnu. moje je bilo samo da je volim i da je ne pokvarim, nego da nastavim onako kako su je očigledno dresirali moji prethodnici. kod šteneta sam se više bojala, a i trebalo ga je naučiti da piški vani, da ne skače na ljude itd.

    bio pas iz uzgoja ili iz azila - odgajati ga treba svakako. ali to nije teško, dovoljno je malo zdrave pameti i dosljednosti. a uvijek će ti netko rado pomoći.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •