Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 590

Tema: Intimni život uz majčinstvo

  1. #1
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno Intimni život uz majčinstvo

    Meni nikako ne idu skupa moje majčinstvo i seks . Mama sam evo već skoro dvije godine i uz sve uspone i padove uživam u toj ulozi. Također još uvijek s užitkom dojim. Međutim, želja volja i potreba za seksom su mi se svele na minimum. Nekako mi to ne ide skupa i ne ide - biti mama i biti ljubavnica(svom MM-u naravno ). Kao da mi se seks počeo gaditi, kao da je to nešto prljavo, a moje grudi isključivo namjenjene dojenju. čak i za vrijeme odnosa obavezno pomislim kako je to djetetovo vlasništvo a mm sad tu nešto čeprka. Ne moram ni govoriti kako se mm zbog svega osjeća . Prije nam je intimni život doslovno cvjetao a sad... Pitam se jesam li normalna? Možda je to neki poremećaj? Kako je kod vas?

  2. #2
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    pa bolje nego prije djece, pogotovo sad na godišnjem, malo kad krene posao i stres se gubi volja i vremena je manje, no ne osjećam se da sam zbog majčinstva izgubila volju i želju

  3. #3
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Želja je tu, stalno prisutna, pulsirajuća, al' mjesto, vrijeme ... uffff
    Dosta je važna prilagodba na tzv. nove uvjete, okolnosti i tko uspije uhvatiti Kairosa za čuperak na trenutak, eeee!

  4. #4
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    manje-više same here
    a prošle su 3.5 godine

    jednostavno, sad je mali stalno s nama
    navečer zaspim prije njega tako da...

    Al onda se malo potrudimo pa nekako uspijemo par dana za redom
    mora se to malo "aktivirati" pa se vrati i želja


    a za cice je bilo identično dok sam dojila - šta on sad tu petlja?!

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mene ni sa 70 valjda neće proći želja za seksom, ja sam čak više napaljena od muža. Bilo je perioda kada mi nije bilo ni do čeg (nakon poroda, pogotovo zadnjeg), ali se sve vratilo još i više. Naravno da umor često puta radi svoje, da dječja prisutnost također radi svoje, ali uvijek se nađe načina, ako ništ drugo, kad umor svlada, pa odspavaš sat-dva, a žeklja te probudi za akciju...Hehe.
    Stvarno nemam s tim problema i stvarno već sad si brijem kaj bu ak bum tak naaljena bakica...Uf!
    A seks sve bolji...I što ga je više više ga trebam.

  6. #6
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    ajd ne kvari prosjek!

  7. #7
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Baš

  8. #8
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    ajd ne kvari prosjek!

    Evo da i ja ne kvarim prosjek: želje ima, al akcija minimalna
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 29.07.2011. at 17:52

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    meni je to ko s jelom, što više jedem-više sam gladna .
    mi smo uveli "jutarnj termin", jer imamo problema tipa: vrijeme i mjesto.
    nije da sam jutarnji tip, ali bolje ikad nego nikad .

  10. #10
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi volimo ujutro, ali se najčešće klinci probude prije nas i mo'š se....zapravo ne možeš!

    Ma joj cure, nije to kod nas baš taaaako često, ali nemam problema sa seksualnošću zbog majčintsva. Uostalom, ne bi imala troje djece da imam
    Jesam mama ali sam i žena i živi čovjek i imam potrebe. Koje ako ne namirim sam jaaaako nervozna...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    71

    Početno

    meni je počelo odma u trudnoći, prvo mučnine, pa povraćanje, pa hormoni...sex nula bodova.
    nakon poroda još gore dojenje, nespavanje, ragde...
    na kraju ispalo da sam se odvikla i uopče mi nije bilo napeto.
    mm bio ekstra strpljiv, ali mi je samo išao na živce. ipak me to strašno mučilo, mislim da odnos bez sexa ne ide.
    malo pomalo, prije mi rekle da one to jednostavno koji put odrade, meni se činilo nemoguće.
    pa onda malo na silu, pa malo po malo...
    malac sad ima 6g i zadnjih godinu dana situacija je puno puno bolja, skoro kao prije.

  12. #12
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    I ja imam problema s tim. Želja mi je kod stanje na računu - u minusu. Ali se trudim zbog MM. Mislim, i meni bude super , ali nemam volje za inicirat stvar. A i inače nisam osoba koja voli vozit na više kolosjeka pa mi je teško pomiriti ove dvije uloge. Ali svjesna sam "problema" pa uz potporu MM radim na sebi. I sve je bolja i bolja situacija.

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Peterlin, stavi im onaj tvoj post o seksu i majčinstvu, ne znam više gdje je bio, ali je super odgovor na ovo pitanje.

  14. #14
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Cekam taj post

  15. #15
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Post

    ide nekako....trudim se ne zapostaviti... :D
    ali mog ionako nema po 4 mjeseca pa sam ga "željna" i bude po tom pitanju sve ok..a onda se ritam ustali pa bude svakako..al da sam napaljena-jesam! ...hehe...

    ja bi uvijek i svugdje (naravno s njim!) :grin:

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, stavi im onaj tvoj post o seksu i majčinstvu, ne znam više gdje je bio, ali je super odgovor na ovo pitanje.
    He he he, mogla sam si misliti da će me netko zazvati...

    Evo linka na taj topic: http://forum.roda.hr/threads/66287-a...ght=silverinne

  17. #17
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    meni želje nikad ne fali (osim ako sam stvarno jaaaako umorna) imam je čak i više od nezakonitog, vremena se nađe uglavnom navečer, a i mjesta ne fali usprkos jednosobnom stanu
    i mene te sise baš ne pale ko nekad... al kaj ces, ima i drugih načina za podgrijat atmosferu
    jedino sam nakon poroda za prvi seks bila baš nervozna i ajmo rec "odradila" ga čisto zato da probijem led jer sam imala neku kočnicu (težak porod, epiziotomija, hemeroidi, svašta se naslagalo...)
    dalje sve po starom

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Pitam se jesam li normalna?
    nisi.

  19. #19
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Moover, bravo.

    (Blago tvojoj ženi s tako duhovitim zakonitim.)

  20. #20
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    želje,volje imam,mislim puno puta i previše,ali mm.....on bi spavao,njemu je svejedno, stalno na isti način......a meni je puko film bas neko veče pa daj se aktiviraj više ima toliko mjesta i toliko načina samo kreni,ali kao da sam pričala zidu...
    doslovce me izbacio iz takta da sam jakoooo nesretna,uh ponekad kad on nije za..... da mi netko onako naleti bilo bi............... svašta

  21. #21
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Samo ću napisati da mi seksualni život bolji nego prije,u akciju se kreće kada djeca zaspu,možda i nije toliko često,ali je zato fantastično. Imam jaku želju,MM to ponekad i nervira...Još nešto,nakon drugog poroda često doživim i orgazam,prije jako,jako rijetko.

  22. #22
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja imam želje, i kad sam rodila imala sam želje, sad u trudnoći pogotovo, ali ne smijem. Sve se svodi na neko maženje i plaženje, a to mi je više dosadilo!

  23. #23
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    čini mi se da se na ovu temu javlajju samo one koje imaju želju a ove druge, koje su vjerojatno u većini, šute Ja nemam želju kao i prije (ne računam trudnoću, tad sam neuračunjiva) i imali smo problema zbog toga. Ali kao što je netko rekao, kad se prisiliš onda ti želja dođe. Znam parove koji su bili blizu razvoda zbog toga a moja bliska osoba je proživila ogromnu krizu jer joj je eto, muž našao ljubavnicu, nakon što je njoj želja za seksom pala na nulu i nije se vratila godinama poslije. (takvih priča znam više) Činjenica je da za zdravi brak seksa mora biti i da će malo koji muškarac imati razumijevanja za naše hormone, stanjhe ovakvo, onakvo...to je recimo jedina stavka za koju smatram da se treba malo prisiliti za dobrobit onoga drugoga. Jer jednostavno ne funkcioniramo na isti princip kao muškarci.

  24. #24
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    meni je sex jako bitan i primjetila sam kad imam redovne odnose da sam puno opuštenija i smirenija
    i lakše se sa mnom izlazi na kraj.
    i stvarno se osjećam nekako senzualno i uživam u tome. ne onako da šetam ulicom i brijem da sam hodajući sex
    nego onako općenito se dobro osjećam u svom tijelu. a trebalo mi je duuuugo da dođem do te faze.
    i mislim da to uopće nema toliko veze s tim kako izgledamo već se radi o nekom kliku, stavu u glavi.
    jednostavno volim vjerovati da je sexualnost predivna i da treba iskoristiti svaki trenutak koji imamo!

  25. #25
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    čini mi se da se na ovu temu javlajju samo one koje imaju želju a ove druge, koje su vjerojatno u većini, šute Ja nemam želju kao i prije (ne računam trudnoću, tad sam neuračunjiva) i imali smo problema zbog toga. Ali kao što je netko rekao, kad se prisiliš onda ti želja dođe. ...
    Činjenica je da za zdravi brak seksa mora biti i da će malo koji muškarac imati razumijevanja za naše hormone, stanjhe ovakvo, onakvo...to je recimo jedina stavka za koju smatram da se treba malo prisiliti za dobrobit onoga drugoga. Jer jednostavno ne funkcioniramo na isti princip kao muškarci.
    Isto ovako, s time da smo i mi imali velikih problema zbog mojeg opadanja libida, ali to je bilo u vremenu kad su djeca bila vrlo zahtjevna (period 1-3 god). Sve se rijesilo onog momenta kad sam se ja makla iz kuce, zaposlila i opcenito se bolje osjecala sama sa sobom. Nekakva ta rutina u kuci me doslovno ubijala i nisam bas imala volje za ista jer bi me briga oko djece i kuce iscuclala. Kazem, sva sreca da se rijesilo, kad se sjetim tog perioda tesko mi dodje.

    I ovaj dio o 'prisiljavanju' takodjer potpisujem. Znalo bi se desavat da nemam nikakve inicijative danima i tjednima. Potrebno je malo se potrudit da se sve u glavi pokrene, a nakon toga je puno bolje i sta je najbitnije - dolazi samo od sebe.

    Davno sam procitala nesto zanimljivo, nesto tipa da je zenama bitna komunikacija za seks, a muskarcima je bitan seks za komunikaciju - ziva istina, bar u nasem slucaju.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj luce2006 prvotno napisa Vidi poruku
    Davno sam procitala nesto zanimljivo, nesto tipa da je zenama bitna komunikacija za seks, a muskarcima je bitan seks za komunikaciju - ziva istina, bar u nasem slucaju.
    Guglaj Mooverov paradoks....

  27. #27
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Nije se spominjao nikakav Moover tamo

    Proguglala, da to je inacica toga.

  28. #28
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    trina veliki x ,slažem se sa svime. kod nas je situacija takva duže vrijeme i zaista sam razmišljala o svemu,iako se iskreno nadam da če se ipak nesto pokrenuti na bolje. znam dosta osoba kojima se brak raspao i ne zelim da se to nama desi,ali uvijek sam mislila da su muski ti koji imaju velike apetite,a ne žene.izgleda da je u našem slučaju obrnuto. i naravno da sam onda nervozna ,ljuta i da su mi svi krivi.... pa čovjek sam od krvi i mesa.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ja imam zelju, ali vrijeme i mjesto-nula bodova. Jan je jos uvijek s nama u krevetu, stan je jednosoban. Oboje dodjemo mrtvi umorni s posla, obavis tekuce stvari po kuci i spavanje...i tako tjednima...a ni bake i dede nam nisu u istom gradu tako da ni opcija cuvanja klinca na 2-3 dana da mama i tata napune baterije nije moguca...u bit me to jako pocelo muciti u zadnje vrijeme...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Mene ni sa 70 valjda neće proći želja za seksom, ja sam čak više napaljena od muža. Bilo je perioda kada mi nije bilo ni do čeg (nakon poroda, pogotovo zadnjeg), ali se sve vratilo još i više. Naravno da umor često puta radi svoje, da dječja prisutnost također radi svoje, ali uvijek se nađe načina, ako ništ drugo, kad umor svlada, pa odspavaš sat-dva, a žeklja te probudi za akciju...Hehe.
    Stvarno nemam s tim problema i stvarno već sad si brijem kaj bu ak bum tak naaljena bakica...Uf!
    A seks sve bolji...I što ga je više više ga trebam.
    Svaka vam cast! Zavidim

  31. #31
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ja imam 25god... sex 1 najvise 2puta mjesecno i to se moram natjerati da m M ne nade od jada neku...jednostavno mi se NEDA i nemogu si pomoc,u svoj toj prici mi je za MM...

  32. #32
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Dan započet sexom nikako ne može biti posve loš! To sam negdje pročitala.

    Pa makar navili uru da vas probudi prije djece. I u jednosobnom stanu kupaona ima vrata. A bolje i na brzinu nego nikako. Ako ste oboje za. A bilo bi dobro da jeste, komunikacije radi, kako lijepo kaže luce.

    A nedostatak želje obično znači i nedostatak ljubavi, po mom mišljenju.

  33. #33
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A nedostatak želje obično znači i nedostatak ljubavi, po mom mišljenju.
    Ti mora da si jako kratko u braku

  34. #34
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Dugo, duuugo( razlika izmeđug najstarijeg i najmlađeg djeteta skoro dva desetljeća, isti muž) ali mm radi po svijetu, tako da smo pola-pola skupa. Možda zato. A za ljubav (bilo koji vid ljubavi) nikad nisi prestar.

    Moover, paradoks ti je pravi. Za mene i mm potpuno primjenjiv. I, paradoksalno, stvarno djeluje.

  35. #35
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    A nedostatak želje obično znači i nedostatak ljubavi, po mom mišljenju.
    Ja ne bi baš rekla, nekad mi se do bola ne da (iako sam ja jedna od onih kojima se da al ne mogu) a volim muža i previše!
    Al to da se nekad moraš trgnut i onda kad ti se ne da, to potpisujem. Uh žene moje često rečem da jedva čekam da opet krene normalan seks jer mi je dosta više...jednostranog zadovoljavanja, da se ne izrazim vulgarnije

  36. #36
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Dugo, duuugo( razlika izmeđug najstarijeg i najmlađeg djeteta skoro dva desetljeća, isti muž) ali mm radi po svijetu, tako da smo pola-pola skupa. Možda zato. A za ljubav (bilo koji vid ljubavi) nikad nisi prestar.

    Moover, paradoks ti je pravi. Za mene i mm potpuno primjenjiv. I, paradoksalno, stvarno djeluje.
    Ajme, onda sam ja mala beba za tebe. Po stažu, mislim. Ja isto mislim da je stvar u tome što ti nema muža.

  37. #37
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A nedostatak želje obično znači i nedostatak ljubavi, po mom mišljenju.
    Ovo uopće ne mora biti istina. Pritisnuti raznim problemima, besparicom, nedostatkom posla, djeca i mali stan i ostalim životnim situacijama jednostavno ponekad dolazi do perioda da ljudima seksualna želja nije na nekom zavidnom nivou. A istina je da što ga manje prakticiraš manje imaš želju.
    Ponekad stvarno treba i samog sebe malo nagovoriti da se želja vrati.

    Kod nas nije učestalo kao i prije, što je i normalno kad dođe dijete, ali je zato kvaliteta rekla bih čak i bolja nego prije...ja se nadam da kad jednog dana rodim svu djecu koju želim, kad ih odškolujemo i kad odu svatko na svoju stranu....eeee onda ćemo imati vremena i prostora samo se nekako bojim da će nam moć opasti pa ćemo kukati za onim vremenima prije kad smo mogli ali nismo imali kad i gdje .
    U svakom slučaju mislim kad želja malo padne da se treba malo i potruditi i obično dođe sve na svoje.

  38. #38
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A ja svemu ovome što je mitovski napisala moram dodati da je meni veliko opterećenje strah od trudnoće. Kad rodim ovo dijete nemam namjeru više ikad rađati i morat ću smisliti neko pametn rješenje da bi se opustila. Ipak je većina moje djece došlo slučajno

  39. #39
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Moover, hvala ti na dijagnozi, trgnula me .
    Jako sam jadna što je tako al ja si ne mogu pomoć. Jednostavno mi je seks postao bljak, ne samo kad bi ja bila u igri nego i kad vidim scenu neku na tv-u takvu ili sl. baš mi je bezveze i vulgarno i ružno. Samo kad bi imao za funkciju trudnoću i novi život e onda mi je ok. Znam da ćete me sad proglasit ludom i zaostalom i smiješnom al evo tak je. Nikada prije nisam tako razmišljala a šta mi je sad došlo - ne znam. Nekako mi nema neke romantike u svemu tome, kao da se svodi na nekakvo zadovoljenje strasti (seks u braku). Kad ljudi tek uđu u vezu i u nekim ranim danima braka sve je tako romantično, a onda poslije - daj da obavimo da bude lijepo tebi lijepo meni i to je to. Jel nije tak u većini slučajeva?
    Vama s velikom željom i bogatim seksualnim životom - svaka čast, uživajte !

  40. #40
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    E sad si me malo podsjetila na moju sveki...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ja se moram osvrnut na kupaonu :D Meni je i kupaona mala, a bome za sex na ves masini se osjecam prestaro :D

  42. #42
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    ja se nebi slozila s tvrdnjom da je nedostatak zelje -nedostatak ljubavi. kod nas je problem dobrim djelom ovaj koji je navela mitovski,ali da se moze i treba potruditi,da i to obje strane.
    ali isto tako znam slučaj gdje zena bas to "odradi" da udovolji muzu i ispuni bračnu duznost. znači ne da ona bude happy več njm.
    uf ,kupaona ,kuhinja,tuš ,

  43. #43
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Cure, ma dajte, pa je li znate vi da su žene oko 40-te na vrhuncu svoje seksualnosti....A gdje ste vi od 40??
    Kaj prestara? Zakaj bi bila prestara?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    U biti imas pravo- tus kabina Ves masina-nula bodova :D

  45. #45
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma veš mašina je zakon!

  46. #46
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    V&NMama nisi ti jedina s ovim problemom...ima mnogo žena koje kad postanu majke razmišljaju ovako...jednostavno im se dogodi neki preokret u glavi. E, sad zašto i kako ispraviti nisam baš stručnjak. Evo, ja sam se npr. toga bojala tj. bila sam sigurna da će se i meni to dogoditi i čak sam MM-u prije trudnoće to rekla, no međutim nije.
    Neću reći ništa novo ako kažem da je sve u glavi...možda da probaš malo više razmišljati o sexu, da se probaš prisjetiti nekih prijašnjih dana....da se probaš natjerati razmišljati drugačije i da, naravno da jesi mama ali si i seksualno biće i čim si otvorila temu znači da te to muči i da želiš vratiti želju. Ne znam jesi li podijelila svoje osjećaje s TM-om pa da ti i on pomogne.
    Neprakticiranje smanjuje želju i onda se nađemo u tom nekom začaranom krugu...meni se dogodilo par puta ali srećom nije dugo trajalo jer sam odlučila da tako ne ide i da moram sama nešto poduzeti i promijeniti svoj način razmišljanja.
    Iskreno kad bih bila u tvojoj situaciji i kad bih vidjela da predugo traje i da nema promjene i nakon što bih pokušala sama promijeniti razmišljanje i uz pomoć MM-a, potražila bih stručnu pomoć. Ipak je seks sastavni dio jednog odnosa i kad ga nema ili ne uživamo u njemu taj odnos nije potpun.

  47. #47
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ovako, mislim da je ponajprije do stava u glavi. nikako se ne slažem s Beti da je riječ o manjku ljubavi. možda u nekim slučajevima i je, ali
    onako generalno govoreći, to sigurno nije određujuće. uglavnom se dešava kod parova s malom djecom, evo i ovdje uglavnom mame malih bebača imaju takve probleme (ana.m se ne računa ) što je i razumljivo! jednostavno je teško uz sve moguće obaveze uz nespavanja, tegljenja temperature nacicavanja i druge radosti naći još i snage i vremena za ljubavnički dio sebe.
    moje dijete je sad veliko i mogu pričati o toj razlici, lako sad dobijem priliku kad po par sati dijete bude u vani, kod prijatelja...

    sjećam se sebe u vrijeme kad je bila mala i nisam se od nje micala nikud i nigdje maltene. ma sex mi je bio tamo negdje na listi prioriteta, ali
    to nije dobro. ni za samopouzdanje ni za kvalitetan odnos s partnerom. brak traži neprestani rad, ulaganje na više polja, pa tako i na intimnom.
    lijep je osjećaj biti više od desetljeća u braku i zadržati (ili povratiti, kako tko) osjećaj bliskosti i intime. ja se osjećam zaštićeno, odnosno osjećam naš svijet i naš brak intimnim i privatnim i zaštićenim. jako mi godi znati da imamo želje i volje jedno za drugim usprkos svim realnim problemima koji nas muče. ali da bi postigao nivo u kojem ti je sex važan i sastavni dio odnosa i života moraš raditi na sebi, nekad ako i nisi na vrhuncu želje trebaš se malo "ufurati",onda sve od sebe krene. slažem se s tezom da što ga više imaš, sve ti više treba!

    još jedna bitna stvar, mame kojima je sex postao fuj i prljav, ne osuđujem vas iako niste u pravu, sex je lijep i ispunjujući i nije međusobno
    eksploatiranje partnera. ne može se to tako rastaviti na proste elemente jer onda možemo reći još i grublje da se radi o dva spolna organa koji se umeću jedan u drugoga i da je to sva mudrost. u tehničkom smislu jest, ali nismo mi ljudi životinje. imamo emocije, želje, očekivanja,
    sanje, cijeli jedan splet različitih stanja. sex je puno više i zato ne treba podcijenjivati taj segment odnosa. na kraju krajeva djeca trebaju zadovoljne roditelje, ne isključuje roditeljstvo naš sexualni sklop, jer mi nismo samo i isključivo mame i tate. zato uzmite malo vremena, malo dječicu ostavite na sat vremena ako imate prilike, mislim da će svi imati koristi!

  48. #48
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Uf veš mašina, tuš kabina, stol itd to mi je uvijek bilo prekomplicirano.

  49. #49
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Kad bi svaka od nas napisala sve moguće faze, momente i trenutke koje je prolazila, to bi bila knjižnica odavde pa cirka do mjeseca. Te bi, ne bi, umorne, ljute, ovakve onakve.. ne znam koliko ima postova ovdje na cijelom forumu o svakoj temi, a ima ih, a da ne bh mogla bar dijelom potpisati da sam nekad u nekoj mjeri to osjetila, proživjela i tako. Burno je živjeti, a posebno biti majka, i ako smijem zafilozofirati ili zasociologizirati - i to u ovom vremenu.

    Jedino djecu cijepim i ne obadajem iscjelitelje mimo zapadne medicine.

    A ostalo - sve bilo, došlo, prošlo ili nije prošlo.

    Al mi je sve jasnije da ipak ima neki ključ za život, a jedan od tih ključeva je da se muž i žena moraju imeti rad, i gotovo. Svatko od nas ima svoj ključ, nekome treba više sna, nečiji muž možda mora prestati kartati i kockati, pa će ženica biti više raspoložena, a i mi ženice moramo malo stati sa prašinom i cvijećem i odjećom i djecom i uzeti u računicu prvu i temeljnu osobu o odnosu s kojom ovisi cjelokupno stanje naše, naše djece i obitelji.

    Kak? Ja sam pročitala biblioteku knjiga i našla neki svoj zen u trenutcima kad me ponese ludilo, i sjetim se gdje mi je prvo i osnovno mjesto. U krevetu kraj muža, ne?

  50. #50
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    uf,ifigenija koji finish posta...respect!

Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •